Connect with us

לוס אנג'לס

IAC איתנים: שבוע יזמות וטכנולוגיה לבני נוער בלוס אנג׳לס

Published

on

מחנה "האקתון" במתחם האוניברסיטה היהודית האמריקאית בבל אייר שילב בין הראש הישראלי והמוח האמריקאי במציאת פיתרון לבעיות המים הגלובליות  – מאת: דסטין ביטון

unnamed-1

למעלה ממאה בני נוער, יהודים וישראלים-אמריקאים, התכנסו בשבוע שעבר לאירוע ייחודי, "האקתון", במסגרת תוכנית איתנים, פרויקט יזמות בהפקת ה-IAC – ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית. תוכנית איתנים הושקה השנה שעבר ב-7 מרכזי קהילות שונים ברחבי ארצות הברית והיא מציעה לנוער ישראלי–אמריקאי ויהודי-אמריקאי לחבוש לזמן מה את כובע היזמים, להתחבר לתכנים וטכנולוגיה ישראליים ולהתנסות דרך למידה חוויתית מעוררת סקרנות וחקירה מבוססת פרוייקטים.

unnamed-2

"המטרות שעמדו לנגד עיניינו היא להנגיש לשתי הקבוצות את הצד האטרקטיבי, החדשני הישראלי, כמו גם ערכים יהודיים רלוונטיים, לחבר את הנוער הישראלי-אמריקאי והיהודי-אמריקאי, ולטפח שכבה של מנהיגי קהילות צעירים תוך העלאת המודעות למעורבות ויזמות קהילתית", מסביר שוהם ניקולט, מנכ"ל ארגון ה-IAC ויוזם התוכנית.

ניקולט: "במחקרים שערכנו ונחשפנו אליהם גילינו שני דברים שהובילו אותנו: הנוער של היום חסר מיומנויות קריטיות להצלחה בחיי הקולג' ובחיים המקצועיים; והוא חסר את הקשר המשמעותי למדינת ישראל בכלל ולזהות שלו בפרט". תוכנית איתנים באה לתת מענה לשני הפערים הללו. התוכנית מציעה למשתתפיה חיבור לישראל תוך התנסות והטמעה של מיומנויות למידה כגון חשיבה יצירתית, עבודת צוות, הקניית כלים לעבודה עצמאית, יכולות תקשורת, פתרון בעיות, סינון מידע, ניהול זמן, התמודדות עם מצבי לחץ ועוד מיומניות חשובות שמערכת החינוך הפורמלית לא מתעכבת עליהן ואינה משקיעה בפיתוחם.

unnamed-3

ה"האקתון" מהווה רגע שיא בתוכנית שנתית המייצרת חממה לבני הנוער לטובת חשיבה יזמית קידום תהליכי חדשנות תוך אמונה ביכולת בני הנוער לחשוב מחוץ לקופסה כחלק מההתפתחות החינוכית שלהם. ההאקתון התקיים בלוס אנג'לס במתחם האוניברסיטה היהודית האמריקאית (AJU). אנשי עסקים ואנשי הייטק מובילים הגיעו מכל רחבי היבשת ומישראל לחנוך וללוות אותם בפרוייקטים השונים.

נושא ההאקתון הראשון היה סביב תפקידה של ישראל כמובילה בהתמודדות עם המחסור הגלובלי במים, תוך כדי שימוש בטכנולוגיות מים ישראליות פורצות דרך ע״י העלאת המודעות לטכנולוגיות אלו. האקתון הוא אירוע יזמות שמטרתו: דימוי אקו-סיסטם חדשני סביב אתגר ומשימה ומתן אפשרויות למשתתפים בו ללוות רעיון משלב המחשבה ועד שלב היישום הראשוני. ההאקתון מלמד את המשתתפים לשתוף פעולה בפיתוח פיתרון טכנולוגי פורץ דרך, בזמן נתון ומוגדר מראש. התיכוניסטים הקימו חברות, והגדרת את הצורך וחשבו על פיתרון פורץ דרך, בניית הסטארט-אפ שלהם תוך שימוש בכל האקו-סיסטם העומד לרשותם. הפרויקט הסתיים במרתון הצגת הפתרונות באירוע החגיגי, ואיפשר לבני הנוער להתנסות בין היתר בעמידה מול קהל, הצגת מיזם בפני קהל משקיעים ובעלי עניין, וכמובן קבלת משוב.

unnamed-4

כל אלו בנוסף לכלים אותם רכשו במהלך כל ימי האקתון: מנהיגות, שיתוף פעולה, שיווק, איפיון צרכים, הגדרת קהלי יעד ועוד. במהלך ששת ימי ההאקתון חולקו המשתתפים לקבוצות. כל קבוצה היוותה חברה לטכנולוגית מים וכל משתתף נשא תפקיד בחברה החל ממעצב מוצר, שיווק ועד למנכ"ל החברה. השבוע הסתיים בפרזנטציה שבה הציגו כל אחת מהקבוצות את מוצריהם מול הקהל הרחב וקיבל ניקוד מחבר השופטים הכללו מומחים מעולם היזמות וההייטק.

פרויקט איתנים הוא תוכנית הדגל של ה-IAC עבור בני נוער ודור ההמשך. לפרטים נוספים והצטרפות לתוכנית ניתן ליצור קשר עם טל פיטלוביץ בדוא"ל: TAL@israeliamerican.org

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

לוס אנג'לס

אין כמו להתחיל שנה חדשה בצחוק מתגלגל

Published

on

חברי השכבה הבוגרת של שבט חן התחילו את שנת הפעילות החדשה בסדנת יוגה-צחוק עם מירי אלפרסון • מעל 300 חניכים ומדריכים השתתפו ביום הפעילות הראשון במרכז שפר בוודלנד הילס

ביום ראשון האחרון נפתחה שנת הפעילות הצופית של שבט חן. מעל 300 חניכים לבושים במדי חאקי הגיעו למרכז הקהילתי שפר בוודלנד הילס. אחרי חופשת קיץ ארוכה עמוסה בפעילויות טיולים מחנות וביקורים אצל המשפחה האהובה בישראל.

חזרו חברי השכבה הבוגרת לספסל הלימודים מלאים במרץ ללמוד להוביל ולהדריך את חניכי השכבה הצעירה של השבט. הפעילות בשבט פתוחה לכל ילדי הקהילה הישראמריקאית מכיתות ב׳ עד יב׳.

קבוצת ״צמיד״ לילדים עם צרכים מיוחדים היא כבר חלק בלתי נפרד מהשבט ומזמינה משפחות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים להצטרף ללא תשלום. יעל רום המרכזת, שרק נחתה אצלנו, מתרגשת לרכז את השבט הותיק ביותר בהנהגת צבר. לצידה עובדים המרכזים הצעירים בר שלומי, מיקה אליאסי, גיא רובנשטיין וזאק אליאסי.

חברי השכבה הבוגרת התחילו את סוף השבוע בסמינר פתיחה גיבוש והכנה לקראת שנת הפעילות החדשה. אין כמו להתחיל שנה חדשה בצחוק מתגלגל עם מירי אלפרסון מ-ILough Yoga . השכב״גניקים שלנו שיתפו פעולה וצחקו מכל הלב. בין המשחקים להכנת הפעולות הם גם הכינו לעצמם ארוחות יחד עם וועד ההורים המסור של השבט. בסיום הסמינר הם קיבלו את העניבות החדשות והיו מוכנים לקבלת החניכים החדשים.

חניכים חדשים וותיקים הגיעו אל המרכז הקהילתי בוודלנד הילס. השטח רחב הידים של המרכז נותן אפשרות לחניכי השבט לעבור את הפעילות בחוץ באוויר הפתוח, ממש כמו כל שבט צופים בארץ ישראל . החניכים שהגיעו הכירו את יעל המרכזת הראשגדים והמדריכים החדשים שלהם. הם שיחקו משחקי חברה, זרקו בלוני מים, רקדו ,שרו, זללו שערות סבתא דביקות אבל בעיקר הם היו בחברת ילדים בני גילם.

לסיום יום הפעילות הסתדרו במסדר שבטי מעל 300 חניכים הילדים שלנו ישראלים / אמריקאים, עומדים בשלשות, מקשיבים לפקודות של המרכזים הצעירים שלנו שבוגרים מהם רק במעט שנים, עומדים בהקשב ועוברים מנוח לדום, שרים מוראלים ולסיום שרים את 'התקווה'; כל כך רחוקים מארץ ישראל אבל כל כך קרובים אליה בזכות השעתיים בימי ראשון שבהם הם חלק מתנועת הצופים הישראלים.

בשבוע הבא הפעילות ממשיכה כרגיל בימי ראשון בין 3:00-5:00 אחה"צ במרכז שפר. מקווים שגם אתם תצטרפו להיות חלק ממשפחת שבט חן – מצפים לראותכם!

להרשמה וקבלת מידע על פעילות הצופים
כנסו לפייסבוק או בקרו באתר השבטי www.shevetchen.com. לפרטים נוספים ניתן לפנות ליעל רום מרכזת השבט –818-836-9412

המשך לקרוא

לוס אנג'לס

קריאה בלוס אנג'לס: "הפסיקו לעשן סיגריות אלקטרוניות – עכשיו!"

Published

on

המרכז לבקרת מחלות ונציבת בריאות הציבור בלוס אנג'לס פרסם את האזהרה לאחר שתושב העיר מת ממחלת ריאות מסתוריתלאחר שתושב לוס אנג'לס מת ממחלת ריאות מסתורית, המיוחסת – לכאורה לשימוש בסיגריות אלקטרוניות, ובכך הביא את מספר מקרי המוות בארה"ב הקשורים ב"וייפינג" לחמישה, קרא השבוע המרכז האמריקני לבקרת מחלות, ה־CDC, להפסיק להשתמש בתכשירי העישון האלקטרוניים. גם האחראית לבריאות הציבור במחוז לוס אנג'לס כינסה מסיבת עיתונאים והפצירה בתושבים: "הפסיקו לעשן סיגריות אלקטרוניות עכשיו".לדבריה יש לעשות זאת בגלל שצריך "למצוא עוד מידע על אודות הסיבות למוות ולבעיות הבריאותיות האחרות".

ב־CDC הדגישו אמנם כי החקירה נמשכת וכי עדיין אין הוכחות ישירות לקשר שבין סיגריות אלקטרוניות מחלת הריאות הקטלנית, אך במקביל הודיעו כי "יש לשקול שלא לעשות שימוש במוצרים. אנשים שכן משתמשים צריכים לעקוב אחר סימפטומים של קוצר נשימה, בחילה, הקאות, כאבי בטן וחום ולקבל במהירות טיפול רפואי בעת הצורך", נמסר מהמרכז. לרוב, חולים במחלה זוכים לאבחנה מוטעית של וירוס או ברונכיטיס. אלא שהטיפול המסורתי לא עובד, והסימפטומים מחריפים, עד כדי קשיי נשימה של ממש, מה שמוביל את החולים לחדרי מיון ובתי חולים.

מנגד, במינהל התרופות והמזון, ה־FDA לא הצליחו לבסס קשר חד־משמעי בין מחלות לשימוש בסיגריות האלקטרוניות. עד כה בחנו ב־FDA כ־120 דוגמיות של מוצרים ורכיבים, ולא הצליחו לזהות יצרן אחד או מרכיב אחד הגורמים לתחלואה.

המשך לקרוא

הגירה

מפחדים מ-ICE לא בטוח שיש לכם סיבה…

Published

on

סוכני הזרוע הביצועית של מחלקת ההגירה יכולים לתפוס כל יום מאות וגם אלפי עובדים בלתי חוקיים, אבל הם לא יכולים לגרש אותם

לאחרונה פשטו פחד ודאגה בקרב המהגרים "חסרי הניירת" ברחבי היבשת: הסוכנים של ICE, הזרוע הביצועית של משרד ההגירה, תופסים אנשים ומסלקים אותם מארה"ב.

זה התחיל לפני שבועות אחדים כאשר נשיאנו טראמפ הכריז ש"בסוף השבוע הקרוב אייס יתפסו את מליוני הבלתי חוקיים ויעיפו אותם מארה"ב". המבצע נדחה בשבועיים ואייס הודיעו כי יש להם רק 2000 איש על הכוונת. אחרי סוף השבוע הגורלי התברר כי הם לכדו רק 31 אנשים…

המערכה השנייה היתה במדינת מיסיסיפי: אייס פשטו על שבעה מפעלי מזון בשבע ערים קטנות וכאלו כ-200 עובדים בלתי חוקיים. המהומה הייתה גדולה, בעיקר תמונות הילדים הבוכים והתינוקות הנטושים: איפה אבא? אני רוצה את אמא! תוך יום או יומיים שוחררו כ- 600 מאלה שנתפסו.

מה קורה כאן? האמת היא שאייס יכולים לתפוס כל יום מאות וגם אלפי עובדים בלתי חוקיים, אבל הם לא יכולים לגרש אותם. הגירוש יכול לקרות רק אחרי ששופט בבית המשפט של ההגירה מוציא צו גירוש אישי כנגד מי שנתפס, וזה תהליך שיכול לקחת שנים. כמעט לכל שוהה בלתי חוקי יש נימוקים משפטיים למה הוא/היא זכאים להשאר בארה"ב, וזה תהליך עם דיונים וערעורים שיכול לקחת עד עשר שנים!

יש רק שתי קבוצות, קטנות יחסית, שאייס יכול לתפוס וגם לגרש מהר: אלה שכבר יש נגדם צו גירוש שהוציא שופט בעבר, ואלה שנכנסו לארה"ב בדרכון מארץ אחרת שמאפשר ביקור של 90 יום בלבד בלי ויזה.

כל השאר יכולים להירגע!

מוגש מטעם משרד עורכי הדין פופקין שמיר גולן 213-383-3222טל':
One Park Plaza – 3250 Wilshire Boulevard, Suite 1918, Los Angeles, CA 90010

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות