fbpx
Connect with us

Featured

ראיון בלעדי: כוכב הרשת כריסטיאן ווקר על התמיכה מהקהל הישראלי וההשוואה בין תומכי הפלסטינים ל-BLM

Published

on

אם הייתם פעילים בשבועיים-שלושה האחרונים ‏ברשתות החברתיות, קרוב לוודאי שנתקלתם בכמות נכבדת של משפיענים וגולשים, שניצלו את הפלטפורמות שלהם בכדי להעלות את המודעות כנגד אנטישמיות ולתמוך במדינת ישראל. אחד מכוכבי הרשת הבולטים בשבועיים האחרונים היה כריסטיאן ווקר; עם יותר מ-375 אלף עוקבים, הוא ניצל את הבמה שלו כדי לדבר על הסכסוך בין ישראל לפלסטינים, או יותר נכון חמאס, והפך בין לילה, או יותר נכון בסטורי אחד, לאוהד ישראל ידוע ברשת עם מאות שיתופים ותגובות. בראיון בלעדי ל״שבוע ישראלי״, כריסטיאן מספר על אהבתו לעם הישראלי ובעיקר על תשוקתו להסביר את הנושא הכל כך שנוי במחלוקת.

‏כריסטיאן גדל בדאלאס, בטקסס, ‏בבית נוצרי עם אמא פרו-ישראלית נלהבת. ״מגיל צעיר אמא שלי דאגה לדבר על נושאים קריטיים בחברה, בין אם מדובר בארצות הברית או בכלל בעולם, והיא לגמרי פרו-ישראלית מושבעת״, הוא אומר. ווקר היה ספורטאי במשך 14 שנה, וזכה פעמיים באליפות העולם בתחרות של ״מעודדות/ים״ (Cheerleader). כיום הוא לומד ב-UCLA סינית ופיתוח בינלאומי. 

כריסטיאן ווקר בהפגנת תמיכה בישראל שהתקיימה בלוס אנג׳לס 23 במאי. מקור: כריסטיאן ווקר

מה גרם לך להתחיל לדבר על פוליטיקה ובעיות בחברה ברשת? האם חששת לעשות זאת?

״אני ימני, שמרני גאה. אחרי מה שקרה בשנה שעברה, כשהתחילו מתקפות הטרור של BLM, הגרסה שלנו לחמאס, לא יכולתי לעצור את עצמי יותר. אני מאוד אוהב פוליטיקה ותרבות חברתית, מה שפעם היה מופרד אבל היום זה אחד שזור בשני, ופשוט הייתי חייב כבר לצעוק את דעתי, שאני נגד הקבוצה הזאת (BLM) שמנסה להפוך גם אותי לפושע רק בגלל צבע העור שלי. האם פחדתי? ממש לא. פשוט התחלתי ולא הסתכלתי לאחור!״.

איך הגעת להכיר את הסכסוך הישראלי-פלסטיני כל כך לעומק? מה גרם לך להכריז בפומבי על תמיכתך בישראל?

״גדלתי נוצרי, אבל אמא שלי כל הזמן דיברה איתי על ישראל ועל כמה חשוב שיש את ישראל. ואז המשכתי ללמוד את הנושא. תמיד הייתי מעורה במה שקורה בישראל ובכלל בכל הקונפליקט הזה. כשהכל התחיל ‏לא הייתי בטוח אם לדבר עם זה על זה או לא, ואז ראיתי את כל האמריקאים שמצטרפים להפגנת תמיכה בפלסטין, וזה פשוט הוציא אותי מדעתי. ‏זה הזכיר לי קצת את כל מה שקרה בשנה שעברה עם BLM, כשכולם פרסמו פוסטים, יצאו לרחובות מבלי להבין במה הם בכלל תומכים, כמו עכשיו, שהם תומכים בכלל בארגון טרור. ואז פשוט העליתי סטורי אחד בנושא שקיבלתי עליו מאות תגובות. העלתי אותו כפוסט ומשם פשוט המשכתי״.

מהן התגובות שקיבלת מתומכי ישראל ומהצד השני? האם יש הבדל?

״ואוו, מהישראלים, זה פשוט מדהים! לא הכרתי כל כך את הקהל הישראלי לפני, וזה פשוט היה מחמם את הלב. הם כל כך נחמדים וחמים. האמת שזה הרבה מעבר למה שיכולתי לדמיין. אני כאילו מרגיש קצת רע שלא יותר אנשים מדברים את האמת כמוני ברשת, אבל צריך נמשיך בכל מקרה!. לגבי תגובות מהצד השני, זה לא דומה, בלשון המעטה. זה לא נושא פוליטי אלא חברתי, אבל הם הפכו אותו לפוליטי. הם קוראים לנו פשיסטים? הם בעצמם כאלה! הם לא תומכים בחופש הביטוי, בזכויות אדם, הם פשוט הפכו את זה לשיח כל כך אלים. זה מרגיש שאין להם רצון או כוונה לנהל שיח מתורבת, בדיוק כמו ארגון הטרור שהם תומכים בו. בואי נגיד שהתגובות שלהם היו הרבה יותר קיצוניות מאלו שקיבלתי בשנה שעברה בעניין ה-BLM״.

כריסטיאן ווקר. מקור: כריסטיאן ווקר

השתתפת במספר הפגנות תמיכה בישראל. איך זה הרגיש להיות חלק מזה?

״זה היה מדהים. כמה אנרגיות ואווירה טובה. הייתה מוזיקה ישראלית (אני מניח…), היה מאוד כיף. היו מספר אישים שנאמו במקום, כמו דניס פרגר שממש הרשים אותי. עוד משהו שהיה מדהים בעיניי: כמה שעות לאחר ההפגנות יצא לי לעבור עם הרכב באזור, הכול היה נקי ומסודר למופת! אף קבוצה אחרת לא עשתה זאת, לא הפלסטינים שמחריבים את הרחובות ובטח שלא BLM, שגם כן הרסו את לוס אנג׳לס על הדרך״.

מה אתה חושב על חוסר התמיכה של האמריקאים בישראל? ההשתעבדות העיוורת לתמיכה בחמאס מבלי להבין את העובדות?

״זה פשוט עצוב. הם כל כך מסונוורים מהפוסטים של מובילי דעת קהל ברשת עם תמונות עצובות מעזה ולא מוכנים בכלל להשיב לכל הסיפור. אני באופן אישי לא מאמין בכל הקמפיינים האלו של הפוסט השחור או הכחול שהיה השבוע עבור יהודים וישראל, אבל בכל זאת עצוב לראות כל כך מעט פוסטים כחולים לעומת שנה שעברה עם השחורים. זה רק מבהיר כמה זו בעיה עמוקה יותר ולמה ההסברה כל כך חשובה״.

מה חשבת שראית את התקיפות בלוס אנג'לס וניו יורק כנגד יהודים?

״זה מטריד ביותר, אבל זה לגמרי מוכיח את כל. הטענות שלנו לצד השני. אני לא רואה יהודים מסתובבים ותוקפים פלסטינים או כל קבוצה אחרת, לעומת הפלסטינים והתומכים שלהם עושים זאת ותומכים בקבוצות הקיצוניות האלו״.

כריסטיאן, תודה על התמיכה שלך בישראל ובכלל ביהודים,. השאלה המתבקשת: היית אי פעם בישראל? ואם לא, האם אתה מתכנן לבקר בקרוב?

״לא! לצערי עדיין לא. אבל ברור שאני רוצה להגיע לשם, אני חייב. אולי בשנה כבר הבאה״

כריסטיאן ווקר. מקור: כריסטיאן ווקר

Featured

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Published

on

מושל קליפורניה גאווין ניוסום חתם השבוע על חוק חדש המחייב מעסיקים בקליפורניה לפרסם טווחי שכר עבור פרסום משרות "במאמץ לצמצם את הפער בין המינים והגזעים".

לפי SB-1162, מעסיקים עם 15 עובדים או יותר יידרשו לכלול טווחי שכר בפרסומי משרות, ואלה עם 100 עובדים או קבלנים או יותר יצטרכו לדווח על תעריפי שכר חציוניים וממוצעים לפי קטגוריית עבודה ו"כל שילוב של גזע , אתניות ומין."

"לקליפורניה יש את חוקי שוויון השכר החזקים ביותר במדינה, אבל אנחנו לא מוותרים על משימתנו כדי להבטיח שכל הנשים במדינתנו יקבלו את התשלום המגיע להן ויקבלו יחס שווה בכל תחומי החיים", אמר ניוסום. "הצעדים הללו מביאים לשקיפות חדשה להתמודדות עם פערי שכר, להפסיק את התמחור המפלה של מוצרים על בסיס מגדר ולהרחיב את התמיכה בנפגעי התעללות ותקיפה. אני מודה לוועדת הנשים המחוקקת על המנהיגות והשותפות שלהן בבניית קליפורניה שוויונית יותר לכולם".

בנוסף לדרישת טווחי שכר, החוק החדש אומר שמעסיקים בכל הגדלים צריכים לספק את טווח השכר לעובד עבור התפקיד שהם ממלאים אם הם מבקשים זאת. משמעות הדבר היא שהעובדים הקיימים יכולים לבדוק היכן המשכורת שלהם ממוקמת בטבלת השכר בחברה שלהם, להעלות חוסר עקביות בשכר ולנהל משא ומתן או לבקש התאמה.

מושל קליפורניה גם אישר את חוק איגוד העובדים החקלאי. החוק יחייב חברות עם 100 עובדים או יותר שנשכרים דרך סוכנויות כוח אדם של צד שלישי להגיש דוחות נתוני שכר לסוכנות לזכויות האזרח של קליפורניה עבור אותם עובדים, בחלוקה לפי מגדר, גזע ומוצא אתני.

מבחינה לאומית, לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית מעריכה שנשים מרוויחות 82 סנט על כל דולר שמרוויח גבר, והפער מתרחב עבור נשים רבות ממגזרים לא לבנים.

בקליפורניה משלמים לנשים בערך 88 סנט על כל דולר שמשלמים לגבר, כשהפער גדל אצל נשים "צבעוניות". נשים במדינה מפסידות בסך הכל 87 מיליארד דולר מפערי השכר מדי שנה, על פי ארגון ״השותפות הלאומית לנשים ומשפחות״.

החוק יכנס לתוקף ב-2023.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות