fbpx
Connect with us

Featured

יש לכם בעל/אישה אמריקאי/ת? לילדים אין דרכון ישראלי? עכשיו מותר להם להיכנס לישראל (עם הגבלות)

מתווה כניסת התיירים המחוסנים לישראל ייכנס לתוקף בשבוע הבא * אלו יש החיסונים שאושרו וכל מה שצריך לדעת על תהליך הכניסה לארץ – כל הפרטים

Published

on

מטה ההסברה למאבק בנגיף הקורונה פרסם ביום חמישי את המתווה המלא שיאפשר כניסת תיירים מחוסנים לישראל החל מתחילת החודש הבא. לפי המתווה, שיכנס לתוקף החל מיום 1.11.21, תתאפשר כניסת כל מחוסן זר העומד בכל התנאים המצטברים: לא שהה במדינה אדומה ב-14 הימים שקדמו לכניסתו לישראל, חוסן בחיסון שאושר על ידי ארגון הבריאות העולמי או החלים מקורונה, אין מניעה אחרת להכניסו לישראל ונכנס לישראל דרך נתב"ג. זר שלא עומד בתנאים לעיל לא תתאפשר כניסתו לישראל באמצעות מתווה זה, גם לא בתנאי בידוד מלא. עבור אוכלוסייה זו ימשיכו להתקיים ועדות חריגים.

החיסונים המאושרים במתווה: מודרנה, פייזר, אסטרהזניקה, ג'ונסון&ג'ונסון, והחיסון הרוסי ספוטניק-5.

תהליך הכניסה לישראל יכלול ביצוע בדיקת PCR עד 72 שעות לפני הטיסה ומילוי הצהרת נוסע נכנס לישראל, אותן יצטרכו התיירים להציג כבר בעלייה למטוס. לאחר הנחיתה בנתב"ג, יצטרכו לבצע בדיקת PCR נוספת, ולאחריה בידוד עד קבלת תוצאה שלילית או למשך 24 שעות, המוקדם מביניהם.

תהליך הכניסה לישראל

נוסעים בעלי תעודה דיגיטלית הניתנת לאימות, יסרקו או יטענו את תעודת ההתחסנות או ההחלמה שלהם לטופס הנוסע הנכנס ויקבלו תו ירוק טרם עלייתם למטוס. נוסעים שאינם בעלי תעודה דיגיטלית הניתנת לאימות, יצהירו על החיסונים בטופס הנוסע הנכנס, וימלאו בנוסף טופס בקשה לקיצור בידוד, אליו יצרפו את המסמכים הרלוונטיים ויקבלו תו ירוק טרם עלייתם למטוס.

על הנוסעים להציג אחד מבין המסמכים הבאים: תעודת התחסנות המעידה על ביצוע חיסונים בהתאם למפורט, תעודת החלמה, הניתנת לאימות דיגיטלי במערכות משרד הבריאות בישראל, המעידה על החלמה, או אישור כניסה חריג ממשרד הפנים דרך מתווה חריגים או קבוצות. המתווה קובע כי זר בתחנת המעבר שאינו עומד בתנאי הסף – כניסתו לישראל תסורב והוא יוחזר לארץ המוצא. 

זר המציג מסמך מזויף – תסורב כניסתו לישראל למשך 5 שנים. זר שאינו מאומת המפר בידוד – תסורב כניסתו לישראל למשך 3 שנים. זר מאומת המסרב להתפנות למלונית או מפר בידוד – תסורב כניסתו לישראל למשך 5 שנים.לסיום קובע המתווה כי במקרה של זר שאומת לקורונה בזמן שהותו בישראל – העברה למלונית חולים באחריות פיקוד העורף, טיפול רפואי על חשבון ובמסגרת הביטוח הפרטי של הזר.

אז מי יוכל להיכנס?

לפי פרוטוקול חיסון והחלמה שאושר על ידי משרד הבריאות, יוכלו להיכנס לארץ זרים שחוסנו בפייזר, מודרנה, אסטרהזניקה, סינובאק או סינופארם, אשר חוסנו בשני חיסונים וחלפו 14 ימים או יותר מהחיסון השני ביום כניסתם לישראל, או חוסנו במנת דחף וחלפו 14 ימים או יותר מהחיסון ביום כניסתם לישראל.

זרים שחוסנו בחיסון של ג'נסן וחלפו 14 ימים או יותר מהחיסון ביום כניסתם לישראל (אך לא יותר מ-180 ימים בעת עזיבתם את ישראל), או חוסנו במנת דחף וחלפו 14 ימים או יותר מהחיסון ביום כניסתם לישראל.

זרים שמציגים אסמכתא, הניתנת לאימות דיגיטלי במערכות משרד הבריאות בישראל, על תוצאה חיובית בבדיקת NAAT (בדיקה מולקולרית דוגמת PCR), אשר חלפו 11 ימים או יותר מהבדיקה ביום כניסתם לישראל, וקיבלו בנוסף לפחות מנה אחת מהחיסונים שאושרו על ידי ארגון הבריאות העולמי.

המדינות שמנפיקות תעודות הניתנות לאימות דיגיטלי במערכות משרד הבריאות בישראל:

https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/safe-covid-19-vaccines-europeans/eu-digital-covid-certificate_en

Featured

משטרת לוס אנג'לס בכוננות-על ב'יום שישי השחור' במטרה למנוע מכנופיות גניבה קמעונאית מאורגנת

Published

on

 אלפים צפויים לפנות ביום שישי לקניונים וחנויות במחוז לוס אנג'לס לשופינג ב'יום שישי השחור', על רקע מאמצים מוגברים ברחבי המדינה של סיירת הכביש המהיר של קליפורניה להתמודד עם גניבות קמעונאיות מאורגנות.

מאז הקמת כוח המשימה, ה-CHP היה מעורב ב-1,296 חקירות, מעצר של 645 חשודים ושיחזור של 271,697 פריטים של סחורה קמעונאית גנובה בשווי של כמעט 26 מיליון דולר, אמר מושל ניוסום.

על פי סקר, 69% מהקונים בחגים מתכננים לעשות קניות במהלך סוף השבוע של חג ההודיה. הסקר מצא שבגדים המשיכו להיות בראש הרשימה של מה שאנשים מתכננים לקנות במהלך קניות חג המולד ב-55%, ואחריהם כרטיסי מתנה (45%), צעצועים (37%), ספרים/מוזיקה/סרטים/משחקי וידאו (33%) ואוכל/ממתקים (31%)

כוח המשימה הקמעונאי המאורגן של סיירת הכבישים בקליפורניה מגביר את נוכחותו במרכזי קניות ברחבי המדינה ועובד עם רשויות אכיפת החוק המקומיות כדי לבצע מעצרים ולהגביר את הנראות.

המושל גאווין ניוסום חתם על הצעת חוק 331 כדי להרחיב ולהרחיב את כוח המשימה. הצוותים האזוריים שלה משתפים פעולה עם סוכנויות אכיפת חוק וקמעונאים מקומיים כדי לטפל באופן יזום בגניבות קמעונאיות מאורגנות.

מאז הקמת כוח המשימה, ה-CHP היה מעורב ב-1,296 חקירות, מעצר של 645 חשודים ושיחזור של 271,697 פריטים של סחורה קמעונאית גנובה בשווי של כמעט 26 מיליון דולר, אמר ניוסום.

"לאזרחי קליפורניה מגיע להרגיש בטוחים במיוחד כשהם הולכים לחנויות בעונת החגים הזו", אמר ניוסום. "הכפלנו את המאמצים שלנו להילחם בפשע עם מיליוני דולרים כדי להרתיע, לעצור ולהעמיד לדין בהצלחה פושעים המעורבים בגניבה קמעונאית מאורגנת.

"השנה, מרכזי קניות ברחבי קליפורניה יראו סיורים רוויים כאשר צוותים אזוריים של CHP עובדים עם רשויות אכיפת חוק מקומיות כדי לסייע בביצוע מעצרים ושחזור סחורה גנובה".

על פי סקר שנתי שפורסם ב-17 בנובמבר על ידי הפדרציה הלאומית הקמעונאית ו-Prosper Insights & Analytics, על פי ההערכות 166.3 מיליון אנשים מתכננים לעשות קניות מחג ההודיה ועד סייבר מאנדיי, כמעט 8 מיליון אנשים יותר מאשר בשנה שעברה וההערכה הגבוהה ביותר מאז הפדרציה החלה לעקוב אחר הנתונים ב-2017.

"למרות שיש ספקולציות רבות לגבי השפעת האינפלציה על התנהגות הצרכנים, הנתונים שלנו אומרים לנו שסוף השבוע של חג ההודיה יראה תנועה חזקה בחנויות עם מספר שיא של קונים שינצלו את ההנחות המוצעות", אמר מתיו שי, נשיא ומנכ"ל החברה. National Retail Federation, איגוד הסחר הקמעונאי הגדול בעולם.

"אנחנו אופטימיים שהמכירות הקמעונאיות יישארו חזקות בשבועות הקרובים, וקמעונאים מוכנים לפגוש את הצרכנים בכל זאת שהם רוצים לקנות מוצרים מעולים במחירים שהם רוצים לשלם."

על פי הסקר, 69% מהקונים בחגים מתכננים לעשות קניות במהלך סוף השבוע של חג ההודיה. הסיבות העיקריות לכך שצרכנים מתכננים לקנות הן בגלל שהעסקאות טובות מכדי לוותר עליהן (59%), בגלל מסורת (27%) או בגלל שזה משהו לעשות (22%) במהלך החג.

הבלאק פריידי ממשיך להיות היום הפופולרי ביותר לקניות, כאשר 69% (114.9 מיליון) מתכננים לעשות קניות אז, ואחריו 38% (63.9 מיליון) בסייבר מאנדיי. מבין 114.9 מיליון הקונים ב-Black Friday, 67% אמרו שהם מצפים להגיע לחנויות, עלייה מ-64% ב-2021.

בדומה ל-2020 ו-2021, 60% מהקונים לחגים אמרו שהם התחילו לגלוש ולקנות לעונה מתחילת נובמבר. מגמה צרכנית זו של קניות קודמות הואצה על ידי המגיפה. בשנת 2019, 56% מהקונים לחגים התחילו את הקניות שלהם בערך בזמן הזה.

"בעוד שצרכנים ממשיכים לשמור את עיקר קניות החגים שלהם למועד מאוחר יותר בנובמבר ודצמבר, חלק מההוצאות האלה עברו לאוקטובר", אמר פיל ריסט, סגן נשיא בכיר לאסטרטגיה של פרוספר, חברת מידע על כוונות צרכנים.

"השנה, 18% מהקונים לחגים השלימו לפחות מחצית מהקניות לחג. אמנם זה שווה לשנה שעברה, אבל זו עלייה לעומת 11% בלבד לפני עשור".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured3 ימים ago

משטרת לוס אנג'לס בכוננות-על ב'יום שישי השחור' במטרה למנוע מכנופיות גניבה קמעונאית מאורגנת

כלכלה3 ימים ago

עובדי אמזון פתחו בשביתה והפגינו מול ביתו של ג'ף בזוס: הגיע הזמן שהוא יתחיל לשלם!

Featured3 ימים ago

עשרה ימים אחרי: רשויות החוק אובדי עצות בחקירת הרצח המזעזע של ארבעת הסטודנטים באיידהו 

Featured3 ימים ago

מחאה נגד כוונת משטרת סן פרנסיסקו להשתמש ברובוטים קטלניים במטרה להרוג חשודים

Featured3 ימים ago

קליפורניה: תיעוד של למבורגיני נוסעת במהירות של מאה וחמישים מייל/שעה בכביש מפותל, ושוטר רודף אחריה

Featured5 ימים ago

בגלל האינפלציה, ארוחת חג ההודיה המסורתית תעלה לאמריקאים 64 אחוזים יותר מבשנה שעברה; מחיר תרנגול ההודו – עשרה דולר יותר מאשתקד

Featured5 ימים ago

רגע לפני חג ההודיה: מנהל הסניף הממורמר רצח שישה מעמיתיו במרכול "וולמארט" בווירג'יניה – והתאבד

Featured5 ימים ago

עוד מכה לטראמפ: בית המשפט העליון דחה את בקשתו לעצור את העברת דוח המיסים שלו לקונגרס

כתבות שבועיות