fbpx
Connect with us

Featured

אפקט סוויפט והשיא החדש: 68 מיליון אמריקאים יהמרו על הסופרבול בווגאס – 1 מתוך 4 מבוגרים

Published

on

מספר המהמרים על תוצאת הסופרבול ביום ראשון הקרוב צפוי להגיע לשיא חדש – 68 מיליון אמריקאים הודיעו כי שלחו הימור על המשחק, או שבכוונתם לשלוח. מדובר ב-1 מתוך 4 אמריקאים מעל גיל 18. 

מדובר בעלייה חדה של 35% ביחס למספר המהמרים על הסופרבול בשנה שעברה. את הנתונים פרסמה התאחדות ההימורים האמריקאית (American Gaming Association). סכום ההימור הכולל על המשחק צפוי לקפוץ ל-23.1 מיליארד דולר, בהשוואה ל-16 מיליארד דולר בשנה שעברה. 

ההימורים על משחקי ספורט מותרים ב-38 מדינות בארה"ב, וכן בבירה וושינגטון. רוב המהמרים על המשחק הקרוב, 42.7 מיליון אמריקאים, מעבירים את ההימור באתרי אונליין, עלייה של 41% ביחס לשנה שעברה – אף שלא כולם דרך גורמים שפועלים תחת אישור חוקי. 

עוד ציינה ההתאחדות כי 36.5 מיליון מבצעים את ההימור במסגרת קבוצת חברים, עלייה של 32% ביחס לשנה קודמת.  המתמודדות בסופרבול הן קנזס סיטי צ'יפס וסן פרנסיסקו פורטי ניינרס, ולמתעניינים הרגילים מצטרפות (ומצטרפים) גם מעריצות טיילור סוויפט (סוויפטיז), המנהלת בחודשים האחרונים זוגיות מתוקשרת עם שחקן הצ'יפס טרוויס קלסי. 

סוויפט הגיעה כמה וכמה פעמים במהלך העונה למשחקי הצ'יפס – עובדה שהגדילה מהותית את הרייטינג של המשחקים, בזכות מעריציה – היא צפויה להגיע גם לסופרבול. לפי נתונים שפורסמו בארה"ב, 73% מהאמריקאים בני 18 ומעלה מתכוננים לצפות במשחק, עלייה של 10% בהשוואה לשנה שעברה. 

"אין ספק שספקיות ההימורים יראו את הסימנים של הסוויפטיז, שללא הרומן לא היו חושבות בכלל על הימורי ספורט", אמר  כריס גרוב (Chris Grove), אנליסט עסקי הימורים ושותף בפירמת המחקר של התחום Eilers & Krejcik Gaming.  בפירמה מעריכים, על בסיס הנתונים הקיימים, כי 13% מההימורים יתבצעו בנבאדה, שם יערך המשחק (בלאס וגאס), 12.4% בניו יורק, 9.6% בניו ג'רזי, 7.4% בפנסילבניה, ו-5.6% באריזונה. 

Featured

סקר מטריד בארה"ב: רוב המצביעים הדמוקרטים מעדיפים נשיא שלא יתמוך בסיוע צבאי לישראל

Published

on

סקר שפרסמו ביום חמישי סוכנות הידיעות רויטרס ומכון הסקרים איפסוס מעלה נתונים מדאיגים ביותר מבחינת ישראל, ולפיהם רוב המצביעים הדמוקרטים מעדיפים כעת מועמד לנשיאות שאינו תומך בהעברת סיוע צבאי לישראל. לפי הסקר, שנערך לאורך שלושה ימים השבוע, 56% מהנשאלים שהזדהו כדמוקרטים אמרו כי תמיכה של מועמד בסיוע צבאי כזה תפחית את הסיכוי שיצביעו לו, ורק 40% אמרו כי תמיכה שכזו דווקא תגדיל את הסיכוי שיתנו לו את קולם.

נתוני הסקר החדש משתלבים במגמה מדאיגה ממילא מבחינת ישראל במחנה הדמוקרטי. בשנים האחרונות התחזק מאוד כוחו של הפרוגרסיבי הרדיקלי במפלגה, ודמויות קולניות ביותר כמו אלכסנדרייה אוקטבו קורטז ואילהאן עומר וחברת הקונגרס ממוצא פלסטיניי רשידה טאליב משכנעות המוני בוחרים דמוקרטים לדרוש מהממשל הדמוקרטי לעצור את הסיוע המסורתי של ארה"ב לישראל בשל ה"התעללות" שלה לכאורה בפלסטינים.

למרות הלחץ עליו מצד מחוקקים דמוקרטים ומצד נתח גדול מהמצביעים של מפלגתו, הנשיא ביידן ממשיך לתת אור ירוק לפעולה הישראלית בעזה. השבוע התקבלה תזכורת לסכנה הפוליטית הטמונה בכך מבחינתו, כשיותר מ-100 אלף מצביעים בפריימריז הרפובליקנים במדינת המפתח מישיגן בחרו באפשרות לא מחוייב" במקום להצביע לביידן, כדי להביע את מחאתם על תמיכתו בישראל.

לפי הסקר מהיום, שיעור הולך וגדל של הדמוקרטים, גם אם מדובר עדיין במיעוט, מטיל על ישראל את האשמה למלחמה בעזה – 23% מהדמוקרטים מאשימים את ממשלת ישראל, בניגוד ל-13% בנובמבר. 46% מהדמוקרטים אמרו שהם מאשימים את חמאס, ירידה מ-54% בנובמבר. רוב מוחץ מהדמוקרטים גם מצהיר כי הוא רוצה מועמד לנשיאות שיקרא להפסקת אש.

מהצד השני של המתרס הפוליטי, המצב כצפוי הפוך. כ-62% מהרפובליקנים שהשתתפו בסקר הצהירו כי הם מעדיפים מועמד לנשיאות שיתמוך בהעברת סיוע צבאי לישראל, בעוד 34% אמרו כי תמיכה בסיוע כזה תפחית את הסיכוי שיצביעו לו.

לפי הסקר של רויטרס, בין ביידן ליריבו הצפוי בבחירות דונלנד טראמפ יש שוויון בתמיכה בדעת הקהל, וכל אחד מהם זוכה לתמיכת 36% מהבוחרים – שיעור נמוך ביותר.  בארה"ב מוכרעות הבחירות בשטית האלקטורים, ובהיבט הזה מצבו של ביידן ממשיך להיות רע. לפי סקר שפרסמה היום רשת "בלומברג", טראמפ מוביל על ביידן בשבע מדינות מפתח שהנשיא חייב לנצח כמעט בכולן אם ברצונו לזכות בכהונה נוספת בנובמבר: טראמפ מוליך ביתרון של 9% בצפון קרוליינה, 6% באריזונה, ג'ורג'יה, פנסילבניה ונבאדה, 4% בוויסקונסין ו-2% במישיגן. אם אלה יהיו התוצאות בבחירות, פירוש הדבר יהיה תבוסה מהדהדת לביידן.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות