מצב חירום בלוס אנג׳לס:״אנחנו במצב של אסון הומינטרי״; הגבלות על אמבולנסים בפינוי לבתי חולים – שבוע ישראלי
Connect with us

Featured

מצב חירום בלוס אנג׳לס:״אנחנו במצב של אסון הומינטרי״; הגבלות על אמבולנסים בפינוי לבתי חולים

בתי החולים בעיר ובמחוז קרסו בשל התפרצות הקורונה • ראש מערך בריאות הציבור הורתה: "לא לפנות לחדרי המיון אנשים עם סיכויי הישרדות נמוכים"

Published

on

התפרצות מגפת הקורונה במחוז לוס אנג'לס, הכולל את העיר עצמה, הגיעה למצב בו בתי החולים קורסים מה שגרם למפקחת הבריאות המחוזית, הילדה סולדיס, להוציא הוראה חריגה לפיה "אין לפנות לבתי החולים אנשים שחוו בעיה רפואית שהסיכויים לשרוד בה נמוכים".

הסיבה להוראה היא מצב מערכת הבריאות המקומית, שמוצפת בחולי קורונה, עד כדי כך שבתי החולים פתחו אוהלים גדולים והשמישו כנסיות כדי לנסות לשלוט בזרם הענקי של המאושפזים שזורם אליהם. "אנחנו במצב של אסון הומניטרי, יש לנו 7,900 חולים מאושפזים, 21% מהם במצב קשה" ציינו גורמים רשמיים במחוז.

למעשה תפוצת המגפה כה גדולה, עד שמספר החולים המאושפזים קפץ בעוד 200 בני אדם מאז יום שני האחרון. גם מבחינת תמותה אתמול (שלישי) מתו 224 בני אדם ובסך הכל מתו במחוז כ-11 אלף בני אדם מהנגיף.

בעקבות ההצפה, צוותי האמבולנסים קיבלו הוראה רשמית שקובעת כי אין לפנות אל בתי החולים אנשים שהסיכוי שלהם לשרוד נמוך. ד"ר ג'פרי סמית, מנהל התפעול במרכז הרפואי "סדרס-סיני" הסביר כי "מדובר בצו פרטני ומוגבל. הכוונה היא לאנשים כאלו שסבלו למשל מדום לב ולא הצליחו להחזיר להם את הדופק בשטח. לאנשים כאלו ישנם סיכויי הישרדות נמוכים בזמן ההעברה לבית החולים ולכן במצב הנוכחי אין תועלת לפנות אותם".

הקביעה מי יחיה ומי ימות?

חשוב לציין כי המחוז הוציא הוראות מסודרות בנושא שקובע כי "מטופל שעבר דום לב ועבר החייאה במשך 20 דקות, אין לפנותו אלא להכריז על מוות במקום". אך זו לא ההוראה החריגה היחידה של שלטונות הרפואה. למשל בעקבות מחסור במיכלי חמצן, נקבע כי רק מי שאחוז החמצן בדם שלו ירד אל מתחת 90, יזכה למכשיר.המחסור הגדול בחמצן, הוביל את מושל קליפורניה גווין ניוסם, להקים כוח משימה ארצי שתפקידו לספק מכשירי חמצן לבית החולים. הכוח פונה למפעלים ולגורמים מקומיים שונים זאת כדי למלא את המיכלים בבתי החולים עצמם.

נזקי מסיבות השנה האזרחית החדשה

קליפורניה היא המדינה המאוכלסת ביותר בארה"ב ו-1 מכל 9 אמריקtים גר בה. לכן היא משלמת כעת בענק על הכינוסים והמסיבות שערכו אנשים בערב השנה החדשה בשבוע שעבר. ביטוי לכך הוא קפיצה של 22 אלף חולים חדשים שדווחו וכן העובדה כי שיעור המתים במגפה עומד במדינה כרגע על 27 אלף בני אדם.

ביחס לכך אומרת ברברה פרר, מנהלת תחום בריאות הציבור של העיר לוס אנג'לס כי "אנחנו עומדים בפני גל אדיר, והפעם ניפגע בצורה קשה, הרבה יותר מבעבר. לצערי גם העלייה הזו תימשך".

אמבולנסים ממתינים שעות בכניסות לבתי החולים

גם ברי המזל שכן מפונים לחדרי המיון, עוברים כעת סבל גדול עד שהם מגיעים למחלקות. למעשה, חולים רבים חווים הדרדרות במצבם, כיוון שאין אפשרות לקלוט אותם כרגע. "אנחנו עובדים קשה עם שירותי ההצלה לפנות חולים לבתי חולים רחוקים ופחות עמוסים", אמר ג'פרי סמית.

Featured

בשורות רעות לבעלי הדירות: איסור פינוי הדיירים שלא משלמים שכירות בעקבות נגיף הקורונה הוארך עד סוף יוני

Published

on

קליפורניה מתכננת להאריך את איסור פינוי דיירים עד סוף יוני תוך שימוש בכספים פדרליים לתשלום של עד 80% משכר הדירה של רוב הדיירים שלא שולמו, על פי הסכם שהוכרז ביום שני בין המושל גאווין ניוסום לבין שני מנהיגי החקיקה המובילים במדינה.

ההצעה, אשר חייבת להיות מאושרת על ידי המחוקק הממלכתי, תאריך את חוק המדינה המתוכנן להסתיים ביום שני הבא, שמונע מבעלי הדירות לפנות דיירים שלא יכלו לשלם את שכר הדירה שלהם בין מרץ לאוגוסט בגלל ה-COVID-19.

כדי להיות זכאים להגנה זו, על הדיירים לחתום על "הצהרת קשיים" לפיה הם הושפעו מהמגפה ועליהם לשלם לפחות 25% משכר הדירה המגיע להם בין ה -1 בספטמבר ל-31 בינואר.

הצעה חדשה זו תאריך את ההגנות הללו עד ליום 30 ביוני. אולם היא תשתמש גם ב -2.6 מיליארד דולר שקונגרס אישר לאחרונה לקליפורניה כדי לשלם חלק מאותה שכר דירה שלא שולם.

המדינה תשלם למשכירים עד 80% משכר הדירה שלא שולם – אך רק אם בעלי הבית יסכימו לסלוח על 20% הנותרים ויתחייבו שלא לפנות דיירים.

אם בעלי הבית יסרבו לעסקה זו, המדינה תשלם להם 25% משכר הדירה שלא שולם לדיירים. זה יבטיח שדיירים אלו יהיו זכאים להגנת הפינוי של המדינה ולא יוכלו להיפטר מבתיהם עד לאחר 30 ביוני.

ההסכם הוא בין ניוסום, יו"ר האסיפה אנתוני רנדון ונשיא הסנאט פרו טם טוני אטקינס – כולם דמוקרטים. המחוקק הממלכתי, הנשלט על ידי הדמוקרטים, אמור להצביע על הצעת החוק ביום חמישי.

בהצהרה אמרו שלושת המנהיגים כי ההצעה "שומרת על הגנות פינוי COVID בקליפורניה כשלטון החזק ביותר ברחבי המדינה במדינה."

"אבל יש לנו עוד עבודה לעשות, יחד, כדי להתמודד עם משבר עלויות הדיור המבניות בקליפורניה", נכתב בהצהרה. "המגיפה החמירה את הנושאים הללו, היא לא יצרה אותם. ועבודתנו לטיפול בנושאים בסיסיים אלה חייבת להמשיך בדחיפות ובפתרון."

חבר האסיפה דייוויד צ'יו, דמוקרט מסן פרנסיסקו, אמר כי הוא "מטריד" כי סכום שוכרי החוב ישתלם "נקבע אך ורק על ידי שיתוף פעולה של בעל הבית שלהם." אך הוא שיבח את ההצעה להרחיב את "הגנות הפינוי הקריטיות עד סוף יוני."

"אני מצפה שיהיה צורך לבחון מחדש את החקיקה הזו בכדי לטפל בפערים ולספק הקלות לדיירים נוספים," אמר צ'יו. "אני עומד מוכן ומוכן להמשיך בעבודה עד שכל דיירי קליפורניה יהיו ללא חובות ובדיור מאובטח."

כספי הקלה בשכר דירה פדרלי יהיו זמינים רק לאנשים העומדים בדרישות זכאות פדרליות מסוימות, כולל הכנסה למשק בית 80% או פחות מההכנסה החציונית באזור. זה יתן עדיפות להקלה עבור משקי בית בגובה 50% או פחות מההכנסה החציונית באזור ולאלה שהיו מובטלים לפחות שלושה חודשים. זה יפטור כמה שוכרים בעלי הכנסה בינונית עד גבוהה יותר.

סנאטור המדינה סקוט ווינר, דמוקרט מסן פרנסיסקו ויו"ר ועדת השיכון בסנאט, חושש שההצעה תשאיר כמה דיירים בחוץ. והוא דאג שממשל ניוסום עלול להכשיל את חלוקת הכסף, "בהתחשב בבעיות הלוגיסטיות של קליפורניה במהלך המגיפה" עם דמי אבטלה וחיסונים.

אולם וינר אמר כי המדינה "חייבת להעביר את ההצעה הזו עד סוף השבוע כדי למנוע פינוי המוני."

"הצעה זו מהווה צעד לעבר היעדים הקריטיים של יציבות דיור והתאוששות כלכלית ובריאותית", אמר.

קליפורניה איבדה יותר מ -2.6 מיליון משרות במרץ ובאפריל בגלל מגיפת נגיף הקורונה.

המדינה חזרה ליותר מ 44% מאותם משרות, אך היא עדיין יורדת ב -1.4 מיליון משרות בהשוואה לתקופה זו אשתקד. אבל היה קשה למדוד את ההשפעה שהייתה לכך על השוכרים.

ניתוח שערך בנק הפדרל רזרב בפילדלפיה באוקטובר העריך ששוכרים בקליפורניה צברו שכר דירה ללא תשלום ששולמו.

משרד האנליסט המחוקק הלא מפלגתי אמר כי דמי האבטלה הפדרליים – שהקונגרס הגדיל והרחיב בכל המגפה – הפחיתו את המספר הזה לכ -400 מיליון דולר.

זה מהווה 2% מכלל השוכרים, או כ- 90,000 משקי בית, עם חוב ממוצע של 4,500 $.

קבוצות סנגור לדיור עוררו מחלוקת על כך ואמרו כי המספר בפועל גבוה בהרבה. ניתוח שערך אטלס המניות באזור המפרץ ודיור עכשיו! בקליפורניה מצאו כי 1.1 מיליון משקי בית שכירים עמדו מאחור על שכר הדירה שלהם בדצמבר, מול סכום חוב של כ -3.6 מיליארד דולר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות