Connect with us

נפש

72 השמות של בורא עולם

Published

on

כאשר אנו סורקים את צירופי השמות של הבורא בעיניים, אנו מטעינים את הנשמה שלנו במודעות של אור ומתעלים מעל כל המגבלות של עצמנו

חכמת הקבלה מלמדת כי המציאות הרוחנית גדולה הרבה יותר מהמציאות הפיזית. בד״כ אנו נוטים לחשוב שההיפך הוא הנכון – המציאות הפיזית נראית לנו הרבה יותר חשובה וחזקה מהמחשבות שלנו. המורה שלי, הרב ברג, תמיד לימד על כוחה של המודעות והיה נוהג לאמר: ״מודעות זה הכל!״ כלומר, המודעות שלנו היא זאת שיוצרת את כל מה שקיים במציאות! חוץ ממודעות אין כלום. מודעות היא כוח שמקורו בנשמה, השולט במחשבות, ברגשות ובפעולות שלנו. כאשר אדם מנסה לחשוב בצורה חיובית, או להדחיק רגשות שליליים ואפילו לפעול בצורה שונה ממה שהוא רגיל בד״כ, הוא בודאי יווכח שזה כמעט בלתי אפשרי. מדוע? מכיוון שישנו כוח שלילי אשר מסוגל להיכנס למחשבות שלנו ולגרום לנו לחשוב שאנו לא מסוגלים לשלוט במציאות. שהאירועים בחיינו הם רצף של חוסר שליטה מוחלט ושדברים קורים בצורה מקרית וחסרת סדר. הדבר הוא נכון לאדם שחי ללא מודעות. 

קריעת ים סוף היתה הפעם הראשונה שבה בני ישראל הבינו את כוחה של המודעות באמצעות טכינקת 72 השמות של הבורא.  

ספר הזוהר מלמד כי הבורא מסר למשה את 72 השמות שלו על מנת לבקוע את ים סוף. ע״ב השמות של הבורא אינם שמות במובן המקובל של המילה- הם כלים מטה-פיזיים ליצירת חיבור עם מודעות על החומר, שהמודעות שלנו קובעת את המציאות ולא ההיפך. העיניים שלנו הן החלון של הנשמה ולכן כאשר אנו סורקים את צירופי 72 השמות של הבורא בעיניים, אנו מטעינים את הנשמה שלנו במודעות של אור ומתעלים מעל כל המגבלות של עצמנו. כל הבריאה נוצרה דרך 22 אותיות האלף בית ולכן המקובלים ידעו שעל מנת שנוכל לשנות את המודעות המוגבלת של כל אחד ואחת מאיתנו, עלינו ללמוד להשתמש בכלים אשר מבוססים על אותיות האלף בית כדי להיטען באור הבורא.

אחד מהשינויים אותם ניתן לחולל באמצעות 72 שמות הבורא הוא היכולת שלנו לראות את הגדולה של כל אחד ואחת מאיתנו. המרחק בין מי שאני היום לבין מי שאני אמור להיות הוא עצום. כל מה שהשגנו עד היום ברוחני ובגשמי הוא כאין וכאפס לעומת מה שעוד מחכה להתגלות בחיינו!

אורות מקיפים

הרב אשלג, מייסד מרכז הקבלה מלמד כי כל מה שכבר השגנו; גדילה רוחנית, חכמה, אהבה, שפע ועוד נקרא בשם אור פנימי וכל מה שעדיין לא השגנו נקרא בשם אור מקיף: ״והנה כל עוד שלא זכה האדם לשלימותו, נבחנים לו אותם האורות העתידים להגיע אליו, בבחינת אורות מקיפים , שמשמעותם היא, שעומדים מוכנים בעדו, אלא שהמה מחכים לאדם, שיזכה את כלי הקבלה שלו, ואז יתלבשו האורות האלו בכלים המוכשרים.״ (הרב אשלג, הקדמה לתלמוד עשר הספירות, פסוק קנ״ה)

למה האורות המקיפים מחכים? הרב אשלג מלמד כי המקור של האורות המקיפים הוא באור האין סופי של הבורא. כיוון שמהותו של אור הבורא היא נתינה בלבד, אי אפשר שהאורות המקיפים ייכנסו לתוך אדם אשר עדיין שקוע באנוכיות שלו. כיוון שאם אותו אדם יקבל יותר אור וישתמש בו בצורה אנוכית, הדבר עלול לגרום לו לניתוק גדול יותר מאור הבורא. הסיבה מדוע אנו מרגישים לעיתים שדברים עומדים במקום בחיים ושום דבר לא קורה כמו שאנו רוצים היא בגלל שהאור המקיף מנסה לעורר אותנו להשתנות ואנו נשארים במקום.

הערכה עצמית  

אחד מהדברים שהכי קשה לנו להעריך בחיים זה את עצמנו. חלק גדול מהתהליכים אשר אנו עוברים נועדו לעזור לנו להבין את הייעוד שלנו בעולם, אולם בד״כ אנו שוכחים ונוטים לחשוב שאם לא הצלחנו בעבר כנראה שאנחנו לא מספיק טובים. אדם שלא הצליח בזוגיות אחת חושב שמשהו לא בסדר אצלו, אדם שלא הצליח בעסק מסויים חושב שזה כישלון במקום לראות את ההזדמנות העצומה שהיקום מזמן לו להשתנות. חוסר הערכה עצמית גורם גם לאנשים אחרים לא להעריך אותנו וגם לפחות ברכות שיכולות להתגשם  מכיוון שאם האדם חושב שהוא לא ראוי להצלחה אין לו כלי להצלחה.

״כי מי שלא השיג אהבת עצמו במלא מובן המילה אלא הוא בבחינת הפקר או אדם של מה בכך ודאי שאין לו אפילו הגרעין של אהבה. ומי שהולך ומרחיב את אהבת עצמו ואח״כ ע״י חינוך הולך ומעבירו על אהבת זולתו הוא האדם הגדול האמיתי". (הרב אשלג, שלום העולם, עמוד 100)

אתה לא יכול להשיג יותר ממה שאתה חושב על עצמך! הדרך שבה אנו נראים בעיני עצמנו תקבע כמה מהפוטנציאל שלנו יתגלה. אדם צריך ללמוד לאהוב ולהעריך את האור של הבורא שנמצא בתוכו ולשאוף תמיד להיות בעשייה להגשמת הייעוד שלו בעולם.

כיצד לדעת מהו הייעוד שלי?

באחד מהלימודים אשר שמעתי מהמורה שלי, מיכאל ברג, הוא הסביר כי הסימן הראשון לכך שהאדם מחובר לייעוד שלו, היא שאין לו מושג איך הוא הולך להגשים אותו, שהמטרה והייעוד שלו נראים כל כך גדולים, שאי אפשר לתפוש את זה בהיגיון.   מדוע? מכיוון שהייעוד שלנו הוא הרבה יותר גדול ממה שאנו חושבים על עצמנו, ונראה כמעט כבלתי אפשרי להשיגו.

אם האדם שואל את עצמו, איך אני אעשה את זה?! זה נראה לי בלתי אפשרי ולא ניתן להשגה! אז כנראה שזה בדיוק הייעוד והדבר שעליו להתרכז לעשותו. (דוגמא: לרפא את העולם, לפתוח עסק אשר ישרת אלפים, לשמח אנשים, למנוע ניצול של ילדים בעולם, לספק מי שתיייה טהורים לכל  מקום בעולם, לשנות הרגלי תזונה של אנשים, לגרום לאנשים להאמין בעצמם, לחבר אנשים למעשים של נתינה, לשנות את הדרך שבה עסקים פועלים, לגרם לבעלי חברות המזון להוריד סוכר וחומרים לא בריאים, לכתוב ספר בנושא אשר יכול לעורר השראה ועוד ועוד)

הכוחות שליליים הפועלים עלינו

ישנם כוחות אנרגטיים שליליים אשר מנסים בכל כוחם למנוע מהאדם לגדול ולממש את ייעודו. כיצד הכוחות הללו פועלים? ספר הזוהר מלמד כי לכוחות הללו ניתנה הרשות להיכנס למחשבות שלנו ולשכנע אותנו לא להקשיב לקול הפנימי שלנו מתוך עצלנות.

לדוגמא, האורות המקיפים מעוררים את האדם לפרוץ דרכים חדשות, להצליח כלכלית, להשפיע ולהביא ערך לאנשים ועוד. ואז הקולות של הכוח השלילי אומרים לאדם: אל תקשיב לקול של של האור שלך, תעשה אבל לא עכשיו, זאת סתם מחשבה. אתה לא תצליח לעשות את זה, אתה הרי אדם טוב- תישאר כך… ואז אנחנו מוצאים את עצמנו שנה אחר שנה עם אותם אתגרים ואותם חלומות בלתי ממומשים.

לא מדובר כאן על אגו, מכיוון שהאגו חושב בקטן, הוא מסתפק בכבוד ובהצלחות גשמיות, אבל הרצון של הנשמה הוא גדול יותר לאין ערוך.

העכבר והפיל

כולנו מכירים את הבדיחה המפורסמת על העכבר והפיל אשר הלכו בשטח ופתאום העכבר הסתכל אחורה ואמר לפיל: תראה כמה אבק אנחנו עושים… כאשר האדם במודעות שהוא תמיד עם האור של הבורא, כי הרי הבורא נמצא איתנו בכל רגע, ואין מקצת נוהג ברוחני, כלומר שאין כזה דבר ״האור של הבורא נמצא איתי קצת״ … אלא כל אור אין סוף , כל האור של הבורא, נמצא איתי תמיד. אור אין סוף נמצא איתנו תמיד, האור של הרפואה, האור של השפע, האור של כל הברכות נמצא איתי תמיד!

אם האדם מודע לכך  שהוא תמיד עם אור הבורא, אז הוא יודע שהכל אפשרי. הסיבה מדוע אנו נוטים לקרוס תחת הנטל, לחוות לחצים וחרדות כאשר יש יותר מדי בחיינו, היא מכיוון שאנחנו שוכחים שהאור של הבורא איתנו. הזכירו לעצמכם בכל בוקר: כל האור של הבורא נמצא איתי היום.

יהלומים בשווי מיליון דולר

יש סיפור על אדם אשר הולך עם תיק שקיבל אשר בתוכו ישנם יהלומים בשווי של מיליון דולר אך הוא לא מודע לכך. כאשר מספרים לאדם, שיש לו יהלומים בשווי של מיליון דולר בתוך התיק שלו, המציאות לא באמת השתנתה, אלא שעכשיו הוא רק מודע אליה. כך המצב לגבי כל אחד ואחת מאיתנו, האור של הבורא נמצא איתנו תמיד. הפוטנציאל שלנו נמצא איתנו תמיד. הדברים הכי קשים אשר נראים כבלתי אפשריים, הופכים לאפשריים אם רק נבין שאנחנו לא עושים את העבודה לבד, האור של הבורא עושה הכל עבורנו וכל מה שעלינו לעשות זה לא לוותר.

זהו שבוע מצויין ליצירת שינויים ופריצות דרך טובות! סרקו בעיניים פעם ביום את טבלת 72 השמות על מנת להיטען במודעות של אור למשך כל היום. שפע של אור וברכות לכולם!

Avner.madar@kabbalah.com

Kabbalah.com

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

נפש

חודש תמוז ומזל סרטן

Published

on

החוק הרוחני הראשון שהתגלה בזמן בריאת העולם הוא חוק שיווי צורה: אם את/ה רוצה אור תתנהג/י  כמו האור 

אנו נמצאים בתחילתו של חודש תמוז הנחשב לחודש מאתגר במיוחד. אחת מהסיבות מדוע אברהם אבינו העניק את השם ״סרטן״ למזלו של חודש תמוז היא משום שחודש זה מאופיין בחוסר איזון, בדומה לבעל החיים סרטן, אשר לא מצליח ללכת ישר אלא רק באלכסון ימני או שמאלי. 

השם סרטן נחלק לשניים: סרטן. המילה טן מקורה בארמית ופירושה טינה וכאוס. מכאן ששמו של החודש מראה על ההזדמנות אשר ניתנת לנו החודש לסלק את השנאה ואת השורש לכאוס בחיינו. כיוון שרוב המחלות מתחילות בחוסר איזון רגשי המאפיין את חודש תמוז, דוקא בחודש זה ניתן לאזן ולרפא את עצמנו ובעיקר את מחשבותינו.

האותיות שבראו את החודש

תמוז הוא החודש היחיד אשר נשלט בידי הירח, המייצג ע״פ חכמת הקבלה את העיקרון הנקבי ביקום ואת העולם הגשמי המוגבל. האותיות העבריות אשר מחברות אותנו לחודש תמוז ומזל סרטן הן: האות ת אשר  בראה את הירח, והאות ח אשר בראה את מזל סרטן. האות ת״ו היא האות האחרונה באלף בית העברי, ולכן היא מסמלת סופיות ומגבלות. האות חי״ת מורכבת משלוש אותיות וי״ו וי״ו וי״ו, אשר מייצגות את כח הריפוי של אור הבורא.

מומלץ לכוון על האות ח ועל האות ת בכל בוקר, לדמיין אור לבן אשר בוקע מתוך האותיות וממלא אתכם באור של רפואה. המדיטציה על האותיות הייחודיות של כל חודש, מאפשרת לנו להתחבר לצד החיובי ולברכות הזמינות לנו ב-30 הימים הבאים.

אחד משלושת החודשים הכי ״שליליים״ בשנה

חודש תמוז הוא אחד משלושת החודשים ה״שליליים״ ביותר בשנה, ביחד עם אב( אריה) וטבת ( גדי). באסטרולוגיה הקבלית, המושג שלילי מתייחס לדין.

במהלך שלושת החודשים הללו, אנחנו רואים שהדין מגיע בצורה ישירה יותר. יש בעולם פחות חמלה ופחות זמן בין הסיבה לתוצאה, כלומר, כפי שהאדם מתנהג, כך התוצאות של פעולותיו מתגלות מייד לחיובי או לשלילי. 

לא מומלץ לתת לתחושות של ריקנות ועצבות למלא אותנו, כיוון שתקופה זאת מביאה עימה רק הזדמנויות לגדילה בכל היבטי החיים.

חודש עם שפע של אור

מזל סרטן, ביחד עם מזל אריה הם המזלות היחידים אשר מקבלים את מלוא ההשפעה שלהם רק מכוכב אחד. מזל סרטן מושפע רק מהירח ומזל אריה מושפע רק מהשמש. שאר 10 המזלות נשלטים בידי חמישה כוכבים –  כל כוכב שולט בשני מזלות. (לדוגמא כוכב שבתאי שולט גם במזל גדי וגם במזל דלי ועוד). מזל סרטן הוא המזל היחיד שנשלט בידי הירח, ולכן האנרגיה של הירח מתגלה בו בשיא עוצמתה. השפעתו של הירח, מודגשת ביותר אצל בני מזל סרטן, אולם גם כל שאר המזלות ירגישו את מצבי הרוח העולים ויורדים בקיצוניות במהלך החודש כמו האוקיינוסים המושפעים מהירח  בזמני הגאות והשפל. הכעס והעצבות עלולים להתעורר החודש ביותר קלות מכל שאר החודשים.

האופי של מזל סרטן

על מנת להבין את אופיו  של מזל סרטן, צריך תחילה להבין את מהותו של הירח.

מכיוון שהירח הוא השכן הקרוב ביותר שלנו, ומראה לנו בכל לילה פנים אחרות, לכן, לא פלא שבני מזל סרטן מתאפיינים בחוסר יציבות, בחוסר ביטחון ובחוסר ודאות.

בני מזל סרטן, נוטים למצוא ביטחון ויציבות בנחמות חומריות ולעיתים מתנהלים כמו ילדים להורים לא יציבים. ילדים אלה מפצים על חוסר הביטחון שלהם, בכך שהם נעשים זהירים, חרדים ורכושניים.

כמו בעל החיים סרטן, גם בני מזל סרטן יכולים לבנות סביב עצמם קליפה מגוננת.

לבני המזל, יש גם נטייה לבעיות רגשיות. הם נוטים לדיכאון ולמצבי רוח מתחלפים, הם יכולים לעבור משמחה לעצב וכעס ובחזרה לשמחה תוך מספר שניות.

אחד ההיבטים החיוביים שיש לכך הוא, שרגישות היתר שלהם מאפשרת להם להרגיש במהירות מה האחר צריך או רוצה, והם ניחנו ביכולות אינטואיטיבית מדהימות.

תכונה נוספת המאפיינת את בני המזל היא פגיעות. אנשים אשר נולדו בחודש תמוז, הם בעלי נטייה להיפגע במהירות, ולכן הם נקרעים כל הזמן בין הרגישות שלהם לזולת, לבין הצורך שלהם להגן על עצמם ולא להיפגע.

מסיבה זו, הם נוטים להיכנס בתוך קונכייה ולהסתתר מאחרי מסיכה שהכל בסדר אצלם. הפחד שלהם מפני היפגעות עלול לשתק אותם ולמנוע בעדם מלעשות כל פעולה שיכולה להביא תועלת לזולת או לעצמם.

השפעת הירח על בני מזל סרטן 

בשל היותם נשלטים ע״י הירח המקושר עם העולם הגשמי (השמש מייצגת את החלק הזכרי ואת העולם הרוחני, ואילו הירח מייצג את הצד הנקבי ואת העולם הגשמי) בני מזל סרטן חשים שאין להם שום מקום להימלט אליו, מכיוון שכל ההיבטים של המציאות הפיזית נתפשים בעיניהם ככוח המגביל אותם באופן תמידי.

מכאן הנטייה של בני המזל לחפש את השליליות אשר אורבת להם בכל מקום ולא מפתיע שהם בדרך כלל מוצאים אותה.

מבחינתם של בני מזל סרטן דברים תמיד עומדים לפני סיום. הם עשויים להסתייג מנטילת סיכונים וחוששים שישפטו אותם שלא כהלכה, ולכן מחפשים ללא הפסקה עידוד והכרה. כאשר החרדה הזאת מוקצנת, היא עלולה להביא אותם לידי שיתוק. 

העתיד מפחיד אותם ולכן הם נוטים לחפש יציבות בחיבור לעבר והתכנסות בקליפת המגן שלהם. 

העולם הפיזי מלא באשליות

העולם הגשמי, מייצג את המציאות שבה יש בילבול, ספקות ומות. אולם, חכמת הקבלה מלמדת אותנו כי מציאות זאת מהווה רק 1% מכלל המציאות. ישנה מציאות רוחנית אשר תופשת את 99% הנותרים, אשר בה הכל נמצא בשלמות בלי שום סוג של חיסרון.

החוק הרוחני הראשון שהתגלה בזמן בריאת העולם הוא חוק שיווי צורה: אם את/ה רוצה אור תתנהג/י  כמו האור. חיבור לאור הבורא נמצא רק בתהליך הגדילה הרוחנית של כל אחד ואחת מאיתנו, בשינוי הטבע האנוכי לטבע של נתינה.

על מנת להתנתק מהאשליה של העולם הגשמי המוגבל, עלינו לאמן את המודעות שלנו שהדרך הטובה ביותר היא דרך הנתינה ולברוח כמו שבורחים מאש מכל סוג של התנהגות אנוכית. במהלך החודש הקרוב, לא תהייה לנו האפשרות לפגוע באנשים, או להתנהג בחוסר כבוד אנושי, מכיוון שהאנרגיה המתגלה החודש כל כך אינטנסיבית, ומייד מגיעה בחזרה לאדם אשר פגע באדם אחר. לכן, מומלץ לפעול באיפוק, ולבוא תמיד ממקום של אהבה.

ההיבטים החיוביים של מזל סרטן

האות חי״ת השולטת במזל סרטן מורכבת משלוש אתיות וי״ו. האות וי״ו היא האות המקשרת בין העולם הגשמי לעולם הרוחני, וכאשר היא מופיעה שלוש פעמים, מתגלה אנרגיה עצומה של רפואה ביקום. מכאן שאחד מההיבטים החיוביים של מזל סרטן, הוא אור הרפואה המתגלה בו. בנוסף, האות חי״ת מייצגת נתינה, אחדות,אהבה ואיזון.

על בני מזל סרטן, להתבונן בדברים במבט ארוך טווח, לצאת מתוך השריון של הרכוש הגשמי שלהם, ומאחרי מסכת האדישות. עליהם ללמוד לקחת סיכונים וללמוד לחלק את הכישרונות והיכולת האינטואיטיבית שלהם עם כולם. שום דבר לא יעזור לבני המזל להתגבר על נטייתם לדיכאון יותר מאשר נתינה לזולת ויישום הפוטנציאל העצום שלהם בנדיבות.

השפעתו של חודש תמוז על כולנו מתחילה בהבנה, כי התרופה תמיד מגיעה לפני המחלה. עלינו לשאוף לכך שבמהלך כל החודש פעולותינו יבטאו דאגה וסובלנות כלפי הזולת – זאת הרפואה להכל. כדאי להימנע מכל סוג של מחלוקת ולהגדיל את האהבה שלנו בכל הזדמנות במהלך החודש הבא עלינו לטובה. אל תקלו בכך ראש!

חודש טוב לכולם! Avner.Madar@Kabbalah.com 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות