fbpx
Connect with us

Featured

שנות מאסר ארוכות למפקד משטרה לשעבר באורנג' קאונטי על מעורבתו בפריצה לגבעת הקפיטול

Published

on

אלן הסטר, מפקד משטרת לה-הברה לשעבר שהפך למדריך יוגה ופעיל שמרני במחוז אורנג' שקרא להוציא להורג את אויביו הפוליטיים לאחר הבחירות ב-2020, נידון ביום חמישי ל-11 שנים ושלושה חודשים בכלא פדרלי על הצטרפותו להמון מתפרעים במהלך הפריצה ב-6 בינואר לגבעת הקפיטול.

קצין אכיפת החוק לשעבר תכנן במשך שבועות לקראת ה-6 בינואר, העביר כלי נשק ברחבי המדינה ובעודו חמוש בגרזן הצטרף לקבוצת המתפרעים שכבשה את הקפיטול של ארה"ב.

בעוד שהוסטטר עצמו לא הואשם בהשתתפות באלימות ישירה ב-6 בינואר, התובעים השוו את מעשיו ל"טרור", ואמרו שהוא "להוט ללבות את אש המהפכה" וקראו להרוג אלה שהוא ראה בהם "רודנים ובוגדים".

הוסטטר – שייצג את עצמו במשפט ובגזר הדין – ניסה לצמצם ללא הרף את אירועי ה-6 בינואר, בטענה שהם תוצאה של "מערכת פדרלית" או "התקף של שלוש שעות".

בשל עברו לשעבר של אכיפת החוק ותפקידו הציבורי בדיבור על מגבלות מדינות בעידן המגפה, הוסטטר – עד לאחרונה תושב סן קלמנטה באורנג' קאונטי – הוא בעל הפרופיל הגבוה ביותר מבין יותר משני תריסר האנשים עם מדרום קליפורניה שהואשמו בקשר עם 6 בינואר הוסטטר, כיום בן 59, עבר מאז לפולוויל, טקסס.

במהלך קריירת אכיפת החוק בת יותר משני עשורים שלו, הוסטטר עלה לדרגת סגן מפקד במשטרת פונטנה ולאחר מכן הוביל לזמן קצר את משטרת לה הברה לפני שפרש  וקיבל קיצבת נכות. הייתה לו קריירה שנייה כמדריך יוגה, והוא עבד עם מכונים ולקוחות פרטיים בעיקר במחוז דרום אורנג', שם התגורר באותה תקופה כתושב סן קלמנטה.

אבל ההתנגדות הבוטה שלו להגבלות הבריאות במהלך מגפת הקורונה היא שהביאה להוסטטר זרקור ציבורי והובילה אותו לראש סדרה של עצרות נגד מסכות בפרופיל גבוה. יחד עם ראסל טיילור – יזם מלאדרה ראנץ' – הוסטטר הקים את פרויקט הפניקס האמריקאי, בתחילה כדי לדחות את מדיניות הקורונה של המדינה ומאוחר יותר כדי לטעון את טענותיו של הנשיא דאז טראמפ מאז שהופרכו טענות על הונאת בוחרים במהלך הבחירות ב-2020.

הנאומים הפומביים של הוסטטר היו לעתים קרובות מעוררי תסיסה. לפני קהל מריעים בעצרת הנטינגטון ביץ' בדצמבר 2020, הוא קרא ל"עונשי מאסר ארוכים" ו"הוצאות להורג" ל"מנהיגים" של "הפיכה" נגד טראמפ, ותיאר אותם כ"אויבים ובוגדים של אמריקה". בעצרת בסן קלמנטה במאי 2020, הוסטטר נלקח למעצר לאחר שניסה לכאורה להוריד גדרות שחוסמות את החוף ואת המזח שהוקם כדי לסייע בבלימת התפשטות נגיף הקורונה.

טיילור – בעל בריתו החד-פעמי של הוסטטר והנאשם לשעבר – הודה מאז שחברת הוסטטר כדי לארגן קבוצה של "לוחמים" שייסעו לקפיטול של ארה"ב ב-6 בינואר. הוסטטר, שנהג במקום טס, הביא כלי נשק וציוד טקטי, לרבות גרזנים, סכין, גז פלפל, אלות הלם, שרביט מתקפל, מנשא צלחות משוריין, מסכת גז וקסדה חסינת כדורים.

בבוקר ה-6 בינואר, טיילור והוסטטר השתתפו בעצרת של טראמפ לפני שהצטרפו לקהל שצעד לקפיטול, שם נתקלה הקבוצה בקבוצה נוספת של מתפרעים שכבר ניסו לדחוף את דרכם על פני שוטרים. הוסטטר לבש תיק גב שהכיל גרזן, שהיה מתנה מטיילור.

הוסטטר – שעמד כמה מטרים מאחורי החלוץ של המתפרעים והניף דגל אמריקאי – עודד את חברי הקהל שנאבקו לפרוץ את קו המשטרה. בסופו של דבר הוא שהה באזור מוגבל במשך כשעתיים, אם כי לא נכנס לבניין הקפיטול. מאוחר יותר הוא פרסם תמונה שלו ושל טיילור שצולמה באזור מוגבל עם הכיתוב "זו הייתה 'הירייה שנשמעה מסביב למילה!… וגרסת 2021 של 1776. המלחמה הזו נמשכה 8 שנים. אנחנו רק מתחילים".

לאחר מעצרו, הוסטטר פנה במהירות לטיילור ובעלי ברית לשעבר אחרים בחוגים השמרנים במחוז אורנג'. הוא האשים אותם – מבלי לספק ראיות ישירות – שהם שטינקרים פדרליים.

הוסטטר נמצא אשם בארבעה סעיפי אישום פליליים, השופט רויס למברת': "גם אם מר הסטר האמין באמת ובתמים – מה שנראה שכן – שהבחירות היו הונאה, שהנשיא טראמפ הוא המנצח החוקי, ושפקידי ציבור ביצעו בגידה, כמפקד משטרה לשעבר הוא עדיין חייב לדעת שזה לא חוקי להצדיק את העוול הנתפס על ידי עיסוק באלימות ועידוד אספסוף".

לחץ להגיב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

סקר מטריד בארה"ב: רוב המצביעים הדמוקרטים מעדיפים נשיא שלא יתמוך בסיוע צבאי לישראל

Published

on

סקר שפרסמו ביום חמישי סוכנות הידיעות רויטרס ומכון הסקרים איפסוס מעלה נתונים מדאיגים ביותר מבחינת ישראל, ולפיהם רוב המצביעים הדמוקרטים מעדיפים כעת מועמד לנשיאות שאינו תומך בהעברת סיוע צבאי לישראל. לפי הסקר, שנערך לאורך שלושה ימים השבוע, 56% מהנשאלים שהזדהו כדמוקרטים אמרו כי תמיכה של מועמד בסיוע צבאי כזה תפחית את הסיכוי שיצביעו לו, ורק 40% אמרו כי תמיכה שכזו דווקא תגדיל את הסיכוי שיתנו לו את קולם.

נתוני הסקר החדש משתלבים במגמה מדאיגה ממילא מבחינת ישראל במחנה הדמוקרטי. בשנים האחרונות התחזק מאוד כוחו של הפרוגרסיבי הרדיקלי במפלגה, ודמויות קולניות ביותר כמו אלכסנדרייה אוקטבו קורטז ואילהאן עומר וחברת הקונגרס ממוצא פלסטיניי רשידה טאליב משכנעות המוני בוחרים דמוקרטים לדרוש מהממשל הדמוקרטי לעצור את הסיוע המסורתי של ארה"ב לישראל בשל ה"התעללות" שלה לכאורה בפלסטינים.

למרות הלחץ עליו מצד מחוקקים דמוקרטים ומצד נתח גדול מהמצביעים של מפלגתו, הנשיא ביידן ממשיך לתת אור ירוק לפעולה הישראלית בעזה. השבוע התקבלה תזכורת לסכנה הפוליטית הטמונה בכך מבחינתו, כשיותר מ-100 אלף מצביעים בפריימריז הרפובליקנים במדינת המפתח מישיגן בחרו באפשרות לא מחוייב" במקום להצביע לביידן, כדי להביע את מחאתם על תמיכתו בישראל.

לפי הסקר מהיום, שיעור הולך וגדל של הדמוקרטים, גם אם מדובר עדיין במיעוט, מטיל על ישראל את האשמה למלחמה בעזה – 23% מהדמוקרטים מאשימים את ממשלת ישראל, בניגוד ל-13% בנובמבר. 46% מהדמוקרטים אמרו שהם מאשימים את חמאס, ירידה מ-54% בנובמבר. רוב מוחץ מהדמוקרטים גם מצהיר כי הוא רוצה מועמד לנשיאות שיקרא להפסקת אש.

מהצד השני של המתרס הפוליטי, המצב כצפוי הפוך. כ-62% מהרפובליקנים שהשתתפו בסקר הצהירו כי הם מעדיפים מועמד לנשיאות שיתמוך בהעברת סיוע צבאי לישראל, בעוד 34% אמרו כי תמיכה בסיוע כזה תפחית את הסיכוי שיצביעו לו.

לפי הסקר של רויטרס, בין ביידן ליריבו הצפוי בבחירות דונלנד טראמפ יש שוויון בתמיכה בדעת הקהל, וכל אחד מהם זוכה לתמיכת 36% מהבוחרים – שיעור נמוך ביותר.  בארה"ב מוכרעות הבחירות בשטית האלקטורים, ובהיבט הזה מצבו של ביידן ממשיך להיות רע. לפי סקר שפרסמה היום רשת "בלומברג", טראמפ מוביל על ביידן בשבע מדינות מפתח שהנשיא חייב לנצח כמעט בכולן אם ברצונו לזכות בכהונה נוספת בנובמבר: טראמפ מוליך ביתרון של 9% בצפון קרוליינה, 6% באריזונה, ג'ורג'יה, פנסילבניה ונבאדה, 4% בוויסקונסין ו-2% במישיגן. אם אלה יהיו התוצאות בבחירות, פירוש הדבר יהיה תבוסה מהדהדת לביידן.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות