סשה כהן ברון שואל: ״מי זו אמריקה?״ והתשובות שלו די משעשעות - שבוע ישראלי
Connect with us

ספורט

סשה כהן ברון שואל: ״מי זו אמריקה?״ והתשובות שלו די משעשעות

Published

on

סשה ברון כהן חוזר להתל בארה״ב, כולל דמות מאצ׳ו ישראלית בלתי נשכחת

מאת: גל שור

כבר מאז ראשית דרכו הפליא סשה ברון כהן ליצור בדמויות שלו מין תמהיל שנע בין אבסורד מגוחך לבין משהו שבכל זאת מעגן אותן למציאות. בצורה הזאת עלי ג׳י, ברונו וכמובן בוראט הצליחו רוב הזמן להתל באנשים שלא חשדו בכנות כוונותיו של ברון כהן, או כאלה שגם אם חשדו – עדיין לא היו בטוחים מספיק כדי לשבור את הכלים. בכל היצירות של סשה ברון כהן – ובכללן ״מי זו אמריקה?״ החדשה שהקומיקאי הבריטי הגה, יצר ומככב בה – אי אפשר באמת לדעת מה נחתך החוצה בעריכה. עוד לפני שידור הפרק חשפו לא מעט אנשים כי נפלו קורבן למעלליו של ברון כהן במסווה, בהם גם שרה פיילין. חלקם אף סיפר שחשד כי מדובר באיזו בדיחה והקפיד למחות לאורך כל הצילומים אפילו אם שיתף פעולה, מה שבוודאי לא ימצא את דרכו אל המסך. כך שמוכרחים לקחת בערבון מוגבל את מה שבסופו של דבר מופיע ב״מי זו אמריקה?״, כמו גם להודות שלא הכל בה מוצלח, אבל אפילו כך היא מציגה כמה רגעים מעוררי השתאות.

עם ארבע דמויות חדשות, תחת מעטה של איפור כבד, פרוטזות ומבטאים מעולים (כולל ישראלי) שמטשטשים לחלוטין את זהותו של הקומיקאי, ומסבירים כיצד הצליח לשטות בכל כך הרבה אנשים בלי שאף אחד ידע מה הוא עושה, סשה ברון כהן יוצא לעמוד על טיבה של ארצות הברית בת ימינו.

בראשיתו של פרק הבכורה, ששודר בערוץ הכבלים בתשלום שואו-טיים, אנו מתוודעים לדמותו של ד״ר בילי וויין רודיק ג׳וניור, פעיל ימני קיצוני, בעל מבטא דרומי כבד, חובב תיאוריות קונספירציה ש״מעדיף לעבור אונס אנאלי מאשר לתת דולר נוסף לקופה הציבורית״ ומראיין את ברני סנדרס. הבחירה הזו כהצהרת כוונות או עלה תאנה, היא להמחיש מיד על ההתחלה שהתוכנית באה לשטות גם באנשי שמאל, אך עדיף היה לעשות זאת עם משהו מעט יותר מצחיק. מה גם שסנדרס מספיק חכם כדי לא לזרום עם ההבלים של ברון כהן.

החלק שאחריו היווה תמונת מראה – דמות שמאלנית קיצונית שמראיינת ימנים. הפעם ברון כהן גילם את ד״ר ניירה קיין נדגצ׳לו, ליברל קיצוני שלא יצא מהמיטה שבועיים אחרי נצחונו של דונלד טראמפ, ומאתגר את המוסכמות המגדריות בכך שהוא מאלץ את בנו להשתין בישיבה ואת בתו בעמידה. המארחים מקרוליינה הדרומית היו נציגת המחוז במפלגה הרפובליקנית ובעלה, שניהם כמובן תומכי טראמפ ושניהם אדיבים להפליא. הם נכונים לבלוע את הפארודיה שלו ולהאמין שליברלים הזויים אכן יכולים להתדרדר לכדי סקס עם דולפינים והתנגדות לתחבושות הגייניות. מין עדות לאופן שבו השמאל נתפס על ידי הימין בארצות הברית.

הדמות השלישית החדשה הייתה התמוהה מכולן האסיר המשוחרר ריק שרמן, שיוצר אמנות על ידי הצואה שלו. איכשהו, בגלריה כלשהי בלגונה ביץ׳, קליפורניה, ברון כהן הצליח ליפול על אוצרת שמעריכה מאוד את הבחירה האמנותית שלו, ובשום שלב אף לא נרתעת מהריח שאמור להתלוות לזה, כולל כשהוא יוצא מהשירותים עם ציור שלה. החלק הזה מניב כמה רגעים מצחיקים בקול רם, אולי תקיעת סיכה בבלון הנפוח של עולם האמנות. הניתוח של האוצרת למהות של ״עבודותיו״ משכנע, ומעטים יוכלו להתווכח עם המשפט שאמרה לו: ״עצם המדיום מצביע על סוג של גאונות״. זוהי הערת מטא מדויקת – סשה ברון כהן אכן גאון.

ההוכחה לכך מגיעה מיד אחרי כן, עם החלק החותם בכיכובו של ערן מורד, הדמות החדשה הרביעית – לוחם וקצין לשעבר בצבא הישראלי, שכעת מתפקד על תקן מומחה לטרור. מעבר לשרטוט הכל כך מדויק של מאצ׳ו ישראלי, כולל הישיבה פשוקת הרגליים, ערן מנגן על כמה מהרגשות הבסיסיים ביותר של חובבי הנשק בארה״ב. הוא מבקש להביא לארצות הברית את הגישה הישראלית כלפי טבח המוני – חימוש של ילדים בנשק חם כבר מגיל 3. ההתגייסות של נציגי ציבור לטובת הרעיון המחריד הזה, בלי שום בדיקת עובדות כהוא זה, פשוט שומטת לסתות.

הערת אגב: אפילו ברון כהן לא מצליח שלא ליפול באחת הרעות החולות של הוליווד בשרטוט ישראלי: כתב עברי משמאל לימין. על החולצה שלו כתוב ״רורטב המחולל רפסה תיב״…

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ספורט

משחקות במגרש ולא על החיים

Published

on

סרטן השד פוגש אחת מכל שבע נשים. גילוי מוקדם הוא בעצם מה שמציל חיים. במאמאנט לוס אנג'לס מקדישים יום משחקים שלם לנושא

מאת: טליה פריאל טאץ׳

זהו הדייט השבועי שלנו: ב-21 באוקטובר בשעה 10 בבוקר, אנו משחקות במגרש ולא על החיים! זו הזמנה אישית אליכם מגלית פלד ומינהלת מאמאנט לוס אנג׳לס.

ליגת מאמאנט לוס אנג׳לס שהתחילה בראשון לספטמבר את עונתה השניה מתנהלת עם עזרה רבה ובהתנדבות גדולה מקבוצה מפוארת של נשים מקסימות. השנה זו הפעם השנייה במאמאנט לוס אנגלס והפעם הרביעית בעולם, שיתקיים אירוע "גם אני מודעת", אירוע שבו שחקניות ומשפחותיהן תורמות להעלאת המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד.

אני קוראת גם לגברים לגלות עניין רב בנושא, להיות חלק בפיתוח המודעות הזו, שהרי לכל אחד מכם יש אמא, אישה או ילדה. הנשים בחייכם הן בסטטיסטיקת הסכנה כמו כולן ואולי זקוקות לדחיפה קטנה או לתזכורת ללכת להיבדק! אז היו שותפים פעילים, אומרת גלית.

למי שטרם נחשף לתנועת הספורט הנשית הזו, מאמאנט היא ליגת נשים ואימהות שהוקמה ב 2005 והמאגדת בתוכה עשרות אלפי שחקניות מכ-130 עיריות ומועצות בארץ ובעולם. כן… זה מה שקרה ב 13 שנה – תנועה עולמית!

השנה יש למאמאנט לוס אנגלס 16 קבוצות בעיר ובוואלי ועדיין נמשך תהליך ההרשמה וקבוצות חדשות נפתחות…

מי שעדיין לא החליטה וטרם נרשמה, זה הזמן להצטרף לשורותינו.

עפרה אברמוביץ׳, מייסדת ויו"ר מאמאנט: "בהיותנו ליגת אמהות זו הזכות שלנו והחובה לדאוג לבריאותינו ובריאות המשפחה. המחקרים הנעשים כיום על השפעת ליגת מאמאנט על ההון החברתי והבריאותי במדינת ישראל מקבלים משנה תוקף באירוע חשוב זה שבו אנחנו לוקחות את האחריות לידיים. הולכות להיבדק מביאות את חשיבות הנושא לקדמת הבמה ובעיקר גורמות לעוד ועוד נשים ואמהות בארץ ובעולם ללכת להיבדק .בליגת מאמאנט אנחנו משחקות במגרש אך לא בחיים".

גם השנה מאמאנט ו-Stand by Me הינן שותפות לאירוע. Stand by Me הוא ארגון המספק תמיכה וסיוע למשפחות הקהילה, שעוברות תהליך ארוך וקשה של התמודדות והחלמה, תהליך שמשפיע על החיים של כל בני הבית.

לצערנו הרב, כיום סרטן השד פוגש אחת לכל שבע נשים. נתון מאוד קשה. גילוי מוקדם הוא בעצם מה שמציל חיים. זה כבר לא רק גנטיקה והיסטוריה משפחתית, זה הרבה יותר רחב.

בשבילנו, נשות הקהילה, סיפורים על נשים שחייהן ניצלו בשל גילוי מוקדם הם לא רק סיפורים. אנו מכירות את הנשים האלה. הן חברות שלנו. הן חברות פעילות בקהילה, נשים עובדות, אימהות לילדים קטנים. אצלנו זו לא רק הסטטיסטיקה של אחת לשבע נשים תחלה בסרטן השד. אצלינו הן חברות שלנו!

אין הרבה פרויקטים חיצוניים שמנהלת מאמאנט החליטה לאמץ. כלל הרעיון בליגת הנשים הזו היה ספורט, אורח חיים בריא יותר ופעילות גופנית אבל כשמדובר בעניין כל כך חשוב, אומרת גלית פלד, היה ברור שאנחנו לוקחות חלק פעיל וצועקות בקול רם שגם אנחנו מודעות!

זו הזדמנות נהדרת להודות מקרב לב לכל אותן נשים שהחליטו לאמץ את מאמאנט לחייהן. לשחקניות הרבות, לחברי ההנהלה שעושים עבודה רבה ובהתנדבות, לכל המאמנים והשופטים, הרשמים, לבתי העסק המקומיים שנתנו חסות, ובהחלט אסור לנו לשכוח את הבעלים והילדים שמאפשרים (ללא נקיפות מצפון) לאמא להיות פעילה ולקחת אחריות!

אירוע "גם אני מודעת" ייערך ביום ראשון,21 באוקטובר, בין 10בבוקר ו- 5אחה"צ, בכתובת: 1stPlaceSportsComplex,
9400 Penfield Ave, Chatsworth,CA 91311 פרטים נוספים בפייסבוק: מאמאנטLA

המשך לקרוא

ספורט

דאבור: "מבין שנותנים לי עכשיו את המפתחות"

Published

on

חלוץ נבחרת ישראל לקראת המשחק ביום חמישי מול סקוטלנד: "מצפה להביא את הכושר שלי מהקבוצה לנבחרת. גם ברגעים הקשים אנו זקוקים לקהל שלנו" • דור פרץ: "הלוואי שנביא גם שלוש נקודות. כל עוד יש לי הזדמנות, אני פה בשביל להוכיח"

מונס דאבור

מאת: ליאב נחמני // ישראל היום

נבחרת ישראל תארח ביום חמישי באצטדיון סמי עופר את סקוטלנד למשחק השני בגביע האומות. לאור ההפסד במשחק הראשון באלבניה, כל תוצאה מלבד ניצחון ישראלי תחסל כמעט סופית את הסיכוי לעלות מהבית בן שלוש הקבוצות. לעומת זאת, שש נקודות מצד המשחקים מול סקוטלנד (חמישי) ואלבניה (ראשון) יהפכו את המשחק בסקוטלנד בחודש הבא לגורלי בנוגע לעלייה מהבית בדרג 3, אם כי זה עדיין רחוק.
היום (שלישי) הנבחרת מעבירה הילוך בהכנות. שחקני מכבי ת"א, הפועל ב"ש ובית"ר ירושלים חזרו לאימונים מלאים והצטרפו לתרגולים כאשר גם החלוץ מונאס דאבור, שנחת מאוסטריה, הצטרף לחבריו. אם לא יקרה משהו בלתי צפוי, דאבור צפוי גם לפתוח מול סקוטלנד ביום חמישי.
השחקנים הספיקו לצפות לפני אימון הערב בווידאו מההפסדים האחרונים לאלבניה וסקוטלנד כאשר המסקנה המיידית של המאמן אנדי הרצוג היא שינוי שיטת המשחק והוא לא יפתח עם שלושה בלמים במשחק הקרוב אלא עם רביעיית הגנה.
בגזרת הקהל, ישנה אכזבה ממכירת 4000 כרטיסים עד כה. הצפי הוא לכ-10,000 צופים במקרה הטוב, מה שמעורר אכזבה  בקרב אנשי ההתאחדות לכדורגל.

חלוץ הנבחרת מונס דאבור אמר: "אני מצפה להביא את הכושר שלי מהקבוצה לנבחרת ישראל. אני צריך לעבוד קשה ולעשות את המקסימום תמיד. אני רוצה להגיד מילה לאוהדים: אני מקווה שגם הפעם הם יבואו ויעודדו ויהיו איתנו. גם ברגעים הקשים אנחנו צריכים אותם וזה מאוד חשוב עבורנו.

"מבחינת נבחרת, אין דבר כזה נבחרת של שחקן אחד. אני יודע שאני בכושר טוב וכולם מצפים לכבוש ממני גם פה. הלוואי שהייתי יכול לקחת כדור ולכבוש לבד, אבל כולם צריכים לעבוד בשביל הנבחרת. רק כך נוכל לעשות משהו.

על היריבה, הוסיף דאבור: "סקוטלנד נבחרת טובה מאוד ופיזית. הכדורגל שלהם קצת שונה משלנו, אולי זה יהיה יתרון בשבילנו. יהיה קשה מאוד, סקוטלנד נבחרת מצוינת ונעשה את המקסימום כדי לנצח ביום חמישי. לא צריך לדבר הרבה כדי להבין שהצוות המקצועי בונה עליי ונותן לי את המפתחות. אני מקווה שאני אחזיר עכשיו בשערים".

דור פרץ הוסיף: "אנחנו נבוא חיוביים ומוכנים, נעשה הכול כדי לקחת שלוש נקודות חשובות מאוד וזו המטרה שלנו במפגש הבא שלנו ביום חמישי. אנחנו מתרכזים במשחק הנוכחי מול סקוטלנד ורק אז נחשוב על אלבניה. הצוות המקצועי יודע מה צריך לשפר וכל עוד זה יבוא לידי ביטוי, אפשר יהיה לראות נבחרת ישראל טובה ונמרצת. הלוואי שנביא גם שלוש נקודות.

"כל עוד נותנים לי את הבמה, אני אהיה ב-100%. אני שמח על זה. כל עוד יש לי הזדמנות, אני פה בשביל להוכיח זאת. אנחנו באים במלוא המוטיבציה, אני מקווה שנביא את העקרונות שאנחנו עובדים עליהם ונזכה בשלוש נקודות".

המשך לקרוא

ספורט

הקבוצה הבכירה בעיר

Published

on

הפועל ב"ש פתחה את העונה בניצחון מרשים ודרמטי 83:88 בנהריה לאחר ההארכה • סמאג' כריסטון (24 נק') הוביל את העולה החדשה לרבע גמר גביע ווינר מול הפועל חולון • מחר: מכבי ראשל"צ ובני הרצליה יאבקו בשמינית הגמר

מעת: אבי סגל // ישראל היום

עונת הכדורסל המקומית נפתחה אתמול רשמית בעין שרה עם המאבק על התואר הראשון העונה – גביע ווינר שנערך זו השנה ה-13 – וכבר קיבלנו משחק שהוכרע בהארכה, בסיומו העפילה הפועל ב"ש לרבע הגמר ממחר מול הפועל חולון בבית מכבי בראשל"צ. העולה החדשה פתחה עונה היסטורית בניצחון 83:88 על עירוני נהריה, שכבר לא תשוב לגמר המפעל כפי שעשתה אשתקד.
השינוי המאוחר שעשתה הקבוצה מהדרום יכול להיות כזה שישנה שאת גורל העונה שלה. היא נפרדה מהרכז לוסיאנו פארודי והביאה את סמאג' כריסטון, שכבר אתמול עשה את ההבדל. מדובר ברכז, סקורר משובח שברזומה שלו 65 משחקים באוקלוהומה סיטי ב־2016/17. הוא נמצא בארץ רק כמה ימים והחל את המשחק בצורה בינונית, אבל ככל שהתקדם נחשפנו לאיכויות הרבות שלו. לקראת הוא כבר השתלט על המשחק לגמרי. שתי שלשות שלו כפו הארכה וגם בחמש הדקות הנוספות הוא המשיך להראות את מה שיש לו. לצידו ראינו גם זר עם ידית איכותית – טיילר בראון.
יפתח זיו בפעולה
מעבר לכך רמי הדר חזר לליגה הבכירה אחרי עונה ברומניה, לה קדמה העונה שבה אימן במכבי ובהפועל ת"א, ואותה סיים בביתו. באר שבע תהיה קשוחה ולוחצת בסגנון שמאפיין את הדר ואחד השחקנים שמדגים את המגמה הזו הוא טראוויס ווריק שהגיע מאשדוד.
נהריה הובילה מהרבע השני עד כמעט סיום המשחק, אבל לסיים אותו לא ידעה. אצל הסגולים המפתחות לגמרי בידיים של יפתח זיו שנתן משחק טוב. מי שלא הרשים התקפית הוא אחד הזרים שמצפים מהם הכי הרבה העונה – מייק הנרי (20 משחקים בממפיס בעונה שעברה) עם 3 מ־11 מהשדה וחוסר השפעה על המשחק.
כל העיניים אל קולשוב
מחיר בערב ייערך משחק שמינית הגמר השני שיפגיש את מכבי ראשל"צ ובני הרצליה. המשחק היה אמור להיערך בהרצליה, אך הביתיות הוחלפה לבקשת הקבוצות.
הכתומים עם מהפכה והצערה משמעותית בסגל הפגינה יכולת טובה במשחקי האימון, עם חמישה ניצחונות בהפרשים משמעותיים וללא הפסד. העיניים יהיו נשואות אל עבר איגור קולשוב שיערוך בכורה בליגה אחרי ששב מקריירת המכללות.
הנקודה הפיקנטית: ניצן חנוכי – ששיחק בראשל"צ ב־7 מ־8 העונות האחרונות וגם הניף את צלחת האליפות ב־2016, חוזר לבני הרצליה שבה שיחק בעבר וישמש כקפטן הקבוצה של המאמן הסלובני גאספאר פוטוצ'ניק. כארם משעור יערוך בכורה מחודשת בקבוצה מהשרון שנמצאת במאזן 3:3 והיא איבדה במהלך ההכנה את המתאזרח גייב לוין שייעדר חודשיים בגלל פציעה.

המשך לקרוא

אירועים קרובים

אוק
22
ב
19:30 שיעור יוגה עם לימור קול-ברזני
שיעור יוגה עם לימור קול-ברזני
אוק 22 @ 19:30 – 22:00
ימי שלישי 10:00-11:00- שיעור יוגה עם לימור קול-ברזני 7:30-10:00 בערב סדנה לעיצוב תכשיטי טקסטיל (פעם בחודש)
אוק
25
ה
22:00 להקת רם 2 ברוק ישראלי בטרזנה @ Pladino Bar
להקת רם 2 ברוק ישראלי בטרזנה @ Pladino Bar
אוק 25 @ 22:00 – 23:00
להקת רם 2 ברוק ישראלי  בטרזנה @ Pladino Bar
חברי להקת רם2 חוזרים לשמח את לב המעריצים בהופעה נוספת של מיטב להיטי הקורנרול הישראלים מכל הזמנים. ביום חמישי, 25 באוקטובר, החל מ-10 בערב, במועדון-בר פלאדינו בטרזנה. פרטים ועידכונים בפייסבוק: ramshtaym
אוק
26
ו
17:57 השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב!!
אוק 26 @ 17:57 – 18:57
השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב" מזמינה אותכם לארוחת שבת באווירה ישראלית עם מלא יהודים מכל רחבי העולם. שירים, הכרויות, הפתעות ועוד. מוזמנים לבדוק בדף הפייסבוק השבת אצל יניב, או ליצור קשר בטל': 877-969-1932. שבת שלום!
אוק
27
ש
20:00 Bruno Mars: 24K Magic World Tour @ Staples Center
Bruno Mars: 24K Magic World Tour @ Staples Center
אוק 27 @ 20:00 – 21:00
Bruno Mars: 24K Magic World Tour @ Staples Center
Live Nation Presents Bruno Mars with Charlie Wilson STAPLES Center 1111 S. Figueroa Los Angeles, CA 90015 (213) 742-7340 Sat, Oct 27, 2018 – 8:00PM OnSale: Fri, Feb 16, 2018 – 12:00PM PDT

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות