Here we go again: קליפורניה מחזירה את הסגר, שנת הלימודים לא תיפתח באוגוסט – שבוע ישראלי
Connect with us

חדשות

Here we go again: קליפורניה מחזירה את הסגר, שנת הלימודים לא תיפתח באוגוסט

Published

on

ראש עיריית לוס אנג'לס מזהיר: "אנחנו קרובים מאוד לקו האדום של סגר מוחלט"

מושל קליפורניה גאווין ניוסאם הודיע ביום שני השבוע  כי קליפורניה תיסגר במידה רבה פעם נוספת, מכיוון שמקרי וירוס נגיף הקורונה ממשיכים להתגבר ומספר מיטות האישפוז הזמינות הולך ומצטמצם. "אנו חוזרים למצב שינוי של הסדר המקורי שלנו לשהות בבית", אמר המושל, תוך שהוא נשען על מטאפורת "מתג הדימר" האומרת כי לא תהיה זו כלכלה "פתוחה ופתוחה" או מצב "כיבוי, וכיבוי" אלא המשך החלפת המרחב שביניהם. "הנגיף הזה לא ייעלם בקרוב", הדגיש ניוסאם , וציין כי התקוות הראשוניות כי ה- COVID-19 ייעלם במהלך חודשי הקיץ החמים לא התגשמו.

בשבועות שחלפו מאז "ממוריאל דיי", חל זינוק חל בהפצת וירוס הקורונוה מחדש בקליפורניה, מה שגרם למקרי הידבקות, אשפוזים ואשפוז טיפול נמרץ לעלות במדינה לאחר חודשים של ירידה בפעילות. למרות שצפויה עלייה מסוימת ככל שהמדינה תפתח מחדש את כלכלתה, פקידי בריאות האשימו את התושבים במפגשים חברתיים פסולים ואי-הציות ללבוש מסכות פנים בסביבת אחרים.

עוד לפני ההכרזה של ניוסם, מספר מחוזות החלו לבטל את תוכניות הפתיחה המחודשת שלהם. מוקדם יותר ביום שני, מחוזות בתי הספר בלוס אנג'לס ובמחוזות סן דייגו הודיעו כי לא יפתחו מחדש את הקמפוסים בתחילת שנת הלימודים, ובמקום זאת ימשיכו ללמוד למידה מרחוק.

עליה באשפוזים וטיפול נמרץ

בשבוע שעבר, המדינה קיבלה בממוצע 8,211 מקרי נגיף קורונוה ליום, אמר ניוסאם, בעוד שאחוז הבדיקות החוזרות חיוביות עלה משיעור של 6.1 ל -7.5 אחוזים בשבועיים האחרונים. אחוז תוצאות הבדיקות ב-COVID-19 שחזרו חיוביים עלה בשבועות האחרונים, לפני שהתייצבו בסביבות 7.5 אחוזים. 

בערך 60 אחוז ממיטות החולים בבתי החולים במדינה מלאים כרגע, ופקידי המדינה מודאגים מעליית האשפוז בטיפול נמרץ, במיוחד במחוזות כפריים. בתוך כך, מספר המחוזות ברשימת המעקב של המדינה עלה מ 23 בשבוע שעבר ל- 30 עד יום שני, כששניים נוספים צפויים להתווסף תוך יום או יומיים, אמר ניוסום.

ארוחות במסעדות, בתי קולנוע, יקבים, מוזיאונים ומרכזי בילוי הוזמנו לסגור את כל המתקנים הפנימיים ברחבי המדינה. בארים ומבשלות בירה יידרשו לסגור פעולות מקורות ברחבי המדינה אך יוכלו להגיש משקאות בחוץ אם הם מלווים באוכל.

ההוראות תקפות ב-29 המחוזות שנמצאים כיום ברשימת הניטור של המדינה, המהווים כ 80% מאוכלוסיית קליפורניה. 

ראש עיריית לוס אנג'לס, אריק גרסטי, אישר במקביל את סגירתם של חדרי כושר, מקומות פולחן, סלונים ועסקים אחרים. העיר תסגור מקומות שנפתחו מחדש רק בשבועות האחרונים – כולל מכוני כושר, בתי כנסת וכנסיות, קניונים מקורים, מספרות מכוני ציפורניים , כמו גם מכוני קעקועים ועיסויים. "הסגירות האלה חשובות, ואני לא שמח להודיע על כך", אמר.

הוא הוסיף כי הוא מבין את ההשפעה שיש לסגירות על עסקים והציבור יהיה "קשה", אך אמר כי הוא רצה "לעשות את הדברים הנכונים בטווח הקצר והבינוני כך שהשגשוג לטווח הארוך של העיר שלנו יישאר גמיש וחזק". לדבריו, השבוע השיקה העיר תוכנית להקלה בשכר דירה בשווי 103 מיליון דולר. תקופת הגשת הבקשה החלה ביום שני והסתיימה ביום שישי, וקיבלה יותר מ-150,000 פניות ביום הראשון, אמר גרסטי. 

הוא הזהיר כי העיר מצויה על סף סגרים נוספים כדי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה. על פי מד מקודד צבע שחשף, גרסטי אמר כי רמת האיום של לוס אנג'לס יושבת כעת על כתום אבל המחוג מתקרב לאדום, סימן לכך שביצועיה של העיר במלחמה בנגיף אינה יעילה. "אם העיר תעבור לרמת האיום האדומה, הכל ייסגר, הכל, לרמה המחמירה ביותר שלנו", אמר גארסטי. "אני רוצה להזהיר אנשים שאנחנו קרובים לזה".

תסתכלו מה קורה באורנג' קאונטי

במקביל, הודיע אוסטין בוטנר, הסופר-אינטנדט של L.A. Unified כי מחוז לוס אנג'לס לא יפתח מחדש לתחילת שנת הלימודים באוגוסט, וכי מערכת החינוך השנייה בגודלה של המדינה תמשיך בלימודים מקוונים עד להודעה חדשה. 

מחוזות בתי ספר אחרים בקליפורניה ממשיכים לקבוע אם לחזור לכיתות אחרי חופשת הקיץ, עם החלטות שונות שנראו עד כה ברחבי המדינה. אוניברסיטת סן דייגו, מחוז בתי הספר השני בגודלו במדינה, הודיעה כי גם היא תהיה מקוונת – אבל רק לתחילת הסמסטר.

אולם במחוז אורנג' נקטו בנעשה שונה מאוד משכניהם בדרום ובצפון. מועצת החינוך המחוזית הצביעה בערב יום שני 4 עד 1 לאשר המלצות לפתיחת בתי ספר בסתיו שאינן כוללות שימוש חובה במסכות לתלמידים או התרחקות חברתית מוגברת בכיתות הלימוד. למרות המלצותיהם, הדירקטוריון השאיר תוכניות פתיחה מחודשת עד למחוזות בית ספר פרטיים במחוז. עם זאת, ההמלצות – אשר נערכו על ידי אחד מחברי הוועדה החיצוניים שנבחרו מחוץ למנהל החינוך – עוררו מחלוקת בקרב הורים ומורים במחוז אורנג'.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

ביידן לטובת הסטודנטים: הקפאת תשלומי הלוואות סטודנטים הוארכה עד 30 בספטמבר

Published

on

משרד החינוך האמריקני יאריך את ההשהיה בתשלומי הלוואת סטודנטים פדרליים ושיעורי הריבית יישארו על 0% לאחר צו ביצוע של הנשיא ג'ו ביידן.

"יותר מדי אמריקאים נאבקים לשלם עבור מצרכים בסיסיים ולפרנס את משפחותיהם. אין לכפות עליהם לבחור בין תשלום הלוואות הסטודנטים שלהם לבין הנחת אוכל על השולחן", על פי הודעת הבית הלבן.

ההרחבה אמורה להסתיים בתאריך 30 בספטמבר 2021. באתר סיוע הסטודנטים הפדרלי נכתב כי הוא ימשיך לעדכן את כל התאריכים החדשים ככל שיעבור הזמן.

הארכת השהיית ההשהיה בתשלום הלוואת הסטודנטים היא אחת מכמה שהונפקו כשהמגפה משתוללת בארה"ב ובעולם, כאשר סטודנטים רבים נוקטים למידה מקוונת או נבעטים ממעונות ללא שום מקום ללכת. אחרים שסיימו את לימודיהם בקולג 'אך עדיין משלמים את חוב הלוואת הסטודנטים שלהם איבדו מקום עבודה.

עם תחילת המגפה במרץ, חוקק הקונגרס את חוק סיוע, הקלה וביטחון כלכלי של וירוס (חוק CARES) שאיפשר לעצור את תשלומי הלוואת הסטודנטים עד 30 בספטמבר 2020. עם התגברות המקרים ונראה כי אין סוף למגפה בעתיד הקרוב, ההשהיה הוארכה פעם נוספת עד ליום 31 בדצמבר 2020, ואז שוב עד ליום 31 בינואר 2021.

בהיותו נשוי למחנכת בעצמו, העמיד ביידן את החינוך בראש מעייניו, ואמר כי "יתמוך במחנכים שלנו בכך שיעניק להם את השכר והכבוד הראוי להם" באמצעות שכר והטבות תחרותיות, על פי אתר הקמפיין שלו.

הוא אפילו התחייב להפוך את המכללה הקהילתית ללא שכר לימוד, תוך שהוא מציע הטבה דומה גם לסטודנטים ממשפחות עם הכנסה ממעמד הפועלים או נמוכים יותר ללמוד בבית ספר ממלכתי.

בימיו הראשונים כמפקד ראשי עלה בידען על הקרקע, וחתם על יותר מתריסר צווי ביצוע ביום ההשבעה, שעות ספורות לאחר שהושבע לתפקידו.

הפעולות המבצעות היו ניסיון להריץ את ארבע השנים האחרונות של המדיניות הפדרלית במהירות מדהימה. רק שני נשיאים אחרונים חתמו על פעולות ביצוע ביום הראשון שלהם בתפקיד – וכל אחד מהם חתם רק על אחת. אבל ביידן, מול הפנדמיה של נגיף העטרה המוחלש, מתכוון להפגין תחושת דחיפות.

הנשיא חתם על יום חמישי עוד 10 צווי ביצוע, הקשורים במיוחד למגיפה המתמשכת של COVID-19. עם ההוראות, ביידן יזם אסטרטגיה ארצית של COVID-19 להגביר את החיסונים והבדיקות, לפתוח מחדש בתי ספר ועסקים ולהגדיל את השימוש במסכות – כולל דרישה שהאמריקאים יסווגו לנסיעה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות