Connect with us

Featured

מושל קליפורניה אישר: מסעדות יחזרו לפעולה עם ישיבה בחוץ

Published

on

מסעדות בקליפורניה יורשו להציע שירות באוויר הפתוח לאחר שהמדינה ביטלה את צו ה׳שהייה בבית׳ ביום שני. כך הודיעו גורמי בריאות במדינה

צו השהייה בבית היה הוטל באזורי מפרץ סן פרנסיסקו, עמק סן חוזה ודרום קליפורניה, וכיסה את רוב מחוזות המדינה. השינוי יאפשר לעסקים כמו מסעדות לחדש את פעילותם בחיק הטבע באזורים רבים, אם כי גורמים מקומיים יכולים לבחור להמשיך בכללים מחמירים יותר. המדינה גם מבטלת את העוצר שהוטל בים 10 בלילה עד 5 בבוקר.

בחודש דצמבר 2020, לפני תקופת החגים, אכילה במסעדות נאסרה במחוז לוס אנג'לס. האיסור בן החודשיים היווה מהלומה נוספת לבעלי מסעדות שממשיכים להיאבק על הישרדות במהלך המגפה.

בעוד הקליפורנים יוכלו לחזור למסעדות המועדפות עליהם, עבור רוב התושבים, חלק מהפעילויות החביבות האחרות שלהם נותרות אסורות כמו פארקי שעשועים, מכוני כושר מקורים, בתי קולנוע, אקווריומים ומוזיאונים.

נכון ליום שלישי האחרון, 54 מתוך 58 המחוזות בקליפורניה היו תחת הדרג הסגול של המדינה, שמשפיע על יותר מ -40 מיליון תושבים.

"ביחד שינינו את הפעילות שלנו בידיעה שהקורבנות לטווח הקצר שלנו יובילו לרווחים ארוכי טווח. COVID-19 עדיין כאן ועדיין קטלני, כך שעבודתנו לא הסתיימה, אך חשוב להכיר במעשינו הקולקטיביים שהצילו חיים ואנחנו מפנים פינה קריטית ", אמר בהצהרה ד"ר תומאס אראגון, מנהל בריאות הציבור.

לדברי גורמי בריאות ממלכתיים, מסעדות יוכלו כעת לחדש את פעילותן בחוץ. ההחלטה הגיעה בעקבות שיפור המגמות בשיעור הזיהומים, האשפוזים ויכולויות היחידות לטיפול נמרץ, כמו גם התרחבות החיסונים בקליפורניה.

ניוסום הטיל את צו השהייה בבית בחודש דצמבר, ככל שמקרי נגיף הקורונה החמירו. על פי המערכת, אזור רב-מחוזי נאלץ להשבית את מרבית העסקים ולהורות לאנשים להישאר בבית אם יכולת ה- ICU תרד מתחת ל -15%. אזור בצפון קליפורניה בן 11 מחוזות מעולם לא היה תחת הצו. אזור סקרמנטו רבתי יצא מהצו בשבוע שעבר. המדינה מקבלת את ההחלטות על פי תחזיות של ארבעה שבועות המציגות שיפור יכולת ה- ICU, אך גורמים רשמיים לא גילו את הנתונים העומדים מאחורי התחזיות.

במהלך סוף השבוע, קיבולת ה- ICU באזור מפרץ סן פרנסיסקו עלתה ל -23% ואילו עמק סן חוזה עלה ל -1.3%, בפעם הראשונה מעל לאפס. אזור דרום קליפורניה הענק, המאוכלס ביותר, נותר באפס ביכולת טיפול נמרץ.

נכון לסוף השבוע, בקליפורניה היו יותר מ -3.1 מיליון מקרים מאושרים של COVID-19 ו -36,790 מקרי מוות, על פי אתר הבריאות הציבור במדינה.

Featured

שוד לאור יום בבוורלי הילס: יריות במסעדת הכוכבים האיטלקית המפורסמת ״אל פסטיו״; אישה נפצעה ברגלה

Published

on

משטרת לוס אנג׳לס: ירי במסעדת איל פסטיו בבוורלי הילס עם פצוע אחד ביום חמישי אחר הצהריים.

אישה נורתה ברגלה במהלך ניסיון שוד והועברה לבית החולים עם פציעות לא מסכנות חיים, על פי המשטרה ועדי ראייה.

הירי דווח בשעה 14:09. במסעדה ב- Canon Drive וב- Brighton Way. על פי משטרת בוורלי הילס, שלושה חשודים- גברים ניסו לבצע שוד מאדם באזור. אחד החשודים פתח באש והכה באישה וכל שלושת החשודים ברחו ברגל.

כמה סרטונים מהאירוע פורסמו באפליקציית Citizen. אחד המשתמשים סיפר כי שמע שתי יריות שנורו, וכי נראה כי השודד ניסה לגנוב שעון.

10-20 אנשים המתינו בתור למסעדה העמוסה כאשר הירי התרחש

"כולם התחילו לרוץ לכל כיוון," אמרה אחת מהלקוחות שהמתינו בתור למסעדה. "צנחתי מאחורי עץ. הייתי בנעלי עקב. אני לא הולכת להגיע רחוק מאוד בלובוטינים בגודל ארבעה אינץ '. "

הם אמרו שהמסעדה נתנה לאנשים לתפוס מחסה והם יכלו לראות את האישה שנפגעה ברגלה. קורבן שני נפצע גם כן וטופל במקום, על פי הודעת המשטרה.

שולטן סיפר כי לפני הירי הוא ראה אישה בקרבת מקום שנראית מגושמת, ונראה כי היא מתנהגת כצופה של השודדים. הם שמעו ויכוחים לפני שפרצו היריות, ואז החשודים ברחו על פניהם לכיוון צפון מזרח בברייטון וויי.

המסעדה מהווה מקום מפגש פופולרי לסלבריטאים של הוליווד, שלעתים קרובות מצולמים אוכלים בפאטיו. זה גם מקום מועדף לארוחות צהריים בתעשיית הבידור, אם כי רוב עובדי סוכנויות הכישרונות עדיין עובדים בבית במהלך המגפה.

המסעדה בת 20 היא בבעלות ג'יאקומינו דראגו, שבבעלותו תשע המסעדות באזור לוס אנג'לס הכוללות גם את סלסטינו ודראגו.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות