Connect with us

Featured

9/11: טקסי זיכרון מטעם הקונסוליה לציון 20 שנה לפיגועי התאומים – "כישראלים, הרגשנו שהם כוונו גם נגדנו"

Published

on

הקונסוליה הישראלית בלוס אנג'לס קיימה ביום חמישי שעבר מספר טקסי זיכרון לציון 20 שנה לפיגועי התאומים.  הטקסים בשיתוף עם ארגון JNF נערכו בשלושה בתי ספר יהודים במרחב סן דייגו: SCY High School ; Chabad Hebrew Academy;ו- San Diego Jewish Academy.

זו הפעם הראשונה שהקונסוליה המקומית מקיימת את הטקסים בסן דייגו, לאחר שבשנים האחרונות קיימה טקסים דומים במרחב לוס אנג'לס, בתחנות כיבוי האש ובהשתתפות צוותי הכבאים, תלמידים מבתי ספר במרחב ומנהיגות קהילתית. זאת, בנוסף על השתתפות בטקס הרשמי הנערך בבניין העירייה. 

השנה ובשל מגפת הקורונה, טקסי הזיכרון הרשמיים שתוכננו להתקיים נדחו ויתקיימו רק בשנה הבאה. כמו-כן, ע"פ ההנחיות, תחנות הכיבוי והמשטרה לא יכולות לקבל אורחים ולקיים הטקסים בתחנות, ולכן הוחלט לקיים הטקסים בבתי ספר יהודים ובנוכחות נציגים משירותי החירום וההצלה מהתחנות הסמוכות לאותם בתי"ס. 

בטקסים השתתפו תלמידי בתי הספר השונים, מנהיגות קהילתית ונציגים בכירים ממשטרת סן דייגו, משרד השריף, כוחות כיבוי האש ויחידות נוספות. יונתן בר-אל, קונסול דיפלומטיה ציבורית בקונסוליה בלוס אנג'לס העניק לנציגי כוחות השיטור וההצלה מגן הוקרה מיוחד עליו מתנוססת תמונת האנדרטה אשר הוקמה ב2009 ע"י ארגון JNF-קק"לבהרי ירושלים לזכר קורבנות פיגועי 09/11.  זוהי האנדרטה היחידה מחוץ לשטחי ארה"ב הנושאת את שמות כל הרוגי הפיגועים, בהם גם חמישה ישראלים.

בר-אל נשא דברים בטקסים וציין: "פיגועי ה-11 בספטמבר נצרבו בתודעה הישראלית ואין כמעט ישראלי שלא זוכר במדויק היכן היה כשנודע לו על הפיגועים. המטוסים אמנם התרסקו על אדמת ארה"ב אך כישראלים הרגשנו שהם כוונו גם נגדנו, נגד אורח חיינו, כנגד הערכים אותם אנו חולקים עם האומה האמריקאית. אנו כאן היום כדי לזכור את קורבנות הפיגועים, לעמוד לצד ידידתנו הגדולה ביותר ארה"ב ברגעיה הקשים ובמאבק המשותף בטרור העולמי, וכן להודות לצוותי אכיפת החוק, שירותי החירום וההצלה על שירותם והקרבתם היומיומית עבור כולנו".

Featured

"אריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור"

אריזונה משכה 143 מיליון דולר מהשקעתה בחברה, ואליה הצטרפה מדינת פלורידה * שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action: ״חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS"

Published

on

המלחמה בחרם נגד ישראל: אחרי שאריזונה הציבה אולטימטום ליוניליוור, חברת האם של בן אנד ג'ריס, המדינה עלתה שלב נוסף ומשכה השבוע 143 מיליון דולר שהושקעו בחברה באמצעות מניות ואג"ח.   מדינת פלורידה ביצעה צעד דומה והפסיקה גם היא את ההשקעות בחברת יוניליוור בשל ההחלטה שלא לאפשר את מכירת מוצריה בשטחי ישראל.

אריזונה היא הראשונה שמשכה את כל השקעותיה בחברת בן אנד ג׳ריס בתגובה לחרם נגד ישראל. גזברית מדינת אריזונה, קימברלי יי, נימקה את ההחלטה בכך שבעצם החרם החברה עברה על חוקי המדינה. ״הצבתי לחברת יוניליוור, החברה האם של בן אנד ג׳ריס, אולטימטום: בטלו את החלטת בן אנד ג׳ריס או היפרדו מחברת בן אנד ג׳ריס כדי לציית לחוק מדינת אריזונה, או שתישאו בהשלכות. הם בחרו באופציה השנייה,״ אמרה גזברית מדינת אריזונה. היא הוסיפה: ״ישראל היא שותפת סחר גדולה של אריזונה וכך היא תמשיך להיות. כמנהלת הכספים והמשקיעה הראשית של המדינה, אני עומדת לצד ישראל, ולא אאפשר שימוש בכספי מיסים למאמצים אנטישמיים ומפלים נגדה״. על פי הודעת הגזברית, השקעות מדינת אריזונה ביוניליוור – במניות ובאג"ח – ירדו בחודש יוני מ-143 מיליון דולר ל-50 מיליון דולר, וב-21 בספטמבר, ירדו לאפס.

נקיטת הצעדים נגד בן אנד ג׳ריס ויונילוור התבצעה בעקבות פניית ארגון IAC for Action, ארגון האחות של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC) שאחראי על מדיניות וחקיקה, שלקח חלק פעיל בקידום החקיקה נגד BDS באריזונה בשנת 2016.

"IAC for Action" מוביל בימים אלה בארה״ב קמפיין נרחב לאכיפת חוקי ה-BDS נגד בן אנד ג׳ריס ויוניליוור במדינות רבות.
שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action, אמר: ״אלו חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS, ששמה לה למטרה לערער את עצם קיומה של מדינת ישראל. אנחנו גאים בעבודה שעשינו בשנים האחרונות כדי לוודא שישנם חוקים נגד ה-BDS, כולל באריזונה.

אבן חיים: "אנחנו מאמינים שאריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור ונמשיך לעשות כל שניתן בשביל שיהיה מחיר ברור וכבד לכל מי שמשלב ידיים ומשתף פעולה עם תנועות שנאה אנטי-ציוניות ואנטישמיות״.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות