fbpx
Connect with us

Featured

"המלחמה הזאת גרמה לי להבין עד כמה אנו מחוברים, איזה עם נפלא אנחנו"

Published

on

מאז ה-7 באוקטובר, עורכת הדין לענייני הגירה טיפאני פדר סייעה למאות ישראלים להצטרף ללחימה בארץ בצו 8 ועדיין לשמור על סטטוס החוקי בארה"ב * עכשיו היא עסוקה בפניות רבות של ישראלים המתעניינים בהגירה ומכוונת אותם להשקיע בעסקים מקומיים * דו"ח מצב

מאז פרצה המלחמה בארץ, מוצפת עו"ד טיפאני פדר במאות פניות מישראלים המבקשים להגר לארה"ב. "לא חושבת שהייתי אי פעם עסוקה כל כך", אומרת פדר כשהיא סופסוף מתפנה לראיון. "אנשים חוששים מהמצב בארץ ורוצים לתת לילדיהם ומשפחתם שקט. לא כולם מעוניינים להגר לכאן לצמיתות, יש כאלו המבקשים להגיע למספר שנים ובהמשך לחזור ויש המבקשים להשתקע כאן לתמיד. מבחינתי, זו זכות להיות במקום בו אני יכולה לעזור להם. כל כך הרבה זמן לא היינו מאוחדים כמו שצריך ועם כל הנוראות של המלחמה, יפה לראות עד כמה הישראלים התגייסו לעזור אחד לשני במהלך המלחמה ואחריה".

פדר לא רק עוזרת לישראלים להגר לארה"ב ולהשיג אישורי עבודה, היא גם סייעה למאות צעירים שקיבלו צו 8 להגיע לארץ, למרות שנמצאו עדיין בהליכי ההגירה שלהם. "כשפרצה המלחמה התחלתי לפרסם ללא הפסקה בפייסבוק כי ידעתי שיש המון גברים ישראלים שמבקשים לטוס לארץ להתגייס אך תהיה להם בעיה לחזור לכאן. היו מאות צעירים שפנו אלי. שלחתי לכל עורכי הדין המטפלים בהליכי ההגירה שלהם בקשה עם מכתב ותרגום של צו 8 עם הוראות ומה לעשות. רשות ההגירה קיבלה מאות תרגומים ממני של אותם צווים. כולם קיבלו אישורים לצאת מארה"ב ולחזור לכאן. לאחר שהם התגייסו, קיבלתי מהם תמונות שלהם על מדים. חלקם כבר חזרו לכאן בחזרה. זו היתה זכות עצומה עבורי לעזור להם. המלחמה הזאת גרמה לי להבין עד כמה אנו מחוברים, איזה עם נפלא אנחנו, רק חבל שלוקח דבר כזה להראות לנו זאת".

מי האנשים שפונים אליך בעיקר בחודשים האחרונים ועד כמה עלה הביקוש להגר לכאן?

"הרוב הינם בעלי משפחות, אבל לא רק. הייתי אומרת שמספר הפניות אלי עלה ב-90% מאז המלחמה".

ניתן להגר אם אין לך משפחה או מעסיק?

"הרבה מאוד אנשים מהגרים לכאן עם ויזת משקיע הדורשת השקעה של לפחות 100-150 אלף דולר בעסק. יועצת העסקים דונה קרייזלר אליה אני מפנה לקוחות, עוזרת להם לנווט ולבנות תוכנית עסקית. יש אנשים שיודעים בדיוק מה הם רוצים לעשות ובמה להשקיע כאן ויש כאלו שלא והיא מייעצת להם באיזה סוג עסק הם יכולים להשקיע. יש כאלו המשקיעים במסעדות, מכבסות, מרקטינג, חברות קונסטרקשן, חברות בגדים, מפעלים, ניהול נכסים. יש לי אפילו לקוח שיש לו סטודיו למוסיקה".

ואם אין לך סכום כזה להשקיע אבל יש לך מקצוע מבוקש? ניתן לחבר אותו למעסיק שיבקש להעסיקו כאן?

"בהחלט, יש לנו הרבה עסקים שאנחנו עובדות אתם ויכולות לחבר בין מעסיקים ועובדים. זה בהחלט מסלול אפשרי אך לוקח יותר זמן ממסלול ההשקעה".

כמה זמן לוקח מהרגע שמתחילים בתהליך לקבל ויזת משקיע ועד שמקבלים אותה?

"קוראים לויזה הזאת  E2 VISA ולוקח  בין שלושה לארבעה חודשים עד שמקבלים אותה. כל אחד מבני הזוג מקבל Social Security. אחד הוא המשקיע ובן הזוג מקבל ויזת עבודה. הויזה הזאת אינה הופכת לגרין קארד אבל בהמשך, העסק יכול לבקש עבורו אישור עבודה ואז ניתן להתחיל בהליך הבקשה לגרין קארד".

ישראלים רבים מנסים לקצר תהליכים  ומתחתנים בנישואים פיקטיביים, מה דעתך על זה?

"אני מאוד נגד נישואים פיקטיביים, גם כעורכת דין וגם כבן אדם. אנשים שרוצים להיות ולהשתקע כאן צריכים מאוד להיזהר מכך. אנשים שומעים על אנשים שזה הצליח להם, אך יחד עם זאת המשרד שלי מלא בהרבה מאוד מקרים שזה לא הצליח וברגע שההגירה מבינה שנישאת נישואים פיקטיביים כדי לקבל גרין קארד, היא לא תשכח מכך לעולם. זה כתם לנצח מול ההגירה. גם ילדים שנולדו כאן לא יוכלו לבקש עבור הוריו אזרחות אם יש ברקורד שלהם את הכתם הזה. היום, עם כל הטכנולוגיה, קל מאוד לרשות ההגירה לדעת אם בני זוג באמת ביחד או לא. זה לא רק חוזה שכירות שמציגים בפניהם, זה הרבה מעבר לכך".

האם ניתן להשקיע בנכסים בשביל להראות שאני משקיעה בעסק?

"יש כמה לקוחות שיש להם Management Properties והם משכירים אותם, אבל אם מבקשים להשקיע בנכס בודד, זה הרבה יותר קשה כי כשאתה מוכר את הבית, אז אין יותר נכס. אני לא ממליצה להראות השקעה בנכס אחד".

מתי לקוחות מתחילים בד"כ את ההליכים, עוד מהארץ או לאחר שהגיעו לכאן?

"גם וגם, יש כאלו שכבר כאן, אבל הרוב מבקשים להתחיל את ההליכים כבר מהארץ, כך שיוכלו לצאת ולהיכנס מארה"ב ללא בעיה".

***

טיפאני נולדה בארה"ב לזוג הורים ישראלים שהגיעו לכאן בנפרד בשנות ה-60 וה-70, הכירו בארה"ב והתחתנו. היא זוכרת שרצתה להיות עורכת דין עוד כשהיתה ילדה בכיתה ב'. כשגדלה היא למדה משפטים ובחרה לעסוק במשפט פלילי, אך החליטה לעשות הסבה להגירה לאחר שראתה שמהגרים רבים שהסתבכו כאן וחתמו על עסקת טיעון, נאלצו לעזוב את ארה"ב מבלי יכולת לשוב לכאן אי פעם. "היו ביניהם כאלו עם גרין קארד והם לא הבינו את ההשלכות של העסקה עליה חתמו. הבנתי שאני נמצאת במקום שאני יכולה לעשות שינוי דרסטי בהגירה ועשיתי הסבה מקצועית גדולה. מאז אני מתמקדת כל כולי בהגירה ויש לי 100% הצלחה עם כל הבקשות שאני מגישה לגרין קארד".

למעט הגשת בקשות לויזת עסקים, טיפאני מטפלת בפניות רבות לגרין קארד ואזרחות דרך נישואים או איחוד משפחות (הורים המבקשים את ילדיהם או ילדים את הוריהם).  היא מזהירה ישראלים החושבים להישאר כאן בצורה לא חוקית לא לזלזל ולהסדיר את מעמדם לפני שיהיה מאוחר מדי. "ברגע שאדם נמצא כאן לא חוקית, הוא די מוגבל לגבי האפשרויות שלו. מי שנשאר כאן לא חוקי במשך שנים, יתקשה מאוד להסדיר את מעמדו כאן. אני תמיד ממליצה בחום – הסדירו את מעמדכם כי כשאדם נמצא ללא סטטוס, ברגע שהוא יעזוב את ארה"ב, הוא לא יוכל לחזור בחזרה. גם להיות בתקן תייר. זה סטטוס והיו לא מעט שפנו אלי בעקבות המלחמה להאריך את ויזת התייר שלהם ועשינו זאת בהצלחה, כך שאין סיבה להישאר כאן ללא מעמד חוקי. יצא לי לראות לא מעט אנשים שנשארו כאן ללא סטטוס חוקי ופספסו חתונות בארץ, אירועים משפחתיים או להיפרד מההורים שהלכו לעולמם".

לקביעת פגישה עם טיפאני פדר, אנא פנו למשרדה:

Tiffany E. Feder

Institute for Immigration

16661 Ventura Blvd. Suite 410, Encino, CA 91436

Telephone: (818)380-7500

Instituteforimmigration.com

Featured

סקר מטריד בארה"ב: רוב המצביעים הדמוקרטים מעדיפים נשיא שלא יתמוך בסיוע צבאי לישראל

Published

on

סקר שפרסמו ביום חמישי סוכנות הידיעות רויטרס ומכון הסקרים איפסוס מעלה נתונים מדאיגים ביותר מבחינת ישראל, ולפיהם רוב המצביעים הדמוקרטים מעדיפים כעת מועמד לנשיאות שאינו תומך בהעברת סיוע צבאי לישראל. לפי הסקר, שנערך לאורך שלושה ימים השבוע, 56% מהנשאלים שהזדהו כדמוקרטים אמרו כי תמיכה של מועמד בסיוע צבאי כזה תפחית את הסיכוי שיצביעו לו, ורק 40% אמרו כי תמיכה שכזו דווקא תגדיל את הסיכוי שיתנו לו את קולם.

נתוני הסקר החדש משתלבים במגמה מדאיגה ממילא מבחינת ישראל במחנה הדמוקרטי. בשנים האחרונות התחזק מאוד כוחו של הפרוגרסיבי הרדיקלי במפלגה, ודמויות קולניות ביותר כמו אלכסנדרייה אוקטבו קורטז ואילהאן עומר וחברת הקונגרס ממוצא פלסטיניי רשידה טאליב משכנעות המוני בוחרים דמוקרטים לדרוש מהממשל הדמוקרטי לעצור את הסיוע המסורתי של ארה"ב לישראל בשל ה"התעללות" שלה לכאורה בפלסטינים.

למרות הלחץ עליו מצד מחוקקים דמוקרטים ומצד נתח גדול מהמצביעים של מפלגתו, הנשיא ביידן ממשיך לתת אור ירוק לפעולה הישראלית בעזה. השבוע התקבלה תזכורת לסכנה הפוליטית הטמונה בכך מבחינתו, כשיותר מ-100 אלף מצביעים בפריימריז הרפובליקנים במדינת המפתח מישיגן בחרו באפשרות לא מחוייב" במקום להצביע לביידן, כדי להביע את מחאתם על תמיכתו בישראל.

לפי הסקר מהיום, שיעור הולך וגדל של הדמוקרטים, גם אם מדובר עדיין במיעוט, מטיל על ישראל את האשמה למלחמה בעזה – 23% מהדמוקרטים מאשימים את ממשלת ישראל, בניגוד ל-13% בנובמבר. 46% מהדמוקרטים אמרו שהם מאשימים את חמאס, ירידה מ-54% בנובמבר. רוב מוחץ מהדמוקרטים גם מצהיר כי הוא רוצה מועמד לנשיאות שיקרא להפסקת אש.

מהצד השני של המתרס הפוליטי, המצב כצפוי הפוך. כ-62% מהרפובליקנים שהשתתפו בסקר הצהירו כי הם מעדיפים מועמד לנשיאות שיתמוך בהעברת סיוע צבאי לישראל, בעוד 34% אמרו כי תמיכה בסיוע כזה תפחית את הסיכוי שיצביעו לו.

לפי הסקר של רויטרס, בין ביידן ליריבו הצפוי בבחירות דונלנד טראמפ יש שוויון בתמיכה בדעת הקהל, וכל אחד מהם זוכה לתמיכת 36% מהבוחרים – שיעור נמוך ביותר.  בארה"ב מוכרעות הבחירות בשטית האלקטורים, ובהיבט הזה מצבו של ביידן ממשיך להיות רע. לפי סקר שפרסמה היום רשת "בלומברג", טראמפ מוביל על ביידן בשבע מדינות מפתח שהנשיא חייב לנצח כמעט בכולן אם ברצונו לזכות בכהונה נוספת בנובמבר: טראמפ מוליך ביתרון של 9% בצפון קרוליינה, 6% באריזונה, ג'ורג'יה, פנסילבניה ונבאדה, 4% בוויסקונסין ו-2% במישיגן. אם אלה יהיו התוצאות בבחירות, פירוש הדבר יהיה תבוסה מהדהדת לביידן.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות