fbpx
Connect with us

Featured

דו"ח של הליגה למניעת השמצה:  71% מהאמריקאים מסכימים כי שנאת יהודים היא "בעיה רצינית" 

Published

on

עליה של 316 אחוזים במספר התקריות האנטישמיות בארצות הברית נרשמה מאז פרוץ המלחמה, ביחס לתקופה המקבילה בשנה שעברה. זאת, על פי פרסום של הליגה נגד השמצה (ADL). במקביל, מתגברת גם הדאגה לגבי תופעת האנטישמיות בקרב האמריקאים, כש-71 אחוזים מהם, כך לפי ממצאי סקר חדש, מסכימים כי שנאת יהודים היא "בעיה רצינית".

בחודש הימים שחלף מאז ה-7 באוקטובר, המרכז לחקר הקיצוניות של הליגה נגד השמצה תיעד 832 תקריות אנטישמיות, כך ש-28 תקריות מתרחשות מידי יום בממוצע. נתון זה מהווה גידול של מאות אחוזים לעומת 200 התקריות שדווחו במהלך התקופה המקבילה בשנת 2022. מתוכן, תועדו 632 מעשי הטרדה, 170 אירועי השחתת רכוש ו-30 מקרי תקיפה.

עוד עלה מהנתונים כי לפחות 200 מתוך 653 העצרות האנטי-ישראליות שנערכו ברחבי ארה"ב מאז ה-7 לאוקטובר כללו תמיכה מפורשת או מרומזת בחמאס או באלימות נגד יהודים בישראל. עצרות אלו נכללות במניין התקריות האנטישמיות שמתעדת הליגה. כמו כן, 124 מכלל התקריות מאז ה-7 לאוקטובר, אירעו בקמפוסים של אוניברסיטאות ומכללות, בהשוואה ל-12 תקריות בלבד בתקופה המקבילה בשנה שעבר

ימים שלאחר מעשי הזוועה של חמאס, איימו פעילים אנטישמים על יהודים ומוסדות יהודיים וישראלים ותקפו אותם ברחבי העולם. כך למשל, באוסטריה אירעו 76 אירועים אנטישמיים מאז 7 באוקטובר, עליה של 300% בהשוואה לתקופה מקבילה. בצרפת, 588 אירועים אנטישמים דווחו למשטרה שהובילו ל-336 מעצרים. בגרמניה נצפתה עליה של 240% באירועי אנטישמיות מאז 7 באוקטובר בהשוואה לשנה שעברה. 91% מהמקרים הינם מקרי אנטישמיות על רקע אנטי-ישראליות. לפי ועד הקהילה היהודית בדרום אפריקה, מספר התקריות האנטישמיות בחודש אוקטובר עלה ב-720% בהשוואה לשנה שעברה.

ארגון CST – הארגון לביטחון הקהילות היהודית בבריטניה, ציין כי מעל 600 תקריות אנטישמיות דווחו ב-17 הימים שהחלו ב-7 באוקטובר. מדובר במספר הגדול ביותר של תקריות אנטישמיות שהתרחשו בתקופה כה קצרה, מאז הארגון החל לתעד אירועים אנטישמיים בשנת 1984. מספר זה מהווה גידול של 641% בהשוואה לאותה תקופה בשנה שעברה.

"כפי שראינו שוב ושוב, כשפורצים עימותים במזרח התיכון ובמיוחד כאשר ישראל עושה שימוש בזכותה להגן על עצמה, התקריות האנטישמיות בארה"ב וברחבי העולם מתגברות", אמר ג'ונתן גרינבלט, המנכ"ל העולמי של הליגה נגד השמצה. "מדובר בתקיפות אלימות נגד סטודנטים פרו-ישראלים בקמפוסים של המכללות והאוניברסיטאות, מחאות נגד ישראל שבהן מובעת תמיכה גלויה בארגוני טרור וכן תומכי עליונות לבנה שמפיצים עלונים אנטישמים וכרזות שמאשימות את היהודים במלחמה".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

גרנדה הילס: פורצים חמושים פלשו לבית של משפחה שבילתה בקניות לחג המולד פעמיים בתוך שבוע אחד

Published

on

משפחה מגרנדה הילס שהייתה ממוקדת ב"פריצה בזמן ארוחת הערב" נפגעה שוב ביום שלישי בלילה, בסימן הפעם השנייה שפורצים שודדים את ביתם בתוך פחות משבוע.

הנכס ממוקם בקהילת Greyhawk Ranch, הבית נפרץ ב-29 בנובמבר כאשר גנבים נמלטו עם חפצי ערך בשווי של כ-150,000 דולר.

הקורבן, שזוהה רק כדיוויד, חזר מקניות לחג המולד עם אשתו ותינוקם שזה עתה נולד כאשר הבחין בגנבים עוזבים את ביתו עם מלאי של חפצים גנובים. הוא רדף אחריהם במכוניתו והתנגש ברכבם כדי למנוע מהם להימלט מהשכונה. הפורצים נמלטו לבסוף ברכבם הפגוע. עם זאת, ימים ספורים לאחר מכן, קבוצת פולשים, אולי אותם פולשים שבעבר ערכו את ביתו, פרצו לביתו פעם נוספת.

הבית, שעובר כעת שיפוץ ושדרוג, הוא ברחוב Wood Ranch Road. הקורבן ומשפחתו חוששים לשלומם. "אני מדמיין שאם היינו בבית, מה היה קורה", אמר דיוויד. "יש לי תינוק שזה עתה נולד. הם נכנסו לחדר [של התינוק]. הם שברו קישוטים, הם שברו מגירות. אני לא מבין למה לוס אנג'לס הפכה להיות כזו". בעקבות שתי הפריצות לביתם, אמר דיוויד שאשתו בטראומה עמוקה מהאירוע.

המצלמה של השכן שלהם צילמה חלק מהפריצה הראשונה ב-29 בנובמבר. קבוצת הפורצים רעולי הפנים נראית פושטת את פנים הבית לפני שהיא קופצת למכונית מילוט.

סרטון אבטחה קלט את העימות המתוח שהתנהל ברחוב. לאחר שדיוויד גרם נזק לרכבם של החשודים שלהם, הוא עקב אחריהם ברחוב בו החלו לירות לעבר מכוניתו. בסופו של דבר הם נמלטו עם פריטים יקרי ערך של כ-150,000 דולר.

כמה לילות לאחר מכן בסביבות השעה 19:30, שלושה פולשים חמושים ניפצו דלת זכוכית ונכנסו לביתו של דוד בפעם השנייה. אבל אזעקה נוקבת הפחידה אותם. "לא היה לנו כלום בבית," אמר דיוויד. "אני לא יודע למה הם חזרו עם אקדח. אבל הם נכנסו לתוך הבית ואז הם ברחו".

ראש עיריית לוס אנג'לס קארן באס ומפקדי משטרת לוס אנג'לס טוענים כי הנתונים מראים שהפשיעה האלימה ירדה ברחבי העיר בשנת 2023. עם זאת, הקורבנות ש-KTLA שוחחה איתם אמרו שהם לא מסכימים. אתר מיפוי פשעים מראה שבמהלך שמונת הימים האחרונים בגרנדה הילס דווחו 547 פשעים בקהילה ובאזורים הסובבים אותה.

האירועים כוללים מגניבות ותקיפות רכב ועד פריצות לבתים ועוד. תושבים באזור אמרו ל-KTLA כי נמאס להם מהפשיעה המתגברת והם מודאגים לשלומם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות