fbpx
Connect with us

Featured

6 סעיפי רצח, 5 סעיפי הריגה ברשלנות חמורה לאחות מיוסטון שגרמה לתאונה המחרידה בווינזדור הילס

Published

on

אחות מיוסטון בת 37, המואשמת בהריגת שישה בני אדם ובפציעה של שמונה אחרים, כשהמרצדס שלה התנגשה בכמה כלי רכב בווינדזור הילס בשבוע שעבר, עומדת בפני שישה סעיפי רצח וחמישה סעיפי הריגה ברשלנות חמורה. התובע המחוזי של לוס אנג'לס, ג'ורג' גאסקון, כינה את התקרית "טראגית".

ניקול לינטון, "אחות נודדת" מיוסטון, מוחזקת במעצר בערבות של 9 מיליון דולר, והיא צפויה לעד 90 שנות מאסר עולם אם תורשע. היא התייצבה בבית המשפט ביום שני, אך לא ברור אם היא הגישה טענת חפות מפשע. הרשויות מאמינות שמכוניתה של לינטון נסעה בסביבות 90 מייל/שעה כאשר היא עברה ברמזור אדום ופגעה בכלי רכב חוצים בצומת העמוס של שדרות לה בריאה וסלאוסון.

אשרי ריאן, בת 23, שהייתה בחודש השישי להריונה, בנה אלונזו בן ה-11 חודשים וארוסה, ריינולד לסטר, היו בדרכם לבדיקה טרום לידתית כשהמרצדס הדוהרת פגעה בהם והתפוצצה בלהבות. כולם ברכב של ריאן מתו, כולל בנה שטרם נולד. שתי נשים נוספות ברכב אחר נהרגו אף הן, אך טרם זוהו. שישה כלי רכב נוספים היו מעורבים בתאונה.

אין ראיות לכך שאלכוהול היה גורם לתקרית הקטלנית, אך התאונה נותרה בחקירה על ידי סיירת הכביש המהיר של קליפורניה, אמר גאסקון. בני משפחות הקורבנות התאספו במקום ההתרסקות הנוראה בסוף השבוע. שאשינה קר, אחותה הצעירה של ריאן, שיתפה את ההודעה הזו עבור לינטון: "אני רק רוצה להגיד לה שאנחנו סולחים לה", אמרה קר. "היא תצטרך לחיות עם זה עד סוף חייה. זו הסיבה שהיא עדיין בין החיים. אנחנו כבר מבינים את זה".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Published

on

מושל קליפורניה גאווין ניוסום חתם השבוע על חוק חדש המחייב מעסיקים בקליפורניה לפרסם טווחי שכר עבור פרסום משרות "במאמץ לצמצם את הפער בין המינים והגזעים".

לפי SB-1162, מעסיקים עם 15 עובדים או יותר יידרשו לכלול טווחי שכר בפרסומי משרות, ואלה עם 100 עובדים או קבלנים או יותר יצטרכו לדווח על תעריפי שכר חציוניים וממוצעים לפי קטגוריית עבודה ו"כל שילוב של גזע , אתניות ומין."

"לקליפורניה יש את חוקי שוויון השכר החזקים ביותר במדינה, אבל אנחנו לא מוותרים על משימתנו כדי להבטיח שכל הנשים במדינתנו יקבלו את התשלום המגיע להן ויקבלו יחס שווה בכל תחומי החיים", אמר ניוסום. "הצעדים הללו מביאים לשקיפות חדשה להתמודדות עם פערי שכר, להפסיק את התמחור המפלה של מוצרים על בסיס מגדר ולהרחיב את התמיכה בנפגעי התעללות ותקיפה. אני מודה לוועדת הנשים המחוקקת על המנהיגות והשותפות שלהן בבניית קליפורניה שוויונית יותר לכולם".

בנוסף לדרישת טווחי שכר, החוק החדש אומר שמעסיקים בכל הגדלים צריכים לספק את טווח השכר לעובד עבור התפקיד שהם ממלאים אם הם מבקשים זאת. משמעות הדבר היא שהעובדים הקיימים יכולים לבדוק היכן המשכורת שלהם ממוקמת בטבלת השכר בחברה שלהם, להעלות חוסר עקביות בשכר ולנהל משא ומתן או לבקש התאמה.

מושל קליפורניה גם אישר את חוק איגוד העובדים החקלאי. החוק יחייב חברות עם 100 עובדים או יותר שנשכרים דרך סוכנויות כוח אדם של צד שלישי להגיש דוחות נתוני שכר לסוכנות לזכויות האזרח של קליפורניה עבור אותם עובדים, בחלוקה לפי מגדר, גזע ומוצא אתני.

מבחינה לאומית, לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית מעריכה שנשים מרוויחות 82 סנט על כל דולר שמרוויח גבר, והפער מתרחב עבור נשים רבות ממגזרים לא לבנים.

בקליפורניה משלמים לנשים בערך 88 סנט על כל דולר שמשלמים לגבר, כשהפער גדל אצל נשים "צבעוניות". נשים במדינה מפסידות בסך הכל 87 מיליארד דולר מפערי השכר מדי שנה, על פי ארגון ״השותפות הלאומית לנשים ומשפחות״.

החוק יכנס לתוקף ב-2023.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות