Connect with us

לוס אנג'לס

IAC איתנים: שבוע יזמות וטכנולוגיה לבני נוער בלוס אנג׳לס

Published

on

מחנה "האקתון" במתחם האוניברסיטה היהודית האמריקאית בבל אייר שילב בין הראש הישראלי והמוח האמריקאי במציאת פיתרון לבעיות המים הגלובליות  – מאת: דסטין ביטון

unnamed-1

למעלה ממאה בני נוער, יהודים וישראלים-אמריקאים, התכנסו בשבוע שעבר לאירוע ייחודי, "האקתון", במסגרת תוכנית איתנים, פרויקט יזמות בהפקת ה-IAC – ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית. תוכנית איתנים הושקה השנה שעבר ב-7 מרכזי קהילות שונים ברחבי ארצות הברית והיא מציעה לנוער ישראלי–אמריקאי ויהודי-אמריקאי לחבוש לזמן מה את כובע היזמים, להתחבר לתכנים וטכנולוגיה ישראליים ולהתנסות דרך למידה חוויתית מעוררת סקרנות וחקירה מבוססת פרוייקטים.

unnamed-2

"המטרות שעמדו לנגד עיניינו היא להנגיש לשתי הקבוצות את הצד האטרקטיבי, החדשני הישראלי, כמו גם ערכים יהודיים רלוונטיים, לחבר את הנוער הישראלי-אמריקאי והיהודי-אמריקאי, ולטפח שכבה של מנהיגי קהילות צעירים תוך העלאת המודעות למעורבות ויזמות קהילתית", מסביר שוהם ניקולט, מנכ"ל ארגון ה-IAC ויוזם התוכנית.

ניקולט: "במחקרים שערכנו ונחשפנו אליהם גילינו שני דברים שהובילו אותנו: הנוער של היום חסר מיומנויות קריטיות להצלחה בחיי הקולג' ובחיים המקצועיים; והוא חסר את הקשר המשמעותי למדינת ישראל בכלל ולזהות שלו בפרט". תוכנית איתנים באה לתת מענה לשני הפערים הללו. התוכנית מציעה למשתתפיה חיבור לישראל תוך התנסות והטמעה של מיומנויות למידה כגון חשיבה יצירתית, עבודת צוות, הקניית כלים לעבודה עצמאית, יכולות תקשורת, פתרון בעיות, סינון מידע, ניהול זמן, התמודדות עם מצבי לחץ ועוד מיומניות חשובות שמערכת החינוך הפורמלית לא מתעכבת עליהן ואינה משקיעה בפיתוחם.

unnamed-3

ה"האקתון" מהווה רגע שיא בתוכנית שנתית המייצרת חממה לבני הנוער לטובת חשיבה יזמית קידום תהליכי חדשנות תוך אמונה ביכולת בני הנוער לחשוב מחוץ לקופסה כחלק מההתפתחות החינוכית שלהם. ההאקתון התקיים בלוס אנג'לס במתחם האוניברסיטה היהודית האמריקאית (AJU). אנשי עסקים ואנשי הייטק מובילים הגיעו מכל רחבי היבשת ומישראל לחנוך וללוות אותם בפרוייקטים השונים.

נושא ההאקתון הראשון היה סביב תפקידה של ישראל כמובילה בהתמודדות עם המחסור הגלובלי במים, תוך כדי שימוש בטכנולוגיות מים ישראליות פורצות דרך ע״י העלאת המודעות לטכנולוגיות אלו. האקתון הוא אירוע יזמות שמטרתו: דימוי אקו-סיסטם חדשני סביב אתגר ומשימה ומתן אפשרויות למשתתפים בו ללוות רעיון משלב המחשבה ועד שלב היישום הראשוני. ההאקתון מלמד את המשתתפים לשתוף פעולה בפיתוח פיתרון טכנולוגי פורץ דרך, בזמן נתון ומוגדר מראש. התיכוניסטים הקימו חברות, והגדרת את הצורך וחשבו על פיתרון פורץ דרך, בניית הסטארט-אפ שלהם תוך שימוש בכל האקו-סיסטם העומד לרשותם. הפרויקט הסתיים במרתון הצגת הפתרונות באירוע החגיגי, ואיפשר לבני הנוער להתנסות בין היתר בעמידה מול קהל, הצגת מיזם בפני קהל משקיעים ובעלי עניין, וכמובן קבלת משוב.

unnamed-4

כל אלו בנוסף לכלים אותם רכשו במהלך כל ימי האקתון: מנהיגות, שיתוף פעולה, שיווק, איפיון צרכים, הגדרת קהלי יעד ועוד. במהלך ששת ימי ההאקתון חולקו המשתתפים לקבוצות. כל קבוצה היוותה חברה לטכנולוגית מים וכל משתתף נשא תפקיד בחברה החל ממעצב מוצר, שיווק ועד למנכ"ל החברה. השבוע הסתיים בפרזנטציה שבה הציגו כל אחת מהקבוצות את מוצריהם מול הקהל הרחב וקיבל ניקוד מחבר השופטים הכללו מומחים מעולם היזמות וההייטק.

פרויקט איתנים הוא תוכנית הדגל של ה-IAC עבור בני נוער ודור ההמשך. לפרטים נוספים והצטרפות לתוכנית ניתן ליצור קשר עם טל פיטלוביץ בדוא"ל: TAL@israeliamerican.org

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

לוס אנג'לס

IsraAid: מתנדבים לסייע לנזקקים בבויל הייטס עם הקונכ"ל הלל ניומן

Published

on

הקונסול הכללי של ישראל בלוס אנג'לס ודרום מערב ארה"ב, הלל ניומן, הצטרף השבוע למתנדבי עמותת ישראייד (IsrAid)במרכז ההפצה שלהם בלוס אנג'לס, הממוקם בשכונת בויל הייטס במזרח העיר. במרכז המתנדבים אורזים ומפיצים אספקת מזון והקלה לקהילות הפגיעות ביותר; במיוחד קשישים וחסרי בית.

IsraAid הוא ארגון הומניטרי שמרכזוב ישראל המספק סיוע לנפגעי אסונות ברחבי העולם. חלק ממרכזי ההפצה בארצות הברית נמצאים בלוס אנג'לס, סן דייגו, מחוז אורנג ', סנטה ברברה, סן פרנסיסקו וניו ג'רזי. המרכזים הוקמו בתגובה ל- COVID-19.

במהלך חודש הפעילות הראשון, מעל מאה אלף אמריקאים זכו לקבל מזון ואספקה נחוצה ממרכזי ישראייד.

לדברי הקונסול הכללי ניומן, "התנדבתי באחד ממרכזי ההפצה של ישראייד כדי לעזור באריזת ושינוע 3,000 החבילות שיוצאות מדי יום לאנשים הזקוקים. אני מברך על הפעילות הזו ועל ההשפעה החברתית העצומה שיש לה על הקהילות שהיא משרתת. מדינת ישראל מצדיעה למתנדבים התורמים את זמנם כדי לעזור לאחרים ואני מעודד את כל מי שמסוגל להתנדב לסייע במאמץ חשוב זה או בכל פעילות אחרת לסייע לנזקקים".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות