Connect with us

לוס אנג'לס

״פסטיבל האורות 2019״: נלחמים באנטישמיות ואוהבים את ישראל

Published

on

4 מיליון דולר נתרמו בערב הגאלה השנתי של Stand With Us, שציין 18 שנים לארגון האנג'לוסי המוביל בהסברה פרו-ישראלית ברחבי העולם 

ערב מרגש ביותר ומפגן אהבה חסרת גבולות לישראל: זה מה שהיה בערב הגאלה השנתי של ארגון Stand With Us, שנערך במלון בוורלי הילטון בבוורלי הילס וציין  יומולדת 18, ח"י שנים, לארגון הנפלא הזה.

"פסטיבל האורות" השנתי החל במינגלינג ובאולם גדוש חפצים יקרי ערך המוצעים למכירה פומבית,  דרך נוספת לסייע ולתרום. ואז, בשעה 6 בערב, הוכנסו האורחים לאולם יפהפה ובו אין ספור שולחנות עמוסי כל טוב … התיישבנו, טעמנו ובעיקר נפעמנו מהמימדים העצומים של האירוע. הגאלה הזו מפגישה מדי שנה קהל תומך ישראל ואוהב ציון המעורב בחינוך ובמאבק באנטישמיות, מכל הקצוות, האזורים והמפה הפוליטית. אולם מלא עד אפס מקום, פרצופים מוכרים ושאינם מוכרים, מעט ישראלים, הרוב לא, והמון כבוד והערכה. למעלה מ 800 תומכי ישראל! היה זה ערב מיוחד שחרט על דיגלו  שאנטישמיות היא אנטי ציונות והיא אנטי ישראלית. הגאלה מתקיימת כל שנה בחסות ובנדיבות ליבם של בני הזוג אלי וברוס לדרמן ודבי ונתי סיידוף. 

Stand With Us נוסד בלוס אנג'לס בשנת 2001, ימי האינתיפאדה השנייה בישראל, על ידי המנכ"ל רוז רוט'שטיין, סגן המנכ"ל ג'רי רוט'שטיין והנשיאה הבינלאומית אסתר רנזר. הארגון מוביל את המאבק באנטישמיות ובחינוך על ישראל בקמפוסים ובתי ספר תיכוניים, נלחם במידע שגוי המופץ לכל עבר ומתמחה בקידום מידע מדויק אודות ישראל מדי יום למיליוני אנשים ברחבי העולם בשפות שונות. 

פרסי הוקרה הוענקו במהלך הגאלה לנואם הראשי, ראש ממשלת קנדה לשעבר, סטיבן הרפר, ולקולנוען הקנדי רוברט לנטוס, בן לניצולי שואה מהונגריה. פרס "שומר ישראל" הוענק לאריה כץ, ואותות "מגן דוד" הוענקו לשני סטודנטיות יוצאות דופן, שיינה לביא מ-ucla  וסטפני מרגוליס מבוסטון. הקומיקאי אילון גולד שיעשע בין לבין עם בדיחות על יהודים וישראלים. 

נתי סיידוף ורוז רוטשטיין ניהלו את גיוס הכספים הפומבי בערב. הקהל יכל לתרום למגוון פרויקטים של StandWithUs, כולל קרן אריק לדרמן, לכבוד בנם המנוח של אלי וברוס לדרמן, המממן תוכניות חינוך לסטודנטים. ניתן גם לייעד תרומות שיעזרו להרחיב את מרכז החינוך SWU בירושלים בראשות המנכ"ל מייקל דיקסון שנכח בערב, המארח יותר מ-30,000 תלמידים מדי שנה. 

ישנן גם הזדמנויות למתן חסות  לתוכניות כמו אמרסון, המתמחים באוניברסיטאות, המחלקה המשפטית לה תורמים בני הזוג סיידוף, הוועידה השנתית של הארגון "ישראל בפוקוס" בחסות קרן אדם וגילה מילשטיין, ותכנית הלימודים של StandWithUs LINK לתלמידי חטיבות ביניים במימון סנדי ולארי פוסט.

מה אומר לכם? כישראלית וכיהודיה החיה בגולה, ערב זה עם כל החום האנושי, הנושאים שזוכים לטיפול כל כך חשוב, התרומות והאווירה – עשו לי מסאג' ללב. הרגשתי באמת ובתמים שאנחנו אהובים והרגשתי כבוד להיות אני.

רוצים מספר? במהלך הערב נתרמו 4 מיליון דולר לתקציב השנתי של הארגון, והחלק היפה יותר במספר הזה הוא ש-87% מהכספים הולכים ישירות לתוכניות ולפרוייקטים מעוררי השראה של Stand With Us. 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

לוס אנג'לס

התמודדות כפולה: מה עושים כשהילד חולה בסרטן בעידן הקורונה?

Published

on

עמותת "גדולים מהחיים" הפכה לחמ"ל אחד גדול לטובת משפחות לילדים חולי סרטן, שהגיעו ברגע אחד לקריסה בעקבות משבר הקורונה

אוריאן אלמקייס, בת 17. "כשהקורונה הגיעה הכל נעצר"

כשהמשפחה מגלה שאחד הילדים חולה בסרטן, כל עולמם מתהפך. החיים כפי שהכירו אותם עד אז נעצרים והם מוצאים את עצמם במציאות חדשה. כשהקורונה נכנסת לתמונה, המצב המורכב ממילא הופך למשבר שקשה להתאושש ממנו.

הקורונה תפסה את  אוריאן אלמקייס, בת ה- 17, כחודשיים אחרי קבלת האבחנה כי היא חולה בהודג'קין לימפומה. ממגמת תיאטרון בכיתה י"א, היא עברה למחלקה האונקולוגית, לאישפוזים ולטיפולים כימותרפיים. "ניסיתי להמשיך את החיים כאילו כרגיל, למרות שידעתי שאשלם מחיר, ואז הגיעה הקורונה" היא מספרת. "הדבר שהיה לי הכי קשה כשחליתי, היה לוותר על יציאות ועל בילויים עם החברים, לפספס חזרות בתיאטרון ולהתגעגע לראות את החבר'ה. היה לי קשה להרגיש שנשארתי מאחור ולא הסכמתי לעצור את החיים. המשכתי את החיים כאילו כרגיל. הלכתי לבית הספר, לחזרות בתיאטרון ולהעלות הצגה, יצאתי ולא ויתרתי על כלום למרות שידעתי שיש לזה מחיר – לבלות אחר כל שבוע בבית החולים עם חום ואנטיביוטיקות. 

"כשהקורונה הגיעה והכל נעצר, לא נעים לומר אבל הרגשתי טוב. פתאום כולם היו כמוני. כולם היו בבידוד, תקועים בבית, מדברים בזום ואני לא מפסידה כלום. אבל זו היתה שמחה נקודתית כי המצב בחוץ לא טוב. הקורונה הביאה איתה בעיות חדשות ועכשיו כשכולם חזרו לשגרה וחזרו לבלות ולהיפגש, עבורי מסוכן מדי לצאת ואני לא יכולה יותר "לכופף" את החוקים. הקורונה משאירה אותי עכשיו בבית וזו התמודדות קשה הרבה יותר. גם המשפחה שלי מוגבלת יותר וצריכה לשמור על עצמה כדי לא לסכן אותי, וזה לא פשוט לאף אחד.

"אני שומעת מסביב על הרבה משפחות במחלקה שנקלעו למצוקה כלכלית אחרי שההורים פוטרו, שצריכות בדיקות וטיפולים יקרים ואין איך לממן. אף אחד לא יודע מה יהיה ומתי זה יגמר וזה מצב מאד מפחיד. לשמחתי, יש לי את גדולים מהחיים ואת תכנית גמאני, שבה כולם בני נוער שנמצאים בדיוק באותו מצב כמוני, מבינים בדיוק מה עובר עלי ואני לא נשארת בבידוד הזה לבד כי יש המון פעילויות בזום והמון ביחד. 

"מרגיע אותי שיש עמותה כמו גדולים מהחיים שנמצאים שם כדי לעזור לי ולמשפחה שלי בכל מה שאנחנו צריכים, שתמיד יש לנו למי לפנות ותמיד יש עזרה כשצריכים אותה.  אני ממש מקווה שהתקופה הקשה הזו תעבור מהר, כי גם סרטן וגם קורונה זה שילוב ממש לא מוצלח…"

עוזרים למשפחות עם פתרונות נקודתיים למצוקות 

מצב חירום של ממש

ההתמודדות של אוריאן היא רק טיפה בים הקשיים בהן נתקלות משפחות של ילדים חולי סרטן בחודשים האחרונים. המשפחות נמצאות בנקודת משבר ובמצב פגיע ממילא, גם כשהן נדרשות להתמודדויות "הרגילות" של משפחה לילד חולה סרטן:  החשש הבריאותי, קשיים כלכליים ועוד אין ספור אתגרים שונים, אבל מאז התפרצות מגיפת הקורונה, מדובר במצב חירום של ממש. 

המגיפה העולמית תפסה את כולנו בהפתעה ועמותת "גדולים מהחיים" מצאה את עצמה משתנה והופכת לחמ"ל אחד גדול לטובת משפחות לילדים חולי סרטן, שהגיעו ברגע אחד לקריסה. הסגר שהוטל על המשק, הפיטורים הנרחבים וההוצאה לחל"ת פגעו אנושות במשפחות העמותה. הביקוש לסיוע כלכלי ולסיוע נפשי עלו בצורה משמעותית והעמותה החלה לפעול במספר מישורים כדי לתת מענה למשפחות אשר סומכות עליה.

אלינוער לויטן, סמנ"כלית העמותה מספרת: "הרחבנו את המענה הרפואי עם מימון תרופות, טיפולים ובדיקות גנטיות המאפשרות התאמת טיפול אישי לכל ילד, כדי שלא יקרה מצב שילד לא יקבל טיפול מיטבי בגלל היעדר מימון. בנוסף, הגדלנו את הסיוע למחלקות האונקולוגיות לילדים. מאות משפחות מקבלות סיוע חירום כלכלי בעקבות אובדן ההכנסות. יזמנו מבצעי חלוקת סלי מזון ואנו מספקים מענה פרטני וסיוע כלכלי נקודתי לכל משפחה הזקוקה לכך.

"בגלל הסיכון המוגבר לילדים החולים, גם בני המשפחה הבריאים נאלצו להחיל על עצמם סגר מוקפד. אנו עוזרים למשפחות עם שליחויות, פתרונות נקודתיים למצוקות שהתעוררו בגלל המצב, מסיעים לטיפולים משפחות שאין להן רכב, מחלקים מחשבים וטאבלטים לתלמידים כדי שלא יתנתקו מהחברים ומשגרת הלימודים ועוד ועוד.

"במקביל, אנחנו לא מוותרים גם על הנפש! פעילויות העמותה השונות עברו למרחב הדיגיטלי. מחנה אביב התקיים בזום בהשתתפות 200 חניכים ועשרות מדריכים. גננות גן החלומות העבירו תכנים והפעלות לילדים באופן שוטף. קיימנו אירוח של עשרות מומחים בתחומים שונים למענה להנגשת מידע חיוני בתקופת הקורונה: מידע רפואי מאונקולוגים, כלכלת המשפחה, חינוך ילדים והדרכת הורים, תזונה, מיצוי זכויות סוציאליות, התמודדות עם חרדות ועוד. למרות הסגר והבידוד, המשפחות שלנו לא לבד והעמותה עדיין מלווה אותן בכל מעגלי התמיכה". 

"גדולים מהחיים" ממשיכה למצוא דרכים לסייע למשפחות בזמן שמקורות תמיכה אחרים נסגרים או מפנים משאבים למקומות אחרים, ונלחמת למען ילדי העמותה ומשפחותיהם.  אם פעם חשבנו שתוך כמה שבועות הכל יהיה מאחורינו, היום אנחנו יודעים שהעולם השתנה והדבר היחיד שניתן לעשות זה לנסות ולהפוך את העולם החדש הזה לטוב יותר.

ילדי "גדולים מהחיים" הם חזקים גם מהקורונה, והעמותה תעשה הכל כדי לעזור להם לנצח בכל החזיתות.

לפרטים נוספים ותרומות: Larger than Life – L.A. Family

טל': 818-887-7640,  www.largerthanlifela.com

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות