Connect with us

קהילה

95%גן עדן ו-5% גיהנום

Published

on

כך הגדיר אלון דוידי את שדרות, העיר שהוא עומד בראשה, במסגרת הלאנצ'ן השנתי של נשות ופעילות ה-JNF, במלון ארבע העונות בבוורלי הילס • אורחת נוספת, סרן (מיל') ליבי וויס, עידכנה את המשתתפות על המדיה וחזית ההסברה למען ישראל • עזרת נשים לטובת פרויקטים ברחבי המדינה

נשות ה'גואיש נשיונל פאנד' בלאנצ'ן בבוורלי הילס

הלאנצ'ן האחרון של ארגון ה-JNF בלוס אנג'לס הזכיר שוב לכולם עד כמה חשוב הכוח הנשי בעולם היהודי.

כבר בכניסה לאולם הכנסים של מלון ׳ארבע העונות׳ בבוורלי הילס קיבלו את פני האורחים באנרים ענקיים עם מגוון הדמויות נשיות חשובות בהיסטוריה היהודית-ישראלית. מגולדה מאיר, חנה סנש, ואפילו שחקנית הקולנוע הוונדר וומן האמריקאי- הישראלית גל גדות. מתחת לכל תמונה טקסט המספר את פועלה של כל ׳פורצת דרך׳ בתחומה.

ראש עיריית שדרות אלון דוידי. הקו האנושי הראשון

בין האישים שנשאו דברים באירוע היה ראש עירית שדרות אלון דוידי. דוידי סיפר על המצב הביטחוני הקשה בעיר שהפך כבר לדבר שבשיגרה. הוא ניסה להעביר את תחושת המצוקה והפחד התמידית בה נמצאים תושבי עירו. דוידי: ״תארו לכם שעכשיו אני פוקד עליכם תוך 30 שניות להתפנות מהמקום הזה במהירות. יש לכן שלושים שניות למצוא מחסה כי עומדים ליפול כאן טילים. איך נראה לכם הייתם מסתדרים?״ פתח בשאלה אל הקהל, והמשיך: ״שדרות היא 95אחוז גן עדן ו- 5אחוז גיהנום״.

דוידי גם הקפיד להודות לארגון ה-JNF שתומך בעיר ומסייע, באמצאות הקרן הקיימת לישראל, לחזק אותה, לבנות ולשקם בה תשתיות.

דוידי: ״אנשים שואלים אותי, אם המצב כל כך גרוע מדוע אתם נשארים בעיר הזו ולא עוזבים? אני עונה להם שאנחנו הקו האנושי הראשון בין עזה לישראל. אם אנחנו נברח זה סימן לחמאס שהם ניצחו ושהטרור הכריע אותנו. אנחנו לא נעניק לו את זה״.

מימין: בעלת מלון 'ארבע העונות' בוורלי כהן, ליבי וויס ושרון פרידמן

אורחת נוספת והדוברת הראשית של האירוע הייתה סרן במילואים ליבי וויס, קצינה ביחידת דובר צה״ל שדיברה על נושא התקשורת, האון ליין מדיה וכיצד היא מציגה מציאות מעוותת של המתרחש בישראל וגם את פועלו של הצבא שלנו.

וייס: ״למי יש פה טלפון נייד, פייסבוק, או אינסטגרם? מזל טוב, בעידן של היום כולכם יכולים להיות עיתונאים…

עוד עסקה וויס במאבק של מדינת ישראל וצה"ל מול חמאס: ״אסור לנו לזלזל ביכולת הצבאית של החמאס, זהו צבא מאומן רציני ומקצועי עם מימון ונשק מאיראן וחיזבאללה״, גרסה.

• • •

לאחר ארוחת הצהרים והקינוחים, נערכה הגרלה במקום בין המשתתפים שרכשו כרטיס לאירוע בו הוגרל כרטיס שופינג על סך 2,500 דולר.

ארוחת צהריים בהוקרה לנשים שעשו היסטוריה

לקראת סיום עלתה שרון פרידמן, הדמות הבכירה בארגון בחוף המערבי ונשאה נאום חוצב להבות על עתיד הארגון, על האהבה שלה ל'ג׳ואיש נשיונאל פאנד': ״המקום הזה הפך להיות הבית שלי, אני חוגגת פה 20 שנה עוד מעט, ולא רק עובדת בארגון, אלא גם תורמת מכספי לארגון וחיה אותו כל הזמן".

במסגרת הלאנצ'ן נערכה סקירה של הפרוייקטים העתידיים של הארגון בישראל, שיקום וקידום ערים בפרפריה והקמת מרכזי תרבות, חינוך ומוזיקה ברחבי הארץ. בחלק גדול מהפרוייקטים הללו עומדות נשים שמנהלות אותם ויוצרות שינוי אמיתי.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

לוס אנג'לס

מעצים וטעים

Published

on

ערב מיוחד בוואלי וילג' לנשים פעילות בקהילה התקיים בחסות ׳הבית הישראלי ו׳שבוע ישראלי׳ בהנחיית אשפית המטבח והבישולים שיר ביליה • ובצורה מאוד לא סטנדרטית התגלתה הדרך הטובה ביותר לקיבה וללב של כל אחת מהאורחות הנכבדות

מפגש פסגה ראשון מסוגו לנשות הקהילה נערך בשבוע החולף בביתם של שרונה ודיויד קופר בוואלי וילג'. האירוע הופק בשיתוף הבית הישראלי בקונסוליה וכלל סדנת בישול עם שיר ביליה, שהכינה שולחן מלא בכל טוב מטעמי גורמה מעשה ידיה, ויין… הרבה יין!

המשתתפות הגיעו למפגש בו נראתה תצוגה של עוצמה נשית – ישראלית סביב שולחן האוכל והתשוקה לבישול. את החלק הרשמי פתחה ענת חיים, מנהלת הבית הישראלי, שסיפרה על הקשר עם הקהילה ועל העשייה של הבית הישראלי, כמו גם על שיתוף הפעולה הפורה עם ״שבוע ישראלי״.

שיר ביליה, אישתו של השחקן אלון אבוטבול ובימאית ותיקה, הצליחה למצוא את האיזון המדוייק ליצירה
תקשורת נפלאה בין הנשים, שהגיעו כל אחת מתחום עיסוק אחר, לבין האוכל שהצליח לחבר את כולן בהרמוניה נעימה וזורמת. שיר סיפרה על הרקע שלה, על המסע שעברה ועל אהבתה למטבח; על הקשר בין אוכל למשפחתיות ועל ההנאה שבהכנת אוכל מקורי, טעים ובריא; וכן על הערך המוסף בהכנת ארוחות משפחתיות ושיתוף בני הבית, לא רק בסעודה עצמה כי אם גם בהכנתה.

אם חשבתן על שיעור בישול סטנדרטי, זה בוודאי לא מה שקרה שם; הכל היה בערב הזה מלבד הסטנדרטי:
ניחוחות הבישול מילאו את הבית והבטן קירקרה בהתאמה, אבל שיר אמרה ״הכי כיף לאכול כשממש רעבים…״ והיא צדקה.

לאחר שהרמנו ״לחיים״ התכנסנו בחצר לסבב היכרות קצת שונה, בו סיפרנו בעיקר מה אנחנו אוהבות לאכול או לחלופין מה היינו מעדיפות שלא. ככה גילינו מי בקטע של פסטות ולא בררנית גדולה (מורן אטיאס), מי בקטע של טחינה (מיכל סיאס), מי אוהבת בצקים ולא חושבת שיש תחליף לג׳חנון ומאלווח (שרונה קופר), מי בעניין של אוכל בריאותי סלטים, ירקות ומה שביניהם (קארין אדוני), מי גדלה בבית רוסי ובעיקר אכלה בורשט (לטי גרובמן), ומי בחיים לא תאכל טונה מקופסה ואוהבת סושי (שני אטיאס). גילינו גם מי הכי אוהבת דג של שבת (אני!!), כך, בסבב היכרות לא סטנדרטי (כבר אמרתי) הכרנו מה הדרך הטובה ביותר לקיבה וללב של כל אחת מהאורחות הנכבדות.

המשך לקרוא

לוס אנג'לס

תה אנגלי למען ילדי "גדולים מהחיים"

Published

on

לאחר ביקור הנשיא טראמפ, גם נשות הקהילה התקנאו במסורת הבריטית ונאספו עם הגרדרובה המתאימה בחצר ביתם של בני הזוג רוז'אני בהולמבי הילס, לארוע ההתרמה השנתי Mad Hatter’s High Tea

מסורת שהחלה עוד בשנת 2011 עם 60 משתתפות, נמשכה בסוף השבוע האחרון עם כ 150- נשים מצודדות מהקהילה שלנו: מסיבת התה המסורתית של עמותת ״גדולים מהחיים-משפחת לוס אנג'לס״.

כרגיל, הקהילה האנג'לוסית יוצאת מגדרה למען ילדי עמותת ״גדולים מהחיים״, שהרי מה נוגע ללב יותר מילדים גיבורים שנילחמים במחלת הסרטן?! כולם רוצים לתרום, לעזור, ואם אפשר לשמוח בדרך, אז כולם מרוויחים.

בסוף השבוע הזה כולנו הרווחנו: התלבשנו יפה, קנינו כובעים בסגנון בריטי-מלכותי ובאנו ל- Mad Hatter’s
High Tea . כולן הגיעו בלבוש אנגלי ועם כובעים שלא היו מביישים את המלכה אליזבת׳. יצאנו מהמכוניות כמו נסיכות אנגליות, והצוות הניפלא של ננסי זלצמן (Valet Girls) דאג לנו לחניית ואלה.

כבר מהרגע הראשון הכל היה מאורגן להפליא, עם מגע הקסם המיוחד של מפיקת הארועים חנה בנרוש והצוות שלה מ- .Bentop Events האירוע עוצב בסגנון אנגלי, עם סרוויסים מעוטרים על השולחנות, סידורי פרחים וקנקני תה. במקום היו דוכני מכירה של בגדים, בשמים, תכשיטים ומוצרי טיפוח, וגם דוכן של אל על שחילק מתנות קטנות לנשים.

האירוע נערך לזכרה של שרון ג'ופי ז"ל, שהיתה חברת העמותה ויזמה והפיקה את מסיבת התה הראשונה לפני
שמונה שנים. בתה לורן רוז'אני הודתה לבאים, ואף ביצעה קטע הומוריסטי (הומור שחור ומיוחד) בו העלתה את רוחה של אמה, תוך שהיא מבקשת לתרום למען העמותה.

האירוע נערך בביתם היפהפה של ג'אניס ואבי רוז'אני בהולמבי הילס. לאחר דברי הפתיחה נהנו הנשים מארוחה קלילה כמיטב המסורת האנגלית, מעשה ידיו של השף יונתן קליינמן, ולאחר מכן נערך מופע היפנוזה שריתק את הקהל. די.ג׳יי אורן מדר תרם את חלקו על המוזיקה, והצלמת אדווה ריקלין הסתובבה בין האורחים ותיעדה במצלמתה רגעים חביבים וקסומים.

רבים האנשים שעמלו ותרמו להצלחת האירוע ותודה לכולם. תודה מיוחדת לג׳אניס ואבי שפתחו את ליבם ואת ביתם ואירחו את האירוע הנפלא הז.

המשך לקרוא

קהילה

שבט חן: מחנה קיץ באווירה אביבית

Published

on

זה מה שקרה כש- 6שבטים מהחוף המערבי (לוס אנג'לס, אורנג' קאונטי, לאס ווגאס, סן דייגו וסן פרנסיסקו) נפגשו לסוף שבוע ארוך…

בסוף השבוע של יום הזיכרון האמריקאי ממוריאל וויקאנד) יצאנו 6 שבטים מהחוף המערבי (לוס אנג'לס, אורנג' קאונטי, לאס ווגאס, סן דייגו וסן פרנסיסקו) לסוף שבוע ארוך. מחנה הקיץ שבשמו המקורי נקרא – מחנה אביב, ובשנה זו שמו המקורי הצדיק עצמו לחלוטין עם מזג אוויר מתעתע שלא נתנו לו להרוס לנו את התוכניות…

ביום שישי נפגשנו עמוסי ציוד ומצב רוח טוב לנסיעה למחנה רמה שבאוהיי. המחנה נפתח בקבלת שבת הנהגתית בה הייתה לנו נציגות שבטית מופלאה במיוחד- ניבי מרקוספלד, המרכזת הצעירה היוצאת שלנו, שרה את הללויה" בליווי שכב"גיסט נוסף משבט גלים. לכל אורך המחנה התקיימו פעילויות מרעננות: בשבת בבוקר פתחנו את היום בפעילות הנהגתית הנקראת "יום שכבה גילאית" מה זה אומר? כל חניכי השכבות ג'-ח' נפגשים ועוברים פעילות משותפת של כלל חניכי ההנהגה בני גילם.

איך אפשר לוותר על מסורת הגלישה על הדשא? מתחנו שרירים, החלפנו לבגדי ים, פרסנו את הניילון והתגלשנו לאורך הגבעה כשאת גופנו הרטיב סבון ומים, מסיבת קצף של ממש! לאחר מכן לא נתנו למזג האוויר הסגרירי להפריע וקפצנו ראש אל הבריכה. את היום חתמנו בהבדלה שבטית מרגשת אותה הקדשנו לשמיניסטים האהובים שלנו.

ביום ראשון ציינו את יום ישראל המסורתי; כל שבט עבר בין מגוון תחנות שהפעילות שלהן עוסקת אך ורק בישראל והישגיה – נחיתת החללית בראשית בחלל, המצאות ישראליות, מוזיקה ישראלית ועוד. חניכי כיתה ז' סיכמו את שנת המצווה בטקס מרגש בסופו קיבלו ספרי תנ"ך אישיים. עם רדת הערב, התכנסו במגרש הבייסבול וערכנו את טקס הסיום, נפרדנו מהשמינסטים האהובים, מהמרכזים העוזבים ומראשי השבטים אשר מסיימים את תפקידם. לא נשארה אף עין יבשה…

עם רדת הבוקר, בין ראשון לשני, השכימו קום חניכי כיתה ח' לטקס הבטח'ה המסורתי, בו הם מבטחים לקיים את שבועת הצופה ולהיות נכונים תמיד, אחים ורעים לכל אדם באשר הוא. ביום שני והאחרון למחנה, חתמנו בטקס המצטיינים המסורתי – כל גדוד בחר חניך מצטיין, נבחרו גם חניכי שכבה בוגרת שהיו מצטיינים לכל אורך המחנה.

המחנה היווה סיום מוצלח לשנה מוצלחת ומהנה לא פחות. המון תודות לההורים המלווים שיצאו למחנה, עזרו, עודדו וסייעו בכל מה שרק היה ניתן: שגיב מכבוש, ריקי שלומי, אריק כהן, אסף בלוך – אתם אלופים! וכמובן, לא שוכחים את וועד ההורים המסור – תמיר כהן (שהיה איתנו בלב ובנפש מהארץ), חגית עדן, ניר זוינגלר, יובל ניסים, מיה עטיה, יניב אברהמי ושי בן צבי – אתם צוות מנצח!

כבר מתרגשים כבר לקראת פעילויות השנה הבאה בשבט; פרטים בקרוב.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות