fbpx
Connect with us

קהילה

באנו חושך לגרש 

Published

on

מצוות ואהבת לרעך כמוך יכולה להתקיים בנו רק כעם מאוחד שדואג איש לחברו

אנחנו בפתחו של חודש כסלו ובקרוב נחגוג את חג החנוכה הבא עלינו לטובה. ידוע שהעם היהודי עבר את אחד המשברים הקשים ביותר בתולדתיו. אחרי שנרגענו מכל הפוגרומים שעברנו עם זה ברוסיה, בצפון אפריקה, עם ערבים, עם נוצרים, עם שונאים בכל העולם שבזזו, שחטו, אנסו את עמנו, התעוררנו ב-7 באוקטובר, יום שמחת תורה, לבוקר שכולו אסונות ושפיכות דמים. מה קורה פה? מה המסר? ולאן אנחנו הולכים עם זה? מה אנחנו צריכים ללמוד מזה בכלל?

כדי להתחיל לענות תשובה לשאלות המורכבות האלו, עלינו קודם כל להבין את מהות העם היהודי על פי מה שכותב לנו בעל הסולם, הרב יהודה אשלג. הרב מבסס את דבריו על לימודים של התלמוד והזוהר ועל ההיסטוריה שעם ישראל נבחר כאשר אברהם אבינו הכיר בבורא עולם. לפני אברהם כולם עבדו את הגאווה שלהם, עבודה זרה. זה לא משנה אם אתה עובד עבור הכסף או אתה עובד עבור ההתמכרויות שלך או הכבוד שלך. בסוף זה אתה. ולכך קוראים עבודה זרה. זה גם יכול לקרות לאדם שהולך לבית כנסת הרעיון הראשוני של הבורא היה להקים עם שדרכו נהפוך את האגואיזם לאלטרואיזם.

כדי להגיע לכך היינו משועבדים במצרים. מטרת השעבוד היתה להוציא את כל שורשי הגאווה שהשתרשו בנו בעקבות ערבובינו בשבעת העמים הפראיים שחיו באותו זמן בארץ כנען. בארץ כנען על פי הזוהר אתה מקבל את האור רק אם אתה נכנע לבורא יתברך ומכניע את הגאווה. 

ישנם שלושה אלמנטים לעם היהודי. אנחנו נקראים עם סגולה מלשון 'מסוגלים' וכן בגלל הניקוד "סגול" בו יש שלוש נקודות. אלו מסמלות  את העם הקדוש ואת שלושת אבותינו: אברהם יצחק ויעקב ומרמז שאבותינו עבדו קשה כדי לצאת ממידת הגאווה ועלינו היה להמשיך בעקבותיהם. השאלה הנשאלת על פי בעל הסולם. מדוע התורה לא ניתנה לאברהם יצחק ויעקב אם הם היו כל כך צדיקים? והסיבה לכך כותב הרב אשלג במאמר מתן תורה, היא מכיוון שעם ישראל נבחר כעם כדי להיפטר ממידת הגאווה בגלל שאנחנו תוצאות של הסגולה או סגול, אברהם. יצחק ויעקב. אחרי שסבלנו במצרים הוצאנו מעצמנו את מידת הגאווה והגענו לדרגות של אברהם יצחק ויעקב ואחר כך קיבלנו את התורה. 

הסיבה שלא קיבלנו את התורה בזמן אבותינו היא כי יש עוד מצווה שהייתה צריכה להינתן לנו: ערבות. כל ישראל ערבים זה לזה. מצוות ואהבת לרעך כמוך. זו  יכולה להתקיים בנו רק כעם מאוחד שדואג איש לחברו. לאחר מכן מטרתנו כעם סגולה מהמילה העם הנבחר אז אנחנו הופכים מהעם סגולה של שלושת הקווים שזה אברהם יצחק ויעקב ל"מסוגלים" להתגבר על מידת הגאווה והופכים לעם הנבחר. תפקידנו להפיץ את התורה לכל העמים על מנת שכולם יעבדו על מידת הגאווה. 

כשאומרים: "באנו חושך לגרש" על איזה חושך מדובר? הכוונה היא לחושך של מידת הגאווה מהעמים. כדי להגיע לכך, אנו צריכים לגרום לעמים לבחור בנו. מדוע הם אינם בוחרים בנו, אם כך היה אמור להיות?  הנקודה היא פשוטה. כל הסרת הגאווה וכל משמעות "ואהבת לרעך כמוך" צריכים להיות בדרך התורה ובדרך ה׳. כלומר, אם מטרתך לקיים את מצוות ואהבת לרעך כמוך אתה לא יכול לקיים זאת בשני מישורים בלבד. 

לא די בכך לאהוב את חברך ולקבל את אהבתו. זאת לא הכוונה באהבת לרעך כמוך. מטרתה של מצווה זו היא אחת – להגיע לחיבור ואהבה עם הבורא יתברך כמו שכתוב בפסוקים הראשונים של השמע: "ואהבת את ה׳ אלוקיך". זאת אומרת שמטרתנו בעולם הזה היא להגיע לאהבת הבורא. עלינו להגיע לכך על ידי אהבת הזולת.  זאת אומרת שיוסי אוהב את חיים, או שושנה אוהבת את רוחמה והמטרה היא להגיע לאהבת הבורא. לכן המושכל מזה  שלא באנו רק לאהוב את מי שבא לנו לאהוב, אני פה להתאמן איך לאהוב את העם היהודי גם את מי שאנחנו עדיין לא אוהבים .

מה הקשר בין מה שקרה ב-7 באוקטובר לבין מה שאני כותב עכשיו? עם ישראל חייב להבין שהדברים האלה הם רק ההתחלה, הם לא הולכים להיפסק וסליחה שאני לא מודיע בשורות טובות וזה נשמע כמו בשורות ירמיהו ואיוב. מטרתי בכתבה הזו שנבין מהאיחוד שלנו מה באנו לעשות בעולם. אנחנו נבחרנו לשנות את העולם בצורה שהוא חושב, בצורה שהוא מתקיים, בצורה שהוא עושה כל דבר. אבל השינוי הזה חייב לעבור דרך תורה ומצוות. התורה והמצוות הם לא דבר שחובה עלינו, זה מתג שצריך להדליק. זה כמו שאתה מדליק את האור והחושך נעלם. אין צורך להילחם בחושך יש צורך להדליק את האור. 

רבי שמעון בר יוחאי כותב לנו שעיקר השינוי של האדם נעשה ע״י אדם שמתעסק בספר הזוהר, חכמת הקבלה ופנימיות התורה. כותב לנו רבי שמעון בר יוחאי, התורה מיוחדת והמתוקה הזו שנקראת חכמת הקבלה והזוהר ותיקוני הזוהר היא החכמה שגורמת לעמים לאהוב אותנו. וכאשר אדם לומד את זה הוא גורם לעמים לאהוב אותו. אז מדוע רוב הרבנים בעולם מתנגדים לכך? כותב לנו רבי שמעון בר יוחאי בפרשת נשא שהרבה מהרבנים שישלטו בעם ישראל לקראת סוף הגלות יהיו רבנים שבאו והשתלשלו מהערב רב וימנעו את לימוד הקבלה מעם ישראל. ולכן יגרמו צרות ושפיכות דמים לעם היהודי.

אם אתם רוצים ומוכנים להצטרף לעם הנפלא הזה – עיזרו לי, חזקו את ידי למצוא זמן לקרוא בספר הזוהר, בספרי קבלה ואפילו אם אינכם מבינים. יש בעצם הקריאה הארה גדולה שגורמת לאויבינו לאהוב אותנו. כמו שכותב רבי אליעזר פאפו בספר "פלא יועץ": כשאדם קורא זוהר גם אם הוא לא מבין את שקרא, הוא מגלה הארות גדולות.

בעזרת ה׳ נזכה דרך האור שגילינו להסיר את החושך, כי חושך אי אפשר להסיר אם נלחמים עם חושך. 

כל טוב, חודש כסלו נהדר וחג חנוכה שמח!

אליהו‭ ‬ג‭'‬יאן‭ ‬ישמח‭ ‬לענות‭ ‬על‭ ‬שאלותיכם‭. ‬כיתבו‭ ‬אל‭:‬

eliyahu@vitalkabbalah.org

Debbie@vitalkabbalah.org

לשיעורים‭ ‬במנהטן‭, ‬ימי‭ ‬שני‭ ‬ב8‭- ‬בערב‭ ‬צרו‭ ‬קשר‭.‬

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

קהילה

לרדת במשקל זה גם לתת תשומת לב – השיטה החדשנית של ד״ר אלדד עינב בלוס אנג׳לס

Published

on

לאחר‭ ‬שד‭"‬ר‭ ‬אלדד‭ ‬עינב‭, ‬קרדיולוג‭ ‬מוסמך‭ ‬ומומחה‭ ‬ברפואת‭ ‬השמנת‭ ‬יתר‭, ‬טיפל‭ ‬במאות‭ ‬חולי‭ ‬לב‭ ‬בניו‭-‬יורק‭, ‬הוא‭ ‬הביא‭ ‬את‭ ‬הבשורה‭ ‬לצד‭ ‬המערבי‭, ‬עבר‭ ‬ללוס‭ ‬אנג‭'‬לס‭ ‬ופתח‭ ‬גם‭ ‬אצלנו‭ ‬מרכז‭ ‬המציע‭ ‬טיפול‭ ‬מקיף‭ ‬בהשמנת‭ ‬יתר‭, ‬מחלות‭ ‬לב‭ ‬ועוד‭ ‬‭ ‬חשיפה‭ ‬בריאה

לאחר שד"ר אלדד עינב, קרדיולוג מוסמך ומומחה ברפואת השמנת יתר, טיפל במאות חולי לב בניו-יורק, הוא מביא בימים אלה את הבשורה גם לחוף המערבי, עובר ללוס אנג'לס ופותח גם אצלנו מרכז המציע טיפול מקיף בהשמנת יתר, תוך תשומת לב – למצב הלב. 

רבים מאיתנו כבר שמעו על הזריקות לטיפול בסוכרת, שעוזרות בהורדת אחוזי שומן. ניתן להשיג אותן בכל מדיקל ספא לצד בוטוקס, מתיחת פנים או קרמים למיניהם. אבל מרגע שלוקחים אותן – נשארים לבד. אין בקרה, ליווי, הדרכה, או טיפול רפואי במקרה של תופעות לוואי. 

ד"ר אלדד עינב, עמית בקולג' האמריקאי לקרדיולוגיה וחבר באיגוד לרפואת השמנת יתר, מציע משהו שונה. ד"ר עינב מביא איתו ניסיון של למעלה מעשר שנים בהשמנת יתר, ומתבונן בעודף משקל קודם כל כאירוע המסכן את הבריאות ומגדיל את הסיכון למחלות לב. 

"הבשורה שאני מביא בטיפול בהשמנת יתר מופנית קודם כל לחולי לב, מפני שהם בסיכון, ולא רק לאנשים שרוצים להיראות טוב יותר", הוא אומר, "יופי ואסתטיקה אינן מטרה, אלא עוד בונוס. קודם כל ולפני הכל, חשוב המצב הבריאותי. אני לא מתמקד רק  בעזרה אסתטית למטופלים, אני מטפל בעיקר באנשים עם עודף משקל הסובלים ממחלות לב כמו מחלה בעורקי הלב או אירוע מוחי, או בחולים עם  גורמי סיכון  כמו לחץ דם, סוכרת או שומנים בדם.  אני גם מציע את שירותיי גם למי שמעונין  להפטר מעודף משקל באופן בריא, תוך ליווי ובקרה רפואית, בתוכנית כוללנית עם אפקט מניעתי משמעותי לאורך שנים".

קשר ישיר בין השמנת יתר לבריאות הלב

ייחודה של התוכנית שמציע ד"ר עינב, שבמרכזה ירידה במשקל תוך שימת פוקוס על בריאות הלב, היא במעטפת הכוללנית שהיא מציעה. התוכנית כוללת ליווי של קרדיולוג ומומחה להשמנה, דיאטנית מוסמכת, מאמן בריאות מוסמך ופיזיולוגית פעילות גופנית. שילוב הגורמים המקצועיים הללו יחד מספק ליווי מקיף, שלא ניתן לקבל בתוכניות אחרות. 

המטופל מקבל טיפול הכולל בדיקות בריאות מעמיקות, בדגש על בריאות הלב, בדיקות מטבוליות, פגישת ייעוץ שבועית עם מאמן ליצירת השראה והתמדה, מערכת אימוני כושר, ותפריט עשיר ומגוון המביא לירידה במשקל, אך גם משפר את גורמי הסיכון כמו לחץ דם, רמת שומנים וסוכר. התוכנית כולה נבנית פרטנית באופן המתאים למצבו האינדיבידואלי של המטופל.  

באשר לתרופות – המטופל מקבל טיפול תרופתי לירידה במשקל באישור ה-FDA עם יתרונות קרדיווסקולריים מוכחים. הזריקות משפרות את הסוכרים בדם ומקטינות את הסיכון למחלות לב. ה-FDA מאשר מתן זריקות אלה לאורך זמן, מתוך הבנה שהשמנת יתר היא מחלה כרונית ואי אפשר לטפל בה ב"זבנג וגמרנו". הזריקה עצמה בקושי מורגשת. מדובר במחט דקה, ואנשים יכולים, עם הזמן, אפילו להזריק לעצמם לבד.

כמו כן, במסגרת התוכנית נרשמות תרופות נוספות הנותנות מענה לכל גורמי הסיכון הלבביים שיש למטופל. בנוסף, מבוצע מעקב מקרוב אחר משטר התרופות שלו, כולל סיוע בהשגת כיסוי וטיפול לתופעות לוואי, אם יש כאלה, אבחון ותמיכה במטבוליזם תקין, ביצוע בדיקות דם מקיפות ושימוש במכשירים חדשניים לניטור מרחוק.

"בשלושת החודשים הראשונים ובליווי שלי, הלקוח מתחיל טיפול תרופתי עם פרופיל בטיחותי מוכח ומעקב צמוד על תופעות הלוואי שעשויות לצוץ", מספר ד"ר עינב. "הליווי כולל המלצות ספציפיות ואינדיבידואליות לכל מטופל, לפי מצבו הבריאותי, תחושותיו והתסמינים אותם הוא חש. אנחנו מספקים יעוץ לתזונה נכונה, עשירה ובריאה, שממזערת את תופעות הלוואי המוכרות – כאבי בטן, עצירות, שלשולים או בחילה. חוץ מזה, לעיתים יש תופעות נדירות וסיבוכים לזריקות. לכן, חשוב ביותר ללכת לרופא שזו מומחיותו, ולא לקבל מרשם מכל רופא. ניתן לרדת במשקל באופן שמסכן את הבריאות, ללא השגחה מקצועית, תוך שימוש בתרופות הלא נכונות, תוך איבוד שריר ועצם. החוכמה היא לקבל תמיכה מרופא מתמחה בתחום, התומך בירידה משמעותית במשקל ומנטר את החשיפה לסיכונים הנלווים". 

ד"ר עינב מספר כי הוא מסייע לנווט את אישור התרופות על ידי חברות הביטוח. "במידת האפשר אני גם עוזר בדוגמיות חינם על מנת לגשר עד שמקבלים אישור", הוא אומר. "יש לי ניסיון וקשרים בנושא זה, בעיקר בשל  המוניטין של המרכז המצליח בניו-יורק. במרכז שלי הלקוח מקבל יחס אישי, אבחון, טיפול ושימור – מעטפת רחבה ושלמה. מדובר בשירות שקשה לקבל במקום אחר, מקצועי, חדשני ומעמיק.  אני יודע  שירידה של עשרה עד חמישה עשר אחוזים במשקל משנה את כללי המשחק, זה פשוט משנה את המצב הבריאותי, ואפשר לעשות את זה. השמנה היא לא גזרה משמיים, אפשר לרדת במשקל ולמנוע מחלות כמו שבץ מוחי ואי ספיקת לב". 

לסיכום, הוא אומר, אל תזניחו. "קחו אחריות ושפרו את איכות חייכם, וברוח הימים האלה – אני מאחל חג אורים שמח, מלא ניסים ונפלאות. אל תשכחו שהניסים האלה, בידיים שלכם". 

(310) 943-7535

www.myw8.com

 435 N Bedford Dr Suite 212

Beverly Hills, CA 90210

Monday–Friday 9am–4pm

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות