fbpx
Connect with us

Featured

״צו חסר תקדים״: לוס אנג’לס מערערת על צו השופט המחוזי לאכלס את ההומלסים ב'סקיד רואו' עד אוקטובר

Published

on

מחוז לוס אנג'לס הודיע ​​לבית המשפט לערעורים בארה"ב כי הוא ילחם על צו השופט הפדרלי לפיו על העיר והמחוז להציע דיור לכלל האוכלוסיית חסרת הבית בעיר סקיד רואו שבמרכז העיר עד אוקטובר.

הודעת הערעור בת שלושה העמודים שהוגשה בסוף יום רביעי לבית המשפט הפדרלי בלוס אנג'לס, מציינת בפשטות כי בית המשפט המחוזי מערער על הצו של השופט המחוזי של ארה״ב במחוז לוס אנג’לס, דייוויד או.קרטר, לקבוע לוח זמנים לפיו יש להציע הצבה של נשים רווקות וילדים ללא תמיכה בעיר סקיד רואו תוך 90 יום, וכי לכל אדם חסר אמצעים באזור מרכז העיר חייב להיות מוצע מחסה עד 18 באוקטובר.

גורמים רשמיים מאמינים כי כיום ישנם כמה אלפי אנשים המתגוררים ברחובות Skid Row. על פי נתוני הרשות לשירותי חסרי הבית בלוס אנג'לס, יותר מ-1,400 אנשים באזור קיבלו התאמות זמניות בשנה שעברה.

בעקבות הצו של קרטר בן ה-110 עמודים, בו הורה על מעקב וביקורת על הכסף הציבורי שהושקע בשנים האחרונות כדי להילחם במשבר שהתפשט ברחבי האזור – עורכי הדין העירוניים והמחוזות טוענים כי הצו הולך רחוק מידי, בלתי ניתן לניהול ובסכנת הפיכת תפקיד השלטון המקומי ותוכניות ותיקות העוסקות בחסרי הבית.

הצו הפתאומי של השופט הגיע בתגובה לבקשה להתערבות מיידית בבית המשפט שהוגשה בשבוע שעבר על ידי ארגון ״L.A.- הברית לזכויות אדם״ ( L.A. Alliance for Human Rights), התובעים בתביעה פדרלית המבקשת לחייב את העיר והמחוז לטפל במהירות וביעילות בבעיה.

שופט בית המשפט המחוזי בארה"ב דיוויד או.קרטר משוחח עם חסרי הבית עשהם ממתינים לקבלת מחסה בסנטה אנה בדצמבר 2018. מקור:Los Angeles Daily News

הצו של קרטר ניתן יום לאחר שראש העיר אריק גרסטי הבטיח להוציא בשנה הבאה כמעט מיליארד דולר כדי לאכלס את האוכלוסייה ההולכת וגדלה של אנשים חסרי הבית ומועטי יכולת. השופט הורה כי יש למקם את הכסף בפקדון – עם תוכנית הוצאות "שמטופלת ומדווחת לבית המשפט תוך שבעה ימים."

קרטר ציין כי הוא מתוסכל ממה שהוא רואה בחוסר מעש ממשלתי, שיתוק ביורוקרטי וחוסר אחריות בהתמודדות עם פורענות שהפכה לחלק ייצוגי של לוס אנג'לס ממש כמו עצי הדקל, אור השמש ו״הוליווד בול״.

"לוס אנג'לס איבדה את הפארקים, החופים, בתי הספר, המדרכות ומערכות הכבישים בגלל חוסר המעש של פקידי העירייה והמחוז שלא הותירו לאזרחים חסרי הבית שלנו מקום אחר לפנות אליו", כתב השופט בהגשת יום שלישי.

גרסטי כינה את קצב לוח הזמנים של השופט לחסרי בית "חסר תקדים" ושאל היכן ״החדרים והנדל״ן וכו׳״ נמצאים כדי לאכלס אלפי חסרי בית בפרק זמן קצר כל כך של 180 יום. "אני חושב שרבים מאיתנו מרגישים שזה לא רק להכניס אנשים למקלטים, אלא להכניס אנשים לבתים", אמר השבוע ראש עיריית לוס אנג'לס.

קרטר אמר כי סקיד רוא היא תוצר לוואי של מורשת של גזענות שהותירה את האפרו-אמירקאים במיוחד נשים אפרו-אמריקאיות נטושים ברחובות, והוסיף, “אינרציה שלטונית כזו השפיעה לא רק על תושבי לוס אנג’לס מקהילת האפרו אמריקאים השחורים, ולא רק על תושבי לוס אנג’לס חסרי הבית, אלא על כל תושבי העיר – מכל גזע, זהות מגדרית ומעמד חברתי.“ 

קרטר אמר כי הגיע הזמן "לתקן את העוולות הללו ולסיים מדד נוסף בעבודה הלא גמורה של האומה שלנו."

"L.A. Alliance", קבוצה של בעלי עסקים ותושבים במרכז העיר, הובילה את התביעה נגד העיר והמחוז במרץ 2020. במהלך למעלה מעשרה דיונים בבית משפט פדרלי, התביעה נקלעה לרטוטים ביורוקרטיים בין העיר למחוז, מה שגרם לתובנה. קרטר לשקול כיצד הוא עשוי לפרוס את כוחו של בית המשפט הפדרלי כדי לזרז את המאמצים להסיר מדרכות עירוניות ולהכניס הומלסים לדיור.

עורכי הדין של  ״L.A. Alliance for Human Rights״ כתבו כי סקיד רואו היא "קטסטרופה שנוצרה על ידי העיר והמחוז", בה העיר אימצה מדיניות של "בלימה פיזית" שבה עניים, מוגבלים וחולי נפש "יתאכלסו" בתוך גבולותיה התוחמים של מרכז העיר.

Featured

טרגדיה במיאמי: נהג ׳ליפט׳ יהודי בן 74 נחטף ונרצח בעבודה על ידי נוסע – אסיר משוחרר

Published

on

טרגדיה בפלורידה: גרי לווין, נהג הסעות יהודי בן 74, נרצח לאחר שנחטף במהלך עבודתו. במשטרה המקומית מעריכים כי גרי נחטף במהלך הנסיעה על ידי נוסע אלים שאסף במסגרת עבודתו – שבסופו של דבר רצח אותו.

משפחתו של גרי, מהעיר פאלם ביץ' גרדנס, דיווחה למשטרה על היעדרותו ביום שני שעבר, לאחר שנעלם במסגרת עבודתו. בתחילת השבוע גופתו נמצאה. המשטרה מצאה את שרידי גופתו במחוז אוקיצ'ובי, המקום האחרון שבו הוא נראה לאחרונה.

משפחתו הודיעה למשטרה שהוא נעלם לאחר שאסף כמה נוסעים במסגרות שירות Lyft שבו הוא עובד. בתו לינדזי שוחחה עם כלי התקשורת, והציבה סימני שאלה רבים בנוגע להיעלמותו: "לא ייתכן שהוא יאסוף מישהו במיאמי וייסע איתו עד אוקיצ'ובי בלי לעדכן את בת זוגו. היו להם תוכניות לארוחת ערב באותו יום, אבל הוא לעולם לא חזר הביתה".

כלי תקשורת מקומיים דיווחו כי החשוד ברצח של לוין הוא מת'יו פלורס, אסיר משוחרר בן 35 שריצה בעבר מאסר בגין עבירות רכוש ואלימות. השריף המקומי דיווח כי הוא נעצר על ידי המשטרה בתום מרדף.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות