Connect with us

חדשות ואקטואליה

Black Lives Matter ו-BDS: הגיע הזמן להפרדת כוחות

Published

on

תנועת החרם ניצלה את ההפגנות וההתפרעויות בארה"ב וסיפקה להן רוח גבית; כעת התנועה לזכויות השחורים חייבת להתנער מהפעילים האנטי ישראלים

הסכם השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות הניב הרבה יתרונות דיפלומטיים, כלכליים וטכנולוגיים. במבקיל, הוא גם הנחית מכה קשה על תנועת החרם, הסנקציות ומשיכת השקעות נגד ישראל (BDS), שעד עתה ניצלה את ההפגנות וההתפרעויות על רקע הריגת שחורים בידי שוטרים לבנים בארצות הברית וסיפקה להן רוח גבית.

תנועת החרם ותומכיה מקרב השמאל הרדיקלי ביבשת מנסים זמן רב לגייס לצדם את התנועה Black Lives Matter. הם הקבילו את השחורים בארה"ב לפלסטינים ואת הלבנים לישראלים וטענו שהגזענות הלבנה כלפי השחורים בארצות הברית זהה לגזענות הישראלית כלפי הפלסטינים. הם גם הוסיפו את האנלוגיה הדרום־אפריקאית ומתארים את ישראל כמדינת אפרטהייד הנוהגת באזרחיה הערבים ובפלסטינים כפי שמשטר האפרטהייד בדרום אפריקה דיכא והפלה את אזרחיו השחורים.

Black Lives Matter אימצה את מסכת השקרים של תנועת החרם. במצע שהיא פרסמה לקראת הבחירות לנשיאות ב־2016 הופיעה פסקה שתיארה את ישראל כמשטר “אפרטהייד” שמבצע “רצח עם בפלסטינים” ודרשה הפסקת הסיוע הצבאי האמריקאי לישראל. גופים יהודיים הנמנים עם אוהדי התנועה טענו שזו פסקה אנטישמית וגינו אותה בחריפות. זו הייתה התייחסות אנטישמית משום שתנועת השחורים לא התייחסה לשום גילויי גזענות חמורים בשום מקום אחר בעולם, והחרגת ישראל לבדה היא אנטישמיות. מאז,  Black Lives Matter ופעילי BDS שיתפו פעולה נגד יהודים ונגד ישראל בעיקר בקמפוסים האמריקאים.

עם פרוץ ההפגנות בעקבות הריגת ג’ורג’ פלויד במיניאפוליס, ניצלו תנועת החרם ותומכיה את הטרגדיה כדי להכפיש את ישראל. הם טענו שישראל אימנה את המשטרות הלבנות שהורגות שחורים, וזו התוצאה, ושהיחס של המשטרה לשחורים בארה"ב זהה ליחס של שוטרים וחיילים בישראל לפלסטינים. הם גם הקבילו בין מותו של פלויד לבין הריגתו בשגגה של איאד אל־חלאק, צעיר פלסטיני הלוקה באוטיזם, בעיר העתיקה בירושלים.

בשבוע שעבר הופיעה מודעה על גבי עמוד שלם בעיתון “ניו יורק טיימס”, ובה תמיכה של 600 ארגונים יהודיים בארה"ב בתנועת Black Lives Matter. החותמים הסבירו שגזענות נגד שחורים היא גם גזענות נגד יהודים, והגיע הזמן לעקור את שורשיה העמוקים. היהודים מבקשים לחזור לשיתוף פעולה של שנות ה־60, אז הם סייעו להשיג זכויות אדם לשחורים. אבל המודעה גם רומזת שאם השחורים יחזרו על הפיסקה האנטישמית במצע שלהם, הם יאבדו את תמיכתם. 

הסכם השלום עם איחוד האמירויות הוא כאמור מכה נוספת לתנועת החרם. הוא סותר את הטיעונים ואת שיטות הפעולה שלה. הגינויים שהמחרימים הטיחו באיחוד האמירויות מוכיחים שמדובר באויבי שלום במזה"ת. שמצויים באותו צד של משטרים אוטוקרטיים כמו איראן וטורקיה. תנועת החרם טוענת שהיא פועלת נגד ישראל ברוח המאבק הלא אלים שמרטין לותר קינג ניהל נגד הגזענות ושהיא רק אנטי־ציונית ולא אנטישמית. כדאי להזכיר לה שקינג אמר על אנטי־ציונות שהיא אנטישמיות מחופשת. 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

חדשות ואקטואליה

בוורלי הילס: 44 עצורים בגין הונאת דמי אבטלה

Published

on

תופעה: פושעים  מחוץ למדינה מגיעים לקליפורניה כדי להשיג במרמה כרטיסי חיוב של EDD תוך שימוש בזהויות גנובות

ארבעים וארבעה חשודים נעצרו החודש בבוורלי הילס בגין הונאת דמי אבטלה.החקירות גילו 129 כרטיסי חיוב של EDD , ששווים העולה על 2.5 מיליון דולר, כך נמסר ממשרד המשטרה של בוורלי הילסבסך הכל נתפסו 289,000 דולר במזומן מהחשודים יחד עם שבעה אקדחים.

בחקירה נמצא כי אנשים מגיעים לקליפורניה מחוץ למדינה כדי להשיג במרמה כרטיסי חיוב של EDD תוך שימוש בזהויות גנובות. הערך הכספי המונח על הכרטיסים יכול להגיע ל- 20,000 דולר ומחזיקי הכרטיס יכולים למשוך עד 1,000 דולר ליום לכרטיס.לדברי החוקרים בבוורלי הילס, "אצל רוב החשודים נמצאו כרטיסי EDD רבים עם זהותם של אנשים אחרים, יחד עם כמויות גדולות של מזומנים. לאחר מכן הם השתמשו בכרטיסים כדי להשכיר השכרה לטווח קצר, לשכור רכבי יוקרה, לסעוד במסעדות ולרכוש סחורה יוקרתית ".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות