Connect with us

Featured

״סוף סוף חגגנו יחד״: חגיגות העצמאות למדינת ישראל בסן דייגו באירוע דרייב-אין מטורף

Published

on

ביום ראשון האחרון, 18 באפריל, הקהילה הישראלית בעיר סן דייגו התכנסה בכדי לחגוג את יום העצמאות למדינת ישראל ה-73 שחל בשבוע שעבר. אם זו הייתה שנה רגילה אולי זה לא היה כל כך מיוחד, אך סן דייגו היא בין המקומות היחידים בארה״ב אשר חזרו לחגוג פנים אל פנים לאחר שבשנה שעברה כולנו נאלצנו לחגוג את יום העצמאות בכלל רק מול המסכים בזום.

הפדרציה היהודית בסן דייגו החליטה שהשנה היא לא מוותרת, וכי היא רוצה לחגוג עם כל הקהילה יחד את יום הולדתה של מדינת ישראל. הם הקימו ועדה שעסקה באירוע כמעט שישה חודשים מראש בכדי להקים את האירוע המותאם והמהנה ביותר עבור הקהילה.

מניגוד לשנים קודמות בהן אירוע ה-IsrealFest היה מתקיים בדרך כלל בליברטי סטיישן בעיר, השנה הפדרציה שינתה לוקיישן וערכה את האירוע במרכז הירידים דל מאר (Del Mar Fairgrounds) שבעיר. זהו מקום עצום בגודלו שבימים כתיקונם מאכלס אלפי צופים. בהתאם למצב, ואולי גם קצת כדי לשנות אווירה, היה זה אירוע דרייב-אין עם הופעות חיות והכול היה מתוכנן ומאורגן בקפידה בהתאם להנחיות הקורונה.

״היו לנו המון הכנות לאירוע, ואישורים שהקפדנו. לאסוף מראש, אבל על ההשקעה השלתמה כי האירוע יצא מרגש ומהנה ביותר״, כך סיפרה מאיה נייגר רוטנברג, חברה בועדה המארגנת של האירוע, למערכת שבוע ישראלי. ״אירוע שכזה לאחר ששנה שעברה לא יכולנו להיפגש פנים אל פנים בשביל לחגוג, זה מאורע מרגש במיוחד״, הוסיפה מאיה.

מאיה נייגר רוטנברג חברת הועדה המארגנת של אירוע israelfest המאורגן על ידיי הפדרציה היהודית בסאן דייגו

כל אורח שהגיע לאירוע קיבל תיק מלא בגודיז ישראליים, הוגש אוכל ישראלי במקום והאווירה כולה הייתה באוירת שנות ה-70. למה שנות ה-70? הרי שאנחנו חוגגים 73 למדינת ישראל והפדרציה רצתה להכניס עוד סיבה למסיבה ולהרים את האווירה עם ווייבים צבעוניים ומשמחים של שנות ה-70.

עיקר האירוע היה הופעה חיה של להקת רוק מקומית בשם CaliBear, כן כן, IsrealFest החזירו את ההופעות החיות, אומנם בפורמט של דרייב-אין, אבל עדין.

בהתאם לאווירת שנות ה-70 ניגנה הלהקה לא רק את שיריה אלא גם כמה להיטים של צביקה פיק ואומנים המייצגים את התקופה.

להקת קליבר על הבמה באירוע IsraelFest. מקור: ליאת פקו
מקור: ליאת פקו
מתחם הדרייב אין בהכנות לאירוע.
״מרכז הירידים דל מאר״ המכיל בדרך כלל אלפיי צופים.

Featured

הבלאק פריידיי של עולם הפשע: גל חריג של גניבות בקניונים בקליפורניה

שורה של מעשי "שוד והרס" – פריצות מהירות לחנויות ובזיזה של סחורה – ליווה השנה את בלאק פריידיי, בעיקר בלוס אנג'לס וסן פרנסיסקו • משטרת לוס אנג'לס דיווחה על שני מקרים אלימים – במקרה אחד רוססו העובדים בגז מדמיע ובמקרה נוסף נדחפו העובדים לרצפה במנוסתם של השודדים

Published

on

בלאק פריידיי , יום הקניות העמוס ביותר בשנה בארצות-הברית, לווה השנה בשורה ארוכה וחריגה של מעשי בזיזה המוניים. למשל, אל סניף של הכלבו נורדסטרום בלוס אנג'לס פרצו כ-80 שודדים ברגע אחד והצליחו להימלט עם שקים מלאים בסחורה גנובה. כוח המשטרה שהגיע למקום הצליח לעצור רק שלושה מהם.

הדוגמאות רבות: במונטריי שבקליפורניה נשדדו משקפי שמש בשווי של 30 אלף דולר על ידי ארבעה שודדי ממרכז קניות הומה ביום שישי האחרון אחר-הצהריים, באירוע שנמשך שתי דקות בלבד, לפי עדותו של מנהל החנות; בשיקגו, דיווחו כלי התקשורת על ארבעה מקרי שוד דומים בסוף השבוע של בלאק פריידיי ממרכז מסחרי מקומי; במינסוטה, קבוצה המונית של כ-30 אנשים פרצה לסניף של בסט ביי ויצאה ממנו עם שלל מוצרי אלקטרוניקה. גם בסן פרנסיסקו דיווחו חנויות היוקרה ברברי ולואי ויטון על מעשי שוד מהירים. סן פרנסיסקו פגיעה יותר מהשאר מול התופעה, בגלל הכמות הגדולה של קמעונאי היוקרה שם והריכוז הגבוה של תושבים עשירים.

בסרטונים שמופצים בימים האחרונים ברשתות החברתיות נראות דמויות רעולות-פנים שפורצות לחנויות, אוספות מכל הבא ליד ונסות החוצה עם שקי הסחורה הגנובה, אל מכוניות מילוט שממתינות להן בחוץ. מנכ"לית בסט ביי, קורי בארי, סיפרה בקשר לתופעה הזאת שלעתים השודדים שולפים אקדח מאיים ולעתים משתמשים במוטות ברזל, ומשטרת לוס אנג'לס דיווחה על שני מקרים אלימים – במקרה אחד רוססו העובדים בגז מדמיע ובמקרה נוסף נדחפו העובדים לרצפה במנוסתם של השודדים.

המשטרה חוקרת האם מדובר בתופעה של פשע מתוכנן, ומודאגת בעיקר מהאופי חסר הבושה של המעשים הללו, בהם מעורבים עשרות שודדים המסתערים בבת אחת אל תוך החנויות, בשעות צפופות לעיני כל.

קרימינולוגים טוענים כי הזינוק במקרי שוד מהסוג הזה מאפיין את עונת החגים לאורך שנים רבות, אלא שבשנים האחרונות הם נעשו אלימים ותוקפניים יותר, בין השאר בגלל שיפור אמצעי האבטחה בחנויות. עוד מוסיפים המומחים כי קשה לבודד גורם אחד להקצנה של התופעה, אבל ציינו במיוחד את המחסור העונתי במוצרים קמעונאיים מול הביקוש העצום בעונת בחגים, וכן את ארגוני פשע העוסקים בסחר קמעונאי "שחור", המבקשים להצטייד בסחורה לקראת עונת החגים – ממש כמו הקמעונאיות הלגיטימיות. לפי ההערכות, אם אכן מדובר בארגוני פשע – המשטרה תצליח לעקוב אחרי מסלול הכסף והסחורה ביתר יעילות.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות