32nd Israel Film Festival - שבוע ישראלי
Connect with us

תרבות ובידור

32nd Israel Film Festival

Published

on

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

תרבות ובידור

קים קרדשיאן חוזרת לישראל

Published

on

הכוכבת הבינלאומית ומלכת הביצה ההוליוודית תגיע בפעם השנייה לישראל, הפעם לצורך צילומי קמפיין בכיכובה, כך נודע ל"ישראל היום"

קרדשיאן בדרך לישראל: פתחו יומנים ורשמו לפניכם: אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון, קים קרדשיאן, אחת הכוכבות הגדולות בעולם, צפויה לנחות בארץ ב-‭19‬ במארס, כך נודע ל"ישראל היום".

עבור קרדשיאן מדובר בביקור השני בארץ, והפעם לצורך צילומי קמפיין בכיכובה. כמה ימים קודם לכן יגיע גם המפיק של "משפחת קרדשיאן", גיל גולדשיין, לכנס ‭ INTV‬של קשת, שייערך זו השנה השישית ב-‭12-11‬ במארס.

גולדשיין, זוכה האמי, משמש יו"ר ומנכ"ל של חברת ההפקות ‭ BMP‬החתומה על להיטי ריאליטי כמו "משפחת קרדשיאן", "העולם האמיתי" ו"פרויקט מסלול".

המשך לקרוא

תרבות ובידור

בצלמו ובדמותו

Published

on

אמנם יש לנו גל גדות אחת וגם איילת זורר, ש"עשו את זה" בהוליווד, אבל לא חסרים ישראלים שנסעו בעקבות החלום, ומצאו את עצמם מלוהקים כגופה או מחבל

יהודה לוי ב"איש חשוב מאוד", עונה 2. אל-איי לא מחכה לו

מבקרי הטלוויזיה הנשכניים בישראל מאוחדים לפחות בדבר אחד: אחת הדמויות הכי חינניות ואבודות שניתן למצוא בימים אלה על המסך הקטן בשיראל היא דמותו של יהודה לוי, בעונה השנייה של הסדרה "איש חשוב מאוד" שמשודרת ב"HOT3". העונה הראשונה של הסדרה, שיצרה שירלי מושיוף, הראתה כמה קל סדוק את דימוי הסלבריטאי של לוי, שמשחק בסדרה דמות הנושאת את שמו ומביא עצמו בווריאציה כזו או אחרת. הדמות של לוי בסדרה, ואולי גם בחיים, היא קודם כול נוירוטית, צמאה לתשומת לב, בודדה, וככזו היא מעוררת אמפטיה, ואפילו רחמים.

בעונה החדשה, כל זה מתחדד: לוי מוזמן לאודישן הוליוודי בלוס אנג'לס, כאן השם שלו לא אומר כלום לאיש. לפתע הוא מוצא את עצמו מתמודד עם היותו אלמוני, סיטואציה שמכניסה אותו לחוסר אונים. את התחושות הקשות הוא מנסה להפיג באמצעות קיצורי דרך ופמיליאריות שעליה גדל בישראל, אבל לא ממש מתאימה לנוכח הדוגמטיות האמריקאית.

בין תמונות היח"צ שמקדמות את הסדרה נראה אגרוף עטוף בדגל ארצות־הברית עומד לחבוט בפניו של לוי. אין תמונה מציאותית יותר לעולם המשחק הישראלי: אמנם יש לנו גל גדות אחת וגם איילת זורר, ש"עשו את זה" בהוליווד, אבל לא חסרים ישראלים שנסעו בעקבות החלום, ומצאו את עצמם מלוהקים כגופה או מחבל. הפחד לחזור הביתה אחרי כישלון אל גילויי השמחה לאיד, הופך במצב כזה למשתק ומאמלל.

בפרק הראשון במטוס, השם שלו לא אומר לדיילת האמריקאית דבר וחצי דבר. כשהיא מציעה לו פיג'מה, לאחר ששדרג את כרטיסו למחלקה ראשונה, ושואלת מה המידה שלו, הוא שואל אותה: "איזו מידה אני נראה לך?"

והיא עונה: "אתה נראה לי ממוצע, אביא לך מדיום'"…. לוי, שלא רגיל שמתייחסים אליו כמישהו ממוצע ובינוני, יחווה על בשרו מה זה להיות רחוק מהבית, עקור משורשיו החשופים ממילא.

זה תפקיד חייו של לוי, שגרם לרבים לקחת אותו ברצינות, אולי לראשונה, כשחקן אופי ולא רק כחתיך תורן שגם יודע לשחק ולשיר. ללוי יש גם את הסלנג שלו, את חיתוך הדיבור שכבר הפך למזוהה איתו. המראה המרושל במתכוון בשילוב הזקן, שקצת שיבה כבר נשזרת בו, הופך אותו ליותר מעניין, מורכב ואטרקטיבי. ובגלל שהסדרה הזו עשויה ממבחר סצנות אבסורדיות, אליהן מגיע לוי חף מכל פסאדה, זה ממשיך לעבוד, והדמות שלו ממשיכה לעורר אמון ואמפטיה.

לדברי אריאנה מלמד, מבקרת הטלוויזיה של "הארץ", בהוליווד, באודישנים מקצועניים וחסרי נשמה, אין לללוי כל יתרון. כל הישגיו מחוקים לגמרי, זהותו לא מעניינת איש, שוב ושוב ישאלו אותו "יודה כמו בודהה?"

על סף גיל 40, נישא על גלי הערצה מקומית שהופכים אותו ליצור נרקיסיסטי ותובעני, יהודה לוי יוצא להוליווד עם הבטחה עמומה לאודישן לסדרת טלויזיה נחשקת. פרק הפתיחה מציב אותו בנתב"ג, כורע תחת מתקפת סלפים של נוסעים יוצאים: "תעשה שלום עם היד ככה", תובע מעריץ מדושן עונג מן הסיטואציה, ולוי קצת נעלב: "מה אני, קוף?" אבל זה בדיוק מה שהוא: איש חשוב מאוד רק לכאורה, צעצוע של ההמון, מדגמן קיום שנועד לצריכה המונית. כשחבורה של רווקים בדרך למסיבה בבוקרשט מנסה לביים אותו מניח תפילין — "תניח, תעשה מצווה, תשמח חתן", לוי מסנן מבין שיניים חשוקות, "מה להניח תפילין, אתם הולכים לזיין זונות ברומניה", אבל הוא יודע היטב, טוב מדי, מה העסקה כאן ומבצע את חלקו: אנחנו מעריצים אותך? מגיע לנו נתח מזמנך, מגופך, מכישרונך לחייך יפה על פי פקודה. אתה לא קוף, אתה עציץ בסלון שלנו. גר אצלנו על המסך, לא תשלם?

ההערצה מיתרגמת לקיום בועתי שבו יהודה לוי מקבל טיפול מיוחד ואישי בכל צרכיו, אבל גבולות ההערצה חופפים לגבולותיה של ישראל, וברגע שהוא מאבד את הבסיס הטריטוריאלי לקיומו הייחודי, העניינים מתחילים להסתבך באופן שיוביל להתרסקות: הוא לא יהיה גל גדות הבאה, זה בטוח. הוא ילמד את ההבדלים התהומיים בין תרבות הבידור המקומית שאיפשרה לו לפרוח לבין השוק התובעני, הקשה והמנוכר בלוס אנג'לס. שם, באודישנים מקצועניים וחסרי נשמה, אין לו כל יתרון. למעשה, כל הישגיו מחוקים לגמרי, זהותו לא מעניינת איש, שוב ושוב ישאלו אותו "יודה כמו בודהה?", שוב ושוב יתמרן בין נטייה להרס עצמי, שהוא מביא אל המסך בוויתור מוחלט על החן והפתיינות, לבין הידיעה שזו ההזדמנות האחרונה שלו.

מלמד: "בסצינות מצוינות, בתסריט אמין ומשכנע לעילא, לוי באמת נלחם כאן על חייו כשחקן שראוי להרבה יותר מסך ההערצה מבוססת־הסלפי שצבר. והוא מצליח, והוא מתגלה כפרפורמר גדול יותר מכפי שהכרנו עד כה, בסדרה חכמה ומרירה־מצחיקה שמשתבחת מרגע לרגע. למעריצים המושבעים: היה שווה לחכות, ועוד איך".

המשך לקרוא

תרבות ובידור

כשג'ניפר אניסטון התקשרה לדולי פרטון

Published

on

יום אחד התקשרה ג'ניפר אניסטון לדולי פרטון, כבר בת 73, והציעה לה לכתוב פסקול לסרט • התוצאה היא הסרט "גדולה מהחיים, שמבוסס על רב המכר "סופגנית" ושעולה היום בקולנוע

פרטון ואניסטון

היום יעלה בבתי הקולנוע הסרט "גדולה מהחיים", עיבוד לרב המכר "סופגנית" (Dumplin) של הסופרת ג'ולי מרפי.

"גדולה מהחיים" עוסק בתרבות תחרויות היופי המקומיות בארה"ב. נערה צעירה בעלת עודף משקל, ווילודין המכונה "דאמפלין" (השחקנית העולה דניאל מקדונלד), מחליטה להירשם לתחרות כאקט מחאתי ביחד עם חברתה הטובה אל (השחקנית הישראלית אודיה רש). הצעד מפתיע בעיקר את אחת המארגנות הוותיקות של התחרות וזוכת העבר, אמה של דאמפלין, רוזי (שאותה מגלמת ג'ניפר אניסטון). אניסטון גם נמנית עם מפיקי הסרט העצמאי, שנרכש להפצה על ידי נטפליקס ומוקרן גם בבתי קולנוע.

אחת מכוכבות הסרט היא דווקא מי שלא מופיעה על המסך אלא רק קולה נשמע: דולי פרטון, האלילה של דאמפלין. פרטון אחראית לפסקול הסרט ומבצעת את שיר הנושא "Girl In The Movies" שכתבה ביחד עם לינדה פרי, הסולנית לשעבר של להקת הניינטיז "פור נון בלונדס", ומי שכתבה להיטים כמו "Beautiful" של כריסטינה אגילרה ו־"Get The Party Started" של פינק. השיר של פרטון ופרי מועמד לפרס גלובוס הזהב בטקס הקרוב בקטגוריית השיר המקורי.

פרטון, שתחגוג בחודש הבא יום הולדת 73, מנהלת קריירה מוזיקלית כבר יותר מ־50 שנה. באמתחתה 64 אלבומי אולפן, 183 אוספים שונים ותשעה פרסי גראמי. היא הופיעה בשלל ספיישלים בטלוויזיה, ואת הבכורה הקולנועית כשחקנית עשתה ב"9 עד 5" שיצא ב־1980, לצד ג'יין פונדה ולילי טומלין. פרטון היתה מועמדת לאוסקר על שיר הנושא מהסרט. פעם נוספת היתה מועמדת לאוסקר ב־2005 על שיר הנושא "Travelin’ Thru" מהסרט "טרנסאמריקה" בכיכובה של פליסיטי האפמן. היא שיחקה גם בסרטים "מגנוליות מפלדה" וב"איזו מין שוטרת 2" עם סנדרה בולוק.

בתום הקרנה מקדימה של "גדולה מהחיים", אמרה פרטון כי שמעה לראשונה על הספר מאנשים שסיפרו לה כי היא מככבת בעלילה שלו (כאלילה של גיבורת הספר). "קראתי אותו מתוך סקרנות, כי הרבה אנשים התחילו להסב את תשומת ליבי לכך שאני מככבת בעלילה מבלי ידיעתי", סיפרה. "כעבור כמה שנים קיבלתי טלפון מג'ניפר אניסטון עם בקשה להשתמש בשירים שלי, ואחרי שהסכמתי, היא שאלה אם אהיה מוכנה לכתוב שיר מקורי יחד עם לינדה פרי – ואמרתי שכן. זו היתה הפעם הראשונה שבה חברתי ליוצרת־אישה. כתבנו שישה שירים חדשים לפסקול. הכל התגלגל כמו כדור שלג. מה שכן, סירבתי להצעה לשחק בו, כי הרגשתי שזה כבר יותר מדי אגואיסטי".

לדברי פרטון, היא ממעטת בהופעות משחק כי לרוב היא לא מרגישה שזה בא לה בטבעיות. "כשהתחלתי לשחק בלי ניסיון הנחו אותי להיות עצמי. לכן, עד היום אני מרשה לעצמי לקחת רק תפקידים שאני מרגישה איתם בנוח", אמרה. "ב'מגנוליות מפלדה' גילמתי בעלת סלון יופי, שזה בטח המקצוע שהייתי בוחרת בו אלמלא השירה. ב'9 עד 5' הבנתי על הדרך כיצד לגלם מזכירה. אבל גם הייתי טובה בתור זונה ב'בית הזונות הקטן הטוב ביותר בטקסס'. אחרי הכל, הייתי מועמדת לגלובוס הזהב ב־1982. כנראה זה תפקיד שעשיתי לא רע", היא צוחקת, "אני לא קופצת גבוה מדי. אני ממילא בחורה די נמוכה".

המשך לקרוא

אירועים קרובים

ינו
21
ב
19:00 שולחן ט"ו בשבט עם הרב יוסף הכהן ... @ עדת ישורון
שולחן ט"ו בשבט עם הרב יוסף הכהן ... @ עדת ישורון
ינו 21 @ 19:00 – 20:00
שולחן ט"ו בשבט עם הרב יוסף הכהן קהאן @ עדת ישורון
רבנים ותושבי לוס אנג'לס מקדמים בברכה את הגיעו לעיר של הרב הצדיק המקובל יוסף יואל הכהן קהאן שליט"א מ'מבקשי אמונה'. הרב קהאן יהיה אורח בארוע מעמד שולחן לט"ו בשבט ביום שני, 21 בינואר, ב-7 בערב,[...]
ינו
24
ה
20:00 Shiri Maimon!! @ Wilshire Ebell Theater
Shiri Maimon!! @ Wilshire Ebell Theater
ינו 24 @ 20:00 – 21:00
Shiri Maimon!! @ Wilshire Ebell Theater
SAVE THE DATE Shiri Maimon January 19 – New York January 20 – Boston January 22 – Miami January 24 – Los Angeles January 25 – Palo Alto January 27 – San Diego Superstar Shiri[...]
ינו
25
ו
17:57 השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב!!
ינו 25 @ 17:57 – 18:57
השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב" מזמינה אותכם לארוחת שבת באווירה ישראלית עם מלא יהודים מכל רחבי העולם. שירים, הכרויות, הפתעות ועוד. מוזמנים לבדוק בדף הפייסבוק השבת אצל יניב, או ליצור קשר בטל': 877-969-1932. שבת שלום!
ינו
26
ש
20:00 גגים עשור לאירגון מת"י – "נגיעות...
גגים עשור לאירגון מת"י – "נגיעות...
ינו 26 @ 20:00 – 21:00
גגים עשור לאירגון מת"י – "נגיעות של תרבות"
חוגגים עשור לאירגון מת"י – "נגיעות של תרבות" עשור למת"י בערב חגיגי בסיני טמפל. סיגל כהנא – סטנד אפ; "שני עולמות" – קטע ממופע ריקוד וחיים משותפים של שני רקדנים, האחד חרש והשנייה שומעת; מוזיקאים[...]

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות