fbpx
Connect with us

Featured

למרות המחקרים וההמלצות מישראל: ה-FDA לא מאשר מנת חיסון שלישית לקורונה

ברוב של 16 מול 3 דחו המומחים במינהל המזון והתרופות האמריקאי את אישור הבוסטר. במסמך מקדים לפגישה קובעים מומחי ה-FDA כי ישראל מהווה הוכחה חותכת שמתן חיסון שלישי נגד קורונה מסייע במלחמה נגד וריאנט הדלתא

Published

on

המנהל למזון ותרופות האמריקאי (FDA) החליט ביום שישי שלא לאשר את מתן החיסון השלישי נגד קורונה ("בוסטר"). הסיבה העיקרית: אין מספיק מידע על יעילות המהלך.

לאחר שעות של דיונים, החליטו המומחים ברוב של 16 מול 3 שלא להמליץ על אישור המנה הנוספת עבור בני 16 ומעלה. צוות המומחים הביע תסכול מכך שפייזר סיפקה מעט מידע על בטיחות החיסון הנוסף. בנוסף, הם התלוננו שייתכן שהנתונים שסיפקו חוקרים ישראלים, אינם מתאימים למתרחש באמריקה. לצד זאת, בהצבעה חוזרת שנערכה הוחלט כן להמליץ על אוכלוסיות בסיכון ובני 65 ומעלה למתן מנת חיסון נוספת.

 במסמך המקדים לפגישת צוות מומחי המנהל צוטטו שורת מחקרים ישראליים, או כאלו המתבססים על נתונים מישראל, המעידים כי המנה השלישית של החיסון העלתה את ההגנה מפני קורונה פי עשרה. עוד נכתב כי יעילות החיסון יורדת משמעותית לאחר 6-8 חודשים ממתן המנה האחרונה, וכי החיסון השלישי מעלה את ההגנה מפני תחלואה קשה פי 15.5.   מומחי ה-FDA סיכמו את המסמך באמירה חד-משמעתית שישראל מהווה הוכחה חותכת שמתן מנה שלישית של החיסון נגד קורונה מסייע במלחמה נגד וריאנט הדלתא של הנגיף. דבריהם כי המנה השלישית של החיסון מעלה את רמת ההגנה בקרב כל שכבות הגיל שקיבלו את החיסון וכי מדובר בחיסון בטוח ללא תופעות לוואי משמעותיות ביחס למנה השנייה. 

בדיון השתתפו מומחים מארה"ב ומהעולם, כמו גם נציגים של חברת התרופות פייזר, שפיתחה את החיסון שישראל מחסנת בו את אזרחיה. שני נציגים ישראליים הציגו למשתתפים את הנתונים מישראל – ד"ר שרון אלרעי פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור, ופרופ' רון מילוא ממכון ויצמן. שניהם חתומים על המחקר הישראלי שהתבסס על נתוני התחלואה לאחר מתן המנה השלישית. 

עד כה חוסנו בישראל במנת החיסון השלישית 2,984,903 איש – כך לפי נתוני משרד הבריאות שפורסמו בבוקר יום שישי.  בבתי החולים אושפזו 1,097 חולים, מתוכם 233 במצב קריטי ו-182 מונשמים. ביום כיפור מתו 14 חולים, ועד כה מתו בארץ 7,465 בני אדם.

Featured

חבר הקונגרס היהודי משרמן אוקס מזהיר את נתניהו: אל תשתף פעולה עם בן גביר!

Published

on

בדרך למשבר מדיני? חבר הקונגרס הדמוקרטי הבכיר בראד שרמן, המייצג חלקים נרחבים של סן פרננדו ואלי בלוס אנג'לס, קרא ביום שלישי השבוע בפומבי לכל המנהיגים הפוליטיים בישראל שלא לשתף פעולה עם גורמי ימין קיצוני כמו ח"כ איתמר בן גביר בממשלה עתידית – והזהיר מנזק ליחסים בין ישראל לארצות הברית. 

שרמן אמר את הדברים בהמשך לאזהרה של יו"ר ועדת החוץ של הסנאט רוברט מננדז לראש האופוזיציה בנימין נתניהו בנושא הזה, בפגישה בין השניי בירושלים לפני מספר שבועות.

לטענת הכתב המדיני של וואלה! ברק רביד, מספר סנאטורים דמוקרטים ורפובליקנים העבירו בשבועות האחרונים מסרים שקטים לישראל בנושא הזה, אבל שרמן הוא חבר הקונגרס הראשון שקורא בפומבי לא לשתף פעולה עם בן גביר.

"בשעה שישראל מתקרבת לבחירות בנובמבר, אני קורא למנהיגים מכל קצות המפה הפוליטית להחרים קיצונים כמו איתמר בן גביר, שדעותיו המקוממות מנוגדות לעקרונות היסוד של ישראל כמדינה דמוקרטית ויהודית", כתב שרמן בטוויטר. שרמן הוסיף: "הקיצונים הללו חותרים תחת האינטרסים הישראלים ותחת מערכת היחסים בין ישראל לבין ארצות הברית, שאני וחבריי עבדנו קשה כדי לחזק".

שרמן מכהן כחבר בית הנבחרים מטעם המפלגה הדמוקרטית מאז 1997, מייצג חלקים נרחבים מסן פרננדו ואלי ומקבל קהל במשרדו בשרמן אוקס. הוא יהודי ונחשב לאחד התומכים הגדולים של ישראל בקונגרס. במהלך השנים הוא קידם יוזמות להעברת שגרירות ארצות הברית לירושלים, להגדלת הסיוע האמריקאי לישראל עבור פיתוח מערכות הגנה מטילים, למתן פטור מוויזה לישראלים לארצות הברית, ועוד.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured3 שבועות ago

"יודעת שאני פרובוקטיבית": הכלה מורן בן אסולין שהפכה לכוכבת רשת על החתונה שכולם מדברים עליה 

Featured2 שבועות ago

ברנינג מן 2022: הייתי או היה זה חלום – פסטיבל המוזיקה המשוגע ביותר בעולם

Featuredשבוע 1 ago

מדינת כל מהגריה: קליפורניה תעניק לכל מהגר לא חוקי תעודת זהות שתאפשר גישה לעבודה, חשבונות בנק ושירותי בריאות   

Featured2 שבועות ago

גל הפשע ממשיך להשתולל בוואלי: אדם נהרג במהלך שוד מזוין בבית להשכרה קצרה באנסינו

Featured3 שבועות ago

סקר עושר גלובלי: אחד מכל עשרה מתושבי תל אביב – מיליונר; לוס אנג'לס במקום השישי אחרי ניו יורק וסן פרנסיסקו בדירוג המיליונרים בעולם

נפש4 שבועות ago

חובה בכל בית: "החגים היהודיים בהתנסות אישית"

Featured3 שבועות ago

"היא ממש בלתי ניתנת לזיהוי": מה עובר על גוון סטפני (ומה בלייק שלטון חושב על זה)?

Featured3 ימים ago

סערה בקהילה היהודית בארה״ב: תשעה ארגוני סטודנטים באונ׳ ברקלי בקליפורניה החליטו להחרים מרצים ציוניים/ תומכי ישראל

כתבות שבועיות