fbpx
Connect with us

Featured

״צו חסר תקדים״: לוס אנג’לס מערערת על צו השופט המחוזי לאכלס את ההומלסים ב'סקיד רואו' עד אוקטובר

Published

on

מחוז לוס אנג'לס הודיע ​​לבית המשפט לערעורים בארה"ב כי הוא ילחם על צו השופט הפדרלי לפיו על העיר והמחוז להציע דיור לכלל האוכלוסיית חסרת הבית בעיר סקיד רואו שבמרכז העיר עד אוקטובר.

הודעת הערעור בת שלושה העמודים שהוגשה בסוף יום רביעי לבית המשפט הפדרלי בלוס אנג'לס, מציינת בפשטות כי בית המשפט המחוזי מערער על הצו של השופט המחוזי של ארה״ב במחוז לוס אנג’לס, דייוויד או.קרטר, לקבוע לוח זמנים לפיו יש להציע הצבה של נשים רווקות וילדים ללא תמיכה בעיר סקיד רואו תוך 90 יום, וכי לכל אדם חסר אמצעים באזור מרכז העיר חייב להיות מוצע מחסה עד 18 באוקטובר.

גורמים רשמיים מאמינים כי כיום ישנם כמה אלפי אנשים המתגוררים ברחובות Skid Row. על פי נתוני הרשות לשירותי חסרי הבית בלוס אנג'לס, יותר מ-1,400 אנשים באזור קיבלו התאמות זמניות בשנה שעברה.

בעקבות הצו של קרטר בן ה-110 עמודים, בו הורה על מעקב וביקורת על הכסף הציבורי שהושקע בשנים האחרונות כדי להילחם במשבר שהתפשט ברחבי האזור – עורכי הדין העירוניים והמחוזות טוענים כי הצו הולך רחוק מידי, בלתי ניתן לניהול ובסכנת הפיכת תפקיד השלטון המקומי ותוכניות ותיקות העוסקות בחסרי הבית.

הצו הפתאומי של השופט הגיע בתגובה לבקשה להתערבות מיידית בבית המשפט שהוגשה בשבוע שעבר על ידי ארגון ״L.A.- הברית לזכויות אדם״ ( L.A. Alliance for Human Rights), התובעים בתביעה פדרלית המבקשת לחייב את העיר והמחוז לטפל במהירות וביעילות בבעיה.

שופט בית המשפט המחוזי בארה"ב דיוויד או.קרטר משוחח עם חסרי הבית עשהם ממתינים לקבלת מחסה בסנטה אנה בדצמבר 2018. מקור:Los Angeles Daily News

הצו של קרטר ניתן יום לאחר שראש העיר אריק גרסטי הבטיח להוציא בשנה הבאה כמעט מיליארד דולר כדי לאכלס את האוכלוסייה ההולכת וגדלה של אנשים חסרי הבית ומועטי יכולת. השופט הורה כי יש למקם את הכסף בפקדון – עם תוכנית הוצאות "שמטופלת ומדווחת לבית המשפט תוך שבעה ימים."

קרטר ציין כי הוא מתוסכל ממה שהוא רואה בחוסר מעש ממשלתי, שיתוק ביורוקרטי וחוסר אחריות בהתמודדות עם פורענות שהפכה לחלק ייצוגי של לוס אנג'לס ממש כמו עצי הדקל, אור השמש ו״הוליווד בול״.

"לוס אנג'לס איבדה את הפארקים, החופים, בתי הספר, המדרכות ומערכות הכבישים בגלל חוסר המעש של פקידי העירייה והמחוז שלא הותירו לאזרחים חסרי הבית שלנו מקום אחר לפנות אליו", כתב השופט בהגשת יום שלישי.

גרסטי כינה את קצב לוח הזמנים של השופט לחסרי בית "חסר תקדים" ושאל היכן ״החדרים והנדל״ן וכו׳״ נמצאים כדי לאכלס אלפי חסרי בית בפרק זמן קצר כל כך של 180 יום. "אני חושב שרבים מאיתנו מרגישים שזה לא רק להכניס אנשים למקלטים, אלא להכניס אנשים לבתים", אמר השבוע ראש עיריית לוס אנג'לס.

קרטר אמר כי סקיד רוא היא תוצר לוואי של מורשת של גזענות שהותירה את האפרו-אמירקאים במיוחד נשים אפרו-אמריקאיות נטושים ברחובות, והוסיף, “אינרציה שלטונית כזו השפיעה לא רק על תושבי לוס אנג’לס מקהילת האפרו אמריקאים השחורים, ולא רק על תושבי לוס אנג’לס חסרי הבית, אלא על כל תושבי העיר – מכל גזע, זהות מגדרית ומעמד חברתי.“ 

קרטר אמר כי הגיע הזמן "לתקן את העוולות הללו ולסיים מדד נוסף בעבודה הלא גמורה של האומה שלנו."

"L.A. Alliance", קבוצה של בעלי עסקים ותושבים במרכז העיר, הובילה את התביעה נגד העיר והמחוז במרץ 2020. במהלך למעלה מעשרה דיונים בבית משפט פדרלי, התביעה נקלעה לרטוטים ביורוקרטיים בין העיר למחוז, מה שגרם לתובנה. קרטר לשקול כיצד הוא עשוי לפרוס את כוחו של בית המשפט הפדרלי כדי לזרז את המאמצים להסיר מדרכות עירוניות ולהכניס הומלסים לדיור.

עורכי הדין של  ״L.A. Alliance for Human Rights״ כתבו כי סקיד רואו היא "קטסטרופה שנוצרה על ידי העיר והמחוז", בה העיר אימצה מדיניות של "בלימה פיזית" שבה עניים, מוגבלים וחולי נפש "יתאכלסו" בתוך גבולותיה התוחמים של מרכז העיר.

Featured

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Published

on

מושל קליפורניה גאווין ניוסום חתם השבוע על חוק חדש המחייב מעסיקים בקליפורניה לפרסם טווחי שכר עבור פרסום משרות "במאמץ לצמצם את הפער בין המינים והגזעים".

לפי SB-1162, מעסיקים עם 15 עובדים או יותר יידרשו לכלול טווחי שכר בפרסומי משרות, ואלה עם 100 עובדים או קבלנים או יותר יצטרכו לדווח על תעריפי שכר חציוניים וממוצעים לפי קטגוריית עבודה ו"כל שילוב של גזע , אתניות ומין."

"לקליפורניה יש את חוקי שוויון השכר החזקים ביותר במדינה, אבל אנחנו לא מוותרים על משימתנו כדי להבטיח שכל הנשים במדינתנו יקבלו את התשלום המגיע להן ויקבלו יחס שווה בכל תחומי החיים", אמר ניוסום. "הצעדים הללו מביאים לשקיפות חדשה להתמודדות עם פערי שכר, להפסיק את התמחור המפלה של מוצרים על בסיס מגדר ולהרחיב את התמיכה בנפגעי התעללות ותקיפה. אני מודה לוועדת הנשים המחוקקת על המנהיגות והשותפות שלהן בבניית קליפורניה שוויונית יותר לכולם".

בנוסף לדרישת טווחי שכר, החוק החדש אומר שמעסיקים בכל הגדלים צריכים לספק את טווח השכר לעובד עבור התפקיד שהם ממלאים אם הם מבקשים זאת. משמעות הדבר היא שהעובדים הקיימים יכולים לבדוק היכן המשכורת שלהם ממוקמת בטבלת השכר בחברה שלהם, להעלות חוסר עקביות בשכר ולנהל משא ומתן או לבקש התאמה.

מושל קליפורניה גם אישר את חוק איגוד העובדים החקלאי. החוק יחייב חברות עם 100 עובדים או יותר שנשכרים דרך סוכנויות כוח אדם של צד שלישי להגיש דוחות נתוני שכר לסוכנות לזכויות האזרח של קליפורניה עבור אותם עובדים, בחלוקה לפי מגדר, גזע ומוצא אתני.

מבחינה לאומית, לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית מעריכה שנשים מרוויחות 82 סנט על כל דולר שמרוויח גבר, והפער מתרחב עבור נשים רבות ממגזרים לא לבנים.

בקליפורניה משלמים לנשים בערך 88 סנט על כל דולר שמשלמים לגבר, כשהפער גדל אצל נשים "צבעוניות". נשים במדינה מפסידות בסך הכל 87 מיליארד דולר מפערי השכר מדי שנה, על פי ארגון ״השותפות הלאומית לנשים ומשפחות״.

החוק יכנס לתוקף ב-2023.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות