fbpx
Connect with us

Featured

מי הרג את פול קסלר ז"ל בן ה-69 במחוז ונטורה? חשוד עוכב ושוחרר, המשטרה עדיין מחפשת מידע

Published

on

הרשויות במחוז ונטורה, קליפורניה, אמרו ביום שלישי כי הן עיכבו לחקירה חשוד במעורבות בגרימת מותו של פול קסלר, גבר יהודי בן 69, שנפצע בראשו במהלך הפגנה למען ישראל בתאוסנד אוקס, פרוור של לוס אנג'לס. עם זאת, אותו חשוד שוחרר, והמשטרה קראה לציבור למסור לה מידע נוסף ותיעודים מהתקרית. לפי המשטרה, אותו חשוד שיתף פעולה ואף הצהיר כי הוא היה מעורב בעימות עם קסלר, וכי הוא בעצמו יצר קשר עם המשטרה וצוותי החירום.

קסלר מת אתמול בבית החולים לאחר שהוטח אל הקרקע במהלך הפגנות בעד ונגד ישראל במחלף בעיירה. הפתולוג קבע, כי סיבת המוות היא חבטה שספג בראשו, וכי עוצמת המכה עשויה להעיד על כוונה להריגה. עם זאת, לא ברור האם הוא נפל כתוצאה ממכה שקיבל בפניו. כמה עדי ראייה אמרו כי קסלר הוכה באמצעות מגפון ונחבט בראשו כשנפל על הרצפה. אחרים סיפרו כי קסלר הלך לאחור, מעד — ונחבל בראש.

לדברי המשטרה, בהפגנה השתתפו בין 100-75 מפגינים. השריף המקומי ג'ים פרייהוף אמר במסיבת עיתונאים כי יש עדויות סותרות לגבי מה קרה בדיוק בעימות ומי תקף את קסלר. המשטרה קבעה, כי קסלר נפל לאחור במהלך העימות ונחבט בראשו, והוסיפה שמותו נחקר כהריגה. בנוסף, היא הדגישה כי היא לא שוללת את האפשרות של פשע שנאה. פרייהוף ציין כי המשטרה השיגה צו לחיפוש בביתו של החשוד, בן 50, וכי החיפוש התבצע בזמן שהחשוד היה מעוכב.

"לא ברור כרגע מה בדיוק קרה לפני שמר קסלר נפל לאחור", אמר פרייהוף. המשטרה אומרת, כי בשעות אחר הצהריים התקבלו קריאות על תקיפה שהתרחשה לכאורה במקום, ועל גבר ששוכב על הקרקע כשהוא מחוסר הכרה ומדמם מראשו. עוד אמרה המשטרה, כי קסלר היה בהכרה בעת הגעת הכוחות לשטח, וכך גם באמבולנס, אך מאוחר יותר מת מפצעיו.

ראשת העיר לוס אנג'לס קארן בס אמרה כי היא מגנה באופן נחרץ אלימות ואנטישמיות. "מותו (של קסלר) הוא מכה למחוז שלנו, בשעה שהמתיחות ממשיכה לעלות ברחבי העולם. לוס אנג'לס מסרבת לאפשר את השנאה הזו".

הרב מייקל בארקליי מבית הכנסת "נר נשמה" בווסט לייק וילג' הסמוכה קרא לציבור להימנע מלהיחפז למסקנות, אחרי שלדבריו שוחח עם מפקד המשטרה המקומית. "התקבלו במשטרה דיווחים סותרים לגבי מה שאירע", כתב בארקליי בטוויטר. "החשוד שנראה בסרטונים שהופצו ברשת נחקר". הרב הוסיף כי כפי שהמשטרה נזהרת בשלב זה שלא להפנות אצבע מאשימה לאיש, כך צריכה לנהוג גם הקהילה המקומית. "אסור לנו לאפשר לניצוץ הזה להצית אש תופת", כתב בארקליי.

הפדרציה היהודית של לוס אנג'לס מסרה כי "זהו הפשע האנטישמי הרביעי השנה בלוס אנג'לס. לאלימות נגדנו אין מקום בחברה תרבותית. אנחנו דורשים ביטחון, לא נסבול אלימות נגד הקהילה שלנו. נעשה כל שבכוחנו כדי למנוע זאת". 

ראש ה-FBI, כריסטופר ריי, הזהיר בשבוע שעבר שהאנטישמיות בארה"ב מגיעה ל"רמות היסטוריות".

Featured

גרנדה הילס: פורצים חמושים פלשו לבית של משפחה שבילתה בקניות לחג המולד פעמיים בתוך שבוע אחד

Published

on

משפחה מגרנדה הילס שהייתה ממוקדת ב"פריצה בזמן ארוחת הערב" נפגעה שוב ביום שלישי בלילה, בסימן הפעם השנייה שפורצים שודדים את ביתם בתוך פחות משבוע.

הנכס ממוקם בקהילת Greyhawk Ranch, הבית נפרץ ב-29 בנובמבר כאשר גנבים נמלטו עם חפצי ערך בשווי של כ-150,000 דולר.

הקורבן, שזוהה רק כדיוויד, חזר מקניות לחג המולד עם אשתו ותינוקם שזה עתה נולד כאשר הבחין בגנבים עוזבים את ביתו עם מלאי של חפצים גנובים. הוא רדף אחריהם במכוניתו והתנגש ברכבם כדי למנוע מהם להימלט מהשכונה. הפורצים נמלטו לבסוף ברכבם הפגוע. עם זאת, ימים ספורים לאחר מכן, קבוצת פולשים, אולי אותם פולשים שבעבר ערכו את ביתו, פרצו לביתו פעם נוספת.

הבית, שעובר כעת שיפוץ ושדרוג, הוא ברחוב Wood Ranch Road. הקורבן ומשפחתו חוששים לשלומם. "אני מדמיין שאם היינו בבית, מה היה קורה", אמר דיוויד. "יש לי תינוק שזה עתה נולד. הם נכנסו לחדר [של התינוק]. הם שברו קישוטים, הם שברו מגירות. אני לא מבין למה לוס אנג'לס הפכה להיות כזו". בעקבות שתי הפריצות לביתם, אמר דיוויד שאשתו בטראומה עמוקה מהאירוע.

המצלמה של השכן שלהם צילמה חלק מהפריצה הראשונה ב-29 בנובמבר. קבוצת הפורצים רעולי הפנים נראית פושטת את פנים הבית לפני שהיא קופצת למכונית מילוט.

סרטון אבטחה קלט את העימות המתוח שהתנהל ברחוב. לאחר שדיוויד גרם נזק לרכבם של החשודים שלהם, הוא עקב אחריהם ברחוב בו החלו לירות לעבר מכוניתו. בסופו של דבר הם נמלטו עם פריטים יקרי ערך של כ-150,000 דולר.

כמה לילות לאחר מכן בסביבות השעה 19:30, שלושה פולשים חמושים ניפצו דלת זכוכית ונכנסו לביתו של דוד בפעם השנייה. אבל אזעקה נוקבת הפחידה אותם. "לא היה לנו כלום בבית," אמר דיוויד. "אני לא יודע למה הם חזרו עם אקדח. אבל הם נכנסו לתוך הבית ואז הם ברחו".

ראש עיריית לוס אנג'לס קארן באס ומפקדי משטרת לוס אנג'לס טוענים כי הנתונים מראים שהפשיעה האלימה ירדה ברחבי העיר בשנת 2023. עם זאת, הקורבנות ש-KTLA שוחחה איתם אמרו שהם לא מסכימים. אתר מיפוי פשעים מראה שבמהלך שמונת הימים האחרונים בגרנדה הילס דווחו 547 פשעים בקהילה ובאזורים הסובבים אותה.

האירועים כוללים מגניבות ותקיפות רכב ועד פריצות לבתים ועוד. תושבים באזור אמרו ל-KTLA כי נמאס להם מהפשיעה המתגברת והם מודאגים לשלומם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות