Connect with us

קהילה

95%גן עדן ו-5% גיהנום

Published

on

כך הגדיר אלון דוידי את שדרות, העיר שהוא עומד בראשה, במסגרת הלאנצ'ן השנתי של נשות ופעילות ה-JNF, במלון ארבע העונות בבוורלי הילס • אורחת נוספת, סרן (מיל') ליבי וויס, עידכנה את המשתתפות על המדיה וחזית ההסברה למען ישראל • עזרת נשים לטובת פרויקטים ברחבי המדינה

נשות ה'גואיש נשיונל פאנד' בלאנצ'ן בבוורלי הילס

הלאנצ'ן האחרון של ארגון ה-JNF בלוס אנג'לס הזכיר שוב לכולם עד כמה חשוב הכוח הנשי בעולם היהודי.

כבר בכניסה לאולם הכנסים של מלון ׳ארבע העונות׳ בבוורלי הילס קיבלו את פני האורחים באנרים ענקיים עם מגוון הדמויות נשיות חשובות בהיסטוריה היהודית-ישראלית. מגולדה מאיר, חנה סנש, ואפילו שחקנית הקולנוע הוונדר וומן האמריקאי- הישראלית גל גדות. מתחת לכל תמונה טקסט המספר את פועלה של כל ׳פורצת דרך׳ בתחומה.

ראש עיריית שדרות אלון דוידי. הקו האנושי הראשון

בין האישים שנשאו דברים באירוע היה ראש עירית שדרות אלון דוידי. דוידי סיפר על המצב הביטחוני הקשה בעיר שהפך כבר לדבר שבשיגרה. הוא ניסה להעביר את תחושת המצוקה והפחד התמידית בה נמצאים תושבי עירו. דוידי: ״תארו לכם שעכשיו אני פוקד עליכם תוך 30 שניות להתפנות מהמקום הזה במהירות. יש לכן שלושים שניות למצוא מחסה כי עומדים ליפול כאן טילים. איך נראה לכם הייתם מסתדרים?״ פתח בשאלה אל הקהל, והמשיך: ״שדרות היא 95אחוז גן עדן ו- 5אחוז גיהנום״.

דוידי גם הקפיד להודות לארגון ה-JNF שתומך בעיר ומסייע, באמצאות הקרן הקיימת לישראל, לחזק אותה, לבנות ולשקם בה תשתיות.

דוידי: ״אנשים שואלים אותי, אם המצב כל כך גרוע מדוע אתם נשארים בעיר הזו ולא עוזבים? אני עונה להם שאנחנו הקו האנושי הראשון בין עזה לישראל. אם אנחנו נברח זה סימן לחמאס שהם ניצחו ושהטרור הכריע אותנו. אנחנו לא נעניק לו את זה״.

מימין: בעלת מלון 'ארבע העונות' בוורלי כהן, ליבי וויס ושרון פרידמן

אורחת נוספת והדוברת הראשית של האירוע הייתה סרן במילואים ליבי וויס, קצינה ביחידת דובר צה״ל שדיברה על נושא התקשורת, האון ליין מדיה וכיצד היא מציגה מציאות מעוותת של המתרחש בישראל וגם את פועלו של הצבא שלנו.

וייס: ״למי יש פה טלפון נייד, פייסבוק, או אינסטגרם? מזל טוב, בעידן של היום כולכם יכולים להיות עיתונאים…

עוד עסקה וויס במאבק של מדינת ישראל וצה"ל מול חמאס: ״אסור לנו לזלזל ביכולת הצבאית של החמאס, זהו צבא מאומן רציני ומקצועי עם מימון ונשק מאיראן וחיזבאללה״, גרסה.

• • •

לאחר ארוחת הצהרים והקינוחים, נערכה הגרלה במקום בין המשתתפים שרכשו כרטיס לאירוע בו הוגרל כרטיס שופינג על סך 2,500 דולר.

ארוחת צהריים בהוקרה לנשים שעשו היסטוריה

לקראת סיום עלתה שרון פרידמן, הדמות הבכירה בארגון בחוף המערבי ונשאה נאום חוצב להבות על עתיד הארגון, על האהבה שלה ל'ג׳ואיש נשיונאל פאנד': ״המקום הזה הפך להיות הבית שלי, אני חוגגת פה 20 שנה עוד מעט, ולא רק עובדת בארגון, אלא גם תורמת מכספי לארגון וחיה אותו כל הזמן".

במסגרת הלאנצ'ן נערכה סקירה של הפרוייקטים העתידיים של הארגון בישראל, שיקום וקידום ערים בפרפריה והקמת מרכזי תרבות, חינוך ומוזיקה ברחבי הארץ. בחלק גדול מהפרוייקטים הללו עומדות נשים שמנהלות אותם ויוצרות שינוי אמיתי.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

לוס אנג'לס

IsraAid: מתנדבים לסייע לנזקקים בבויל הייטס עם הקונכ"ל הלל ניומן

Published

on

הקונסול הכללי של ישראל בלוס אנג'לס ודרום מערב ארה"ב, הלל ניומן, הצטרף השבוע למתנדבי עמותת ישראייד (IsrAid)במרכז ההפצה שלהם בלוס אנג'לס, הממוקם בשכונת בויל הייטס במזרח העיר. במרכז המתנדבים אורזים ומפיצים אספקת מזון והקלה לקהילות הפגיעות ביותר; במיוחד קשישים וחסרי בית.

IsraAid הוא ארגון הומניטרי שמרכזוב ישראל המספק סיוע לנפגעי אסונות ברחבי העולם. חלק ממרכזי ההפצה בארצות הברית נמצאים בלוס אנג'לס, סן דייגו, מחוז אורנג ', סנטה ברברה, סן פרנסיסקו וניו ג'רזי. המרכזים הוקמו בתגובה ל- COVID-19.

במהלך חודש הפעילות הראשון, מעל מאה אלף אמריקאים זכו לקבל מזון ואספקה נחוצה ממרכזי ישראייד.

לדברי הקונסול הכללי ניומן, "התנדבתי באחד ממרכזי ההפצה של ישראייד כדי לעזור באריזת ושינוע 3,000 החבילות שיוצאות מדי יום לאנשים הזקוקים. אני מברך על הפעילות הזו ועל ההשפעה החברתית העצומה שיש לה על הקהילות שהיא משרתת. מדינת ישראל מצדיעה למתנדבים התורמים את זמנם כדי לעזור לאחרים ואני מעודד את כל מי שמסוגל להתנדב לסייע במאמץ חשוב זה או בכל פעילות אחרת לסייע לנזקקים".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות