fbpx
Connect with us

Featured

ערב התרמה לגדוד "נצח יהודה" והנח"ל החרדי: אורח הכבוד ליאו דיויד תרם מיליון דולר בבית משפחת סיידוף בהולמבי הילס

Published

on

כ-130 מחברי הקהילה ותומכי אגודת ידידי צה"ל בחוף המערבי (FIDF)  התכנסו ביום ראשון האחרון לערב תמיכה בנח"ל החרדי ובגדוד "נצח יהודה", יחידה של צה"ל המאפשרת לגברים חרדים לשרת כלוחמים במסגרת המכבדת את מצוותיהם הדתית. האירוע התקיים בהולמבי הילס בביתם של דבי ונתי סיידוף, ואורח הכבוד היה ליאו דיוויד, מייסד הסניף המערבי של FIDF (בתצלום למעלה במרכז). דוד הגר, חבר הנהלת FIDF, שזכה בקיץ האחרון ב"אות ההתנדבות" מאת הנשיא יצחק הרצוג בהוקרה על עבודתו המופתית עם "נצח יהודה", ניהל את האירוע עם אשתו ג'ודי, לצד נתי ודבי סיידוף.


מימין: פיטר וינטרוב, הרב צבי קלבנוב ודוד הגר 

אתגרים חברתיים ותרבותיים הותירו רבים בציבור החרדי מתמודדים עם קשיים, יוצרים פערים פיננסיים רחבים ומשפיעים על היציבות הכלכלית של ישראל. הגר, איש עסקים ונדל"ן המחלק את זמנו בין לוס אנג'לס ורושלים, היה ממייסדי אגודת "נצח יהודה" ובמשך למעלה מ-20 שנה הקדיש את זמנו לשילוב קורסי חרדים בצה"ל והבטחת שילוב הבוגרים בחברה הישראלית. אלפי חרדים יוצאי צבא חבים את הצלחתם בכל תחומי החיים להגר, הראשון שזכה לקבל פרס הוקרה מנשיא המדינה שהוענק למי שאינו תושב ישראל. "בימים אלה של קיטוב והעמקת השסע הפנימי הישראלי, שילובם של חיילים חרדים בצה"ל מסמל המון, הרבה יותר מעצם השתתפותם בשירות פעיל", אומר הגר. "שירותם מעשיר את יכולות הצבא, משפר את האחדות ומדגים את המחויבות של המדינה. להכלה ואחריות משותפת להגנתו".


מימין: ההורים רייצ'ל ולארי ברנדט משארלוט, נורת' קרוליינה, ובנם ישי, לוחם בגדוד "נצח יהודה", עם פיטר וינטרוב

ההיי-לייט של הערב הגיע בצורת רגע מחמם לב כאשר הוריו של ישי, רייצ'ל ולארי, הוטסו ללוס אנג'לס במיוחד מצפון קרוליינה והפתיעו אותו על הבמה. המפגש הנוגע ללב הוסיף רובד של עומק רגשי לערב וסימל את המשמעות העמוקה של תמיכה ואחדות עבור החיילים ואת התפקיד החיוני שמשפחה, חברים וקהילה ממלאים בחייהם של אנשים מסורים אלה תוך חיזוק המחויבות להגן על מולדתם.

את הערב הינחה יו"ר ה-FIDF אמריטוס, הרב פיטר וינטרוב. במהלך האירוע סיפר סמל ישי ברנדט על שירותו המשמעותי ב"נצח יהודה". ישי גדל בשארלוט, נורת' קרוליינה, נשלח לבית ספר יהודי-דתי בממפיס, טנסי, ועשה עלייה מתוך כוונה לשירות משמעותי לאחר שאביו עשה זאת שנים רבות לפני כן. דבריו האירו את האתגרים הייחודיים שהוא וחבריו, במיוחד חיילים בודדים, מתמודדים איתם תוך מילוי מחויבותם הבלתי מעורערת לשמירה על ישראל.

נתי סיידוף הנחה באינטנסיביות ובהומור את גיוס התרומות הפומבי. רגע השיא בקמפיין התרומות הגיע לאחר שסיידוף הכריז כי מה שנתרם עד כה מסתכם ב-980 אלף דולר. 20 אלף הדולרים החסרים למספר העגול נתרמו במהירות – ואז הטיל אורח הכבוד ליאו דיויד את מלוא מששקלו והכריז על תרומה תואמת בסך מיליון דולר נוספים…

ֿנתי סיידוף מגייס תרומות. קשה מאוד לסרב לו

הרב צבי קלבנוב, מנכ"ל "עמותת נצח יהודה" בישראל, הדגיש בדבריו שכשליש מהחיילים החרדים מקבלים כתף קרה ממשפחותיהם והעמותה מסייעת להם בליווי צמוד ענקת בית חם בחופשות ועזרה בהסתגלות לאחר תום השירות. הוא סיפר על עיקר פעילות העמותה המתפרשת על ארבעה נדבכים עיקריים:

ליווי החיילים בשירות; הלנת חיילים בודדים בדירות העמותה בירושלים, במרכז וביישובים השונים; שותפות במסגרות הכנה לצה"ל, וישיבת ההסדר "בצוותא" הנותנות מענה של הכנה מקצועית וערכית לפני השירות הצבאי; וארגון בוגרים  של כ –13,000 בוגרי המסלולים החרדיים בצה"ל המספק מענה במגוון רחב של תחומים כגון: הקמת מכינות אקדמיות ייחודיות לבוגרים, השמה לתעסוקה, בית מדרש לבוגרים, שידוכים וסיוע לחתנים.

לפרטים נוספים: netzahyehuda.org

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

טראמפ בקליפורניה: העשירים בבוורלי הילס מסריחים כי המדינה מגבילה להם את זמן המקלחת… אם ביידן יישאר נשיא – אמריקה תמות

Published

on

הנשיא לשעבר דונאלנד טראמפ נאם בסוף השבוע בכנס של המפלגה הרפובליקנית באנהיים, דרום קליפורניה, והתייחס למאבק בפשיעה באמריקה ולמירוץ מול הנשיא הדמוקרטי ג'ו ביידן. טראמפ אמנם טרם הבטיח את המועמדות הרפובליקנית בבחירות לנשיאות 2024, אך כרגע מוביל על יריביו בפער עצום. 

בנאום הזהיר טראמפ שאם ביידן יישאר נשיא "המדינה הזאת תמות", ובנוסף לעג ליריבו וחיקה אותו על הבמה. נאומו של טראמפ היה יומיים אחרי שבספריית רייגן בסימי וואלי נערך  עימות בין המועמדים הרפובליקניים בפריימריז . כמו בעימות הקודם, גם הפעם טראמפ לא התייצב. 

בזמן ביקורו של הנשיא לשעבר בקליפורניה ניסו מחוקקים רפובליקנים שתומכים בו להשבית את הממשל הפדרלי בוושינגטון ולמנוע את אישור התקציב, אך לבסוף לא צלחו במשימתם.

טראמפ אמר לקהל באנהיים כי אם הוא ייבחר לנשיא, ויחזור לבית הלבן, המשטרה בארה"ב תקבל הוראה לירות בשודדים. לשיטתו, בעקבות הצעד הזה אמריקה "תהיה תוך יום אחד מקום שונה לחלוטין. הם חייבים להיענש על הגניבה וההרס, ועל החרבת המדינה שלנו". 

על רקע העלייה במקרי הרצח ובפשיעה האלימה בקליפורניה אמר טראמפ למשתתפים בכנס הרפובליקני: "אנחנו נעצור מיד את כל הגניבות והביזה. מאוד פשוט: אם אתה שודד חנות אתה צריך לצפות שיירו בך כשאתה עוזב את החנות". הוא קיבל תשואות מהקהל על דבריו. 

סוכנות הידיעות AP ציינה שבשעה שאמירות רבות שהשמיע טראמפ בעצרת המפלגה הרפובליקנית באנהיים הן עמדות מוכרות של הנשיא לשעבר, הקריאה לפתוח באש לעבר פושעים מהווה הסלמה במסרים שהשמיע בנוגע למאבק בפשיעה. הצהרות לוחמניות שכאלה מתקבלות היטב ב"בייס" שלו, אך לא ברור מה תהיה השפעתן על מצביעים שלא נוטים בבירור לטובת אחת המפלגות הגדולות.  

בכנס הרפובליקני באנהיים חזר טראמפ על הטענה השקרית שבחירות 2020 נגנבו ממנו. הוא השמיע טענה שקרית נוספת, כשאמר שתושביה העשירים של בוורלי הילס "מסריחים" בגלל שקליפורניה הטילה הגבלות על משך המקלחת שלהם, בשל מצוקת מים שקיימת במדינה. 

"הם משלמים מיסים של מיליוני דולרים. כשהם מתקלחים אומרים להם להזדרז, ושמותר להם להשתמש רק בכמות קטנה של מים. לכן האנשים העשירים מבוורלי הילס, בדרך כלל, לא מריחים כל-כך טוב. אבל זה נכפה עליהם". בניגוד לדבריו קליפורניה לא מגבילה את צריכת המים בבתים. בתקופות בצורת היא מגבילה את השימוש במים מחוץ לבתים – למשל למטרות השקייה. 

קליפורניה היא מדינה דמוקרטית מובהקת, והסיכויים של כל מועמד רפובליקני לנשיאות לנצח בקליפורניה ולגרוף את האלקטורים שלה קלושים. עם זאת, לקליפורניה יש תפקיד חשוב בפריימריז הרפובליקניים שייפתחו בינואר, וניצחון בה יקרב את טראמפ להבטחת המועמדות. סקר שפורסם השבוע הראה שבקרב בעלי זכות ההצבעה בפריימריז הרפובליקניים, טראמפ מקבל כמעט 50 אחוזי תמיכה. במקום השני, הרחק מאחור, נמצא מושל פלורידה רון דסנטיס נמצא עם 14%.

"קליפורניה הייתה בעבר סמל לשגשוג וליצירתיות האמריקאית, אך הפכה לסמל שקיעתה של האומה שלנו. זו כבר לא מדינה מובילה, זו מזבלה. העולם זורק לקליפורניה אסירים, מחבלים וחולי נפש", אמר טראמפ לקהל. "עם התמיכה שלכם נתגבר על המתקפות המרושעות של ה'דיפ סטייט' ונסלק את ג'ו ביידן הרמאי מהבית הלבן. הוא הנשיא המושחת ביותר בהיסטוריה שלנו, והנשיא הכי בלתי-כשיר שהיה בהיסטוריה שלנו. המדינה הזאת תמות אם ניאלץ לעבור עוד ארבע שנים עם האיש הזה". 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured2 שבועות ago

חשד: רוצח סדרתי בדאון טאון לוס אנג'לס לאחר ששתי דוגמניות נמצאו תוך שבוע ללא רוח חיים בדירות יוקרה

Featured4 שבועות ago

הרצח שמעזע את לוס אנג'לס: בני זוג הוצאו להורג במכוניתם במגרש חניה – כשהתינוק בן השנה שלהם במושב האחורי

Featured4 שבועות ago

ישראלים בין עשרות האלפים שנלכדו בפסטיבל ׳ברנינג מן׳ בנבאדה אחרי שכמות גשם של חודשיים ירדה ביממה אחת

Featured3 שבועות ago

הטרנד החדש בלוס אנג'לס: מנצלים את משבר הדיור ומשכירים קרוואנים למשפחות של הומלסים

Featured4 שבועות ago

דודי אזולאי הפיק והזמר ישי ריבו עשה היסטוריה בהופעה בפני 15 אלף מעריצים במדיסון סקוור גארדן

Featured4 שבועות ago

קלאבסס: גנב בקבוק בשווי 1,000 דולר לאחר מאבק  עם עובד חנות המשקאות האלכוהוליים. צפו בסרטון

Featured4 שבועות ago

קניה ווסט בקאמבק שערורייתי: מציג שיר אנטישמי חדש בשם "ישראל" על "ניגר-מוזס" ומפגש עם השטן 

Featured4 שבועות ago

היקום אוהב פעולות! כך ספיר שוקרון מלמדת אנשי מכירות מקצוע לחיים, הגשמה עצמית והגדלת תודעת השפע

כתבות שבועיות