fbpx
Connect with us

קהילה

"ישראל מתמודדת היום עם מספר פצועים העולה על מספר הנפגעים ממלחמת יום הכיפורים" 

Published

on

אירוע התרמה של "בית הלוחם" בביתם של ג'קי ונטלי ויצמן אירח מרצים מרתקים ונכי צה"ל שסיפרו על פציעתם ושיקומם

בביתם רחב הידיים ומאיר הפנים של ז'ק ונטלי ויצמן נערך השבוע עוד ערב התרמה וקירוב לבבות.

רבים מבני הקהילה האוהבת שלנו הצטופפו בטרקלין לשמוע ולהשמיע ואף להרים תרומה עבור "בית הלוחם".  נציג הקונסוליה, הקונסול הקונסולרי זיו בלאוס נשא דברים קצרים בשם מדינת ישראל והציג את פיני רהב, ראש ועד העמותה בלוס אנג'לס שסיפר את סיפור שירותו הצבאי ופציעתו הקשה במלחמת לבנון. בהמשך נשאה דברים רויטל דנקר, מנהלת הסניף המקומי (לשעבר הקונסולית הקונסולרית שלנו): "לאור המצב המאתגר במולדתנו, נקראתי לנהל את ארגון הפצועים  והנכים הישראלים – בית הלוחם (קליפורניה והחוף המערבי). אני מקדישה את כל זמני להעלאת המודעות לעבודה הקריטית שהארגון הזה עושה. בימים אלה קיים צורך דחוף לתמוך בחיילים פצועים ישראלים, שכן חשיבותו גדלה משמעותית על רקע מלחמת "חרבות הברזל" האחרונה. 

"לפי תחזית משרד הביטחון: 12,500 חיילים יוכרו כנכים עקב המלחמה, 3000 כבר הוכרו על ידי אגף השיקום וימשיכו בשיקום במרכזי בית הלוחם. יותר מ-400 חיילים עדיין מאושפזים בבית החולים. נתונים אלו אינם כוללים את אלפי החיילים שיחזרו משדה הקרב עם PTSD וטראומות בדרגות שונות; מדינת ישראל מתמודדת בימים אלה עם מספר פצועים, גברים ונשים, העולה אפילו על אלו ממלחמת יום הכיפורים".

"בית הלוחם" קיים כבר למעלה משבעים שנה – הבית הרחק מהבית לחיילים פצועים ובני משפחותיהם. המוסד מספק שפע של שירותים, טיפולים ופעילויות בסיוע לגיבורים שלנו להחזיר את חייהם.

רויטל: "למרבה הצער, שוב, הגברים והנשים שלנו נקראים למלחמה, ויש לנו חיילים פצועים הזקוקים לעזרתנו המיידית. אנא עזרו להם לעזור לאלה שנתנו כל כך הרבה כדי שהמולדת שלנו תישאר בטוחה וחופשית. כיום בית הלוחם פועל בתמיכה בנפגעים ובני משפחותיהם על ידי מתן מקומות לינה ליד בתי החולים, קבלת ארוחות, מקלחות, ביגוד, מתן תמיכה בטראומה ועוד. חלק מהפצועים כבר היו חיילים משוחררים נכים שנפצעו במהלך המלחמה האחרונה או בהגנה על בתיהם או בריחה ממחבלים. כמובן שאנו ממשיכים לשרת את הוותיקים הנוכחיים שלנו; הקמנו קו סיוע 24 שעות ביממה, ששומר קשר עם למעלה מ-10,700 נכים ותיקים בדרום, פינינו בבטחה משפחות רבות ליד גבול עזה למתקני אירוח".

בהמשך נשא דברים מיכה קובי שעדכן אותנו בקורותיו וסיפר על עצמו בין השאר: "אני יליד 1945, מגיע ממשפחה בעלת מורשת שראשיתה בימי מסעי הצלב. כמה מבני משפחתו עלו לארץ ישראל מצפון אפריקה בסוף המאה ה-18 והתיישבו בטבריה העתיקה, שם ביססו את עצמם כאחת המשפחות הבולטות באזור במשך למעלה מ- 100 שנה. עם התקדמות המאה ה-20 לחמה משפחת קובי לצד הצבא הבריטי בתקופת המנדט על ארץ ישראל, וחבריה שירתו בשירות המודיעין של ההגנה   "שי"; (שירות-הידיעות טרום מדינה).  לאחר קום המדינה, השירות הפך לבסיס עליו הוקם שירות הביטחון הכללי: השב״כ האחראי על פעולות מודיעין פנים ושירותי ביטחון וסיכול ריגול נגדי."

סיפורו של מיכה מתחיל בתקופת שירותו הצבאי, כלוחם סיירת מטכ"ל. במהלך שירותו ביחידה השתתף במבצעים מורכבים ומסוכנים רבים מעבר לקווי האויב, ועל כך עוטר על ידי נשיא המדינה בעיטור הצטיינות השירות, וזכה לקבל את עיטור המופת מהרמטכ"ל. באחת המשימות הללו מעבר לקווי האויב, נפצע מיכה באורח קשה. פציעות אלו הובילו אותו להצטרף לארגון נכי צה"ל.

לאחר השחרור המשיך מיכה להגן על מדינת ישראל באמצעות עבודתו בשב"כ ובמוסד. אחת התרומות הבולטות ביותר שלו הייתה תפקידו כחוקר הראשי והפרשן של יחיא סינוואר, איש חמאס ומנהיג שיהפוך למוח מאחורי הטבח ב-7 באוקטובר 2023,;השבת השחורה;. הפרופיל של מיכה על סינוואר (שאף איים על חייו) היה לעמוד תווך מרכזי במבצעים שבאו לאחר מכן, כאשר התובנה לגבי מניעיו ומטרתו ממשיכה להיות קריטית בחילוץ בני ערובה ישראלים ובהבטחת שלום ארוך טווח.בתפקידו האחרון בשב"כ היה ממונה על החקירות במחוז הדרום, לרבות רצועת עזה, הפזורה הבדואית ומרחב סיני. מיד לאחר מכן הוזמן לבמה החייל יעקב ועקנין שנלחם בגבורה במוצב כיסופים ונפצע קשה.

לסיכום האירוע שמענו על הקמתו של בית הלוחם החדש באשדוד. המרכז החדש, הממוקם על 7.4 דונם יהווה מוקד לאזרחים ותיקים המתגוררים במישור החוף הדרומי של ישראל. ישנם 6,700 חברי בית הלוחם באזור ויחד עם משפחותיהם מונים למעלה מ-15,000 איש, שייהנו מבית הלוחם החדש באשדוד. העמותה זקוקה בדחיפות לסכום נכבד לסיים את הבנייה והציוד הנדרש. 

לפרטים נוספים ותרומות יש לפנות לרויטל דנקר 

בטלפון 424-466-1158  מייל  revitald@israeliwoundedveterans.org

אתר הארגון: Isrealiwoundedveterans.org

אפשר גם לשלוח תרומות למשרד הארגון:

9440 South Santa Monica Blvd suit 301 Beverly Hills 90210

לחץ להגיב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

קהילה

תאונות החלקה ונפילה: עורכי דין חיוניים לבטיחות הציבור

Published

on

עורכי דין המטפלים בתאונות החלקה ונפילה בקליפורניה מתמודדים לעתים קרובות עם ביקורת ותפיסה שלילית, אך עבודתם חיונית לביטחון הציבור ולאחריות עסקית. מאמר זה מבקש לבחון את משמעותם של עורכי דין לתאונות החלקה ונפילה בקידום הבטיחות בשטחי מסחר; ובהטלת אחריות על עסקים לשמירה על סביבה בטוחה לציבור.

תפקידם של עורכי דין בתאונות החלקה ונפילה עבור ביטחון הציבור:

עורכי דין אלה ממלאים תפקיד חיוני בהטלת אחריות על עסקים לשמירה על אזורים בטוחים. הם חוקרים ומתדיינים במקרים של רשלנות, תחזוקה לקויה ותנאים מסוכנים המובילים לתאונות החלקה ונפילה. על ידי כך, הם מעודדים עסקים להיות פרואקטיביים יותר בהבטחת הבטיחות של המקום שלהם, ובכך מפחיתים את הסיכון לתאונות עבור הציבור.

על פי המוסד הלאומי לבטיחות רצפות רעועות, תאונות החלקה או נפילה אחראיות ליותר ממיליון ביקורים בחדרי מיון בבתי חולים מדי שנה. תאונות אלו הן גורם מוביל לפגיעות תעסוקתיות ועלולות לגרום לפציעות קשות, נכויות ואף לאובדן חיים. על עסקים מוטלת החובה לספק סביבה בטוחה ללקוחותיהם ולעורכי דין בתחום החלקה ונפילה, תפקיד מכריע בקיום חובה זו.

כדי להמחיש עוד יותר את חשיבותם של עורכי דין אלו, חיוני לבחון תקדימים משפטיים ומקרי מבחן שבהם התערבותם הובילה לשינויים חיוביים בביטחון הציבור. דוגמה בולטת אחת היא המקרה של אנתוני זקגלין וליסה זקגלין נגד חברת רשת בתי הקפה סטארבקס; פסקי דין של חבר מושבעים משנת 2011, לאחר שעורך דין של החלקה ונפילה טען בהצלחה כי קפה סטארבקס נכשל בשמירה על סביבה בטוחה – הוביל להסדר משמעותי והניע את הקמעונאית לשפר את אמצעי הבטיחות שלה.

על ידי נקיטת הליכים משפטיים בשם נפגעים, עורכי דין להחלקות ונפילות יוצרים אפקט מרתיע על עסקים שמזניחים את אחריותם לשמירה על מקום בטוח. כאשר עסקים מתמודדים עם השלכות כספיות על רשלנות, הם מקבלים תמריץ להשקיע בתחזוקה טובה יותר, הדרכות בטיחות ואמצעים למניעת סיכונים. זה, בתורו, תורם לתועלת הציבורית הכוללת על ידי הפיכת אזורי המסחר לבטוחים יותר עבור הציבור.

לסיכום, בעוד עורכי דין לתאונות החלקה ונפילה בקליפורניה עשויים לקבל מוניטין שלילי, עבודתם חיונית לקידום בטיחות הציבור ולהטלת אחריות על עסקים על מתן מקום מאובטח. על ידי חקירת רשלנות, ליטיגציה בתיקים וסינגור עבור לקוחותיהם, הם תורמים לסביבה בטוחה יותר לציבור ומעודדים עסקים לתעדף אמצעי בטיחות. תפקידם חיוני ביצירת תרבות של אחריות ובסופו של דבר בהפיכת אזורי הקמעונאות לבטוחים יותר לכולם.

עו"ד‭ ‬אדוארד‭ ‬בראון‭ ‬נותן‭ ‬ייעוץ‭ ‬משפטי‭ ‬ראשוני‭ ‬ללא‭ ‬עלות‭ ‬בכל‭ ‬תחום‭.‬

www.eBraunLaw.com | 866-693-4456 | Eduard@eBraunLaw.com

13713 Burbank Blvd. Sherman Oaks, CA 91401

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות