fbpx
Connect with us

Featured

לאחר מאבק בסרטן: חברת מערכת "שבוע ישראלי" שרון מור ז"ל הובאה למנוחת עולמים בישראל

עבודתה של שרון ז"ל כפרמדיקית גרמה לה להתמקד ברפואה הוליסטית ולכתיבת תסריטים. לאחר סיום לימודי הקולנוע בלוס אנג'לס הפיקה סרטים שכתבה, ביימה וצילמה

Published

on

 מערכת "שבוע ישראלי" והקהילה הישראלית בלוס אנג'לס אבלים וכואבים על מותה ללא עת של שרון מור, חברת המערכת, קולנוענית ומומחית ברפואה הוליסטית, שנפטרה מסרטן בו לקתה לפני כשנה. הלוויתה נערכה ביום חמישי, יום העצמאות ה-74, בישראל.

שרון מור נולדה בחיפה, ילדה בכורה לזוג צעיר. כבר בגיל 15, אהבה רפואה והתנדבה במגן דוד אדום עד הגיוס הצבאי, שם שימשה כחובשת מוטסת בחיל-האוויר והשתייכה ליחידת החילוץ המובחרת 669. ‏כשסיימה את שירותה הצבאי, החליטה להירשם ללימודי פרמדיק ורפואת חירום. היא סיימה בהצלחה את הלימודים והסטאג' והתקבלה לעבודה בניידות לטיפול נמרץ-לב של חברת שח"ל (שירות חירום לב), "תוך כדי עבודה", היא מספרת, "נכנסנו לבתים והצלנו ‏חיים של מאות ‏אנשים מבוגרים, ילדים ונשים צעירות שעזרנו להן ללדת באמבולנס." 

‏במשך עבודתה כפראמדיקית, היא נחשפה לסיפורים מרתקים שבמקרים מסוימים, עלו על כל דמיון וכך, התחילה לכתוב סיפורים כדי, שלא תשכח. ברבות השנים, המשיכה את הלימודים הרפואיים שלה, גם בתחום צמחי המרפא והרפואה הטבעית והמשיכה לכתוב תסריטים בהשראת המקרים שראתה במהלך עבודתה ‏כפרמדיקית.

עבודתה כפרמדיקית, נתנה את אותותיה והייתה למעמסה רגשית כבדה על שרון, שהחליטה להתמקד ברפואה הוליסטית ולהמשיך לכתוב תסריטים. לאחר שנרשמה ללימודי תסריטאות באוניברסיטה הפתוחה של תל-אביב,  הבינה שהסרטים שלה וכישרון הכתיבה שלה – ראויים למימוש.

בשנת 2009, עברה שרון לקליפורניה על מנת להמשיך את לימודי הקולנוע שלה. בסיום הלימודים, החלה להפיק בעצמה סרטים שכתבה, ביימה וצילמה. שרון התחילה להפיק סרטים בצורה עצמאית ולהירשם לפסטיבלים בינלאומיים וגם זכתה בכמה מהם. באחד מהסרטים שלה, מככב השחקן היהודי הידוע אד אסנר, שהלך לעולמו ‏באוגוסט 2021.

כשנפגשנו, הוא ביקש לקרוא את התסריט ואמר שישחק בסרט מאחר שהמקרה נוגע לליבו, אביו היה ניצול שואה”, סיפרה שרון. ‏שרון הספיקה להראות לאד אסנר את הסרט ואסנר בירך אותה על עבודתה.

אחת מחברותיה, אליאנה ברוך, הספידה את שרון ז"ל בפייסבוק: "כשעה אחרי שהלכת מאיתנו, התבשרתי על  כך מחבר משותף שלנו. ועד עכשיו זה לא ממש נתפש.  נהוג לפרגן לאדם אחרי לכתו, אבל במקרה שלך כל מילה טובה תהיה במקומה. מעטים האנשים עם וייב כזה חיובי, אור פנימי שקורן גם החוצה, חיוך, מילה טובה – תמיד. 

"לא היה לי מושג על מה שאת עוברת. דיברנו בפברואר האחרון כשסימסתי לך שיש לי שאלה. השבת שאת לא בלוס אנג׳לס ותחזרי אליי תוך שעה. חזרת הרבה יותר מהר ודיברנו כרגיל. ועכשיו את בארץ, מובאת למנוחת עולמים ביום העצמאות, יום חמישי, ה-5/5.

"555 זה מספר מלאכים שמציין שינוי גדול לטובה. וזה מה שאני מאחלת לנשמתך היפה. נוחי בשלום, אהובה, ותהי נשמתך צרורה בצרור החיים".

Featured

חשוד נעצר בתקיפה מינית של שתי סטודנטיות בסנטה מוניקה קולג'; המשטרה מחפשת קורבנות נוספים

Published

on

סטודנט בן 27 במכללת סנטה מוניקה נעצר בקשר לתקיפה מינית של שתי סטודנטיות, והרשויות מחפשות קורבנות נוספים.

כריסטופר גרידין נלקח למעצר ב-26 בספטמבר, כך עולה מהרישומים של מחלקת השריף של מחוז לוס אנג'לס. הרשויות לא סיפקו פרטים על שתי התקיפות המיניות לכאורה, אך ציינו שהם עובדים עם משטרת סנטה מוניקה קולג' בניסיון לזהות קורבנות נוספים.

"בהתבסס על אופי העבירות, הבלשים מאמינים שייתכנו קורבנות נוספים לא מזוהים", אמרו גורמים רשמיים בהודעה לעיתונות.

פקידי השריף פרסמו שתי תמונות של גרידין, האחת משנת 2019, והשנייה הייתה תמונת ההזמנה שלו. הוא מתואר בגובה 5 רגל 9 אינץ', שוקל כ-135 פאונד ויש לו שיער שחור ועיניים חומות.

כל מי שיש לו מידע על גרידין או כל פשעים נוספים שהוא ביצע מתבקש ליצור קשר עם לשכת הקורבנות המיוחדת של משרד השריף בשיחת חינם בטלפון 877-710-5273 או specialvictimsbureau@lasd.org

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured13 שעות ago

חשוד נעצר בתקיפה מינית של שתי סטודנטיות בסנטה מוניקה קולג'; המשטרה מחפשת קורבנות נוספים

Featured13 שעות ago

סערה בקהילה היהודית בארה״ב: תשעה ארגוני סטודנטים באונ׳ ברקלי בקליפורניה החליטו להחרים מרצים ציוניים/ תומכי ישראל

Featured13 שעות ago

תפתחו יומנים: אמזון הכריזה על שני ימי סיילים "פריים דיי" באוקטובר במטרה להפוך את הקונים למנויים

Featured14 שעות ago

לאחר יותר משנתיים של צמיחה שוברת שיאים: מחירי הנדל"ן בצפון קליפורניה בירידות החודשיות הגדולות ביותר מאז 2009

Featured14 שעות ago

הפרה את החוק האוסר שידול להשקעות: קים קרדשיאן תשלם קנס של יותר ממיליון דולר בשערוריית הקריפטו

קהילה16 שעות ago

ידי הפלא של קטי אהרון – מטפלת בכוסות רוח לתראפיה לגוף ולנפש

Featured5 ימים ago

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Featured5 ימים ago

עד מתי? מחירי הדלק בקליפורניה הרקיעו שחקים בן לילה – הזינוק הגדול ביותר מזה 7 שנים

כתבות שבועיות