Connect with us

Featured

לאחר מאבק בסרטן: חברת מערכת "שבוע ישראלי" שרון מור ז"ל הובאה למנוחת עולמים בישראל

עבודתה של שרון ז"ל כפרמדיקית גרמה לה להתמקד ברפואה הוליסטית ולכתיבת תסריטים. לאחר סיום לימודי הקולנוע בלוס אנג'לס הפיקה סרטים שכתבה, ביימה וצילמה

Published

on

 מערכת "שבוע ישראלי" והקהילה הישראלית בלוס אנג'לס אבלים וכואבים על מותה ללא עת של שרון מור, חברת המערכת, קולנוענית ומומחית ברפואה הוליסטית, שנפטרה מסרטן בו לקתה לפני כשנה. הלוויתה נערכה ביום חמישי, יום העצמאות ה-74, בישראל.

שרון מור נולדה בחיפה, ילדה בכורה לזוג צעיר. כבר בגיל 15, אהבה רפואה והתנדבה במגן דוד אדום עד הגיוס הצבאי, שם שימשה כחובשת מוטסת בחיל-האוויר והשתייכה ליחידת החילוץ המובחרת 669. ‏כשסיימה את שירותה הצבאי, החליטה להירשם ללימודי פרמדיק ורפואת חירום. היא סיימה בהצלחה את הלימודים והסטאג' והתקבלה לעבודה בניידות לטיפול נמרץ-לב של חברת שח"ל (שירות חירום לב), "תוך כדי עבודה", היא מספרת, "נכנסנו לבתים והצלנו ‏חיים של מאות ‏אנשים מבוגרים, ילדים ונשים צעירות שעזרנו להן ללדת באמבולנס." 

‏במשך עבודתה כפראמדיקית, היא נחשפה לסיפורים מרתקים שבמקרים מסוימים, עלו על כל דמיון וכך, התחילה לכתוב סיפורים כדי, שלא תשכח. ברבות השנים, המשיכה את הלימודים הרפואיים שלה, גם בתחום צמחי המרפא והרפואה הטבעית והמשיכה לכתוב תסריטים בהשראת המקרים שראתה במהלך עבודתה ‏כפרמדיקית.

עבודתה כפרמדיקית, נתנה את אותותיה והייתה למעמסה רגשית כבדה על שרון, שהחליטה להתמקד ברפואה הוליסטית ולהמשיך לכתוב תסריטים. לאחר שנרשמה ללימודי תסריטאות באוניברסיטה הפתוחה של תל-אביב,  הבינה שהסרטים שלה וכישרון הכתיבה שלה – ראויים למימוש.

בשנת 2009, עברה שרון לקליפורניה על מנת להמשיך את לימודי הקולנוע שלה. בסיום הלימודים, החלה להפיק בעצמה סרטים שכתבה, ביימה וצילמה. שרון התחילה להפיק סרטים בצורה עצמאית ולהירשם לפסטיבלים בינלאומיים וגם זכתה בכמה מהם. באחד מהסרטים שלה, מככב השחקן היהודי הידוע אד אסנר, שהלך לעולמו ‏באוגוסט 2021.

כשנפגשנו, הוא ביקש לקרוא את התסריט ואמר שישחק בסרט מאחר שהמקרה נוגע לליבו, אביו היה ניצול שואה”, סיפרה שרון. ‏שרון הספיקה להראות לאד אסנר את הסרט ואסנר בירך אותה על עבודתה.

אחת מחברותיה, אליאנה ברוך, הספידה את שרון ז"ל בפייסבוק: "כשעה אחרי שהלכת מאיתנו, התבשרתי על  כך מחבר משותף שלנו. ועד עכשיו זה לא ממש נתפש.  נהוג לפרגן לאדם אחרי לכתו, אבל במקרה שלך כל מילה טובה תהיה במקומה. מעטים האנשים עם וייב כזה חיובי, אור פנימי שקורן גם החוצה, חיוך, מילה טובה – תמיד. 

"לא היה לי מושג על מה שאת עוברת. דיברנו בפברואר האחרון כשסימסתי לך שיש לי שאלה. השבת שאת לא בלוס אנג׳לס ותחזרי אליי תוך שעה. חזרת הרבה יותר מהר ודיברנו כרגיל. ועכשיו את בארץ, מובאת למנוחת עולמים ביום העצמאות, יום חמישי, ה-5/5.

"555 זה מספר מלאכים שמציין שינוי גדול לטובה. וזה מה שאני מאחלת לנשמתך היפה. נוחי בשלום, אהובה, ותהי נשמתך צרורה בצרור החיים".

Featured

בעלי עסקים תתכוננו: שכר המינימום בקליפורניה יעלה בגלל האינפלציה

שכר המינימום יזנק ב-1 בינואר 2023, ויהיה הגבוה ביותר בכל מדינות ארה"ב * העלייה עלולה לגרום לזינוק מחירים במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים

Published

on

האינפלציה הגואה תגרום לעלייה אוטומטית בשכר המינימום בקליפורניה בשנה הבאה, כך הודיע הממשל של המושל גאווין ניוסום ביום חמישי.

שכר המינימום יזנק ל-15.50 דולר לשעה ב-1 בינואר 2023, הגבוה ביותר בכל ארה"ב. זה עלייה מ-15 דולר לשעה עבור חברות עם יותר מ-25 עובדים ו-14 דולר לשעה עבור חברות עם 25 עובדים או פחות.

מחוקקים בקליפורניה הצביעו על העלאת שכר המינימום ל-15 דולר לשעה ב-2016, אך ההעלאה בוצעה בהדרגה במשך מספר שנים. החוק אומר ששכר המינימום חייב לעלות ל-15.50 דולר לשעה עבור כולם אם יעלה יותר מ-7%. 

ביום חמישי, משרד האוצר של קליפורניה אמר שהם צופים כי האינפלציה לשנת הכספים 2022 – שתסתיים ב-30 ביוני – תהיה גבוהה ב-7.6% מהשנה הקודמת, מה שיגרום לעלייה.

נתוני האינפלציה הרשמיים לא יהיו סופיים עד הקיץ הקרוב. אבל ממשל ניוסום מאמין שהצמיחה תהיה די והותר כדי להפעיל את העלייה האוטומטית.

האינפלציה הייתה בעיה בכל מקום, שכן המחירים לצרכן זינקו ב-8.3% בחודש שעבר לעומת שנה שעברה ודיללו את כוח הקנייה של הצרכן האמריקאי. מחסור בעבודה לאורך המגיפה גרם לחברות רבות להגדיל את השכר לפעמים מעבר לשכר המינימום רק כדי למשוך ולשמור עובדים.

בקליפורניה ישנם כ-3 מיליון עובדים בשכר מינימום, לפי הערכה שמרנית של משרד האוצר של המדינה. העלייה בשכר המינימום תהיה כ-3 מיליארד דולר, או פחות מ-0.1% מההכנסה האישית של 3.3 טריליון דולר שצפויים להרוויח תושבי קליפורניה.

העלייה עלולה לגרום למחירים לזנק במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים. אבל בסך הכל, היא אמרה שלעליית שכר המינימום "צפויה להיות השפעה מינימלית מאוד על האינפלציה הכוללת בכלכלת המדינה".

החדשות מגיעות כאשר ממשל ניוסום הציע לשלוח צ'קים של 1,000 דולר לעובדים בבתי חולים ובבתי אבות כהכרה בעבודתם המסוכנת במהלך המגיפה. כ-600,000 עובדים יהיו זכאים לכסף, שיגיע לכל מי שעובד בבית חולים או בבית אבות – כולל רופאים, אחיות וצוות תמיכה אחר.

לעובדים יובטח המחאה של 1,000 דולר. אבל אם חברות יסכימו להוסיף עוד 500 דולר, המדינה תשווה את זה בסכום כולל של 2,000 דולר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות