Connect with us

Featured

שיטפון ברכבת התחתית ובנמל התעופה ניוארק; כלי רכב משייטים ברחובות ניו יורק בנהרות של מים

מצב חירום בתפוח הגדול אחרי ששרידי הסופה "איידה" הביאו ממטרים כבדים והציפו רחובות ותחנות של הסאבוויי * נוסעים נתקעו במדרגות נמל התעופה בניו ג'רזי, סופות טורנדו תועדו. לפחות 44 בני אדם נהרגו

Published

on

ראש העיר ניו יורק ביל דה בלזיו הכריז על מצב חירום בעירו, בעקבות גשמים כבדים שירדו בעיר וגרמו להצפות ולתנאים קשים בכבישים. בעקבות המשקעים הכבדים הושעתה פעילות הרכבת התחתית כמעט בכל התחנות בתפוח הגדול, ודה בלזיו אמר כי מדובר ב"אירוע מזג אוויר היסטורי". עד כה דווח על שמונה הרוגים בניו יורק ובניו ג'רזי.

הגשם שפוקד את אזור ניו יורק נגרם משרידי  הסופה הטרופית איידה שקודם לכן השבוע, כשעוד הייתה הוריקן בדרגה 4, פגעה במדינת לואיזיאנה, גרמה שם להרס נרחב והותירה יותר ממיליון בני אדם בלי חשמל.

ראש העיר קרא לתושבים שלא לצאת מבתיהם: "אנא, התרחקו מהרחובות והניחו לצוותי החירום שלנו לעשות את עבודתם. אם אתם חושבים לצאת החוצה – אל תעשו זאת. התרחקו מהרכבת התחתית. התרחקו מהכבישים. אל תיסעו אל המים האדירים האלה. הישארו בבית". על כל כלי הרכב שאינם רכבי-חירום נאסר לנוע ברחובות העיר ניו יורק עד לשעה 5:00 בבוקר. במהלך היום צפוי מזג האוויר בניו יורק להתבהר והוא ייעשה נוח.

מזג האוויר הקשה פקד הלילה לא רק את מדינת ניו יורק, וגשם כבד ירד בין השאר על ניו ג'רזי ופנסילבניה. גם מושל ניו ג'רזי, פיל מרפי, הכריז הלילה על מצב חירום. לפחות שני בני אדם נהרגו במדינתו – בהם גבר בשנות ה-70 לחייו שהמכונית שבה נהג טבעה בשיטפון. שני בני אדם אחרים שהיו בתוך הרכב חולצו בשלום על-ידי כבאים.

לרשתות החברתיות עלו סרטונים ותמונות שבהם תיעדו תושבים את פגעי מזג האוויר. בין השאר נראתה בהם כמות אדירה של מים פורצת את המערכות אל תוך הרכבת התחתית של העיר ניו יורק ומציפה רציפים. ברחובות ניו יורק נראו כלי רכב משייטים להם בנהרות של מים, ובמרכז הטניס הלאומי בעיר, שם נערכת בימים אלה אליפות ארה"ב הפתוחה בטניס, התקשו צופים לראות את הנעשה מעבר לכמה מטרים קדימה בשל הגשם הכבד.

תיעוד של הצפות הגיע גם מתוך נמל התעופה ניוארק בניו ג'רזי. מהנהלת נמל התעופה נמסר כי הנמל מתמודד עם "שיטפון חמור", ורק מעט מהטיסות חודשו, אחרי שבלילה הושעו הטיסות כולן. בניו ג'רזי תועדו גם סופות טורנדו, ולפחות תשעה בתים במדינה נהרסו בהן.

Featured

"אריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור"

אריזונה משכה 143 מיליון דולר מהשקעתה בחברה, ואליה הצטרפה מדינת פלורידה * שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action: ״חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS"

Published

on

המלחמה בחרם נגד ישראל: אחרי שאריזונה הציבה אולטימטום ליוניליוור, חברת האם של בן אנד ג'ריס, המדינה עלתה שלב נוסף ומשכה השבוע 143 מיליון דולר שהושקעו בחברה באמצעות מניות ואג"ח.   מדינת פלורידה ביצעה צעד דומה והפסיקה גם היא את ההשקעות בחברת יוניליוור בשל ההחלטה שלא לאפשר את מכירת מוצריה בשטחי ישראל.

אריזונה היא הראשונה שמשכה את כל השקעותיה בחברת בן אנד ג׳ריס בתגובה לחרם נגד ישראל. גזברית מדינת אריזונה, קימברלי יי, נימקה את ההחלטה בכך שבעצם החרם החברה עברה על חוקי המדינה. ״הצבתי לחברת יוניליוור, החברה האם של בן אנד ג׳ריס, אולטימטום: בטלו את החלטת בן אנד ג׳ריס או היפרדו מחברת בן אנד ג׳ריס כדי לציית לחוק מדינת אריזונה, או שתישאו בהשלכות. הם בחרו באופציה השנייה,״ אמרה גזברית מדינת אריזונה. היא הוסיפה: ״ישראל היא שותפת סחר גדולה של אריזונה וכך היא תמשיך להיות. כמנהלת הכספים והמשקיעה הראשית של המדינה, אני עומדת לצד ישראל, ולא אאפשר שימוש בכספי מיסים למאמצים אנטישמיים ומפלים נגדה״. על פי הודעת הגזברית, השקעות מדינת אריזונה ביוניליוור – במניות ובאג"ח – ירדו בחודש יוני מ-143 מיליון דולר ל-50 מיליון דולר, וב-21 בספטמבר, ירדו לאפס.

נקיטת הצעדים נגד בן אנד ג׳ריס ויונילוור התבצעה בעקבות פניית ארגון IAC for Action, ארגון האחות של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC) שאחראי על מדיניות וחקיקה, שלקח חלק פעיל בקידום החקיקה נגד BDS באריזונה בשנת 2016.

"IAC for Action" מוביל בימים אלה בארה״ב קמפיין נרחב לאכיפת חוקי ה-BDS נגד בן אנד ג׳ריס ויוניליוור במדינות רבות.
שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action, אמר: ״אלו חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS, ששמה לה למטרה לערער את עצם קיומה של מדינת ישראל. אנחנו גאים בעבודה שעשינו בשנים האחרונות כדי לוודא שישנם חוקים נגד ה-BDS, כולל באריזונה.

אבן חיים: "אנחנו מאמינים שאריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור ונמשיך לעשות כל שניתן בשביל שיהיה מחיר ברור וכבד לכל מי שמשלב ידיים ומשתף פעולה עם תנועות שנאה אנטי-ציוניות ואנטישמיות״.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות