fbpx
Connect with us

Featured

״סוף סוף חגגנו יחד״: חגיגות העצמאות למדינת ישראל בסן דייגו באירוע דרייב-אין מטורף

Published

on

ביום ראשון האחרון, 18 באפריל, הקהילה הישראלית בעיר סן דייגו התכנסה בכדי לחגוג את יום העצמאות למדינת ישראל ה-73 שחל בשבוע שעבר. אם זו הייתה שנה רגילה אולי זה לא היה כל כך מיוחד, אך סן דייגו היא בין המקומות היחידים בארה״ב אשר חזרו לחגוג פנים אל פנים לאחר שבשנה שעברה כולנו נאלצנו לחגוג את יום העצמאות בכלל רק מול המסכים בזום.

הפדרציה היהודית בסן דייגו החליטה שהשנה היא לא מוותרת, וכי היא רוצה לחגוג עם כל הקהילה יחד את יום הולדתה של מדינת ישראל. הם הקימו ועדה שעסקה באירוע כמעט שישה חודשים מראש בכדי להקים את האירוע המותאם והמהנה ביותר עבור הקהילה.

מניגוד לשנים קודמות בהן אירוע ה-IsrealFest היה מתקיים בדרך כלל בליברטי סטיישן בעיר, השנה הפדרציה שינתה לוקיישן וערכה את האירוע במרכז הירידים דל מאר (Del Mar Fairgrounds) שבעיר. זהו מקום עצום בגודלו שבימים כתיקונם מאכלס אלפי צופים. בהתאם למצב, ואולי גם קצת כדי לשנות אווירה, היה זה אירוע דרייב-אין עם הופעות חיות והכול היה מתוכנן ומאורגן בקפידה בהתאם להנחיות הקורונה.

״היו לנו המון הכנות לאירוע, ואישורים שהקפדנו. לאסוף מראש, אבל על ההשקעה השלתמה כי האירוע יצא מרגש ומהנה ביותר״, כך סיפרה מאיה נייגר רוטנברג, חברה בועדה המארגנת של האירוע, למערכת שבוע ישראלי. ״אירוע שכזה לאחר ששנה שעברה לא יכולנו להיפגש פנים אל פנים בשביל לחגוג, זה מאורע מרגש במיוחד״, הוסיפה מאיה.

מאיה נייגר רוטנברג חברת הועדה המארגנת של אירוע israelfest המאורגן על ידיי הפדרציה היהודית בסאן דייגו

כל אורח שהגיע לאירוע קיבל תיק מלא בגודיז ישראליים, הוגש אוכל ישראלי במקום והאווירה כולה הייתה באוירת שנות ה-70. למה שנות ה-70? הרי שאנחנו חוגגים 73 למדינת ישראל והפדרציה רצתה להכניס עוד סיבה למסיבה ולהרים את האווירה עם ווייבים צבעוניים ומשמחים של שנות ה-70.

עיקר האירוע היה הופעה חיה של להקת רוק מקומית בשם CaliBear, כן כן, IsrealFest החזירו את ההופעות החיות, אומנם בפורמט של דרייב-אין, אבל עדין.

בהתאם לאווירת שנות ה-70 ניגנה הלהקה לא רק את שיריה אלא גם כמה להיטים של צביקה פיק ואומנים המייצגים את התקופה.

להקת קליבר על הבמה באירוע IsraelFest. מקור: ליאת פקו
מקור: ליאת פקו
מתחם הדרייב אין בהכנות לאירוע.
״מרכז הירידים דל מאר״ המכיל בדרך כלל אלפיי צופים.

Featured

גרנדה הילס: פורצים חמושים פלשו לבית של משפחה שבילתה בקניות לחג המולד פעמיים בתוך שבוע אחד

Published

on

משפחה מגרנדה הילס שהייתה ממוקדת ב"פריצה בזמן ארוחת הערב" נפגעה שוב ביום שלישי בלילה, בסימן הפעם השנייה שפורצים שודדים את ביתם בתוך פחות משבוע.

הנכס ממוקם בקהילת Greyhawk Ranch, הבית נפרץ ב-29 בנובמבר כאשר גנבים נמלטו עם חפצי ערך בשווי של כ-150,000 דולר.

הקורבן, שזוהה רק כדיוויד, חזר מקניות לחג המולד עם אשתו ותינוקם שזה עתה נולד כאשר הבחין בגנבים עוזבים את ביתו עם מלאי של חפצים גנובים. הוא רדף אחריהם במכוניתו והתנגש ברכבם כדי למנוע מהם להימלט מהשכונה. הפורצים נמלטו לבסוף ברכבם הפגוע. עם זאת, ימים ספורים לאחר מכן, קבוצת פולשים, אולי אותם פולשים שבעבר ערכו את ביתו, פרצו לביתו פעם נוספת.

הבית, שעובר כעת שיפוץ ושדרוג, הוא ברחוב Wood Ranch Road. הקורבן ומשפחתו חוששים לשלומם. "אני מדמיין שאם היינו בבית, מה היה קורה", אמר דיוויד. "יש לי תינוק שזה עתה נולד. הם נכנסו לחדר [של התינוק]. הם שברו קישוטים, הם שברו מגירות. אני לא מבין למה לוס אנג'לס הפכה להיות כזו". בעקבות שתי הפריצות לביתם, אמר דיוויד שאשתו בטראומה עמוקה מהאירוע.

המצלמה של השכן שלהם צילמה חלק מהפריצה הראשונה ב-29 בנובמבר. קבוצת הפורצים רעולי הפנים נראית פושטת את פנים הבית לפני שהיא קופצת למכונית מילוט.

סרטון אבטחה קלט את העימות המתוח שהתנהל ברחוב. לאחר שדיוויד גרם נזק לרכבם של החשודים שלהם, הוא עקב אחריהם ברחוב בו החלו לירות לעבר מכוניתו. בסופו של דבר הם נמלטו עם פריטים יקרי ערך של כ-150,000 דולר.

כמה לילות לאחר מכן בסביבות השעה 19:30, שלושה פולשים חמושים ניפצו דלת זכוכית ונכנסו לביתו של דוד בפעם השנייה. אבל אזעקה נוקבת הפחידה אותם. "לא היה לנו כלום בבית," אמר דיוויד. "אני לא יודע למה הם חזרו עם אקדח. אבל הם נכנסו לתוך הבית ואז הם ברחו".

ראש עיריית לוס אנג'לס קארן באס ומפקדי משטרת לוס אנג'לס טוענים כי הנתונים מראים שהפשיעה האלימה ירדה ברחבי העיר בשנת 2023. עם זאת, הקורבנות ש-KTLA שוחחה איתם אמרו שהם לא מסכימים. אתר מיפוי פשעים מראה שבמהלך שמונת הימים האחרונים בגרנדה הילס דווחו 547 פשעים בקהילה ובאזורים הסובבים אותה.

האירועים כוללים מגניבות ותקיפות רכב ועד פריצות לבתים ועוד. תושבים באזור אמרו ל-KTLA כי נמאס להם מהפשיעה המתגברת והם מודאגים לשלומם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות