Connect with us

Featured

ראיון בלעדי: כוכב הרשת כריסטיאן ווקר על התמיכה מהקהל הישראלי וההשוואה בין תומכי הפלסטינים ל-BLM

Published

on

אם הייתם פעילים בשבועיים-שלושה האחרונים ‏ברשתות החברתיות, קרוב לוודאי שנתקלתם בכמות נכבדת של משפיענים וגולשים, שניצלו את הפלטפורמות שלהם בכדי להעלות את המודעות כנגד אנטישמיות ולתמוך במדינת ישראל. אחד מכוכבי הרשת הבולטים בשבועיים האחרונים היה כריסטיאן ווקר; עם יותר מ-375 אלף עוקבים, הוא ניצל את הבמה שלו כדי לדבר על הסכסוך בין ישראל לפלסטינים, או יותר נכון חמאס, והפך בין לילה, או יותר נכון בסטורי אחד, לאוהד ישראל ידוע ברשת עם מאות שיתופים ותגובות. בראיון בלעדי ל״שבוע ישראלי״, כריסטיאן מספר על אהבתו לעם הישראלי ובעיקר על תשוקתו להסביר את הנושא הכל כך שנוי במחלוקת.

‏כריסטיאן גדל בדאלאס, בטקסס, ‏בבית נוצרי עם אמא פרו-ישראלית נלהבת. ״מגיל צעיר אמא שלי דאגה לדבר על נושאים קריטיים בחברה, בין אם מדובר בארצות הברית או בכלל בעולם, והיא לגמרי פרו-ישראלית מושבעת״, הוא אומר. ווקר היה ספורטאי במשך 14 שנה, וזכה פעמיים באליפות העולם בתחרות של ״מעודדות/ים״ (Cheerleader). כיום הוא לומד ב-UCLA סינית ופיתוח בינלאומי. 

כריסטיאן ווקר בהפגנת תמיכה בישראל שהתקיימה בלוס אנג׳לס 23 במאי. מקור: כריסטיאן ווקר

מה גרם לך להתחיל לדבר על פוליטיקה ובעיות בחברה ברשת? האם חששת לעשות זאת?

״אני ימני, שמרני גאה. אחרי מה שקרה בשנה שעברה, כשהתחילו מתקפות הטרור של BLM, הגרסה שלנו לחמאס, לא יכולתי לעצור את עצמי יותר. אני מאוד אוהב פוליטיקה ותרבות חברתית, מה שפעם היה מופרד אבל היום זה אחד שזור בשני, ופשוט הייתי חייב כבר לצעוק את דעתי, שאני נגד הקבוצה הזאת (BLM) שמנסה להפוך גם אותי לפושע רק בגלל צבע העור שלי. האם פחדתי? ממש לא. פשוט התחלתי ולא הסתכלתי לאחור!״.

איך הגעת להכיר את הסכסוך הישראלי-פלסטיני כל כך לעומק? מה גרם לך להכריז בפומבי על תמיכתך בישראל?

״גדלתי נוצרי, אבל אמא שלי כל הזמן דיברה איתי על ישראל ועל כמה חשוב שיש את ישראל. ואז המשכתי ללמוד את הנושא. תמיד הייתי מעורה במה שקורה בישראל ובכלל בכל הקונפליקט הזה. כשהכל התחיל ‏לא הייתי בטוח אם לדבר עם זה על זה או לא, ואז ראיתי את כל האמריקאים שמצטרפים להפגנת תמיכה בפלסטין, וזה פשוט הוציא אותי מדעתי. ‏זה הזכיר לי קצת את כל מה שקרה בשנה שעברה עם BLM, כשכולם פרסמו פוסטים, יצאו לרחובות מבלי להבין במה הם בכלל תומכים, כמו עכשיו, שהם תומכים בכלל בארגון טרור. ואז פשוט העליתי סטורי אחד בנושא שקיבלתי עליו מאות תגובות. העלתי אותו כפוסט ומשם פשוט המשכתי״.

מהן התגובות שקיבלת מתומכי ישראל ומהצד השני? האם יש הבדל?

״ואוו, מהישראלים, זה פשוט מדהים! לא הכרתי כל כך את הקהל הישראלי לפני, וזה פשוט היה מחמם את הלב. הם כל כך נחמדים וחמים. האמת שזה הרבה מעבר למה שיכולתי לדמיין. אני כאילו מרגיש קצת רע שלא יותר אנשים מדברים את האמת כמוני ברשת, אבל צריך נמשיך בכל מקרה!. לגבי תגובות מהצד השני, זה לא דומה, בלשון המעטה. זה לא נושא פוליטי אלא חברתי, אבל הם הפכו אותו לפוליטי. הם קוראים לנו פשיסטים? הם בעצמם כאלה! הם לא תומכים בחופש הביטוי, בזכויות אדם, הם פשוט הפכו את זה לשיח כל כך אלים. זה מרגיש שאין להם רצון או כוונה לנהל שיח מתורבת, בדיוק כמו ארגון הטרור שהם תומכים בו. בואי נגיד שהתגובות שלהם היו הרבה יותר קיצוניות מאלו שקיבלתי בשנה שעברה בעניין ה-BLM״.

כריסטיאן ווקר. מקור: כריסטיאן ווקר

השתתפת במספר הפגנות תמיכה בישראל. איך זה הרגיש להיות חלק מזה?

״זה היה מדהים. כמה אנרגיות ואווירה טובה. הייתה מוזיקה ישראלית (אני מניח…), היה מאוד כיף. היו מספר אישים שנאמו במקום, כמו דניס פרגר שממש הרשים אותי. עוד משהו שהיה מדהים בעיניי: כמה שעות לאחר ההפגנות יצא לי לעבור עם הרכב באזור, הכול היה נקי ומסודר למופת! אף קבוצה אחרת לא עשתה זאת, לא הפלסטינים שמחריבים את הרחובות ובטח שלא BLM, שגם כן הרסו את לוס אנג׳לס על הדרך״.

מה אתה חושב על חוסר התמיכה של האמריקאים בישראל? ההשתעבדות העיוורת לתמיכה בחמאס מבלי להבין את העובדות?

״זה פשוט עצוב. הם כל כך מסונוורים מהפוסטים של מובילי דעת קהל ברשת עם תמונות עצובות מעזה ולא מוכנים בכלל להשיב לכל הסיפור. אני באופן אישי לא מאמין בכל הקמפיינים האלו של הפוסט השחור או הכחול שהיה השבוע עבור יהודים וישראל, אבל בכל זאת עצוב לראות כל כך מעט פוסטים כחולים לעומת שנה שעברה עם השחורים. זה רק מבהיר כמה זו בעיה עמוקה יותר ולמה ההסברה כל כך חשובה״.

מה חשבת שראית את התקיפות בלוס אנג'לס וניו יורק כנגד יהודים?

״זה מטריד ביותר, אבל זה לגמרי מוכיח את כל. הטענות שלנו לצד השני. אני לא רואה יהודים מסתובבים ותוקפים פלסטינים או כל קבוצה אחרת, לעומת הפלסטינים והתומכים שלהם עושים זאת ותומכים בקבוצות הקיצוניות האלו״.

כריסטיאן, תודה על התמיכה שלך בישראל ובכלל ביהודים,. השאלה המתבקשת: היית אי פעם בישראל? ואם לא, האם אתה מתכנן לבקר בקרוב?

״לא! לצערי עדיין לא. אבל ברור שאני רוצה להגיע לשם, אני חייב. אולי בשנה כבר הבאה״

כריסטיאן ווקר. מקור: כריסטיאן ווקר

Featured

"אריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור"

אריזונה משכה 143 מיליון דולר מהשקעתה בחברה, ואליה הצטרפה מדינת פלורידה * שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action: ״חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS"

Published

on

המלחמה בחרם נגד ישראל: אחרי שאריזונה הציבה אולטימטום ליוניליוור, חברת האם של בן אנד ג'ריס, המדינה עלתה שלב נוסף ומשכה השבוע 143 מיליון דולר שהושקעו בחברה באמצעות מניות ואג"ח.   מדינת פלורידה ביצעה צעד דומה והפסיקה גם היא את ההשקעות בחברת יוניליוור בשל ההחלטה שלא לאפשר את מכירת מוצריה בשטחי ישראל.

אריזונה היא הראשונה שמשכה את כל השקעותיה בחברת בן אנד ג׳ריס בתגובה לחרם נגד ישראל. גזברית מדינת אריזונה, קימברלי יי, נימקה את ההחלטה בכך שבעצם החרם החברה עברה על חוקי המדינה. ״הצבתי לחברת יוניליוור, החברה האם של בן אנד ג׳ריס, אולטימטום: בטלו את החלטת בן אנד ג׳ריס או היפרדו מחברת בן אנד ג׳ריס כדי לציית לחוק מדינת אריזונה, או שתישאו בהשלכות. הם בחרו באופציה השנייה,״ אמרה גזברית מדינת אריזונה. היא הוסיפה: ״ישראל היא שותפת סחר גדולה של אריזונה וכך היא תמשיך להיות. כמנהלת הכספים והמשקיעה הראשית של המדינה, אני עומדת לצד ישראל, ולא אאפשר שימוש בכספי מיסים למאמצים אנטישמיים ומפלים נגדה״. על פי הודעת הגזברית, השקעות מדינת אריזונה ביוניליוור – במניות ובאג"ח – ירדו בחודש יוני מ-143 מיליון דולר ל-50 מיליון דולר, וב-21 בספטמבר, ירדו לאפס.

נקיטת הצעדים נגד בן אנד ג׳ריס ויונילוור התבצעה בעקבות פניית ארגון IAC for Action, ארגון האחות של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC) שאחראי על מדיניות וחקיקה, שלקח חלק פעיל בקידום החקיקה נגד BDS באריזונה בשנת 2016.

"IAC for Action" מוביל בימים אלה בארה״ב קמפיין נרחב לאכיפת חוקי ה-BDS נגד בן אנד ג׳ריס ויוניליוור במדינות רבות.
שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action, אמר: ״אלו חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS, ששמה לה למטרה לערער את עצם קיומה של מדינת ישראל. אנחנו גאים בעבודה שעשינו בשנים האחרונות כדי לוודא שישנם חוקים נגד ה-BDS, כולל באריזונה.

אבן חיים: "אנחנו מאמינים שאריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור ונמשיך לעשות כל שניתן בשביל שיהיה מחיר ברור וכבד לכל מי שמשלב ידיים ומשתף פעולה עם תנועות שנאה אנטי-ציוניות ואנטישמיות״.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות