fbpx
Connect with us

Featured

בושה: הפרופסור היהודי התבטא נגד חמאס – והורחק מהאוניברסיטה הכי יוקרתית בדרום קליפורניה 

Published

on

אוניברסיטת דרום קליפורניה (USC) הודיעה כי החליטה להרחיק מהקמפוס את הפרופסור היהודי לכלכלה ג'ון שטראוס, לאחר שהתעמת עם סטודנטים פרו-פלסטינים שקיימו צעדה למען החמאס.

צילומים שפורסמו מתוך העצרת הראו את שטראוס אומר למפגינים הפרו-פלסטינים "אתם אנשים בורים. חמאס הם רוצחים. זה כל מה שהם. צריך להרוג כל אחד מהם, ואני מקווה שכולם ימותו".

אלא שחלק מהסטודנטים פרסמו עצומה מקוונת בה הציגו רק את השורה האחרונה של דברי הפרופסור היהודי, בה הוא נשמע אומר כי "צריך להרוג כל אחד, ואני מקווה שכולם ימותו" וטענו כי מדובר בהסתה לאלימות ולרצח.

הם דרשו מראשי האוניברסיטה להרחיק את הפרופסור היהודי מהקמפוס, ובהודעה שפרסמו ראשי אוניברסיטת דרום קליפורניה הם הודיעו כי "פרופסור שטראוס ילמד את שני הקורסים שלו מרחוק למשך שארית הסמסטר".

פרופסור שטראוס סיפר לאחר מכן לאתר האינטרנט "אננברג מדיה" המכסה בעיקר את אירועי האוניברסיטה, כי הסרטון נערך באופן מגמתי על ידי הסטודנטים הפרו-פלסטינים, כך שיציג את דבריו באופן מעוות וישכנע את ראשי האוניברסיטה להרחיק אותו מהקמפוס.

"כל מה שאמרתי, כמובן התייחס לחמאס. זה שונה מאוחר יותר לסרטון שפורסם בפומבי שזכה לעיוות אמיתי, כאילו קראתי לרצוח פלסטינים. זה בכלל לא מה שאמרתי. אני יהודי, אני מאוד פרו-ישראלי. אז צעקתי 'ישראל לנצח. חמאס הם רוצחים', טען שטראוס.

Featured

סקר מטריד בארה"ב: רוב המצביעים הדמוקרטים מעדיפים נשיא שלא יתמוך בסיוע צבאי לישראל

Published

on

סקר שפרסמו ביום חמישי סוכנות הידיעות רויטרס ומכון הסקרים איפסוס מעלה נתונים מדאיגים ביותר מבחינת ישראל, ולפיהם רוב המצביעים הדמוקרטים מעדיפים כעת מועמד לנשיאות שאינו תומך בהעברת סיוע צבאי לישראל. לפי הסקר, שנערך לאורך שלושה ימים השבוע, 56% מהנשאלים שהזדהו כדמוקרטים אמרו כי תמיכה של מועמד בסיוע צבאי כזה תפחית את הסיכוי שיצביעו לו, ורק 40% אמרו כי תמיכה שכזו דווקא תגדיל את הסיכוי שיתנו לו את קולם.

נתוני הסקר החדש משתלבים במגמה מדאיגה ממילא מבחינת ישראל במחנה הדמוקרטי. בשנים האחרונות התחזק מאוד כוחו של הפרוגרסיבי הרדיקלי במפלגה, ודמויות קולניות ביותר כמו אלכסנדרייה אוקטבו קורטז ואילהאן עומר וחברת הקונגרס ממוצא פלסטיניי רשידה טאליב משכנעות המוני בוחרים דמוקרטים לדרוש מהממשל הדמוקרטי לעצור את הסיוע המסורתי של ארה"ב לישראל בשל ה"התעללות" שלה לכאורה בפלסטינים.

למרות הלחץ עליו מצד מחוקקים דמוקרטים ומצד נתח גדול מהמצביעים של מפלגתו, הנשיא ביידן ממשיך לתת אור ירוק לפעולה הישראלית בעזה. השבוע התקבלה תזכורת לסכנה הפוליטית הטמונה בכך מבחינתו, כשיותר מ-100 אלף מצביעים בפריימריז הרפובליקנים במדינת המפתח מישיגן בחרו באפשרות לא מחוייב" במקום להצביע לביידן, כדי להביע את מחאתם על תמיכתו בישראל.

לפי הסקר מהיום, שיעור הולך וגדל של הדמוקרטים, גם אם מדובר עדיין במיעוט, מטיל על ישראל את האשמה למלחמה בעזה – 23% מהדמוקרטים מאשימים את ממשלת ישראל, בניגוד ל-13% בנובמבר. 46% מהדמוקרטים אמרו שהם מאשימים את חמאס, ירידה מ-54% בנובמבר. רוב מוחץ מהדמוקרטים גם מצהיר כי הוא רוצה מועמד לנשיאות שיקרא להפסקת אש.

מהצד השני של המתרס הפוליטי, המצב כצפוי הפוך. כ-62% מהרפובליקנים שהשתתפו בסקר הצהירו כי הם מעדיפים מועמד לנשיאות שיתמוך בהעברת סיוע צבאי לישראל, בעוד 34% אמרו כי תמיכה בסיוע כזה תפחית את הסיכוי שיצביעו לו.

לפי הסקר של רויטרס, בין ביידן ליריבו הצפוי בבחירות דונלנד טראמפ יש שוויון בתמיכה בדעת הקהל, וכל אחד מהם זוכה לתמיכת 36% מהבוחרים – שיעור נמוך ביותר.  בארה"ב מוכרעות הבחירות בשטית האלקטורים, ובהיבט הזה מצבו של ביידן ממשיך להיות רע. לפי סקר שפרסמה היום רשת "בלומברג", טראמפ מוביל על ביידן בשבע מדינות מפתח שהנשיא חייב לנצח כמעט בכולן אם ברצונו לזכות בכהונה נוספת בנובמבר: טראמפ מוליך ביתרון של 9% בצפון קרוליינה, 6% באריזונה, ג'ורג'יה, פנסילבניה ונבאדה, 4% בוויסקונסין ו-2% במישיגן. אם אלה יהיו התוצאות בבחירות, פירוש הדבר יהיה תבוסה מהדהדת לביידן.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות