המשמר הלאומי בדרך לבירת ארה״ב: תומכי טראמפ פתחו במהומות ובמחאה אלימה – שבוע ישראלי
Connect with us

Featured

המשמר הלאומי בדרך לבירת ארה״ב: תומכי טראמפ פתחו במהומות ובמחאה אלימה

Published

on

חיילי המשמר הלאומי יחד עם שירותי מגן פדרליים אחרים בדרך לקפיטול בכדי לסייע בכיבוש אלים של תומכיו של הנשיא דונלד טראמפ המבקשים למנוע את הסמכת הבחירות לנשיאות ב-2021.

הפנטגון אומר כי כ -1,100 חברי המשמר הלאומי מתגייסים לספירה כדי לסייע בתמיכה באכיפת החוק, כאשר תומכים אלימים של הנשיא דונלד טראמפ פרצו לתוך הבית הלבן.

דובר הפנטגון, ג'ונתן הופמן, אמר אחר הצהריים (רביעי) כי מנהיגי ההגנה היו בקשר עם העיר והנהגת הקונגרס.

פקיד ביטחון אמר כי כל 1,100 משמרת די. סי. מופעלים ונשלחים לשריון העיר. כוחות המשמר ישתמשו במחסומים ויכולו לסייע גם באכיפת העוצר מהשעה 18:00 בעיר.

הגורמים אמרו כי בקשת DC למשמר לאומי לא נדחתה מוקדם יותר באותו היום. במקום זאת, על פי גורמים רשמיים, לחברי המשמר יש משימה ספציפית מאוד שאינה כוללת הצבת תפקיד צבאי באכיפת החוק בקפיטול. כתוצאה מכך, יש להשתמש במשמר למילוי חוזר של אכיפת החוק מחוץ למתחם הקפיטול, ובכך לפנות אכיפת חוק נוספת להגיב לקפיטול.

הופמן אמר כי תגובת אכיפת החוק לאלימות תובל על ידי משרד המשפטים.

מזכירת העיתונות קיילי מקניני צייצה בטוויטר כי "בהנחיית הנשיא, המשמר הלאומי בדרך יחד עם שירותי מגן פדרליים אחרים."

היא הוסיפה, "אנו חוזרים על קריאתו של הנשיא טראמפ נגד אלימות ולהישאר שלווים."

המחוקקים הרפובליקנים קראו בפומבי לטראמפ לגנות באופן קולני יותר את האלימות ולקרוא לסיום הכיבוש, שהפסיק מושב משותף של הקונגרס בו המחוקקים החלו לספור קולות בחירות.

טראמפ הפסיד בבחירות בנובמבר לדמוקרט ג'ו ביידן. הוא סירב להיעתר ופעל במהלך החודשיים האחרונים לשכנע את תומכיו כי הונאת נבחרים רחבה מונעת את ניצחונו שלו.

מנהיג מיעוטים בבית קווין מקארתי אמר כי שוחח עם הנשיא מוקדם יותר ביום רביעי ואמר לו להצהיר "לוודא שנוכל להרגיע אנשים."

הנציג הרפובליקני ג'ף ואן דרו מניו ג'רזי אמר לסוכנות הידיעות AP כי בעוד שהוא מזדהה עם עמדת המפגינים, הם לא צריכים להיות אלימים, וזה יהיה "נחמד" אם טראמפ יקרא להם "להפגין בצורה שלווה ב מקום מתאים, לאן אתה שייך, לאן אתה צריך להיות. "

רפובליקנים רבים תמכו בטענותיו הכוזבות של טראמפ בדבר התפשטות נבחרת רחבה כדי להסביר את תבוסתו בפני הנשיא הנבחר ג'ו ביידן.

"זו שטויות של הרפובליקה של בננות שאנחנו צופים בה עכשיו," אמר גלאגר, שהתבטא נגד התנגדויות של עמיתים הרפובליקנים לאישור ההצבעה של הנשיא הנבחר ג'ו ביידן.

Featured

בשורות רעות לבעלי הדירות: איסור פינוי הדיירים שלא משלמים שכירות בעקבות נגיף הקורונה הוארך עד סוף יוני

Published

on

קליפורניה מתכננת להאריך את איסור פינוי דיירים עד סוף יוני תוך שימוש בכספים פדרליים לתשלום של עד 80% משכר הדירה של רוב הדיירים שלא שולמו, על פי הסכם שהוכרז ביום שני בין המושל גאווין ניוסום לבין שני מנהיגי החקיקה המובילים במדינה.

ההצעה, אשר חייבת להיות מאושרת על ידי המחוקק הממלכתי, תאריך את חוק המדינה המתוכנן להסתיים ביום שני הבא, שמונע מבעלי הדירות לפנות דיירים שלא יכלו לשלם את שכר הדירה שלהם בין מרץ לאוגוסט בגלל ה-COVID-19.

כדי להיות זכאים להגנה זו, על הדיירים לחתום על "הצהרת קשיים" לפיה הם הושפעו מהמגפה ועליהם לשלם לפחות 25% משכר הדירה המגיע להם בין ה -1 בספטמבר ל-31 בינואר.

הצעה חדשה זו תאריך את ההגנות הללו עד ליום 30 ביוני. אולם היא תשתמש גם ב -2.6 מיליארד דולר שקונגרס אישר לאחרונה לקליפורניה כדי לשלם חלק מאותה שכר דירה שלא שולם.

המדינה תשלם למשכירים עד 80% משכר הדירה שלא שולם – אך רק אם בעלי הבית יסכימו לסלוח על 20% הנותרים ויתחייבו שלא לפנות דיירים.

אם בעלי הבית יסרבו לעסקה זו, המדינה תשלם להם 25% משכר הדירה שלא שולם לדיירים. זה יבטיח שדיירים אלו יהיו זכאים להגנת הפינוי של המדינה ולא יוכלו להיפטר מבתיהם עד לאחר 30 ביוני.

ההסכם הוא בין ניוסום, יו"ר האסיפה אנתוני רנדון ונשיא הסנאט פרו טם טוני אטקינס – כולם דמוקרטים. המחוקק הממלכתי, הנשלט על ידי הדמוקרטים, אמור להצביע על הצעת החוק ביום חמישי.

בהצהרה אמרו שלושת המנהיגים כי ההצעה "שומרת על הגנות פינוי COVID בקליפורניה כשלטון החזק ביותר ברחבי המדינה במדינה."

"אבל יש לנו עוד עבודה לעשות, יחד, כדי להתמודד עם משבר עלויות הדיור המבניות בקליפורניה", נכתב בהצהרה. "המגיפה החמירה את הנושאים הללו, היא לא יצרה אותם. ועבודתנו לטיפול בנושאים בסיסיים אלה חייבת להמשיך בדחיפות ובפתרון."

חבר האסיפה דייוויד צ'יו, דמוקרט מסן פרנסיסקו, אמר כי הוא "מטריד" כי סכום שוכרי החוב ישתלם "נקבע אך ורק על ידי שיתוף פעולה של בעל הבית שלהם." אך הוא שיבח את ההצעה להרחיב את "הגנות הפינוי הקריטיות עד סוף יוני."

"אני מצפה שיהיה צורך לבחון מחדש את החקיקה הזו בכדי לטפל בפערים ולספק הקלות לדיירים נוספים," אמר צ'יו. "אני עומד מוכן ומוכן להמשיך בעבודה עד שכל דיירי קליפורניה יהיו ללא חובות ובדיור מאובטח."

כספי הקלה בשכר דירה פדרלי יהיו זמינים רק לאנשים העומדים בדרישות זכאות פדרליות מסוימות, כולל הכנסה למשק בית 80% או פחות מההכנסה החציונית באזור. זה יתן עדיפות להקלה עבור משקי בית בגובה 50% או פחות מההכנסה החציונית באזור ולאלה שהיו מובטלים לפחות שלושה חודשים. זה יפטור כמה שוכרים בעלי הכנסה בינונית עד גבוהה יותר.

סנאטור המדינה סקוט ווינר, דמוקרט מסן פרנסיסקו ויו"ר ועדת השיכון בסנאט, חושש שההצעה תשאיר כמה דיירים בחוץ. והוא דאג שממשל ניוסום עלול להכשיל את חלוקת הכסף, "בהתחשב בבעיות הלוגיסטיות של קליפורניה במהלך המגיפה" עם דמי אבטלה וחיסונים.

אולם וינר אמר כי המדינה "חייבת להעביר את ההצעה הזו עד סוף השבוע כדי למנוע פינוי המוני."

"הצעה זו מהווה צעד לעבר היעדים הקריטיים של יציבות דיור והתאוששות כלכלית ובריאותית", אמר.

קליפורניה איבדה יותר מ -2.6 מיליון משרות במרץ ובאפריל בגלל מגיפת נגיף הקורונה.

המדינה חזרה ליותר מ 44% מאותם משרות, אך היא עדיין יורדת ב -1.4 מיליון משרות בהשוואה לתקופה זו אשתקד. אבל היה קשה למדוד את ההשפעה שהייתה לכך על השוכרים.

ניתוח שערך בנק הפדרל רזרב בפילדלפיה באוקטובר העריך ששוכרים בקליפורניה צברו שכר דירה ללא תשלום ששולמו.

משרד האנליסט המחוקק הלא מפלגתי אמר כי דמי האבטלה הפדרליים – שהקונגרס הגדיל והרחיב בכל המגפה – הפחיתו את המספר הזה לכ -400 מיליון דולר.

זה מהווה 2% מכלל השוכרים, או כ- 90,000 משקי בית, עם חוב ממוצע של 4,500 $.

קבוצות סנגור לדיור עוררו מחלוקת על כך ואמרו כי המספר בפועל גבוה בהרבה. ניתוח שערך אטלס המניות באזור המפרץ ודיור עכשיו! בקליפורניה מצאו כי 1.1 מיליון משקי בית שכירים עמדו מאחור על שכר הדירה שלהם בדצמבר, מול סכום חוב של כ -3.6 מיליארד דולר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות