fbpx
Connect with us

Featured

"אנחנו לא משקיעים מספיק באוהדי ישראל, הם למעשה השגרירים שלנו״

Published

on

עם עבר מפואר של שירות כלוחם וקצין בשייטת 13, התפרסם המוזיקאי והיוצר יאיר לוי בתקופת הקורונה בשיר שחיבר ממקורות תנ"כיים * כשאשתו ההריונית ושלושת ילדיו ספונים בביתם ביפו, הוא הסתובב בשבועות האחרונים ברחבי ארה"ב, מופיע ויוצר קשר עם הקהילה הנוצרית כאן והכל במטרה אחת: "להפיץ את האור בעולם" * עכשיו, אחרי שחזר לשירות מילואים ובדרך לסיבוב הופעות נוסף הוא מבקש לתמוך בו ובאמנים כמוהו המגיעים לחזק את הבייס האמריקאי בתמיכה הבלתי מתפשרת בישראל המצולקת * ראיון וחשיפה 

יאיר לוי – זמר, יוצר, מלחין וכותב – הוא קצין במיל' בשייטת 13 ותושב יפו. יאיר בן ה-34, יליד זכרון יעקב, גם הפך למוביל דעת קהל עם מיליון עוקבים ובשבועות האחרונים הוא מתגייס למלחמת ההסברה במטרה להפיץ את  האור בעולם.

בשבוע שעבר, בני הזוג הנדבנים ויקטור ומזל חדד פתחו את ביתם הנאה בטרזנה עם אירוח כיד המלך סביב שולחן עמוס בכל טוב למפגש בין היוצר והמלווה שלו, יניב. שירים שקטים מלווים בנגינת גיטרות, תמיכה והזדהות עם התושבים בארץ והדהוד המסר של לוי: ״תפיצו את האמת שלנו בחוץ; צריך לגייס אנשים מחוץ למעגל להסברה״.

יאיר –  אב לשלושה ילדים ועוד אחד בדרך, עזב הכל יחד עם יניב, המלווה שלו בהרכב, והגיע לארה"ב לסיבוב הופעות מחוף לחוף. ״מוזיקה היא אהבת חיי״, הוא מספר. ״בתקופת הצבא שמתי את זה בצד״. בעברו פיקד לוי כקצין בשייטת על הלוחמים שהשתתפו בפשיטה על ספינת ״המרמרה״ הטורקית ועוד שלל פעילויות. 

לאחר תשע שנות שירות בסדיר ובקבע יצא לאזרחות והחל את דרכו כזמר יוצר ומלחין. משבר הקורונה תפס אותו עם ביטולים של עשרות הופעות. סבתו האהובה, ציונה, נפטרה באותה עת. סגור בבית עם אשתו וילדיו הקטנים, וחרד לעתידו המקצועי לפרנסתו. דווקא אז, הוא הוציא את השיר שגרף מאות אלפי צפיות ״אל נא רפא נא לה״. השיר התפרסם ברשתות וזכה לשיתופים רבים. זמרים מוכרים מארצות ובשפות שונות מכל העולם שיתפו בקאברים משלהם והשיר סחף קהל עצום, כולל זמרת מלבנון שקיבלה איומים מחיזבאללה. הזמרת, תושבת קליפורניה, הצטרפה ליאיר בחלק מהופעותיו האחרונות בארה"ב.   לוי: ״בהתחלה לא ידעתי איך לגשת לכל העניין הזה. אשתי אמרה – זה מה שהקדוש ברוך הוא רוצה״. שם חל השינוי בתוכו והיום כל כולו רתום למטרה אחת – ״להפיץ את האור בעולם״.

לוי הוא בחור צנוע, יפה בלורית עם עיניים כחולות, יהודי מסורתי בעל חיוך שובה. כמו טובי בחורינו הלוחמים שלא מסגיר את עברו הצבאי המפואר הוא רצה מיד להצטרף  לחבריו בשייטת לכוח הלוחם. המפקד ביקש ממנו לנסוע לארה"ב להצטרף למסע ההסברה, כמי שמבין את גודל השעה. עכשיו הוא שוב במילואים, וכבר מתכנן את סיבוב ההופעות הבא, ובמקביל עובד על פרויקט מוזיקלי גדול עם זמרי גוספל מובילים בנאשוויל – בירת הקאנטרי העולמית.

הפגישה עמו בלוס אנג'לס התקיימה בין הופעות רבות במדינות שונות עם לו״ז צפוף, להספיק כמה שאפשר. יאיר: ״חשוב לי לציין שאפילו תומכינו בעולם יש תפיסת עולם שונה ממה שהמדינה רואה״. המדינה לדבריו עסוקה לשכנע בצדקתנו את אלו שלא תומכים בנו, מי שנגדנו. "אבל אני טוען שגם התומכים שלנו זקוקים להסברת המצב. הכל שברירי והם לא תמיד מבינים מה ישראל עושה. אנחנו לא משקיעים מספיק באוהדי ישראל, הם למעשה השגרירים שלנו״. 

יאיר הגיע לארה"ב עם מטרה ברורה: להגדיל את מעגל התומכים שלנו ברשתות החברתיות. הוא מודע לכך שיש לשתף כמה שיותר אנשים דווקא במעגלים אחרים מחוץ למעגל היהודי-ישראלי. "לכן, צריך להשקיע באנשים כמוני, עם קהל אמריקאי אמיתי בתפוצה. הלוואי שאצליח לשנות את תפיסת העולם הזו. כרגע אני עושה הכל לבד, מהכיס שלי, מקריב מעצמי – והמדינה לא מגבה. רק השבוע נחסמתי בטיק טוק. זה גורם לי נזק אדיר. אני מבקש מכל אדם בעל השפעה, הבנה ברשתות החברתיות, לתת כתף. ההרגשה שלי שאנחנו מפסידים בהסברה, שאנשים כמוני מופקרים. אנחנו פועלים למען מדינת ישראל-  אבל אנחנו לבד״. חשוב לו לציין ש"לעולם הערבי יש ארבעה מיליארד תומכים ואילו אנחנו ממש מעטים מול רבים״.

סן דייגו, נאשוויל, טקסס, ניו יורק

לוי קורא ״להקים ארגון או גוף שיתן רשת תמיכה. אמנים רבים המביעים את דעתם או מתגייסים להסברה מושפעים ישירות בפן האישי וזה פוגע להם בקריירה, פוגע בפרנסה״. המוזיקה והוידאו קליפים שלו פופולריים במיוחד אצל נוצרים אדוקים. "אני מופיע בכנסיות, קיבלתי פסק דין מרב שאישר לי לעשות זאת כיהודי דתי. זה ממש לא מובן מאליו. יש לי הרבה קשרים וקהל עוקבים גדול בכל רחבי היבשת".

בטור האחרון הוא עבר בערים שונות – לוס אנג'לס, סן דייגו, נאשוויל, אורלנדו, טקסס וניו יורק. הוא הופיע לצד זמרים ויוצרים מוכרים. קוראים לו "הזמר מישראל״. המופע בנוי משירה וקטעי דיבור בהם הוא מסביר את מצבה של ישראל, האמונה והתפיסה הדתית שלו ושל העם היושב ציון. השירים ברובם בעלי מאפיינים מסורתיים וכוללים פסוקים מהתנ״ך שאותם הוא מלחין ומעבד ליצירות. "אני מספר על מה שקרה בארץ ועונה על שאלות קשות. ערכתי שמונה הופעות ומפגשים לחיזוק וגיוס דעת קהל. עכשיו אני עובד על שתי הופעות עם זמרים מהעולם הנוצרי לתמיכה בישראל. לדעתי יש פה מיליונים שיכולים לעזור, אסור לזלזל באף אחד. אני חושב שזו גם השליחות שלכם לשמור על הקשר איתם״.

ההופעה שלו בטרזנה נפתחה עם ״שלום עליכם״ כשהקהל, ישראלים מקורבים לבני זוג חדד, הצטרפו בשירה. צמרמורת והתרגשות אחזה בקהל כשברקע הידיעות על כניסת החיילים לעזה. מאז השבת השחורה ההיא ב 7-10 הזכיר לנו לוי מדוע אנחנו פה, הזהות שלנו, כוח האחדות, נקודה של אור, אפילו אם רק שעה, רק רגע קטן בתוך החושך והערפל.

בראיונות קודמים סיפר יאיר על אמונתו הרוחנית ומה מניע אותו: "אני לא רואה הבדל בין אמנות לדתיות, מבחינתי זה הכל אותו דבר. בעקבות המסע שלי בשנים האחרונות אני יכול להגיד שאני לא אוהב את המילה דתי או יהודי – אני ישראלי. הכובע איתו אני מופיע הוא מבחינתי הכיפה שלי, אני מתפלל איתו, אבל הוא מאפשר לי לא להיות שייך לאף אחד מהשבטים. השליחות שלי בעולם הזה כמוזיקאי היא שיפסיקו להגיד זה דתי וזה דתי. הגענו לשלב בהיסטוריה שלנו שבו הגבולות לא קיימים – הרי אחד יגיד שאני לא דתי והשני יגיד שאני כן. יש כל כך הרבה שבטים שאין לזה סוף, הגיע הזמן שנהיה שבט אחד".

לסיום, סיפר לוי על אמא בשם רננה. ילדיה חטופים בעזה. "היא ביקשה שאראיין אותה: יש עוד מלא כמוני, היא אמרה, לאחר הראיון היא סיפרה: הייתי פרו פלסטינית, האמנתי בשלום תמכתי בהם, עכשיו שיניתי את דעתי״.

בימים אלה יאיר עובד על שיר חדש: ״אברך את מברכך, מקלל את מקללך״.

מאחלים לו בהצלחה  – אור של תקווה בכאוס נורא. מומלץ לעקוב אחריו ולהפוך יחד איתו לשגרירים של תקווה.

אתר: www.yairlevimusic.com

באינסטגרם: www.instagram.com/yairlevimusic

פייסבוק: www.facebook.com/yairleviofficial

Featured

גרנדה הילס: פורצים חמושים פלשו לבית של משפחה שבילתה בקניות לחג המולד פעמיים בתוך שבוע אחד

Published

on

משפחה מגרנדה הילס שהייתה ממוקדת ב"פריצה בזמן ארוחת הערב" נפגעה שוב ביום שלישי בלילה, בסימן הפעם השנייה שפורצים שודדים את ביתם בתוך פחות משבוע.

הנכס ממוקם בקהילת Greyhawk Ranch, הבית נפרץ ב-29 בנובמבר כאשר גנבים נמלטו עם חפצי ערך בשווי של כ-150,000 דולר.

הקורבן, שזוהה רק כדיוויד, חזר מקניות לחג המולד עם אשתו ותינוקם שזה עתה נולד כאשר הבחין בגנבים עוזבים את ביתו עם מלאי של חפצים גנובים. הוא רדף אחריהם במכוניתו והתנגש ברכבם כדי למנוע מהם להימלט מהשכונה. הפורצים נמלטו לבסוף ברכבם הפגוע. עם זאת, ימים ספורים לאחר מכן, קבוצת פולשים, אולי אותם פולשים שבעבר ערכו את ביתו, פרצו לביתו פעם נוספת.

הבית, שעובר כעת שיפוץ ושדרוג, הוא ברחוב Wood Ranch Road. הקורבן ומשפחתו חוששים לשלומם. "אני מדמיין שאם היינו בבית, מה היה קורה", אמר דיוויד. "יש לי תינוק שזה עתה נולד. הם נכנסו לחדר [של התינוק]. הם שברו קישוטים, הם שברו מגירות. אני לא מבין למה לוס אנג'לס הפכה להיות כזו". בעקבות שתי הפריצות לביתם, אמר דיוויד שאשתו בטראומה עמוקה מהאירוע.

המצלמה של השכן שלהם צילמה חלק מהפריצה הראשונה ב-29 בנובמבר. קבוצת הפורצים רעולי הפנים נראית פושטת את פנים הבית לפני שהיא קופצת למכונית מילוט.

סרטון אבטחה קלט את העימות המתוח שהתנהל ברחוב. לאחר שדיוויד גרם נזק לרכבם של החשודים שלהם, הוא עקב אחריהם ברחוב בו החלו לירות לעבר מכוניתו. בסופו של דבר הם נמלטו עם פריטים יקרי ערך של כ-150,000 דולר.

כמה לילות לאחר מכן בסביבות השעה 19:30, שלושה פולשים חמושים ניפצו דלת זכוכית ונכנסו לביתו של דוד בפעם השנייה. אבל אזעקה נוקבת הפחידה אותם. "לא היה לנו כלום בבית," אמר דיוויד. "אני לא יודע למה הם חזרו עם אקדח. אבל הם נכנסו לתוך הבית ואז הם ברחו".

ראש עיריית לוס אנג'לס קארן באס ומפקדי משטרת לוס אנג'לס טוענים כי הנתונים מראים שהפשיעה האלימה ירדה ברחבי העיר בשנת 2023. עם זאת, הקורבנות ש-KTLA שוחחה איתם אמרו שהם לא מסכימים. אתר מיפוי פשעים מראה שבמהלך שמונת הימים האחרונים בגרנדה הילס דווחו 547 פשעים בקהילה ובאזורים הסובבים אותה.

האירועים כוללים מגניבות ותקיפות רכב ועד פריצות לבתים ועוד. תושבים באזור אמרו ל-KTLA כי נמאס להם מהפשיעה המתגברת והם מודאגים לשלומם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות