fbpx
Connect with us

קהילה

צ'ולנט מקסיקני בטוסון, אריזונה

Published

on

החלטנו להזמין חברים לארוחת צהרים של שבת. ומה מגישים בשבת חורפית וקרה? ניחשתם נכון: צ'ולנט. מאכל בסיסי, טעים, חם, ומאחר שהוא מתבשל לאורך זמן, הוא בדרך כלל מצליח. חוץ מהפעמים הנדירות שהוא ממש נכשל…

בשנות התשעים המאוחרות נסענו לשליחות לאריזונה במסגרת העבודה שלי.  אריזונה היא מקום מיוחד מאד. היא מאוד אמריקאית על כל המשתמע מכך, ומצד שני יש חלקים שלמים במדינה שבהם אוזן אדם לא תשמע את השפה האנגלית. ספרדית בלבד. אוכל מקסיקני, מסעדות מקסיקניות, חנויות מקסיקניות. ההשפעה של מקסיקו על אריזונה היא משמעותית ובולטת מאד.

אבל הזוגה ואני ישראלים. מה יש לדבר? בכל מקום שאנחנו נמצאים, אנחנו מחפשים ישראלים אחרים, חומוס, פלאפל, עברית, ועוד מאפיינים של הבית. אריזונה לא הייתה שונה. דרך המרכז הקהילתי היהודי הכרנו את נציג הסוכנות היהודית, ודרכו הכרנו את כל הישראלים שחיו באותה תקופה בעיר טוסון, אריזונה. וכמו שאנחנו מחפשים ומוצאים את הישראלים בכל מקום, אנחנו גם מחפשים ומוצאים אוכל ישראלי, מקומות שמגישים אוכל שנחשב ישראלי, למרות שהוא מוגש במסעדות לבנוניות או תורכיות. למי איכפת. ומה שלא היינו מוצאים, היינו משיגים מתכון, ומכינים לבד בבית. כך למשל למדתי להכין סחוג. כן, סחוג, המאכל התימני שמוסיפים לפלאפל למשל, אבל גם לחומוס, טחינה, ואפילו לסלט רגיל. עד היום, עשרים וחמש שנה אחרי, כשיש קושי לקנות סחוג, אני מכין לבד בבית.  יוצא מעולה. גם ממליגה אני מכין בכל מקום בעולם שאפשר לקנות קמח תירס. ועד היום, בכל מקום שהיינו כולל בייג'ינג, מצאנו קמח תירס.

אבל בטוסון, המאכלים העיקריים הם מקסיקנים ומאחר שרוב החנויות מוכרות מרכיבים שמתאימים לאוכל מקסיקני, יש לבצע התאמות. זה היה באמצע החורף.  ינואר אם אינני טועה. החלטנו להזמין כמה חברים לארוחת צהרים של שבת. ומה מגישים בשבת חורפית וקרה? ניחשתם נכון: צ'ולנט. מאכל בסיסי, טעים, חם, ומאחר שהוא מתבשל לאורך זמן, הוא בדרך כלל מצליח. חוץ מהפעמים הנדירות שהוא ממש נכשל. זו הייתה אחת הפעמים האלו. אפשר לומר שזה היה לא סתם כישלון, זה היה כישלון חרוץ. את הסיבה לכישלון אפשר לסכם במשפט קצרצר: אי ציות להוראות.  פשוט.

הזוגה ואני דיברנו מעט על הצ'ולנט הממשמש ובא ועלה בדעתנו רעיון מעולה (לכאורה).  אנחנו הרי גרים באריזונה, מרחק שעה נסיעה בדיוק ממקסיקו, בה אנחנו מבקרים לעיתים קרובות.  למה שלא נכין צ'ולנט בסגנון מקסיקני?  רעיון מדהים.  וכמו שאנחנו רגילים, אחרי שהסכמנו הלכנו לבצע.  שאלנו בין ידידינו המקומיים, שהעלו רעיונות שונים ומשונים לתחליפים.

וכך קרה שבמקום נתחי בקר או כבש, קנינו לשון בקר. במקום תפוחי אדמה קנינו פלאנטיין, מין בננה קשה דרום אמריקנית, שאי אפשר לאכול לא מבושלת, וטעימה לפחות כמו תפוח אדמה. במקום השעועית הלבנה המשעממת של האשכנזים, קנינו שעועית שחורה, שעועית מנומרת, שעועית מנומרת גדולה, ושעועית אדומה. במקום גריסים קנינו גרעיני חיטה ירוקה (פריקה בלשון העם היושב בציון). ובשביל להדר, אפילו הכנסנו מספר טמאלים ממולאים כדי ליצור אשליה של קישקע. וממש ברגע האחרון אמרנו לעצמנו, וכי למה שנסתפק בביצי תרנגולות רגילות מן השורה? הלכנו לחנות המתמחה במאכלי עדות, ומצאנו ביצים של אווזים. גדולות, לבנות, יפות.  "אנחנו כבר נלמד אותם מה זה חמינדוס", אמרנו לעצמנו בגאווה מגוחכת בדיעבד. 

לא התלבטנו בהכנות.  כל הקטניות הלכו להשריה ביום חמישי אחרי הצהריים.  המים הוחלפו שלוש פעמים כמצווה בספר הבישול.  ביום שישי אחרי הצהריים הוכנסה הלשון לסיר, ומסביבה, מעליה, ומתחתיה, הנחנו לחילופין שעועית מכל המינים, חיטה, ביצי אווז, וטמאלים ממולאים.  זו, למרבה הצער, הייתה הפעם האחרונה שהרעיון הזה עדיין נראה ממש מדהים.  מכאן והלאה הכל התדרדר, עד שהתפקע.

לאחר הבישול, הרתיחה הארוכה, וההכנות, נכנס הצ'ולנט המקסיקני לתנור לשהייה ארוכה. ואז החלה הציפיה בת שמונה עשרה שעות. אירוע פתיחת הסיר מתחיל בדרך כלל אחרי שהגיע אחרון האורחים, המנה הראשונה הוגשה, והכלים נאספו. אז נגשת הזוגה לתנור, פותחת אותו באבחה שמשחררת גל של ריחות מעוררי תיאבון לאוויר העולם, והאורחים הרעבים מעירים בשמחה על ריחו הטוב של הצ'ולנט ומנחשים את טיבו ממקום מושבם, תוך כדי שהם מנגבים בעדינות טיפות ריר קטנות שברחו מהפה.  חלק כבר מחמיאים לבעלת הבית ולבן זוגה על המאמץ, וההצלחה המסחררת, ומבקשים את המתכון. מיד לאחר מכן טובלת המארחת את המצקת בסיר, ומגישה לכל אורח מספר מצקות מלאות כל טוב. הזוגה אשה מאד הוגנת והיא תמיד משתדלת שמה שעלה בכף אחת יהיה הוגן בהשוואה למה שיעלה בכף הבאה.  שלא יהיו אורחים מועדפים או מקופחים.

הפעם, דבר מאלו לא קרה. מה שכן קרה היה כדלהלן. לפנות בוקר, לא זכור לי היטב באיזו שעה בדיוק, צפרה סירנה של משטרה ממש לא רחוק מהבית. לא ייחסנו לכך חשיבות כי התגוררנו לא רחוק מהכביש הראשי, וסירנות משטרה לא היו חזון נפרץ.  מספר דקות מאוחר יותר נשמעו דיבורים רמים מחדר המדרגות. בשלב הזה כבר ידענו שני דברים: האחד היה שיש בעיה כלשהיא והיא ממש קרובה אלינו. השני היה שהבית מסריח, אבל לא מסריח ברמה של גרביים אחרי מסע כומתה של פלוגת צנחנים.  מסריח ברמה של גופת חיה רקובה או גרוע מזה. זו הייתה צחנה עם נוכחות, עם אישיות, עם ישות. השוטרים שעלו במדרגות דפקו על כל דלת, ושאלו שאלות שטרם ידענו את טיבן, אבל יכולנו כבר לשער שיש להן קשר כלשהו לצחנה הבאושה העולה מן התנור.

הדפיקות הגיעו גם אלינו. בעיניים טרוטות ניגשנו אל הדלת ופתחנו אותה. בדיעבד, המבט בעיני השוטרים, והחבורה הקטנה של השכנים שהלכו בעקבותיהם מתוך סקרנות, היה שווה את כל המאמץ.  עיניהם הצטמצמו, הם הצמידו את כפות ידיהם אל אפם, כחושבים שהמחווה הריקה הזו תציל אותם מהסירחון המהביל שכבר שרר בכל פינה בדירה, בחדר המדרגות, ובעצם בכל קומפלקס הדירות בו גרנו.  הם שאלו אם ידוע לנו מהו מקור הריח המבאיש הזה, שכבר הבינו שבוקע מכל פינה בדירה שלנו.  ללא אומר ודברים הובלנו אותם אל התנור, כיבינו אותו, הוצאנו את הסיר, ופתחנו אותו.  כל הנוכחים נסוגו מספר צעדים אחורה.  גם אנחנו.  לפחות אחד מהם נמלט לחדר המדרגות כדי לא לבייש את עצמו בנוכחות השוטרים. הסברנו שהחלטנו לבשל מאכל "מקורי", ושלרוע המזל חלק מהמרכיבים לא התאימו לתבשיל.  השוטרים קיבלו את ההסבר ללא שאלות, אבל ביקשו, יותר נכון דרשו, שהסיר, על תכולתו, לא יהיה בתוך בית הדירות בתוך חמש דקות.  הסכמנו מייד.

התלבשתי חם, העמסתי את סיר הכלימה על הרכב, ונסעתי בחלונות פתוחים אל המזבלה הקרובה ביותר, שם השארתי את התבשיל הנורא, עם הסיר, והמכסה.  זה היה סופו של הניסיון הכושל להכין "צ'ולנט מקסיקני". זה גם היה הניסיון האחרון "להתאים" מאכלים למקום שהותנו.  מאותו יום ואילך, אם הצלחנו למצוא את המרכיבים המקוריים, מה טוב. אם לא, בחרנו בתבשיל אחר.

האורחים הגיעו בזמן, רעבים כזאבים, והתאכזבו מאד מהיעדר ריחו המיוחד של חמין כמעט מוכן להגשה. אל דאגה, הם לא נשארו רעבים כמובן. וגם קיבלו סיפור לקינוח.  סיפור שהצחיק אותם כל כך, עד שנכנס ממש לספרי ההיסטוריה של קהילת הישראלים הקטנה בטוסון, מדינת אריזונה, ארצות הברית של אמריקה.

עמירם הירדני מתגורר עם משפחתו בצפון מערב ארה״ב. ספרו הראשון "השטיח המעופף של סבתא – מסעות משפחה אחת" עומד לצאת לאור בקרוב. לסיפורים נוספים בפייסבוק: Amiram Hayardeny

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

קהילה

ידי הפלא של קטי אהרון – מטפלת בכוסות רוח לתראפיה לגוף ולנפש

Published

on

מזה אלפי שנים, טיפול באמצעות כוסות רוח היה חלק מהרפואה הסינית העתיקה ונחשב לטיפול מקל על מצבי בריאות שונים כגון כאבי שרירים, בעיות נשימה, התקררות וכאבים.

הצמדת הכוס גורמת למשיכת רקמה (כולל שריר) ולקריעה של נימי דם. בכך זרימת הדם במקום משתפרת ויש המפרשים זאת כפינוי "נוזלים תקועים" כמו "דם קר" שהצטבר באזורי גוף שונים כמו מפרקי הברך, כתפיים ועוד.

יש אנשים שמאז ומתמיד ידעו במה הם הולכים לעסוק, ואם לא כך הדבר, לפחות אלוהים ידע זאת. 

בזמן השירות בצה"ל, חבר אמר לקטי שיש לה ידיי קסם. המגע, האנרגיות והעוצמות שהיו עוברות ממנה (ועד היום), היו ברורות לכולם. הוא האיץ בה ללכת ללמוד שיאצו ומהר מאוד קטי התאהבה בעולם הזה, חקרה ולמדה גם רייקי, אנטומיה של הגוף ופיזיולוגיה.

המלצה כנה ואוהבת של חבר, שזיהה פוטנציאל גדול – התבררה כהחלטה נבונה ומספקת עבור קטי.

לאחר הצבא, טיול תמים לארצות הברית, התאהבות באיש של חייה והיכרות עם נוירולוג נחשב בעיר, השאירו אותה בעיר המלאכים (למרות שחלום חייה הוא עדיין לחזור לגור בישראל).

הנוירולוג התלהב מהידע הרב שיש לנערה הצעירה, שלח אותה לעוד שנתיים לימודים וקיבל אותה לשבע שנים של סטאז' ועבודה כפיזיותרפיסטית.

במהלך עבודתה, קטי טיפלה באנשים שנפגעו בתאונות דרכים, תאונות עבודה ואפילו כאלו שעברו שבץ.

למשך תקופה ארוכה, טיפלה במסירות בארבעת ילדיה, וכשהם גדלו (שני הבנים שלה חזרו לגור בישראל ולומדים בישיבה), קטי הרגישה ריקנות. היא חיפשה עיסוק שיעניין אותה, והחליטה ללמוד את הטיפול בכוסות רוח, אשר עובדות ונשענות על אותם ערכי היסוד של התורות לפיהן טיפלה במשך השנים. ומאז זאת היסטוריה – מאות נשים מגיעות אליה לטיפולים.

מדובר בנשים הסובלות מפריצות דיסק, בלט, סיאטיקה, דורבן, כתף פצועה וכמובן כל שריר שתפוס; וכמובן נשים שרוצות להתפנק ולנוח בידיי הזהב של קטי, למנוע כאבים או פציעות וכל בעיה אחרת.

מי שמתחיל לא יכול להפסיק

קטי מציעה טיפול ייחודי, המשלב עיסוי, מוזיקה מרגיעה, שמנים אתרים וכמובן את הידע הרב וההבנה שיש לה על גוף האדם – ובעיקר החום, האהבה הצניעות והאנרגיה המיוחדת שיש רק לה. למשך שעה עולמות הרפואה, הריפוי, הנוירולוגיה והפיזיותרפיה, עם כוסות הרוח – נפגשים.

הטיפול תורם לפתירת בעיות סינוסיטיס קשות, בעיות נשימה, הרפיית שרירים ואפילו לנשים מניקות שצריכות עזרה בהגברת כמות החלב. יש נשים שפוקדות את חדר הטיפולים של קטי, פעם בשבוע במקום פיזיותרפיה.

אבל זה לא רק זה. בנוסף קטי מציעה מסאז' לימפטי המשחרר את כל החסימות שיש בבלוטות הלימפה ובדרך אליהם. לאחר שהציעו לה לעבוד בקליניקות לפיסול ומיצוק הגוף, ולאחר לימודי קורס באקדמיה, קטי ממש נדלקה על התחום הזה. זה אמנם קוסמטי ולא רפואי, אבל התוצאות מדהימות. הצלוליטיס העקשן נעלם עד כ תשעים אחוז ועור הצוואר והידיים נהיה הדוק יותר. גלי הרדיו מטפלים בשיטה טבעית וללא הזרקות או ניתוח ומתאימים לכל סוגי העור וחלקי הגוף.

בשיטה זו נעשה שימוש במכשיר חדשני ובטכניקה ייחודית של גלי רדיו, המוקרנים לעומק הרקמה. למעשה מחממים את הרקמה התת- עורית. כך גורמים למתיחת סיבי הקולגן הקיימים, לעידוד יצירת סיבי קולגן חדשים ולשיפור בזרימת הדם וחילוף החומרים עניין המסתכם בעור חלק, מתוח, מוצק וחיוני יותר. 

נשים "מהתעשייה" מגיעות על בסיס קבוע, ספורטאים ובינהם שחייניות אולימפיות מגיעות פעם בשבועיים.

אני פגשתי את קטי והתאהבתי בה. מרגישים את האנרגיות החזקות שלה, טוב הלב והצניעות ובעיקר הרצון לעזור ולטפל. עוצמות הרכות שבטיפול, דרך כוסות הרוח, הידע ובעיקר המגע המחבק – עושים את ההבדל.

זה לא רק טיפול – זה בהרבה יותר מזה. שעת פינוק לעצמך. כמה פעמים אנחנו אומרים לעצמנו שצריך גם להנות בחיים. שאנחנו צרכים גם להתפנק ולא רק לעבוד, לטפל בילדים, בבית ובשיגרה המעייפת? בחדר הטיפולים של קטי, אתם יכולים לקבל את כל מה שהגוף והנפש שלכם זקוקים לו. ובנוסף להכל, קטי מציעה מסאז' מיוחד לבטן, העוזר לנפיחות, אלרגיות, עצירות ועיכול תקין.

משמשת גם כדולה

באופן כמעט מתבקש היא גם דולה. לאחר שנכחה בכמה וכמה לידות של חברותיה, עזרה, טיפלה והרגיעה, היא הרגישה שהיא חייבת לעזור לעוד ועוד נשים. אומנם בזמן הקורונה, הנהלים בבתי החולים השתנו, אבל הזמנים עברו, ועוד ועוד נשים דורשות שתגיע עוד יד עוזרת, שסופגת את הזיעה, מנחה בנשימות, מעסה את הגב הכואב ובעיקר יותר להרגיע, במקום ובסיטואציה, אולי הכי מלחיצים שיש. תני לבעלך לחוות איתך את הלידה, בזמן שקטי תטפל בך ובכל השאר.

לקטי יש נשמה של מטפלת. המסירות, האהבה ללא תנאים והרצון ללמוד לחקור ולהתפתח בתחומים נרחבים -הופכים אותה למי שהיא. "אני מאוד אוהבת את מה שאני עושה ומרגישה שאני מגשימה את הייעוד שלי. מעבר לטיפול הפיזי, אני מרגישה שאני מעניקה הרבה יותר, מפני שכשחסמים אנרגטיים ופיזיים משתחררים בגוף, רגשות ואפילו טראומות משתחררות גם כן".

יש אנשים שאוהבים להגיע למרחב הטיפולים ולהנות מהשקט, ויש כאלה שזקוקים לדבר, לשתף ולהוציא דברים המורגשים בגוף. בראייה ההוליסטית, הכאב הוא רק תסמין, אבל שורש הבעיה לרוב "יושב", על רגש או מחסור במשהו, שאיננו מדובבים.

את שלד האדם עוטפת פאשיה –  מערכת רב מימדית של רקמות חיבור שונות שנוצרו ונוצרות מרגע לידתנו ועד מותנו, היא מסבירה. המערכת בנויה ופועלת כמטריקס אנושי בגוף האדם באופן רב מימדי. אנו מכירים אותה בשמות: עצם, רצועה, גיד, קפסולה, מעטפות מערכות העצבים והאברים של כל גוף האדם.

הפאשיה משמשת כ'דוברת והמנהלת' של מערך התקשורת של הגוף (רשת האנרגיה), עוברת ברציפות מהראש עד הרגליים, מהבטן עד הגב וגם רוחבית ואלכסונית ומקשרת, בכל רמות התפקוד, את תהליכי הכאב, הזיכרונות והרגש בין המוח לגוף. הפאשיה מהווה כ- 40% ממשקל הגוף הכולל ו- 30% ממסת השרירים. היא פלסטית ואלסטית ורגישותה הרבה, מאפשרת לה להשתנות במהירות רבה בתגובות לחום ולקור (הפוגעים הן בצורתה והן ביכולת תפקודה).

כשהפאשיה מתייבשת אנו מאבדים את טווח תנועה, מופיעים כאבים וכמובן דלקות.

זה הסבר על קצה המזלג כיצד החיבור והקשר בין גוף לנפש באמת קיימים ואינם קלישאה. לקטי יש את הידע, הניסיון והמומחיות לשחרר חסמים, לרפא כאבים, להרגיע עצבים ובעיקר להנעים את זמנכם אצלה. זאת הסיבה שמספר של ילדים מגיעים אליה לחדר הטיפולים, כדי להרגיע את מערכת העצבים, דבר המשפיע לטובה על הפרעות קשב והריכוז שלהם.

קטי, מה המוטו שלך בחיים?

לחיות אותם. לכבד ולא לשפוט. להיות טובים אחד לשני. הנתינה שלי היא קבלה ענקית.

איזה טיפול את הכי אוהבת?

כמו שאמרתי, הטיפול אצלי הוא משולב וייחודי לטכניקות שרכשתי בחיי. אין גישה, מכשיר או המצאה, שאיני מנסה קודם כל על עצמי. אם אני מרוצה מהתוצאות, רק אז אני לומדת, מתמחה ומביאה לחדר הטיפולים שלי. אני אוהבת מאוד, כל מה שאני מציעה, ואפילו בני הבית לא מוותרים "על תורים". בעלי והבנות שלי יודעים- הם ניגשים ליומן שלי, רושמים את שמם ובכך משריינים לעצמם טיפול ממני. וזה כמובן קורה לפחות פעמיים בחודש ועם המון אהבה.

מה החלום שלך?

לעולם לא אפסיק לחלום לחזור לגור בישראל. במיוחד עכשיו ששני הבנים של חיים שם. אני מנסה לבקר לפחות פעמיים בשנה, אבל זה לא מספיק לי. אני אומרת תודה רבה על מה שיצרתי בעשר אצבעות, מרגישה סיפוק אדיר בעשייה ובעיקר בעזרה ללקוחות שלי, אבל ישראל היא הבית, ואת זה כנראה אי אפשר להוציא מאיתנו. גם אם עברו יותר מעשרים שנה שאיני חיה שם".

חדר הטיפולים בחצר ביתה נמצא בטרזנה וכולל חנייה, פתוח בימי ראשון עד חמישי ומיועד לנשים בלבד. קטי היא אישה שהתקרבה לדת בזמן שהותה באמריקה והגעגועים לישראל. היא שומרת שבת ותשמח לעזור ולטפל בכל מי שזקוקה לעזרתה.

מיצוק ופיסול הגוף

איך נפטרים מתאי שומן עודפים בבטן? מדענים גילו שטמפרטורות קיצוניות – הן חמות והן קרות – משפיעות על תאי השומן בשכבות הקרובות לפני העור, וממיתות אותם מבלי לפגוע ברקמת העור, שאינה מושפעת מהחום או הקור המופעלים בשעת הטיפול. תאי שומן מתים אלה מסולקים אחר כך בהדרגה על ידי מערכת כלי הלימפה של הגוף, כמו כל פסולת אחרת המורחקת מהגוף.

משהתגלתה הדרך לסילוק שומנים ללא ניתוח שאיבת שומן, החלו להופיע בשוק מגוון של מכשירים המיועדים לטיפולי הקפאת שומן או המסת שומן בחום ללא ניתוח, וכמובן שלטי יש את הציוד הנדרש לטיפולים אלו.

אדום וסגול על העור – מה זה אומר?

הצמדת הכוסות מותירה סימנים עגולים בצבע אדום עד סגלגל על העור, שחולפים כעבור מספר ימים. 

היעלמות הכתמים משקפת את קצב תהליך הריפוי ששונה מאדם לאדם, ותלוי בגורמים נוספים כמו תנועה ותזונה. 

יש המפרשים את גוון הצבע בהתאם לכמות הנוזלים שפונו מהמקום באמצעות הצמדת "כוסות הרוח"- ככל שהצבע כהה, כך פונו יותר נוזלים.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured13 שעות ago

חשוד נעצר בתקיפה מינית של שתי סטודנטיות בסנטה מוניקה קולג'; המשטרה מחפשת קורבנות נוספים

Featured13 שעות ago

סערה בקהילה היהודית בארה״ב: תשעה ארגוני סטודנטים באונ׳ ברקלי בקליפורניה החליטו להחרים מרצים ציוניים/ תומכי ישראל

Featured13 שעות ago

תפתחו יומנים: אמזון הכריזה על שני ימי סיילים "פריים דיי" באוקטובר במטרה להפוך את הקונים למנויים

Featured13 שעות ago

לאחר יותר משנתיים של צמיחה שוברת שיאים: מחירי הנדל"ן בצפון קליפורניה בירידות החודשיות הגדולות ביותר מאז 2009

Featured13 שעות ago

הפרה את החוק האוסר שידול להשקעות: קים קרדשיאן תשלם קנס של יותר ממיליון דולר בשערוריית הקריפטו

קהילה16 שעות ago

ידי הפלא של קטי אהרון – מטפלת בכוסות רוח לתראפיה לגוף ולנפש

Featured5 ימים ago

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Featured5 ימים ago

עד מתי? מחירי הדלק בקליפורניה הרקיעו שחקים בן לילה – הזינוק הגדול ביותר מזה 7 שנים

כתבות שבועיות