Connect with us

Featured

מושל קליפורניה שוקל עוצר כללי בעקבות העלייה החדה במקרי COVID-19

Published

on

המושל גאווין ניוסום הודיע היום (שני) כי הוא שוקל ליישם עוצר ברחבי המדינה, שכן מקרי נגיף הקורונה בקליפורניה כמעט הוכפלו בעשרת הימים האחרונים, "העלייה המהירה ביותר", לדבריו.

ניוסום אמר במהלך תדריך העיתונאים השבועי שלו ל-COVID-19 כי הוא יבחן מחקרים בערים ומדינות אחרות שיישמו עוצר כלשהו, ​​כמו פריז. "יש לנו הרבה שאלות איך זה נראה", אמר.

ניוסום הודיע כי הוא נאלץ ״להרים את האמברקס״ במאמציה של המדינה לפתוח מחדש את כלכלתה בשל הזינוק במקרי COVID-19.

"אנו משמיעים אזעקה", אמר ניוסום בהצהרה. "קליפורניה חווה את הגידול המהיר ביותר במקרים שראינו עד כה – מהיר יותר ממה שחווינו בתחילת המגפה או אפילו בקיץ הנוכחי. התפשטות ה- COVID-19 עלולה להציף במהירות את מערכת הבריאות שלנו ולהוביל לתוצאות קטסטרופליות".

נכון ליום שני, 41 מחוזות או 94 אחוז מהמדינה מצויות בדרג הסגול המגביל ביותר. סגול פירושו שיש לסגור את התפשטות הנגיף ולסגור עסקים רבים שאינם חיוניים.

מפקח במחוז לוס אנג׳לס מארק רידלי-תומאס אמר כי המחוז ידון השבוע באפשרות להגבלות נוספות, כולל סגר אפשרי לעסקים או הגבלות אחרות על שעות הפעילות.

"למרות שאנו לא צריכים להגיע למסקנות לפני שמועצת המפקחים הספיקה לבחון את כל האפשרויות במלואן, אני סומך כי אנו מקבלים את ההנחיות הנכונות לטיפול במשק בבטחה", אמר בהצהרה. "עלינו לחפש גם דרכים להזכיר לכולם שהמקום הבטוח ביותר להיות בו כרגע הוא בבית. האפשרויות הפוטנציאליות יכולות לכלול הטלת סגר, כך שהעסקים לא יצטרכו להיסגר שוב. במקום זאת, לעסקים יהיו שעות מוגבלות לפעילויות חיוניות".

המפקחת ג'ניס האן הדהדה את האפשרות הזו, במיוחד עבור מסעדות. "זו אזעקה שהמקרים זינקו בצורה כה דרמטית", אמר האן ביום שני ל- KNX Newsradio. "ההצעה היא שנבקש מהעסקים שלנו, מהמסעדות שלנו, לסגור אולי עד השעה 22:00 כדי שהם בעצם לא יהפכו לברים שבהם אנשים יושבים סתם לשתות, צוחקים ומדברים בלי שמסכותיהם. אז זה לא ציבור רחב או עוצר לכולם".

מועצת המפקחים אמורה להיפגש בישיבה סגורה ביום שלישי.

Featured

יו״ר בן אנד ג’ריס בתגובה ראשונה: ״אני גאה בהחלטה… אני לא אנטישמית!״

Published

on

יו"ר מועצת המנהלים של בן וג'רי אמרה כי היא אינה אנטישמית שכן יוניליוור גם מדגישה כי חרם ההסדר אינו זהה ל-BDS.

שבוע לאחר שבן אנד ג'ריס הודיעו כי יפסיקו למכור גלידה ב"שטח הפלסטיני הכבוש", יו"ר דירקטוריון החברה דחתה לראשונה בפומבי את ההצעה כי המהלך שעשו הינו אנטישמי.

ביום שלישי צייצה אנוראדהה מיטל, יו"ר דירקטוריון בן אנד ג'ריס, את הערותיה הראשונות על החרם מאז הוכרז בשבוע שעבר. היא עמדה על ההחלטה והכחישה שהיא אנטישמית בעקבות הצהרתו של שר החוץ הישראלי יאיר לפיד כי החרם הוא "כניעה מבישה לאנטישמיות".

"אני גאה בבן אנד ג'ריס על נקיטת העמדה לסיום מכירת הגלידה בשטח הפלסטיני הכבוש", כתבה בציוצה מיטל. "פעולה זו אינה אנטישמית. אני לא אנטישמית. השנאה הנבזית שהושלכה לעברי היא שמפחידה אותי. אנו פועלים למען השלום – לא שנאה!".

חברת האם של המותג, יוניליוור, התנערה מהתנועה להחרמת ישראל (BDS). ההתנערות מגיעה כאשר יוניליוור מתמודדת עם הסיכוי להיענש כספית במדינות שיש בהן חוקים נגד חרם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות