fbpx
Connect with us

Featured

״סוף סוף חגגנו יחד״: חגיגות העצמאות למדינת ישראל בסן דייגו באירוע דרייב-אין מטורף

Published

on

ביום ראשון האחרון, 18 באפריל, הקהילה הישראלית בעיר סן דייגו התכנסה בכדי לחגוג את יום העצמאות למדינת ישראל ה-73 שחל בשבוע שעבר. אם זו הייתה שנה רגילה אולי זה לא היה כל כך מיוחד, אך סן דייגו היא בין המקומות היחידים בארה״ב אשר חזרו לחגוג פנים אל פנים לאחר שבשנה שעברה כולנו נאלצנו לחגוג את יום העצמאות בכלל רק מול המסכים בזום.

הפדרציה היהודית בסן דייגו החליטה שהשנה היא לא מוותרת, וכי היא רוצה לחגוג עם כל הקהילה יחד את יום הולדתה של מדינת ישראל. הם הקימו ועדה שעסקה באירוע כמעט שישה חודשים מראש בכדי להקים את האירוע המותאם והמהנה ביותר עבור הקהילה.

מניגוד לשנים קודמות בהן אירוע ה-IsrealFest היה מתקיים בדרך כלל בליברטי סטיישן בעיר, השנה הפדרציה שינתה לוקיישן וערכה את האירוע במרכז הירידים דל מאר (Del Mar Fairgrounds) שבעיר. זהו מקום עצום בגודלו שבימים כתיקונם מאכלס אלפי צופים. בהתאם למצב, ואולי גם קצת כדי לשנות אווירה, היה זה אירוע דרייב-אין עם הופעות חיות והכול היה מתוכנן ומאורגן בקפידה בהתאם להנחיות הקורונה.

״היו לנו המון הכנות לאירוע, ואישורים שהקפדנו. לאסוף מראש, אבל על ההשקעה השלתמה כי האירוע יצא מרגש ומהנה ביותר״, כך סיפרה מאיה נייגר רוטנברג, חברה בועדה המארגנת של האירוע, למערכת שבוע ישראלי. ״אירוע שכזה לאחר ששנה שעברה לא יכולנו להיפגש פנים אל פנים בשביל לחגוג, זה מאורע מרגש במיוחד״, הוסיפה מאיה.

מאיה נייגר רוטנברג חברת הועדה המארגנת של אירוע israelfest המאורגן על ידיי הפדרציה היהודית בסאן דייגו

כל אורח שהגיע לאירוע קיבל תיק מלא בגודיז ישראליים, הוגש אוכל ישראלי במקום והאווירה כולה הייתה באוירת שנות ה-70. למה שנות ה-70? הרי שאנחנו חוגגים 73 למדינת ישראל והפדרציה רצתה להכניס עוד סיבה למסיבה ולהרים את האווירה עם ווייבים צבעוניים ומשמחים של שנות ה-70.

עיקר האירוע היה הופעה חיה של להקת רוק מקומית בשם CaliBear, כן כן, IsrealFest החזירו את ההופעות החיות, אומנם בפורמט של דרייב-אין, אבל עדין.

בהתאם לאווירת שנות ה-70 ניגנה הלהקה לא רק את שיריה אלא גם כמה להיטים של צביקה פיק ואומנים המייצגים את התקופה.

להקת קליבר על הבמה באירוע IsraelFest. מקור: ליאת פקו
מקור: ליאת פקו
מתחם הדרייב אין בהכנות לאירוע.
״מרכז הירידים דל מאר״ המכיל בדרך כלל אלפיי צופים.

Featured

אחרי  סערות המאה: שיא היסטורי של שלגים בהרי קליפורניה; אתרי הסקי במאמוט' ישארו פתוחים עד חודש יולי

Published

on

מומחים לחקר האקלים ידברו על שנת השלג של קליפורניה 2022-2023 במשך עשרות שנים.

כשנותרו פחות משבועיים ל"עונה הרטובה" המסורתית, נתונים שנאספו על ידי מחלקת משאבי המים של קליפורניה ביום שלישי הראו חבילת שלג ברחבי המדינה בשיעור מדהים של 225% מהממוצע לתאריך זה (21 במרץ), ו-219% מהממוצע של שנה שלמה. .

סיירה הדרומית, שבה השלג העמוק ביותר, הגיעה ל-277% מהממוצע. חבילת השלג בסיירה המרכזית היא 227% ואזור צפון סיירה/טריניטי הוא 182% מהממוצע, לפי DWR.

אזור סיירה הדרומית צועד הרבה מעל שנת השיא הקודמת של 1982-1983 והסיירה המרכזית לא רחוקה מאחור.

"יש יותר מקביל למי שלג בדרום הסיירה מאשר בכל נקודה מאז שנות החמישים לפחות… וסביר להניח שיותר זמן מזה", אמר דניאל סוויין, מדען אקלים מאוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס.

ה-1 באפריל הוא בדרך כלל סוף שנת השלג כשהטמפרטורות מתחילות להתחמם ורווי השלג יורד, אם כי בעונת 1982-83, השלג המשיך להיערם בהרי קליפורניה גם באביב.

סוויין אומר שסערות הנהר האטמוספרי הקר שפוגעות בגולדן סטייט השבוע, ה-12 מאז דצמבר, רק יוסיף לסיכומים ההיסטוריים.

"הסערות השבוע לא הולכות להמיס את חבילת השלג. הם הולכים להוסיף לזה עוד יותר, "אמר סווין. "אנחנו הולכים לראות עוד דברים לבנים על גבי עשרות הרגליים שכבר נפלו במקומות מסוימים."

בעוד שמנהלי המים אינם ששים להכריז על סיום הבצורת באופן רשמי, החורף הרטוב והמושלג הוביל להקלה בהגבלות המים.

בשבוע שעבר, מחוז המים המטרופוליטן של דרום קליפורניה הסיר את הגבלות המים החירום שהשפיעו על כמעט שבעה מיליון בני אדם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות