fbpx
Connect with us

תחבורה

3 Row Seats SUV מבחן דרך – פרק ב – Road test: Acura MDX vs VW Atlas

Published

on

שנת 2019 הגיעה עלינו לטובה ועימה מבחר גדל של רכבים משפחתיים גדולים ומפנקים ומהווה המשך לכתבה ההשוואתית הקודמת של רכבי הSUV עם שלוש שורות מושבים. לנוכח הביקוש המתגבר לרכבים מסוג זה החלטתי להוסיף דגמים נבחרים מהקטגוריה הפופולארית להשוואה של ההיצע בשוק לשנתון הנוכחי. מכיוון שהפופולאריות של הרכבים באה לידי ביטוי בכל קבוצות מחיר בחנתי רכבים רק שהמכנה המשותף בינהם זה שלוש שורות מושבים. כל אחד מהרכבים בכל קבוצות המחירים השונות ובגדלים שונים, מציע תמורה כספית הולמת. האמת שבימינו, עם תהליך הגלובליזציה בענף ושיתוף פעולה בין יצרנים איכות הרכבים עלתה ורוב הרכבים המוצאים למכירה בארה״ב הם רכבים באיכות גבוהה יחסית לדגמים מהעבר.

רכבים באיכות ירודה, עם נתוני בטיחות נמוכים וביצועים רדודים פשוט לא נמכרים ויוצאים מהשוק יחסית מהר מאוד. קהל הקונים בימינו מתוחכם ומלומד יותר. בעזרת האינטרנט הקונה הממוצע מסוגל לבצע הבדלי שוק בין האופציות השונות בקלי קלות כך שכל קניה נעשת חכמה יותר ועל יצרני הרכב המחויבות ליצר רכבים טובים יותר.

כל הרכבים שנבחנו לכתבה היו בעצם רכבים טובים. נקודה. בימינו, הבחירה בין דגם אחד לאחר נעשת למעשה על בסיס של תמורה למחיר, אופי הרכב, נתוני ביצועים, גודל הרכב ועיצובו. מבחינה אסטטית הבחירה בין הדגמים זה ענין של ״טעם וריח״ כך שההיתמקדות שלי למען כתבה רלוונטית יותר ביתר הנתונים ההשוואתיים ולא על אסטטיקה למרות הרקע שלי בעיצוב רכבים.

Acura MDX SH-AWD

-מחיר רכב המבחן $60545
ה MDX לקח מקום ראשון בתור ה Best-selling Three-row Luxury Crossover of all time עם מכירות של מעל ל 750,000 יחידות עד 2017. הוא גם שומר על מקום שני בתור best selling luxury crossover אחרי ה LEXUS RX הנפוץ. ב 2017 הדגם עבר מקצה שיפוצים חיצוני ופנימי שנתנו לרכב מראה עדכני כנגד המתחרים. לקראת 2019 אקורה שידרגה את הדגם המוצלח עם גירסת ה A-Spec שמוצעת רק בגירסת All Wheel Drive, כוללת אופציות ועידכון חיצוני ופנימי נוסף, גלגלים בגודל 20 אינץ, ותיבת הילוכים בעלת 7 מהירויות. עם תג מחיר של $59,550 (MSRP) ומחיר במבחן של $60,545 ה 2019 MDX Sport Hybrid SH-AWD היה הרכב השני ביוקרו בכתבה זו אולם רמת הפינוקים והטכנולגיה המצויים ברכב עולה על רוב המתחרים כך שהמחיר בהתאם.

האקורה מפנקת מאוד בעזרת טכנולגיה חדשנית גם מחת למכסה המנוע וגם בסביבת הנהג.
פנים הרכב אינו מתפשר מבחינת כמות הפינוקים או מקום איכסון ולא ניתן לזהות שהרכב היברידי מכיוון שכל מכללי החשמל שהוספו לדגם הרגיל הוסתרו בצורה שאינה נגלת לעין. ה MDX SH-AWD הגיעה עם כמות מכובדת של אופציות כיוונון נהיגה וטכנולגיה מובנת ברכב. היצרן מאפשר לנהג לברור ולבחור בין שיוב אופציות אלו ולכן כמות הכפתורים והשעונים ברכב מכובדת ביותר והזכירה לי במעט סביבת טייס. ניתן לומר בקלות שהרכב משוכלל ביותר לנהג/ת הממוצע שאינו צריך אופציות שונות לנהיגה יומיומית. רכב המבחן הגיע עם ריפודי עור בצבע שוקולד ושילוב גווני חום הפנימיים תואמים היטב את הצבע החיצוני. פנים הרכב מרוהט במגוון צבעים נעימים ושינויי חומרים בין עור, פלסטיק, כרום ודמוי עץ נעימים לעין ולמגע. סביבת הנהג מרווחת גם לאדם גבוהה ואין בעיה למצוא תנוחת ישיבה מושלמת. שיפוע מכסה המנוע מאפשר לנהגים יותר נמוכים יכולת ראיה בין סבירה לטובה מקדימה אולם קצת מוגבלת מאחור בגלל שיפוע דרמטי של הקורות האחריות.

מסך המידע הגדול במרכז הרכב מקשה מעט על ניווט בין האופציות השונות בגלל השתקפות אור במשך היום אולם רוב מידע הרכב מוצג גם על מסך קטן שממוקם במרכז לוח השעונים. כניסה ויציאה משורת המושבים השלישית ברכב די מוגבלת בגלל זווית השיפוע של משענת שורת המושבים השניה בשילוב עם תזוזה קצרה מאוד של בסיס המושב מוגבלת. רמת הפינוקים בשורה השלישית מוגבלת ל שני מטעני USB ושני מחזיקי כוסות. מרווח הרגלים גם מצומצם בשורה השלישית ומבחינה ריאלית אינו מאפשר ישיבה של שני אנשים בוגרים אבל אינו מהווה בעיה לילדים קטנים. סביבת תא המנוע מופשטת ביותר בעזרת כמות מכובדת של כיסויי פלסטיק שלא מתירים ספק שטיפול ברכב צריך להעשות על ידי מוסך מורשה ולא על ידי חובב רכב בביתו. ברור לחלוטין שאקורה אינה רוצה התעסקות מיותרת של אנישים שאינם מוסמכים עם הרכב. בהתחשב בעובדה שהרכב מורכב ביותר, רצוי שכך.

בנסיעות עירוניות ובמצב Comfort הנסיעה ברכב ממש מפנקת (וחסכונית יחסית) ובכל הזדמנות שיצאתי מהעיר והעברתי למצב Sport או Sport + הרכב התאים עצמו לתנאי הכביש, נהיגה יותר אגרסיבית ובעיקרון היה ממש מהנה לנהיגה. ברוב המקרים נמנעתי ממצב נהינה Normal והתמקדתי על מצבי הנהיגה הקיצוניים יותר. ההרגשה הכללית היתה של רכב קטן מידות ורק צריכת הדלק שעלתה משמעותית בנהיגה מהירה הזכירה לי עד כמה הרכב גדול וכבד. הרכב מתאים עצמו לסטייל הנהיגה שאתה רוצה, מנהיגה עצלה בפקקים לאחיזת כביש מרשימה בפיתולי הרים. חשוב לי לציין שבכל תנאי נהיגה, הרכב תמיד הרגיש ספוטיבי וקטן מידות ביחס לגודלו ומשקלו האמיתי. הרכב במבחן היה SPORT HYBRID שהירשים גם בנתוני תצרוכת הדלק 26 city ו 27 highway – יחסית לא רע לגודלו ומשקלו. תצרוכת הדלק הממוצאת שקיבלתי בזמן המבחן נעה בין 21.1 ל 23.3 mpg לפי נתוני המחשב הפנימי ברכב. עם טנק דלק מלא הרכב מציג 423 miles כטווח נסיעה ממוצא.

המנוע ההיברידי 3.0L VTEC V6 with Variable Cylinder Management מספק כ 312 כ״ס דרך תיבת הילוכים 7-Speed Dual Clutch Transmission
נתוני צריכת הדלק מרשימים בזכות מערכת היברית מושלבת שעובדת בצורה חלקה ביותר בשני מצבי הנהיגה ועוברת בין מצבי הנהיגה בעדינות ללא שום אינדיקציה בתוך תא הנוסעים. הגירסה ההיברדית מכילה שלושה מנועים חשמליים שאחד ממוקד בתוך תיבת ההילכים והשניים האחרים בחלקו האחורי של הרכב. התוצר כוח הסופי של המערכת מגיע לכ 290 כ״ס ו 267 lb-ft ו״מיובא״ ל MDX ול RDX מרכב העל NSX דבר מרשים בפני עצמו והסיבה המכזית לכך שלמרות מימדיו הגדולים של הכב, אופיו וההנאות ממנו גדולות יותר.

VW Atlas 2/0T SE

  • מחיר רכב המבחן $34514
    לאורך השנים היצרן הגרמני שתניד הבין את חשיבות השוק האמריקאי וחשב באהבתו, לא ממש הבין מה הצרכן האמריקאי באמת רוצה. בדרך כלל ניתן לומר שבמשך השנים פולקסוואגן, ברוב המקרים, עידכנו דגמים אירופאים למטרות שיווק בשוק באמריקאי. למרות גודלו וחשיבותו להתפתחות היצרן מגרמניה, החשיבה (הלא רשמית) היתה שהיצרן יודע יותר טוב, מה מתאים לשוק האמריקאי ומה לא. במקרה של האטלאס, פולסוואגן ממש חרגו מהתנהלות זו ופיתחו רכב ממש מפתיע באופיו. ההפתעה בעיקר היא עד כמה האטלס לא משקף את אופיו האירופאי והשמרני של היצרן אלא את רצונו של היצרן להפוך ליצרן גלובאלי שמתאים את דגמיו לשווקים השונים. במידה מסוימת התנהלות זו מעידה על צניעות מסויימת שהיצרן לא היה מאופין לו בעבר. אולי שינוי החשיבה והצניעות המסוימת נובעת מהתפתחות פרשת הדיזל ואולי לא אבל אין ספק שהנהלת החברה הבינה שעל מנת לבסס עצמם מחדש בשוק האמריקאי, ה SUV הגדול צריך להיות מותאם לקונה האמריקאי וצרכיו ולא להוות פשרה כלשהי על בסיס דגם אירופאי כפי שהטוראג הקודם היה. אין ספק שהטוראג היה רכב מעולה מהרבה בחינות אולם חשיבת היצרן היתה בשיווקו כדגם גלובאלי וביצירת גירסאות מקבילות למותגי הבית כגון אאודי ופורשה.

לעיתים קשה לסכם רכב במילה או שניים. במקרה של האטלס, ממש קל, ענק. ענק מביחנת גודל כמובן. ענק מבחינת תא נוסעים, ענק מבחינת מרווח רגלים, ענק מבחינת מקום למטען, ענק מבחינת תא מנוע. ענק. האטלס אינו מתבייש בגודלו והעיצוב החיצוני מדגיש זאת. עם משתחים ארוכים ושטוחים, פינות ישרות ״חדות״ וקווי אופי קיצוניים, עיצובו של האטלס שונה מעיצוב יתר דיגמי היצרן. העידון וה״תחכום״ האירופי בשאר הדגמים חסר באטלס. למרבה האירוניה המנוע (יחסית קטן) בנפח 2.0 עם מגדש טורבו מוחבה היטב בתא המנוע ה… ענק ונראה ממש שקוע בתוכו. 24.3 MPG הקיצר יש הרבה מקום למנוע גדול יותר מתחת למכסה מנוע. המנןע החסכוני סיפק ממוצע צריכת דלק של נתון מכובד בהתחשב במימדיו של הרכב. בנסיעות בין עירוניות, ובזמן עקיפה, חוסר הכוח הורגש היטב וכל תאוצה ועקיפה הצריכה תיכנון, חישוב ומרחק רב להשלימה. בנסיעה עירונית, לא הורגש חיסרון הכוח אולם תיצרוכת הדלק הטובה הנפיקה מרחקים בין 360 לכ 405 מיילים בין תידלוקים.

סביבת הנוסעים והנהג היתה מעוצבת היטב וביעילות גרמנית טיפוסית. כל המתגים, שעונים ומחוונים ממוקמים במקום אידיאלי לתפעול קל ויעיל. האטלס מעיד על יצרן מנוסה שפועל כמכונה מושומנת היטב ליצור רכבים פראקטיים אבל היה חסר לי משהו, היה חסר לי כוח, היה חסר לי אופי והיה חסר לי נשמה. בהתחשב במחירו הנמוך ביחס למתחרים, האטלס מספק תמורה מעולה כרכב גדול שמיועד להניע נוסעים מנקודה לנקודה וזהו. בניגוד לטוראג, קודמו בעל תג מחיר גבוה בהרבה, האטלס מספק את התמורה הבסיסית למחירו הנמוך ויפה שכך. המושבים הקדמיים והספסלים האחרויים , נוקשים למדי אולם נוחים בנסיעות ארוכות. מפנוקים? לא ממש אבל בהחלט תומכים היטב. הנדסת האנוש ותכנון הפנים של היצרן מהמובילים בשוק וגם באטלס ניתן לראות זאת בבירור. למרבה האירוניה, רכב המבחן הגיע בצבע צהוב חרדל מיטאלי והזכיר מעט אוטובוס של בית ספר. אולי זה המסר שפולקסוואגן רצו, אולי, אבל בהחלט זה המסר שעבר. האטלס מיועד למי שמחפש רכב גדול, שיכול להכיל את כל המשפחה ואת כל הקניות מקוסטקו בקלות וביעילות.

בשבוע הבא, נשווה בין יפנית פופולארית נוספת, הניסן פאטפיינדר לבין הקוריאנית בעלת התמורה הכספית הנדיבה עם אופי ועיצוב גרמני במהותו. הניסן שונה מאוד מהמתחרה מבית ה MDX והקיאה שונה מהפולקוואגן למרות ה DNA המשותף מאחורי הקלעים (מעצבי בית בעלי עבר משותף).

לחץ להגיב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כללי

תערוכת הרכב של לוס אנגלס 2023.  מה השתנה ומה נשאר אותו הדבר?

Mustang GTD

וואי איזה תזמון יש לתערוכה השנה?!  בדיוק איך שנסגר לנו ה 10 Fwy  כתוצאה מהשריפה ההיא, נפתחת לנו תערוכת הרכב מטרים ספורים מאיפה שהכביש המהיר נסגר לתיקונים הניצרכים.  למה זה משנה?  כי כל הכבישים מסביב הפכו למגרשי חניה דחוסים כתוצאה מכך שכל התנועה שבדרך כלל ״זורמת״ בכביש המהיר מעל, עכשיו נאלצת להתמודד עם הכבישים המקומיים בדאון טאון.  העסקים המקומיים באזור מתלוננים על כך שלא ניתן להגיע אליהם ופרנסתם נפגעה קשות מאז השריפה המיסתורית.  בתחלס, השריפה, הפקקים והבלגן באזור לא יעזרו לתערוכת הרכב למשוך את קהל המבקרים כבשנים קודמות.  העירייה דיווחה שהכביש נפתח חזרה לתנועה ביום שני בבוקר אבל יש הרבה ספקות לגבי איכות התיקון המזורז ושיפור התנועה באזור.

NISSAN Nismo x 2

גם השנה, יצא לי לבקר בתערוכה.  הופתעתי ולא כל כך לטובה.  האמת שלפני זמן רב, גם עבדתי ישירות עם הנהלת התערוכה והייתי המעצב הגראפי הבכיר של הארגון שנים רבות.  כמבקר קבוע של התערוכה, מעל לשלושה עשורים, יש בידי קנה מידה לבחון את ״ביצועיה״ של התערוכה מבחינת מספר מבקרים, מספר מציגים וארגונה באופן כללי.  התערוכה פתוחה לקהל כ 10 ימים ותכיל מעל ל 1000 רכבים בתצוגה שיתפרסו על מיליון פיט מרובעים (לפי טענת המארגנים).  המספרים נשמעים טוב אבל, בפועל, מספר גדול של יצרני רכב בחרו שלא להשתתף השנה. עובדה זו היוותה בעיה עבור המארגנים מכיוון שצריך ״למלא״ את החלל הפנימי שנוצר.  כמובן שאפשר להגדיל את המרחק בין הרכבים החונים, להרחיב את המעברים השונים בין דוכני היצרנים וכו אבל האם זה מספיק?  כנראה שלא.  השנה התווספו מספר טריקים נוספים למלא את החלל הריק.

Hart Ferarri 812

מספר גורמים רצינים השפיעו על החלטת יצרני הרכב לא להשתתף בתערוכה.  שביתה ארוכת הטווח של עובדי ענף הרכב (United Auto Workers (UAW)), הורידה את תפוקת הרכבים בארה״ב משמעותית,  עלית הריביות בשנים האחרונות, הורידה משמעותית את מכירות הרכבים וכיום יצרני הרכב ״יושבים״ על סטוק ענק של רכבים שלא נמכרו.  הכלכלה בכלל ומצבם הכלכלי של האוכלוסיה הממוצעת אינה מאפשרת קנית רכבים חדשים כבימים עברו.  יחסית לנפילת המכירות דרך הדילרים, עלתה המכירות דרך האינטרנט.  כל האלמנטים הללו מאלצים את יצרני הרכב להדק חגורות ולצמצם הוצאות.  ההשקעה בביתן ותצוגה ראוותנית בתערוכת רכב מרכזית כמו התערוכה בל.א. גדולה במיוחד ואינה מוצדקת כלכלית במקרים רבים ולכן יצרנים רבים בחרו פשוט לא להופיע.  

Equinox AWD

רישמת היצרנים שלא הופיעו השנה ארוכה במיוחד וכוללת את – 

Alfa Romeo, Audi, BMW, Infiniti, Jaguar, Mercedes-Benz, Mazda, MINI, Volvo, Stellantis (FIAT, Dodge, Chrysler and Jeep), Porsche

אז מי נשאר אתם שואלים? אלו היצרנים ש״זכו״ להופיע והאמת זכו בהמון מקום מרווח להציג את המבחר שברשותם. 

Honda, Acura, Hyundai, Subaru, Chevrolet, VW, Lexus, Toyota, Nissan, Kia, Lucid, Ford

2025 Subaru Forester

האם התמונה שאני מציג ממש עגומה?  תלוי את מי שואלים.  היצרנים שכן הגיעו הפגינו כוח ושרירים על פני מטרים מרובעים רבים שהיו ברשותם.  סביר להניח שקיבלו אחלה דייל מהמארגנים.  טויוטה הציגה כל רכב וכל דגם שעומד ברשותה לשוק האמריקאי ועדיין נשאר להם מספר מרחבים פנויים  ב South Hall כדי להציג את שיתוף הפעולה ותמיכה בינם לבין ארגוני נכים שונים, טויוטה טרחו גם להוסיף מגרש(ון) כדורסל ומסלול ספרינט בין הרכבים השונים.  פורד לאומתם, בנו מסלול הדגמה לנסיעת שטח (בתוך ה West Hall) על מנת להתרברב ביכולתיו של ברונקו הנחמד.  הונדה שפיתחו סקוטר חשמלי מתקפל, נהנו מהמרווחים הפנויים בתוך הבנין לבנות מסלול מירוצים קטן לאלו שרוצים לבחון את יכוליו של הסקוטר המעניין.  הקיצר, היצרנים שלא הגיעו לתערוכה, הפסידו, ואלו שכן השתתפו, הרוויחו.  

LUCID Gravity

בתחלס, מה חדש ומה מעניין בתערוכה? למרות גודלה המצומצם של התערוכה עצמה (לפימספר היצרנים המשתתפים), עדיין היו מספר השקות מענינות וחשובות לשוק המקומי.

LUCID בהשקה עולמית, הציגו את הSUV החדש, Gravity.  הספק הרכב עומד על 3.6 מייל לכל קילווואט/שעה, עם כ 800+ כוחות סוס מירבים ותאוצה של 3.5 שניות ל 60 מייל/שעה.  בפיתוח הרכב החדש, היצרן התמקד על ארבעה אלמנטים מרכזיים: המרווח הפנימי אישי של הנוסעים ובעיקר הנהג, ביצועי הרכב על הכביש והשטח, פינוק דרך איכות המוצר, אווירה ברכב וישור בין הגוף והנפש.  שלושת האלמנטים האלו מגובשים דרך ביטחון לנהג עם טווח נהיגה ארוך במיוחד.

Subaru גם בחרו להשיק עולמית את ה Forester החדש לשנתון של 2025, שיגיע לשוק גם בגירסה היברידית כשנה אחר כך.  היצרן התחייב ואמר שעד ל 2026 יהיו כ 4 דגמים חשמליים ברשותו  ועד 2028 כ 4 דגמים נוספים.  

Acura ZDX

ב”קבוצת" ההשקות המקומיות, 

פורד השיקה את המוסטאנג GTD עם תג מחיר של כ $300000, הונדה הציגה את ה Prologue הSUV הכל חשמלית עם טווח נהיגה של כ 300 מיילים ו מטען DC מהיר, לצד גירסת קונספט של ה Prelude היברידי שחוגג 45 שנים להשקת הגירסה המקורית ב 1978. אקורה, בת משפחתה של ההונדה, הציגה את ה ZDX Type S החשמלית בגרסת הכביש החדשה.  לקטגורית ההיברדיות המהירות, מצטרפת גם ה קורבט E-Ray מבית שברולט.

Honda Prelude
Honda Prologue

בהתחשב בעובדה ש יצרני הרכב הגרמנים בחרו להשאר בבית (למעט פולקסוואגן) היצרנים הקוריאנים בחרו לעשות שרירים והיו דומיננטים במיוחד השנה עם דגמים חדשים והצהרות גדולות. יונדאי השיקו את הסאנטה פאי החדש עם מראה עיצובי מרענן ויפיפה.  הבשורה הגדולה מבית היצרן הקוריאני היא שיתוף הפעולה עם אמאזון כפלטפורמה למכירת רכבים מבית יונדאי.  יהיה מעניין לראות את פרי שיתוף הפעולה הזה וכיצד זה ישפיע על היחסים עם רשת הדילרים הקיימת היום.  

Genesis GV80 Coupe
Hyundai Santa Fe XRT

קיאה הציגה מספר רכבי קונספט מעניינים ( EV3, EV4, EV9) שמעידים על הכיוון העיצובי העתידי של המותג.  הקיאה סורנטו החדש הושק והתווספה גם גרסת שטח בשם  X-Pro.  קיאה גם הצהירה שמעל יצור רכבים חשמליים יפתח במדינת ג'ורגיה על מנת לעמוד בביקוש הגובר של הדגמים השונים.  קיאה הצהירה שהחלה שיתוף פעולה עם Ocean Cleanup  חברה אירופאית שמתמחה באיסוף פלסטיק מהים והנהרות ברחבי העולם.  חלק ניכר מהחומרים הנאספים ימוחזרו וימצאו דרכם לרכבי קיאה עתידיים.

KIA EV3 EV4
KIA EV9
KIA Ocean CleanUp
KIA Sorento

טויוטה שמרה על קו שמרני השנה והשיקה שני דגמים חשובים למכירות המקומיות:  הקאמרי החדשה שתגיעה בגירסה היברידית בלבד וגירסת קרוסאובר של הקראון החדשה.   טויוטה, בקו שמרני ומחושב היטב מהמרת על רכבים היברידים יור מחשמליים בלבד והצהירה שכל דגמי טויטה בעתיד הקרוב יהיו בגירסה היברידית ולא בגרסת internal combustion engine (ICE or IC engine).  האם זה סופו של המנוע בנזין?  ימים יגידו (אני מהמר שממש לא).

VW ID Buzz

עם מבחר משאיות אוכל שחונות לצד הבנין,  מבחר גדול של רכבי חשמליים שזמינים לנסיעת מבחן במסלול מיוחד שחובק את ה convention center ואטרקציות שונות בתערוכה עצמה,  השנה תערוכת הרכב הרגישה יותר כמו County Fair שמיועד לכל המשפחה.  אולי בגלל השריפה מתחת ל 10, הפקקים מסביב, יגיעו גם פחות מבקרים לתערוכה כך שיהיה יותר קל לבחון את הרכבים בתצוגה מקרוב ולהנות מהמרווחים ללא התמודדות עם קהל דחוק.  נראה לי שגם כאן יש ספין חיובי בכל הסיפור.  תהנו.

לתמונות ופרטים נוספים על התערוכה, אנא בקרו באתר

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות