fbpx
Connect with us

השבוע בלוס אנג'לס

23 שנה לרצח רבין: קולאג' של חניכי שבט חן יצר את המילים "שלום חבר"

Published

on

פעילות שבט חן, מהגדולים והתוססים ביבשת, נכנסה להילוך גבוה בהנהגת המרכזת מאי לוציאנו והשינשין איתי מינץ – הפעילות השבוע התמקדה בזיכרו של רה"מ שנרצח ובשירת "אני ואתה נשנה את העולם״ – המראות והקולות

מאת: שולי לבב

שבט חן – שבט הצופים בסאן פרננדו ואלי – הוא חלק בלתי נפרד מהנוף של הקהילה הישראלית כבר מעל 40 שנה. בארצות הברית קיימים 23 שבטים ושבט חן אחד השבטים הגדולים והבולטים שבהם. הפעילות בשבט מתבצעת בימי ראשון, בשעות 3:00-5:00 אחר הצהריים, במרכז הקהילתי שפר של ה- IACבוודלנד הילס.

בשבט מדברים עברית עוסקים בערכים וישראליות, ומשתתפים בהתנדבות בקהילה.

בין החגים שפסחו עלינו לטובה התקיימה פעולת הפתיחה. חברי השכב"ג התכוננו במרץ לקראת שנת הפעילות החדשה. מאי לנציאנו המרכזת תמשיך להנהיג ולהוביל את השבט עם תיגבורת בדמותו של איתי מינץ, שהצטרף לשבט חן השנה במסגרת שנת שירות שהוא תורם למדינתנו הקטנה.

את השכבה הבוגרת מובילות תי מרכזות צעירות שגדלו בשבט חן מכיתה ג׳: סול עטיה וניבי מרקוספילד. השכבה הבוגרת עברה הכשרה לקראת שנת הפעילות החדשה תחילה התקיים סמינר לצוות המוביל של השבט הרשגדים והמרכזים הצעירים.

לפעולת הפתיחה הגיעו חניכים וותיקים וחדשים מכיתה ב׳ גדוד הקטנטנים שלנו עד ט׳ שיעברו קורס הדרכה השנה החניכים הכירו את המדריכים שלהם, עברו פעילות כיפית וסיימו במסדר עם מוראלים שבטיים.

עמי, בית ספר לעברית, פתח שנה תוכנית מיוחדת לילדי הצופים: שעת עברית, קריאה וכתיבה בין השעות 2:00-3:00 אח"צ לפני פעילות הצופים. מדובר ביוזמה ברוכה שתחזק לחניכי שבט חן את העברית.

גם השנה שבט חן מזמין משפחות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים להצטרף לקבוצת "צמיד" ללא תשלום.

לשמור על המרחב המוגן

ביום ראשון האחרון הגיעו חניכי שבט חן לבושים בחולצות לבנות ומכנסי חאקי לפעולה לציון 23 שנה הירצחו של ראש ממשלת ישראל יצחק רבין ז״ל.

שבט חן מגנה כל מעשה אלים בין חניכיו אלימות היא אינה דרכו של עולם, אלימות אינה הדרך לפתרון בעיות, אלימות דורסת כל דרך אפשרית לשלום, חברות והידברות. לאלימות פנים רבות – יש אלימות פיזית, ואלימות מילולית, יש אלימות ברשת מאחורי המסכים, ולצערנו יש לה עוד צורות שונות.

חניכי השבט צפו בסרטון קצר על יצחק רבין, פועלו והסיבה להירצחו, קראו על אודותיו ומעשיו במדינת ישראל, שאלו שאלות והתעניינו בסיבות אשר הביאו לרצח. קולאג׳ של תמונות של חניכי השבט משחקים מחבקים ומכבדים אחד את השני יצרו את צירוף המילים המוכר כל כך – ״שלום חבר״.

מסדר סיכם את יום הפעילות. מאי, מרכזת השבט, הדגישה בדבריה שצוות המרכזות, הראשג"דים והמדריכים מצפים מכולם וכמובן גם מעצמנו, לנהוג בדרכים המקובלות בפתרון בעיות וריבים. אנו חייבים לשמור על המרחב המוגן והבטוח של כל אחד מחניכי השבט, חברינו בבית הספר ושאר האנשים הסובבים אותנו. ליישם את שבועת הצופה ולהיות חלק מחברה מאוחדת ושוויונית המקבלת ושומרתמ על כולם ללא הבדל של גזע, דת או מין. לחיות בשלום אחד עם האחר, גם אם הוא איננו חבר שלנו, לקבל את דעת האחר גם אם היא אינה דעתנו.

ניבי, המרכזת הצעירה שלנו, שרה את שירו של אריק איינשטין "אני ואתה נשנה את העולם", בתקווה שהשינוי הזה יקרה בקרוב. לסיום כל חניכי השבט שרו את שירת התקווה בגאווה.

להרשמה וקבלת מידע על פעילות הצופים כנסו לפייסבוק או בקרו באתר השבטי WWW.SHEVETCHEN.COM לפרטים נוספים ניתן לפנות למאי לנציאנו מרכזת השבט -818-836-941 , או לשלוח מייל ל: merakez@shevetchen.com

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

מי עומד מאחורי ציור הקיר החדש של הצעירה האיראנית המנוחה מהסה אמיני בשדרת מלרוז?

Published

on

עבור האומנית וציירת הקירות קלו חאקיאן, היצירה הזו היא אישית. האמנית האיראנית-אמריקאית, שנולדה וגדלה בלוס אנג'לס, בילתה את השבועות האחרונים בהתלבטויות אישיות על המשבר המתבשל באיראן, בעקבות מותו של מהסה אמיני. "קשה לשבת מאחור ממדינה אחרת ולהרגיש שאין שום דבר שאנחנו יכולים לעשות כדי לעזור", אמרה.

זה מה שהוביל את חאקיאן לשתף פעולה עם צייר קיר אחר בלוס אנג'לס, טוד גודמן. גודמן, שצייר ציורי קיר ברחבי לוס אנג'לס, במיוחד במערב העיר, אמר שהוא לא זר ליצירות ממניעים פוליטיים שמעבירים מסר רב עוצמה. בעבר, הוא צייר על הסכסוך הישראלי והפלסטיני ולאחרונה עשה עבודה סביב הפלישה לאוקראינה. כשעיצב את היצירה הזו, הוא רצה שאמן איראני יצטרף אליו בהחייתו ופנה לעזרתו של קלו חאקיאן.

חאקיאן ממעטת לעשות יצירות פוליטיות, אבל היא גם מתעקשת שהפרויקט הזה חורג מפוליטיקה. "זה אפילו לא עניין פוליטי בשלב זה. מדובר בזכויות אדם בסיסיות, ולא יכולתי לשבת בחיבוק ידים ולא עשות כלום. פשוט לא יכולתי", אמרה.

בזמן ששני האמנים עובדים, הם מתקבלים על ידי עשרות מבקרים שנקלעו לציור הקיר בזמן שהם עברו בשכונה או מצאו את המיקום באמצעות מדיה חברתית. בזה אחר זה הם ניגשים אל האמנים ומודים להם על הנצחת מהסה אמיני, שהפכה לסמל במאבק למען זכויות נשים וחירותן באיראן.

"אני לא זה שהם צריכים להודות. הם צריכים להודות לבנות באיראן – הצעירות האמיצות, הגברים, כולם שם בחוץ. אלה הגיבורים. אנחנו רק מנסים להודיע להם שהם נשמעים", אומרת חאקיאן.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות