fbpx
Connect with us

Featured

האנרכיה הגיעה לוס אנג'לס: 20 משתתפים בשוד המוני בחנות Nordstrom ב׳גרוב׳

זהו האחרון בשורה של אירועי ביזה בסגנון "פלאש מוב" המכוונים לחנויות יוקרה בלוס אנג'לס ובסן פרנסיסקו * השודדים בגרוב השתמשו בפטיש וכלים שונים כדי לנפץ את אחד החלונות

Published

on

שלושה חשודים נמצאים ביום שלישי במעצר המשטרה לאחר שנעצרו בקשר עם שוד המוני שדווח במרכז הקניות הפופולרי The Grove שבמרכז לוס אנג'לס. חשודים נוספים נותרו חופשיים. זהו האחרון בשורה של אירועי ביזה בסגנון "פלאש מוב" המכוונים לחנויות יוקרה בלוס אנג'לס ובסן פרנסיסקו. המשטרה אמרה כי היא מאמינה שהחשודים היו חלק מקבוצה של לפחות 20 אנשים ששדדו ביום שני חנות נורדסטרום במתחם הקמעונאות והבידור הפופולרי במחוז פיירפקס קצת לפני השעה 11 בלילה.

השודדים בגרוב השתמשו בפטיש וכלים שונים כדי לנפץ את אחד מחלונות הכלבו ולפי הדיווחים לקחו כמה פריטי לבוש של גברים, כך מסרה המשטרה. לפחות ארבע מכוניות התרחקו מנורדסטרום כשמכוניות סיור של LAPD הגיבו לקריאת הפריצה.

קבוצה אחת של חשודים הובילה את המשטרה למרדף בכביש מהיר ולמרדף רגלי דרך דרום לוס אנג'לס, תוך שימוש בכביש המהיר של סנטה מוניקה (10) ובהארבור פריווי (110) כנתיבי המילוט שלהם לפני שיצאו מ-110 בשדרות מנצ'סטר. לאחר מכן, המשטרה החלה במרדף רגלי אחר החשודים באזור הסמוך לרחוב הובר ושדרת ורמונט. השוטרים מצאו מספר פריטי לבוש, קופה וכפפות ברכב שטח של ניסאן.

התקרית באה בעקבות מקרי שוד המוני דומה בחנות נורדסטרום באזור סן פרנסיסקו ביום שבת, שבו היו מעורבים לכאורה 80 בני אדם. בנוסף, ביום שישי בערב, יוניון סקוור בסן פרנסיסקו ראתה שורה של תקריות. העסקים שנפגעו כללו חנות של לואי ויטון, חנות Burberry, חנות תכשיטים, Bloomingdale's, Walgreens, חנויות קנאביס וחנות משקפיים. 

כמו כן, מוקדם מאוד בבוקר יום ראשון, נופצו החלונות של לואי ויטון ושל השדרה החמישית של סאקס בבוורלי הילס, לפי הטיימס, שדיווח כי "מספר חשודים נראו נוסעים במספר כלי רכב וכי הם ירדו למקום והשתמשו בפטיש לנסות לפרוץ חלונות קדמיים.'" הפורצים לא נכנסו לחנויות ולא נלקח דבר, לפי המשטרה.

עוד מקרה שוד מאורגן: בערך בשעה 21:45. ביום שני, שישה חשודים נכנסו לבית מרקחת CVS בבלוק 5800 של שדרת סאות' ורמונט בדרום לוס אנג'לס, גנבו שלוש קופות רושמות, ולקחו כ-8,500 דולר במזומן, לפי השוטר דרייק מדיסון ממשטרת לוס אנג'לס. לא היה ברור אם אותם חשודים תקפו מאוחר יותר את הגרוב.

כשנשאל על התקריות ביום שני, אמר מושל קליפורניה, גאווין ניוסום, "יש למצות עם האנשים האלה את הדין". אנחנו צריכים לפרק את טבעות הפשע האלה, לעצור את טבעות הפשע האלה". מאוחר יותר באותו היום הנחה המושל את סיירת הכביש המהיר של קליפורניה "להגביר את נוכחותם ליד אתרי קמעונאות גדולים" והכריז על מה שהוא כינה "עלייה אקספוננציאלית" בתקציב המדינה לשנים 2022-2023 כדי להילחם בגניבות קמעונאיות.

מרכז הקניות הגרוב בפיירפקס הוא מקום פופולרי להקרנות ואירועים בתעשייה. מנכ"ל אפל וטים קוק והצוות של הסידרה "טד לאסו" היו שם רק בשבוע שעבר כדי לפתוח את החנות החדשה של אפל.

Featured

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Published

on

מושל קליפורניה גאווין ניוסום חתם השבוע על חוק חדש המחייב מעסיקים בקליפורניה לפרסם טווחי שכר עבור פרסום משרות "במאמץ לצמצם את הפער בין המינים והגזעים".

לפי SB-1162, מעסיקים עם 15 עובדים או יותר יידרשו לכלול טווחי שכר בפרסומי משרות, ואלה עם 100 עובדים או קבלנים או יותר יצטרכו לדווח על תעריפי שכר חציוניים וממוצעים לפי קטגוריית עבודה ו"כל שילוב של גזע , אתניות ומין."

"לקליפורניה יש את חוקי שוויון השכר החזקים ביותר במדינה, אבל אנחנו לא מוותרים על משימתנו כדי להבטיח שכל הנשים במדינתנו יקבלו את התשלום המגיע להן ויקבלו יחס שווה בכל תחומי החיים", אמר ניוסום. "הצעדים הללו מביאים לשקיפות חדשה להתמודדות עם פערי שכר, להפסיק את התמחור המפלה של מוצרים על בסיס מגדר ולהרחיב את התמיכה בנפגעי התעללות ותקיפה. אני מודה לוועדת הנשים המחוקקת על המנהיגות והשותפות שלהן בבניית קליפורניה שוויונית יותר לכולם".

בנוסף לדרישת טווחי שכר, החוק החדש אומר שמעסיקים בכל הגדלים צריכים לספק את טווח השכר לעובד עבור התפקיד שהם ממלאים אם הם מבקשים זאת. משמעות הדבר היא שהעובדים הקיימים יכולים לבדוק היכן המשכורת שלהם ממוקמת בטבלת השכר בחברה שלהם, להעלות חוסר עקביות בשכר ולנהל משא ומתן או לבקש התאמה.

מושל קליפורניה גם אישר את חוק איגוד העובדים החקלאי. החוק יחייב חברות עם 100 עובדים או יותר שנשכרים דרך סוכנויות כוח אדם של צד שלישי להגיש דוחות נתוני שכר לסוכנות לזכויות האזרח של קליפורניה עבור אותם עובדים, בחלוקה לפי מגדר, גזע ומוצא אתני.

מבחינה לאומית, לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית מעריכה שנשים מרוויחות 82 סנט על כל דולר שמרוויח גבר, והפער מתרחב עבור נשים רבות ממגזרים לא לבנים.

בקליפורניה משלמים לנשים בערך 88 סנט על כל דולר שמשלמים לגבר, כשהפער גדל אצל נשים "צבעוניות". נשים במדינה מפסידות בסך הכל 87 מיליארד דולר מפערי השכר מדי שנה, על פי ארגון ״השותפות הלאומית לנשים ומשפחות״.

החוק יכנס לתוקף ב-2023.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות