מגבלות חדשות לעסקים החל מיום שישי בעקבות עלייה במקרי ה- COVID-19 – שבוע ישראלי
Connect with us

Featured

מגבלות חדשות לעסקים החל מיום שישי בעקבות עלייה במקרי ה- COVID-19

Published

on

על מנת להילחם בעלייה במקרי הקורונה מחוז לוס אנג'לס יחמיר השבוע כמה מגבלות, כמו למשל: מסעדות, יקבים, מבשלות בירה ועסקים קמעונאיים שאינם חיוניים מחויבים לסגור בשעה 22:00, תוך הגבלת מפגשים של לא יותר מ-15 אנשים.

למרות שהשינויים לא פורסמו רשמית החל משעות אחר הצהריים המאוחרות, המפקחת על המחוז שילה קוהל אמרה כי ההגבלות ייכנסו לתוקף ביום שישי. אמצעים אחרים יכללו מגבלת קיבולת של 50% למסעדות עם שירות בחוץ ומגבלת קיבולת של 25% לעסקים ולמשרדים בתחום הטיפול האישי.

לקוחות עסק בתחום הטיפול האישי – כמו מכוני ציפורניים – יצטרכו לקבוע פגישות מראש, ולא ניתן לבצע שירותים המחייבים את הלקוח להסיר מסיכת פנים.

השינויים באים בעקבות עלייה ב- COVID-19, מספר המקרים היומי עולה על 2,000 רוב שבוע שעבר לפני שהגיע ל -3,000 ביום שבת וראשון.

במחוז חלה עלייה מתמדת באשפוזים בבתי החולים. מספר תושבי מחוז לוס אנג'לס המאושפזים בנגיף עלה ביום ראשון, לראשונה מזה חודשים, וקפץ מ- 966 ביום שבת ל-1,014, ואז ל-1,049 ביום שני.

אף על פי ששיעור מקרי המוות מהנגיף לא עלה בצורה חדה, מספר זה נחשב ל"מדד בפיגור ", כלומר הוא נוטה לעלות מספר שבועות לאחר עלייה באשפוזים.

המחוז דיווח על 2,795 מקרים ביום שני – יום בו דיווחי המקרים נמוכים באופן מסורתי עקב פיגור בדיווח תוצאות הבדיקה בסוף השבוע. פקידי הבריאות בלונג ביץ 'הודיעו על 130 מקרים נוספים ביום שני, בעוד שפסדינה דיווחה על 16. המקרים החדשים העלו את סך המחוז המצטבר ל -342,489 מאז תחילת המגיפה.

המחוז דיווח גם על שישה מקרי מוות נוספים הקשורים לנגיף והעלה את מספר ההרוגים ל -7,275.

"ברור שמחוז אל איי נמצא בנקודה מסוכנת מאוד במגפה" אמר פרר.

פקידי הבריאות הצביעו בפשטות על התכנסויות של תושבים במסגרות ציבוריות או פרטיות – על מנת להניע את הזינוק האחרון, שכולל בעיקר תושבים צעירים מתחת לגיל 50.

פרר אמר כי התושבים בין השנים 18-29 היוו באופן עקבי חלק גדול יותר מהמקרים החדשים בחודשיים האחרונים, מה שהגדיל את הפער באופן דרמטי בכל קבוצות הגיל האחרות. אך בעוד שאנשים צעירים יותר נדבקים בתדירות גבוהה יותר, מדובר בתושבים מבוגרים הסובלים מההשלכות מבחינת אשפוזים, לדבריה, כלומר צעירים נדבקים ומעבירים את הנגיף לתושבים מבוגרים הנמצאים בסיכון גבוה יותר למחלות קשות.

"זה מצער ביותר וזה משמש תזכורת מוחלטת לכך שצעירים מפיצים את הנגיף עם תוצאות הרות אסון לקשישים שלנו", אמר פרר.

מחוז לוס אנג'לס כבר שקוע בצבע הסגול המגביל ביותר של מערכת ניטור הנגיף הכרונית בארבע שכבות, ומציבה מגבלות חמורות על עסקים וכינוסים ציבוריים. בהתבסס על העלייה במקרים בשבועות האחרונים, המחוז יישאר ברמה הסגולה ללא הגבלת זמן.

המושל גאווין ניוסום הודיע ​​ביום שני כי 28 מחוזות ברחבי המדינה מועברים חזרה לשכבה הסגולה בתגובה לעלייה דרמטית במספר התיקים. המשמעות של המהלך היא כי 41 מתוך 58 המחוזות במדינה נמצאים תחת ההגבלות הקשות ביותר, לעומת 13 ביום ראשון.

פרר אמרה כי היא נותרה בתקווה שאם התושבים יחזרו להקפיד על פרוטוקולים כמו הימנעות ממפגשים, לבישת כיסויי פנים ותרגול התרחקות חברתית, במיוחד במהלך חג ההודיה, מגבלות דרסטיות יותר – כמו חזרה לשהות קפדנית בבית הזמנות – ניתן למנוע.

"אם על ידי נקיטת פעולות אינדיבידואליות וקולקטיביות כאנשים וכארגונים לא נחזיר את זה לשליטה, אין לנו ברירה אלא לבחון היטב אילו סוגים של מגבלות יגבילו שוב את יכולתנו להתערבב, במיוחד אותם מצבים בהם עשוי להיות סיכון גבוה יותר ", אמר פרר.

Featured

בשורות רעות לבעלי הדירות: איסור פינוי הדיירים שלא משלמים שכירות בעקבות נגיף הקורונה הוארך עד סוף יוני

Published

on

קליפורניה מתכננת להאריך את איסור פינוי דיירים עד סוף יוני תוך שימוש בכספים פדרליים לתשלום של עד 80% משכר הדירה של רוב הדיירים שלא שולמו, על פי הסכם שהוכרז ביום שני בין המושל גאווין ניוסום לבין שני מנהיגי החקיקה המובילים במדינה.

ההצעה, אשר חייבת להיות מאושרת על ידי המחוקק הממלכתי, תאריך את חוק המדינה המתוכנן להסתיים ביום שני הבא, שמונע מבעלי הדירות לפנות דיירים שלא יכלו לשלם את שכר הדירה שלהם בין מרץ לאוגוסט בגלל ה-COVID-19.

כדי להיות זכאים להגנה זו, על הדיירים לחתום על "הצהרת קשיים" לפיה הם הושפעו מהמגפה ועליהם לשלם לפחות 25% משכר הדירה המגיע להם בין ה -1 בספטמבר ל-31 בינואר.

הצעה חדשה זו תאריך את ההגנות הללו עד ליום 30 ביוני. אולם היא תשתמש גם ב -2.6 מיליארד דולר שקונגרס אישר לאחרונה לקליפורניה כדי לשלם חלק מאותה שכר דירה שלא שולם.

המדינה תשלם למשכירים עד 80% משכר הדירה שלא שולם – אך רק אם בעלי הבית יסכימו לסלוח על 20% הנותרים ויתחייבו שלא לפנות דיירים.

אם בעלי הבית יסרבו לעסקה זו, המדינה תשלם להם 25% משכר הדירה שלא שולם לדיירים. זה יבטיח שדיירים אלו יהיו זכאים להגנת הפינוי של המדינה ולא יוכלו להיפטר מבתיהם עד לאחר 30 ביוני.

ההסכם הוא בין ניוסום, יו"ר האסיפה אנתוני רנדון ונשיא הסנאט פרו טם טוני אטקינס – כולם דמוקרטים. המחוקק הממלכתי, הנשלט על ידי הדמוקרטים, אמור להצביע על הצעת החוק ביום חמישי.

בהצהרה אמרו שלושת המנהיגים כי ההצעה "שומרת על הגנות פינוי COVID בקליפורניה כשלטון החזק ביותר ברחבי המדינה במדינה."

"אבל יש לנו עוד עבודה לעשות, יחד, כדי להתמודד עם משבר עלויות הדיור המבניות בקליפורניה", נכתב בהצהרה. "המגיפה החמירה את הנושאים הללו, היא לא יצרה אותם. ועבודתנו לטיפול בנושאים בסיסיים אלה חייבת להמשיך בדחיפות ובפתרון."

חבר האסיפה דייוויד צ'יו, דמוקרט מסן פרנסיסקו, אמר כי הוא "מטריד" כי סכום שוכרי החוב ישתלם "נקבע אך ורק על ידי שיתוף פעולה של בעל הבית שלהם." אך הוא שיבח את ההצעה להרחיב את "הגנות הפינוי הקריטיות עד סוף יוני."

"אני מצפה שיהיה צורך לבחון מחדש את החקיקה הזו בכדי לטפל בפערים ולספק הקלות לדיירים נוספים," אמר צ'יו. "אני עומד מוכן ומוכן להמשיך בעבודה עד שכל דיירי קליפורניה יהיו ללא חובות ובדיור מאובטח."

כספי הקלה בשכר דירה פדרלי יהיו זמינים רק לאנשים העומדים בדרישות זכאות פדרליות מסוימות, כולל הכנסה למשק בית 80% או פחות מההכנסה החציונית באזור. זה יתן עדיפות להקלה עבור משקי בית בגובה 50% או פחות מההכנסה החציונית באזור ולאלה שהיו מובטלים לפחות שלושה חודשים. זה יפטור כמה שוכרים בעלי הכנסה בינונית עד גבוהה יותר.

סנאטור המדינה סקוט ווינר, דמוקרט מסן פרנסיסקו ויו"ר ועדת השיכון בסנאט, חושש שההצעה תשאיר כמה דיירים בחוץ. והוא דאג שממשל ניוסום עלול להכשיל את חלוקת הכסף, "בהתחשב בבעיות הלוגיסטיות של קליפורניה במהלך המגיפה" עם דמי אבטלה וחיסונים.

אולם וינר אמר כי המדינה "חייבת להעביר את ההצעה הזו עד סוף השבוע כדי למנוע פינוי המוני."

"הצעה זו מהווה צעד לעבר היעדים הקריטיים של יציבות דיור והתאוששות כלכלית ובריאותית", אמר.

קליפורניה איבדה יותר מ -2.6 מיליון משרות במרץ ובאפריל בגלל מגיפת נגיף הקורונה.

המדינה חזרה ליותר מ 44% מאותם משרות, אך היא עדיין יורדת ב -1.4 מיליון משרות בהשוואה לתקופה זו אשתקד. אבל היה קשה למדוד את ההשפעה שהייתה לכך על השוכרים.

ניתוח שערך בנק הפדרל רזרב בפילדלפיה באוקטובר העריך ששוכרים בקליפורניה צברו שכר דירה ללא תשלום ששולמו.

משרד האנליסט המחוקק הלא מפלגתי אמר כי דמי האבטלה הפדרליים – שהקונגרס הגדיל והרחיב בכל המגפה – הפחיתו את המספר הזה לכ -400 מיליון דולר.

זה מהווה 2% מכלל השוכרים, או כ- 90,000 משקי בית, עם חוב ממוצע של 4,500 $.

קבוצות סנגור לדיור עוררו מחלוקת על כך ואמרו כי המספר בפועל גבוה בהרבה. ניתוח שערך אטלס המניות באזור המפרץ ודיור עכשיו! בקליפורניה מצאו כי 1.1 מיליון משקי בית שכירים עמדו מאחור על שכר הדירה שלהם בדצמבר, מול סכום חוב של כ -3.6 מיליארד דולר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות