fbpx
Connect with us

Featured

SafePassLA: העירייה מתחילה לאכוף את מדיניות ה'תו הירוק' בלוס אנג'לס

החוק נכנס לתוקף ב-8 בנובמבר, אך החל מיום שני, משרד הבנייה והבטיחות של העירייה יכול להנפיק אזהרות וקנסות לעסקים המפרים אותו

Published

on

לוס אנג'לס החלה ביום שני לאכוף את החוק שלה המחייב את את תושבי העיר הפוקדים  מסעדות מקורות, חדרי כושר, מתקני בידור ופנאי, מכוני טיפול אישי ועוד  להציג הוכחה לחיסון מלא נגד COVID-19.

החוק נכנס לתוקף ב-8 בנובמבר, אך החל מיום שני, משרד הבנייה והבטיחות של העירייה יכול להנפיק  אזהרות וקנסות לעסקים המפרים אותו. האזכורים יכללו קנס של 1,000 דולר על הפרה שנייה, קנס של 2,000 דולר על הפרה שלישית וקנס של 5,000 דולר על הפרה רביעית ואחריה.

צו ה-SafePassLA של העיר הוא אחד המנדטים המחמירים מסוגו במדינה, המחייבת אנשים מעל גיל 12 להציג הוכחות לחיסון במספר מרחבים ציבוריים מקורים. צורות מקובלות של הוכחת חיסון כוללים:

• כרטיס חיסון שהונפק על ידי המרכז האמריקאי לבקרת מחלות ומניעתן או תיעוד דומה שהונפק על ידי סוכנות ממשלתית זרה אחרת;

• צילום כרטיס חיסון או צילום השמור בטלפון או במכשיר אלקטרוני;

• רשומה דיגיטלית אישית של חיסון נגד COVID-19 שהונפקה על ידי המדינה או תיעוד דומה שהונפקו על ידי מדינה אחרת, סמכות שיפוט ממשלתית מקומית או זרה, או על ידי חברה פרטית; ו

• תיעוד של חיסון נגד COVID-19 מספק שירותי בריאות.

גם אנשים המופיעים מעל גיל 18 יידרשו להציג תעודה מזהה עם אישור החיסון שלהם. תושבים יכולים לקבל פטור מהמנדט אם יש להם מצבים רפואיים המגבילים את יכולתם להתחסן או "אמונה דתית כנה", על פי הצו. פטורים אלה יצטרכו להיבדק לפי המיקום שאליו האדם מנסה להיכנס.

אנג'לוסים מחוייבים להראות הוכחה לחיסון או בדיקת COVID-19 שלילית כדי להשתתף באירועי חוצות עם 5,000 אנשים או יותר. זהו צו מחמיר יותר מהדרישה של מחוז לוס אנג'לס, החלה על אירועים בחוץ עם 10,000 אנשים או יותר. הכללים של מחוז לוס אנג'לס, שהם פחות מרחיבים משל העיר, נכנסו לתוקף ב-4 בנובמבר, ומחייבים אנשים שמתנשאים או עובדים בבר מקורה, ביקב, במבשלה, במועדון לילה או בטרקלין במחוז להתחסן במלואו נגד COVID-19.

Featured

עוד מכה לטראמפ: חבר מושבעים בניו יורק הרשיע את הביזנס העיקרי שלו בהונאת מס

Published

on

חבר מושבעים בניו יורק הרשיע ביום שלישי את "טראמפ אורגניזיישן" בהונאת מס ובפשעים כלכליים נוספים. הארגון הורשע בכל 17 סעיפי האישום נגדו, לאחר יום של דיונים בבית משפט במנהטן. בית המשפט קבע, בין היתר, כי שתי ישויות משפטיות בארגון קשרו קשר לביצוע עבירה וכן זייפו מסמכים עסקיים. ההרשעה נעשתה ברקע הכרזתו של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ על התמודדותו לנשיאות ב-2024.

במהלך המשפט הואשמו בכירים בארגון כי התחמקו מתשלום מס על הטבות אישיות שקיבלו, כמו דירות ורכבי יוקרה, ואפילו תשלום שכר לימוד עבור בני משפחותיהם. העסק המשפחתי של טראמפ עשוי להיקנס בעד 1.6 מיליון דולרים— סכום נמוך יחסית לחברה בסדר גודל כמו ארגון טראמפ. עם זאת, ההרשעה עלולה לסבך עסקאות עתידיות. טראמפ טוען כי התיק נגד החברה, שנפתח על ידי פרקליטות מחוז ניו יורק, הוא חלק מ"ציד מכשפות" פוליטי מצד הדמוקרטים.

טראמפ עצמו לא עמד למשפט, אך התובעים טענו כי הוא ידע על המזימה. עם זאת, הוא ועורכי דינו מכחישים את הטענה הזו. התיק נגד ארגון טראמפ התבסס בעיקר על עדות שסיפק מנהל הכספים לשעבר של הארגון, אלן וייסלברג, שהודה כי טיפלל את רישומי המס של החברה ואת הטבות השכר שלו על מנת להפחית בצורה לא חוקית את המיסים שהוא משלם. וייסלברג העיד נגד הארגון בתמורה לחמישה חודשי מאסר.

פסק הדין לא שם סוף לקרב המשפטי של טראמפ עם פרקליט מחוז ניו יורק הדמוקרטי, אלווין בראג, שנכנס לתפקיד בינואר השנה. בראג אמר כי חקירה נוספת הקשורה לטראמפ, שנפתחה עוד קודם לכן עדיין פעילה. החקירה הזו בוחנת האם טראמפ הוליך שולל בנקים וגורמים נוספים בנוגע לשווי האמיתי של נכסיו.

התובעת הכללית של מדינת ניו יורק, לטישה ג'יימס, הכריזה  על הגשת תביעה אזרחית נגד טראמפ ובני משפחתו, לאחר חקירה ארוכת שנים של התנהלותו הפיננסית של הארגון. לטענת התביעה, טראמפ וילדיו — דונלד טראמפ ג'וניור, איוונקה טראמפ ואריק טראמפ — וכן בכירים בארגון טראמפ "ניפחו בצורה שקרית" את השווי הנקי שלו במיליארדי דולרים במטרה לגרום לבנקים להלוות כספים בתנאים טובים יותר וכן לקבל הטבות מס.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות