Connect with us

כלכלה

AMC מתכננת לפתוח את רוב אולמות הקולנוע שלה בארה"ב

Published

on

החברה עמדה בפני פשיטת רגל בשל הקורונה, והפסידה 4.6 מיליארד דולר ב-2020; מרבית בתי הקולנוע שנפתחו – בדרום קליפורניה

רשת בתי הקולנוע האמריקאית AMC מתכננת לפתוח השבוע כמעט את כל אולמות הקולנוע שלה במדינה. מדובר באבן דרך משמעותית לחברה שהייתה קרובה לפשיטת רגל בעקבות מגפת הקורונה. מרבית בתי הקולנוע שניפתחו נמצאים בדרום קליפורניה, כאן העלייה בתחלואה מנעה מרשויות הבריאות לאשר פתיחה מחדש בשלב מוקדם יותר.

לפי הודעת החברה, כל 23 בתי הקולנוע במחוז לוס אנג'לס – השוק הגדול ביותר של צופי קולנוע בארה"ב – ייפעלו מחדש ביום שישי. יתרה מכך, לפי התכנון של החברה, השבוע יפעלו 99% מכלל אולמות הקולנוע שהיא מפעילה. החזרה הזו לשגרה מסוימת מגיעה לאחר שהחברה חוותה את אחת השנים הקשות בתולדותיה, במהלכה הייתה קרובה להגשת בקשה לפשיטת רגל על רקע הגבלות הריחוק החברתי שהוטלו בניסיון לבלום את התפרצות הקורונה. במקביל, נדחה תאריך היציאה של מרבית הסרטים בשל הנסיבות.

בתי הקולנוע שייפתחו מחדש יוגבלו מבחינת כמות הצופים בשל הצורך לשמור על ריחוק חברתי. כך למשל, בניו יורק ובלוס אנג'לס ניתן יהיה למלא רק 25% מתפוסת האולם, והצופים יתבקשו לעטות מסיכות.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

כמעט מיליון דולר: מחירי הבתים בסן פרננדו וואלי זינקו ב-26 אחוזים!

Published

on

כדי להרשות לעצמם את בית ממוצע בעמק סן פרננדו כיום, הקונים יצטרכו להרוויח 178,187 דולר בשנה * החדשות הטובות: המחיר החציוני של דירות קונדו יורד

המחירים החציוניים של בית בעמק סן פרננדו בלוס אנג'לס הגיעו לשיא האחרון בחודש מאי, וזינקו ב 26% בשנה לכדי -945,000 דולר, כך לדברי "האגודה האזורית סאות'לנד". במקביל, המכירות בעמק הוכפלו יותר מהשנה שקדמה לה.

כדי להרשות לעצמם את הבית הממוצע בעמק סן פרננדו כיום, הקונים יצטרכו להרוויח 178,187 דולר בשנה.

"מחירי הנדל"ן מתגמלים את המוכרים, אך עם זאת מחירים גבוהים מקטינים את הנגישות לרכישת נדל"ן באזור ומאיימים על קיימות שוק המגורים כולו", אמר טים ג'ונסון, מנכ"ל אגודת המתווכים האזורית סאות'לנד.

"אנחנו מקווים שלבעלי בתים יהיה יותר נוח והם יהיו מוכנים  למכור, לאחר שהמשק ייפתח מחדש לחלוטין ואיום המגפה יוסר. אם זה יקרה, זה עשוי לשחרר חלק מהלחצים על המחירים ויתן למשפחות אפשרויות לרכישת בתים נוספות".

מכירות החודש עלו על השיא הקודם שנקבע באפריל, כאשר מחיר המכירה החציוני עמד על 935,000 דולר, והיתה זו רק הפעם השלישית ברשומה שהמחיר החציוני של בית משפחתי בעמק סן פרננדו הגיע למעל 900,000 דולר.

המחיר החציוני לדירות קונדו בעמק סן פרננדו בחודש מאי היה 530,000$, עלייה של 18.4% לעומת החודש המקביל אשתקד, אך ירידה של 1.9% לעומת אפריל, אז הגיע המחיר החציוני ל540,000$. כדי לקנות דירה בעמק, אדם יצטרך להרוויח כ- 100,000 דולר בשנה, על פי העמותה.

העמותה דיווחה כי במהלך חודש מאי נמכרו 497 בתים ו-174 דירות קונדו, עלייה של 108.8% ו -163.6% בהתאמה, בהשוואה לשיא באותה תקופה בשנה שעברה, כאשר המגיפה הובילה לסגר לעסקים והישארות בבית.

"אנו גאים באופן שבו מתווכים מקומיים הגיבו לפני שנה לנוכח מצוקה ומאושרים כאשר ההתאוששות הכלכלית נמשכת, עם פתיחה מוחלטת של ממש," אמרה דיאן סידל, נשיאת העמותה המונה 10,300 חברים.

"אין מספיק נכסים למכירה וביקוש אדיר למגורים דוחף את מחירי המכירה מחדש ומעלה אותם בכל חודש", הוסיפה.

בעוד שמחירי המכירה בעמק עלו, והאזור חווה ביקוש כבד של קונים, המכירות היו מוגבלות בגלל חוסר מלאי, כך דיווחה העמותה. העמותה דיווחה על סך 685 רישומים פעילים בסוף מאי, ירידה של 34.1% לעומת השנה שעברה. מספר הרישומים עלה משפל השיא שנקבע באפריל, אז היו באזור 620 רישומים בלבד.

בתים הנמצאים באסקרו, שלדברי העמותה הם מדד לפעילות עתידית, עלו ב 43.4% בחודש מאי בהשוואה לחודש המקביל אשתקד, עם סך של 715 בתים בפיקדון.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות