Connect with us

Featured

״עודף היסטורי של כ-80 מיליארד דולר״: צ׳ק נוסף בסך 600 דולר בנוסף לתשלום מלא על שכר דירה בדרך לקליפורנים

Published

on

במהלך אירוע שהתקיים ביום שלישי באל סרנו, הציג המושל גאווין ניוסום את תוכנית ”חזרה לשגרה בקליפורניה", שנחתמה לאחרונה על 100 מיליארד דולר למדינה, והגדיר את חבילת התקציב כאחת השאפתניות ביותר בארה״ב.

"תוך ניצול העודף הגדול ביותר בהיסטוריה של המדינה, אנו מבצעים השקעות טרנספורמטיביות ברחבי הקופה שיעזרו להחזיר את כל הקהילות שלנו לשגשוג לאחר המגיפה – ולשלם דיבידנדים לדורות הבאים", אמר ניוסום במהלך הופעתו ב-Barrio Action, מרכז נוער ומשפחה באל סרנו.

"למדינה עודף היסטורי של כ-80 מיליארד דולר."

כיוון שהפנה את הערותיו לעבר שוכרים, ניוסום התעקש, ”אנחנו מאחוריכם", ואיזכר כי יש למדינה את הכסף לשלם 100% מדמי השכירות בחזרה, מאפריל 2020 ועד ספטמבר 2021, עבור שוכרים בעלי הכנסה נמוכה שהושפעו כלכלית ממגפת הקורונה ושלא מצליחים לעמוד בעלויות הדיור שלהם.

ניוסום הוסיף כי הוא "מודע למתח והאתגרים" שקליפורניה עדיין מתמודדת איתם, אך הוא "בטוח לחלוטין שעל ידי מה שהתכנית הזו תספק זה ישפר את המצב. מדינת קליפורניה מציעה ל-40 מיליון קליפורנים עתיד חזק ויציב."

שעות לפני הופעת ניוסום חגג גרסטי את תוכנית התקציב, באומרו שמיליארדי דולרים יעזרו לסייע לאנגלנוס. "קרנות אלה – ורבות אחרות – יעזרו לנו להרחיב וליישם תוכניות שישפיעו לטובה על העיר שלנו ועל הקהילות שלנו", אמר גרסטי.

"בזכות המשלחת המחוקקת שלנו בלוס אנג'לס העיר שלנו השיגה כמה זכיות גדולות. אני רוצה להודות למשלחת שלנו ולניוסום על המשאבים החשובים שיגיעו לקהילה שלנו כדי לטפל בחסרי בית, דיור, התאוששות כלכלית, שינויי אקלים ועוד,‘' הוא הוסיף.

תוכנית התקציב של ניסום כוללת עזרה למשפחות המכניסות שכר נמוך, מענקים ותמיכה בעסקים קטנים, כמו גם צ׳ק חד פעמי נוסף על 600 דולר עבור כל מי שהכניס פחות מ-75,000 דולר, וגולת הכותרת של המדינה – תשלום מלא של שכר הדירה מתחילת המגיפה עד ספטמבר השנה עבור בעלי הכנסה נמוכה שלא יכלו לעמוד בהוצאות. 

Featured

מחקר של רימקס: ירידה תלולה במספר הבתים שנמכרו בלוס אנג'לס בשנה האחרונה

מאי הוא אחד החודשים העמוסים ביותר עבור רוכשי נדל"ן אך למרות זאת, כל המדינה ראתה ירידה של 8.5% בבתים שנמכרו השנה לעומת מאי שעבר * עם זאת, בתים בלוס אנג'לס נמכרו בשנה האחרונה ב-3.3% יותר מהמחיר המבוקש

Published

on

שוק הנדל"ן התחרותי בארצות הברית ממשיך להוות מחסום עיקרי עבור אנשים המעוניינים לרכוש בתים. במקומות רבים, בתים יוצאים לשוק ותוך מספר ימים בלבד נמכרים באלפי דולרים מעל המחיר המבוקש. אולי בשום מקום הבעיה הזו נפוצה לכאורה יותר מאשר באזור לוס אנג'לס רבתי. הביקוש לבתים זינק במהלך מגיפת ה-COVID-19, ולפעמים, זה מרגיש כאילו זה נמשך גם לתוך 2022.

אבל מחקר חדש שפרסמה ענקית הנדל"ן RE/MAX מראה שמספר הבתים הכולל שנמכר ירד בצורה דרסטית במהלך השנה האחרונה בהשוואה לשנה הקודמת, והבתים הקיימים נשארים בשוק תקופה ארוכה יותר. המחקר מראה שכמעט 25% פחות בתים נמכרו בלוס אנג'לס ממאי 2021 עד מאי 2022, בהשוואה לאותה מסגרת זמן בשנה הקודמת. הירידה של 24.4% בהשוואה לשנה בבתים הנמכרים היא הירידה הגדולה ביותר מבין כל המטרופולינים במדינה, על פי המחקר.

מאי הוא אחד החודשים העמוסים ביותר עבור רוכשי דירות על פי רי/מקס, אך למרות זאת, כל המדינה ראתה ירידה של 8.5% בבתים שנמכרו השנה לעומת מאי שעבר. הסיבה לירידה במכירות? גידול במלאי וריביות גבוהות יותר על המשכנתאות.

ג'יימס סנדרס הוא מתווך ובעלים של RE/MAX Estate Properties בלוס אנג'לס. לדבריו, הטירוף של הערכת היתר בשוק הדיור היה "לא בר קיימא" ואומר שהוא מצפה שהשוק יתייצב בחודשים הקרובים. "סביבת הריבית העולה החזירה את שוק הדיור בלוס אנג'לס לשוק נדל"ן טיפוסי יותר", אמר סנדרס. "ראינו ירידה בביקוש מ-10% ל-15%. המלאי שלנו גדל ב-36% מהשנה שעברה, אבל עדיין יותר מ-75% מתחת לרמות הטרום-מגיפה האופייניות שלנו".

סנדרס אמר שהבתים נשארים בשוק זמן רב יותר, רובם במשך 40 יום או יותר. במהלך שיא "השוק המטורף", בתים נחטפו תוך כ-25 ימים בממוצע. סנדרס גם אומר שבתים רואים קומץ הצעות על בתים במחיר תחרותי, לעומת תריסר ההצעות הנוספות על כל נכס בשנה האחרונה ואילך.

אבל אל תצפו שהמחירים יצנחו מכיוון שפחות בתים נמכרים ונראה שהביקוש התקרר. לפי RE/MAX, בתים בלוס אנג'לס בשנה האחרונה נמכרו ב-3.3% מהמחיר המבוקש. מדובר בעלייה של 3.8 נקודות אחוז משנת 2021, אז נמכרו בתים ב-99.6% מהמחיר המבוקש."אנחנו לא רואים שהמחירים מתקנים את עצמם כמו שהם עשו במהלך המיתון הגדול", אמר סנדרס. "לבעלי בתים יש יותר מדי הון עצמי בנכסים שלהם וכתוצאה מכך, אנחנו לא רואים שוק מכירה גדול במצוקה".

זה נכון בכל היבשת: מחיר המכירה החציוני של בית שנמכר בארה"ב עלה בכ-50,000 דולר ממאי 2021 למאי 2022. אז פחות בתים נמכרים, פחות הצעות מוצעות ובתים נשארים בשוק זמן רב יותר. אבל המחירים עדיין ממשיכים לעלות למרות הגורמים הללו, לפחות לעת עתה. "גם כשהריביות נעות סביב 6%, הן עדיין נמוכות מבחינה היסטורית, ונדל"ן בלוס אנג'לס היה היסטורית השקעה מצוינת", אמר סנדרס.

הירידה במכירות בתים אינה מוגבלת ללוס אנג'לס.  בסן דייגו, מכירות הבתים ירדו ב-20.4% באותו פרק זמן.

להלן חמשת השווקים המובילים שחוו את הירידה הגדולה ביותר משנה לשנה במכירות בתים ממאי 2021 עד מאי 2022:

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות