Connect with us

לוס אנג'לס

IAC CARE: יום התנדבות במעון ליהודים בגיל הזהב

Published

on

מתנדבים מקרב הקהילה הישראלית-אמריקאית נהנו מהנתינה והתרומה שנערכה בסימן "עשה טוב, תרגיש טוב"iac care

ביום ראשון שעבר גדשו עשרות מתנדבי ה IAC את בית גיל הזהב – THE JEWISH-HOME ובכך הוכיחו שהקהילה הישראלית-אמריקאית בלוס אנגלס חזקה בנתינה. בסימן "עשה טוב, תרגיש טוב" הוביל ארגון ה-IAC את תוכנית המתנדבים שלו ליום ההתנדבות שהיה בסימן מחזירים לקהילה באהבה. לקחו בו חלק עשרות מתנדבים, אשר נרתמו למשימה ותרמו מזמנם ומכישוריהם.

במהלך היום התקיימו מספר פעילויות החל מסנדא לקישוט עוגיות, התנסות בסידורי פרחים, הכנת כרטיסי ברכה לקראת ולנטיין דיי ועד לטיפולי מניקור, משחקי חברה וחשיבה, חוג ריקוד פלמנקו ופעילות ציור ויצירה בקנבאס. לכבוד יום זה התגייסו גם גני הילדים בקהילה כאשר כל גן יצר יצירה משלו ובהקדשה לחברי הדור השלישי.

האירוע הוא חלק מפרויקט רחב ורציף שמפעיל הIAC בהשנים האחרונות, פרויקט ה-IAC CARE שמופעל בשיתוף פעולה עם חברי ה-IAC LEAD וכולל מספר ימי התנדבות שונים במהלך השנה, כאשר לכל אחד מימים אלו יש נושא, ופונה לקהל יעד שונה ומגוון.

למלאכת ההתנדבות נתרמו מספר רב של ארגונים ועסקים מקומים, ביניהם עירית המורה לריקוד פלמנקו, ורד איזייק אשר פעלה לגיוס תרומות מחברי הקהילה על מנת שיהיה קייטרינג, וכמובן לחברי הועדה האחראית של האירוע – הילה אלבז, אודי אייכל ומאשה רבינוביץ. שאפו גדול לכולם על ההירתמות והעשייה למען יצירת קהילה חזקה ומאוחדת.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

לוס אנג'לס

הדיפלומט מספר אחד בלוס אנג'לס

Published

on

נא להכיר את ד"ר הלל ניומן – הקונסול הכללי בעיר המלאכים בארבע השנים הקרובות • ולהתרגש מהשינוי המבורך אותו יזם: מענה קולי חי במחלקה הקונסולרית ובנציגות הישראלית בברנטווד בכלל

הדיפלומט הוותיק ד"ר הלל ניומן, תושב גבעת שמואל שכונה מאוד נחמדה ליד אוניברסיטת בר אילן בה שימשתי כמרצה על תולדות ישראל",) החליף את קודמו לפני כחודשיים. ניומן, 54, החל בתפקידו הרשמי כקונסול הכללי בלוס אנג'לס בתחילת חודש יולי 2091 לפני הגעתו שימש איתן וייס כקונכ"ל בפועל, מאז סם גרונדוורג עזב את העמדה והצטרף לניהול קרן היסוד-ישראל (UIA) בנובמבר האחרון.

בשיחה עימו בחדר הישיבות של הקונסוליה הישראלית בברנטווד, מנמק ניומן כמה מהסיבות לכך שהוא ומדינת ישראל מייחסים חשיבות כה רבה לעיר המלאכים וקליפורניה., "קליפורניה – כשלעצמה – היא כיום הכלכלה החמישית בגודלה בעולם, קובעת את קצב הטכנולוגיה והחדשנות" הואאומר, "היא בעלת קהילה יהודית גדולה ופעילה, ומפעילה כוח פוליטי ניכר". בנוסף, הוא מציין, "יש את הוליווד, שכרגע כוללת לא מעט ישראלים עם ההשפעה הגלובלית העצומה שלה".

שני הקונסולים הכלליים האחרונים כאן היו ישראלים בעלי אנגלית כשפת אם:דייוויד סיגל, יליד ניו המפשייר, וסם גרונדוורג, מפלורידה. עתה הגיע ניומן, שנולד ביוהנסבורג, דרום אפריקה. (הילל: "את הילדות שלי ביליתי שם, כך שאני מכיר היטב את יהדות התפוצות"). שלושתם גודלו בבתים ציוניים מאוד וכולם מילאו את המשימה הקשה של דיבור עברית שוטפת, עם זכר מועט מאוד למבטא זר. "החיים והזהות היהודיים בתפוצות בסכנה", אומר לי ניומן. "יש פיגועים רצחניים ישירים בבתי כנסת בפיטסבורג ובסן דייגו והאיומים הפנימיים של התבוללות וחוסר בחינוך יהודי".

אביו, הרב ג'ייקוב ניומן, נולד בסלובקיה, אז חלק מצ'כוסלובקיה, עבר לדרום אפריקה ושימש כרב בסי-פורט בקייפ טאון, בקהילה היהודית הכי גדולה בדרום אפריקה (הלל: "ההורים שלי תמיד רצו לעלות ארצה הם היו ציונים שרופים ורק חיכו להזדמנות בעבודה לעלות לישראל"). לאחר העלייה ארצה הוא התחתן והתגורר עם המשפחה בנתניה שם שימש מנהל אולפני הגיור של הרב שלמה גורן, שהיה אז הרב הראשי לישראל. נתניה הייתה המקום בו הלל למד לאהוב את הים, סנטימנט שהוא מקווה שבנו שלו, רם בן ה9-, יאמץ על שפת האוקיאנוס הפאסיפי במהלך שהותה של המשפחה בארבע שנים הקרובות באל-איי. אישתו של ניומן, איילה, היא מומחית ליהלומים ותצטרף לצוות הקונסוליה בקרוב.

ניומן הוא דיפלומט ישראלי מזה 20 שנה. כבוגר ישיבת הסדר הוא שימש כחובש במלחמת לבנון (1982), סיים תואר דוקטורט בהיסטוריה יהודית ולימודי יהדות באוניברסיטת בר אילן, ושולט ביוונית עתיקה ששימשה לו כדי לחקור את תולדות ישראל בתקופות ההלניסטית והרומית. במיוחד התמחה בנושא הכיתתיות היהודית בתקופת הכיבוש הרומאי בארץ. חמש שנים שימש כמרצה על ההיסטוריה היהודית בתקופה ההלניסטית – רומית.

בשנת 1998 הלל התחתן והצטרף למשרד החוץ כצוער. אישרו לי להמשיך ללמד בזמן שעשיתי את קורס הצוערים"). הוא שימש כסגן הקונסול הכללי בבוסטון, ולאחר מכן כשגריר ישראל ברפובליקות אוזבקיסטן וטג'יקיסטן. הילל: "בתור שגריר אתה עובד עם הצמרת של המדינה, פגשתי את הנשיא, איסלם קרימוב, איש חזק ביותר, ריכוזי והעריך מאוד את ישראל. הוא היה המייסד של אוזבקיסטן והיה הנשיא עד שנפטר לפני שנה". שתי המדינות בהן שירת הן מאוהדות ישראל באסיה. הלל: "זהו איסלם אחר ,שאנחנו לא מכירים. אנחנו רגילים לאיסלם של המזרח התיכון שהוא מאוד פוליטי. יש איסלם שרואה את היהודים כקרובי משפחה; הם קוראים לזה המשפחה האברהמית. יש להם יותר קירבה אלינו מאשר לנצרות". רשימת המטלות שלו כללה אז בין השאר שימור בתי קברות יהודיים ו"הקלת" אספקת מצות ויין כשר לפסח ליהודים ולישראלים.

ניומן גם שימש יועץ מדיני לשלושה שרי חוץ, בתקופות שונות: "זו עבודה קשה ומרתקת. אתה לא עובד עם עץ כזה או עץ אחר, אתה רואה את כל היער של מדיניות החוץ של מדינת ישראל. הייתי שותף לעשיה המדינית. עבדתי עם שרי חוץ ממפלגות שונות. הייתי מקצועי ולא פוליטי. בכלל, אומרים שדיפלומט מוצלח שמסיים כהונה הוא כזה שאף אחד לא יודע מה הדעות הפוליטיות שלו". בשנתיים האחרונות שימש כיועץ מדיניות מיוחד מנכ"ל משרד החוץ, יובל רותם (הוא עצמו היה קונסול כללי בלוס אנג'לס בשנים 1999-2004).

ניומן חולש היום על כל דרום קליפורניה מסקרמנטו ודרומה, וגם מדינות מזרחיות יותר כגון יוטה, אריזונה, הוואי ונבאדה: "יש טעות שהישראלים והיהודים חושבים שהקונסוליה היא רק בשבילם. למעשה אנחנו פועלים רבות מול הרשויות האמריקאיות, השפעה על דעת הקהל לגישה חיובית יותר לישראל". הנציגות ובראשה הקונכ"ל משתדלת להיפגש אחד על אחד עם ראשי עיר ומושלים, יוזמים ומשתתפים באירועי תרבות או אירועים שמקשרים באסוציאציות חיוביות את ישראל. זה יכול להיות במשלחות בנושא חדשנות, מדע וטכנולוגיה. הקונסוליה פועלת גם במידיה חברתית ופונה לכל הקהלים והדתות. "רק לפני שבועיים", מספר ניומן," ביקרתי בכנסיה המורמונית הגדולה שעל שדרות סנטה מוניקה. המטה שלהם כמובן בסאלט לייק סיטי, אבל פה יש פעילות רצינית ומדברים על שיתופי פעולה; העיקר שישראל תהיה באג'נדה שלהם".

מה המסר שלך לקוראי "שבוע ישראלי" ולקהילה הישראלית בעיר?

״קודם כל שתדעו שיש לכם פה כתובת. אנחנו משפרים את הקשר בין הקונסוליה והקהל. כשהגעתי גיליתי שאין מענה חי לטלפון. גם באגף הקונסולרי למי שהייתה בעיה חריפה לא היה מענה מיידי בטלפון. אנחנו משנים את כל הטלפוניה של הקונסוליה, יהיה מענה חי ביחידה הקונסולרית וגם לקונסוליה כקונסוליה. כל ישראלי כאן יכול להיות שותף ושגריר של רצון טוב של מדינת ישראל. אני מבקש מהישראלים לגלות מעורבות; אל תחיו בדלת אמות של העסק או העבודה. תהיו איתנו בקשר וגם עם הקהילה האמריקאית-יהודית. הפדרציה היהודית משנה את פניה… זו אחד המטרות שלי. תרגישו גאים במדינה שלכם, וגלו נכונות לייצג את המדינה ולהיות שותפים ומעורבים בעשייה המדינית למען ישראל".

המשך לקרוא

לוס אנג'לס

מהוליווד לצה"ל באהבה

Published

on

29 מיליון דולר נתרמו בערב הגאלה השנתי של FIDF בבוורלי הילטון • זה כלל הוקרה לבני הזוג שריל וחיים סבן, סיפורים מרגשים על חיילים וחיילות בחזית והצעת נישואין מאוד לא שגרתית • המראות והקולות

ארגון הידידים של צה״ל בחוף המערבי- FIDF – ערך ביום חמישי האחרון את הגאלה השנתית שלו במלון בוורלי הילטון בבוורלי הילס. במהלך הערב נתרמו 29 מיליון דולר לרווחת חיילי צה״ל. הערב הוקדש לזכרו של הרב יחיאל אקשטיין ז"ל, אשר ייסד את הקרן לידידות יהודית/נוצרית, כיהן כנשיאה, ותמך לאורך השנים בחזון של ה-FIDF.

האירוע נפתח בכניסה של משלחת משותפת של חיילים מצבאות ישראל וארצות הברית ושירת ההימנונים. את הערב הינחתה השחקנית והדוגמנית הישראלית מורן אטיאס שעשתה עבודה נפלאה וכחיילת בצה״ל לשעבר נראתה מעורבת במטרה החשובה של הארגון: ״אנחנו עומדים פה הערב להילחם ביחד על הדמוקרטיה, עומדים ביחד נגד הטרור ובעד השלום והלילה אנחנו נלחמים ביחד למען חיילי צבא ההגנה של ישראל.", היא ציינה בדברי הפתיחה.

במהלך הערב הוקרנו מספר סרטונים שהציגו את העבודה החשובה שעושה הארגון למען חיילי צה״ל כמו סיוע לחיילים בודדים, דאגה לרווחתם וסיוע בהקמת תשתיות לטובת החיילים.

באירוע הנוצץ נכחו אנשי עסקים בולטים, פילנתרופים ומפורסמים מתחומי הבידור, האופנה, הספורט והטכנולוגיה, ביניהם: הפילנתרופים חיים ושריל סבן, שעמדו בראש ערב ההצדע ההשנתי של FIDF בלוס אנג'לס ב-13 השנים האחרונות, המוזיקאי דיוויד פוסטר, נשיאת הקרן לידידות ובתו של הרב יחיאל אקשטיין ז"ל, יעל אקשטיין, האלוף (מיל')עמוס ידלין, מנכ"ל FIDF האלוף (מיל') מאיר כליפי-אמיר, תא"ל (מיל') גילה כליפי-אמיר, יו"ר הארגון F הרב פיטר ויינטראוב, נשיא הארגון בובי כהן, יו"ר FIDF בדימוס נילי פאליק, סגן נשיא FIDF ויו"ר הסניף המערבי טוני רובין ואשתו, לינדה, ומנהלת הסניף המערבי של FIDF ג'נה גריפין.

תעשיית הבידור למען צה"ל

במהלך הוקרן סרטון הוקרה מיוחד לשריל וחיים סבן על התמיכה העצומה בארגון שנמשכה למעלה מעשור. לאחריו עלו בני הזוג לבמה ונשאו מילים מרגשות. ״ערב ההצדעה של ה-FIDF בלוס אנג'לס הפך למסורת שנתית מבורכת בקהילה שלנו, ומאחד מאות תומכים, מובילים חברתיים ובכירים בתעשיית הבידור למען חיילי צה"ל", אמר סבן. "שריל ואני גאים ומודים על כך שהיתה לנו ההזדמנות להוביל את הערב הנפלא הזה במשך 13 שנים, ואנחנו נרגשים להיות חלק מאירוע זה פעם נוספת, לזכרו של חברנו היקר הרב יחיאל אקשטיין ז"ל".

הוקרה מיוחדת קיבלה גם יעל אקשטיין, ראש הקרן לידידות, שאמרה בין היתר: "אבי היה תומך נלהב ומסור של מדינת ישראל וחייליה, והאמין במטרה הנעלה של ה-FIDF למען חיילי וחיילות צה"ל המגנים על מדינת ישראל ועל העם היהודי כולו. אני גאה להיות חלק ממשפחה גדולה זו – משפחה שחוגגת שוני וגיוון, ואת הרקעים השונים מהם הגענו“.

בין נציגי צה"ל נכח סמ"ר (מיל') עמית קדוש, אשר השתתף במבצע מיוחד לחיסול מבוקש בחמאס. לאחר שירותו הצבאי, עמית זכה לקבל את מלגת IMPACT!, תוכנית המלגות של ה-FIDF, שסייעה לו ללמוד מדעים. במהלך האירוע הפתיע עמית את חברתו מזה שבע שנים, טליה, כאשר הציע לה נישואים על הבמה.

חיילי צה"ל נוספים שלקחו חלק באירוע: סמ"ר (מיל') איזי אזוגי, שעלה לארץ מארה"ב, התגייס לצה"ל, וחזר לשרת לאחר שנפגע מפגז מרגמה שתלש את זרועו ממקומה; סגן ירושלים, חיילת ממוצא אתיופי שלקות הראייה שלה לא מנעה ממנה להתגייס לצה"ל ולהפוך לקצינה בפיקוד צפון; סגן נ', לוחם דרוזי ביחידה מובחרת בחטיבת הצנחנים שהתגייס לצה"ל בניגוד לעמדת משפחתו; רב"ט עדן אלנה, זמרת בלהקה צבאית וזוכת תוכנית הריאליטי 'האקס פקטור'; וסמ"ר י', חייל בודד מארה"ב שמשרת ביחידה מובחרת.

ארוחת גורמה של FOODHEART

בין התרומות המובילות במהלך הערב: שריל וחיים סבן שתרמו 15 מיליון דולר, 3 מיליון דולר שתרמה יעל אקשטיין בשם הקרן לידידות, ומיליון דולר שתרמו טוני ולינדה רובין. התרומות יועברו לרווחת חיילי צה"ל באמצעות מגוון תוכניות FIDF, כגון מלגות לימודים IMPACT! לחיילים מהמערך הלוחם, סיוע כספי לחיילים מעוטי יכולת כלכלית, תמיכה בחיילים בודדים במהלך ולאחר שירותם, סיוע לחיילים הפצועים ולמשפחות
השכולות, וכן בניית מתקני רווחה, חינוך ותרבות.

בין הנאומים והתוכנית של הערב, שכללה הופעה של דיויד פוסטר, המוזיקאי הותיק מעוטר פרסי הגראמי, נהנה הקהל מארוחת ערב נפלאה בת שלוש מנות והפעם על ידי קייטרינג חיצוני ולא האוכל השגרתי של המלון. על הסעודה היה אחראי צוות FOODHEART – הקייטרינג המצויין של טומי, הבעלים של ״חומוס בר״.

המשך לקרוא

הופעות

מאור אדרי בסנסט בולווארד

Published

on

הזמר מאור אדרי, בהופעת בכורה בלוס אנגלס, הלהיב עם מיטב להיטיו וחגג אירוסין יחד עם 800 בליינים במועדון יוקרתי בהוליווד

מעל 800 בליינים ישראלים-אנג'לוסים חגגו ביום חמישי האחרון עם הזמר מאור אדרי, ישירות מישראל, בהופעה חלומית ומסיבה עד השעות הקטנות של הלילה, במועדון ההוליוודי המרהיב LURE SUNSET ROOM. ליאור גוב וצוות LG ENTERPRISES עשו זאת שוב והפיקו לנו אירוע בלתי נשכח.

בחודשים האחרונים הביא גוב ללוס אנג'לס שלושה אמני ענק מישראל: זהבה בן, פאר טסי והדובדבן שבקצפת מאור אדרי, זמר שממלא את קיסריה ואולמות גדולים בארץ.

אדרי סיפר שהוא מאוד מתרגש להגיע לאמריקה וההופעה בלוס אנגלס חשובה לו אישית, כיוון שבני משפחה שגרים כאן רואים אותו על הבמה בפעם הראשונה. בנוסף מאור הציע לבת זוגתו נישואין על הבמה.

כבר בשעות המוקדמות התמלאה הרחבה מעל 30 שולחנות נמכרו, אוכל כשר הוגש לשולחנות ע"י צוות מסעדת "הולי גריל" בפיקו. התקליטנים עלו זה אחר זו עם סטים מוזיקליים מדהימים: דיג'יי נטלי, אסי, וידאל ודיג'יי יוחאי.

בחצות, אחרי בדיקת סאונד קפדנית, ליאור גוב הזמין את מאור לעלות לבמה. אדרי נתן הופעה מרהיבה, פיזז עם רקדניות ולא עזב עד שעשה סלפי עם כל הקהל.

הוא גם דאג להצטלם על השטיח האדום עם כל מי שביקש אדר ונתן יחס אישי לכולם.

גם לאחר ההופעה, הקהל המשיך לחגוג על רחבת הריקודים עד השעות הקטנות; מתנות נזרקו מן הבמה אורות, שרשראות, כדורים והמון הפתעות. תודה לנותני החסות ספיריור טייל ומדיה מנסטר. ניפגשים בקרוב במסיבת חנוכה במוצאי שבת ה-28.12.

פרטים נוספים: 818-262-1100 אוWWW.ISRAELI- PARTIES.COM

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות