Connect with us

Featured

״זה לא מספיק לפוצץ את ביתהם בזמן שהם ישנים?!״: חברת הקונגרס צייצה על אירועי אל-אקצה שקרים וחצאי אמיתות והרשת גועשת

Published

on

רשידה טליב, חברת הקונגרס האמריקאי, העלתה ביום ראשון לטוויטר שלה ציוץ המגנה את משטרת ישראל על שהסתערה על מסגד אל-אקצה. רק שטליב אמרה שהאירוע התרחש ביום של החג המוסלמי עיד אל אדחא (חג הקורבן) ולא ביום ערפאת.

היא צייצה סרטון שפרסם כתב אל-ג'זירה, ארווה איברהים, בו משטרת ישראל גורמת להרס ויורה לכל עבר במתחם מסגד אל-אקצה.

טליב כתבה: "מדוע ישראל תוקפת את אל אקצה בעיד אל אדחא (היום הקדוש ביותר למוסלמים)? מדוע לתקוף אנשים שממש כורעים על ברכיהם בתפילה? תשובה: להמשיך להשפיל הומניזציה של פלסטינים אפילו בתפילה. זה לא מספיק להם לזרוק פצצות על ביתהם בזמן שהם ישנים או להרוס את בתיהם."

טליב טענה כי ההתקפה של ישראל התרחשה ביום חג עיד אל אדחא, היום הקדוש ביותר למוסלמים. אך בפועל, האירועים התרחשו בערב למחרת של ה-19 ביולי, ולא ב-18 ביולי כפי שטייב אמר. האירוע אכן התרחש ביום ערפאת, שמונצח מדי שנה ביום שלפני עיד אל-אדחא, ונחשב ליום הקדוש ביותר של השנה האסלאמית.

על טייב נמתחה ביקורת בציוצים בתשובה על הבלבול שלה בימים אלה ועל כך ש׳שכחה׳ להזכיר כי בכלל האירוע התקיים בתשעה באב, היום העצוב ביותר בלוח השנה היהודי.

ארסן אוסטרובסקי, עורך הדין הבינלאומי לזכויות אדם ופרשן פוליטי, השיב לציוץ של טלאב באומרו "השקר, ההסתה ושנאתך הגזענית כלפי יהודים הם פשוט ללא הפסקה! לראיה, היום הוא גם #תשעהבאב, העצוב ביותר ואחד הימים החשובים ביותר בלוח השנה היהודי, המסמן את חורבן בית המקדש שלנו. באמת אין לך בושה, נכון?"

הרשות הפלסטינית גינתה את האירוע ביום ראשון בהצהרה ואמרה כי "ממשלת הכיבוש הישראלית אחראית באופן מלא להסלמה שנבעה מפלישת ישראל למתחם מסגד אל-אקצה בירושלים הכבושה."

Featured

הבלאק פריידיי של עולם הפשע: גל חריג של גניבות בקניונים בקליפורניה

שורה של מעשי "שוד והרס" – פריצות מהירות לחנויות ובזיזה של סחורה – ליווה השנה את בלאק פריידיי, בעיקר בלוס אנג'לס וסן פרנסיסקו • משטרת לוס אנג'לס דיווחה על שני מקרים אלימים – במקרה אחד רוססו העובדים בגז מדמיע ובמקרה נוסף נדחפו העובדים לרצפה במנוסתם של השודדים

Published

on

בלאק פריידיי , יום הקניות העמוס ביותר בשנה בארצות-הברית, לווה השנה בשורה ארוכה וחריגה של מעשי בזיזה המוניים. למשל, אל סניף של הכלבו נורדסטרום בלוס אנג'לס פרצו כ-80 שודדים ברגע אחד והצליחו להימלט עם שקים מלאים בסחורה גנובה. כוח המשטרה שהגיע למקום הצליח לעצור רק שלושה מהם.

הדוגמאות רבות: במונטריי שבקליפורניה נשדדו משקפי שמש בשווי של 30 אלף דולר על ידי ארבעה שודדי ממרכז קניות הומה ביום שישי האחרון אחר-הצהריים, באירוע שנמשך שתי דקות בלבד, לפי עדותו של מנהל החנות; בשיקגו, דיווחו כלי התקשורת על ארבעה מקרי שוד דומים בסוף השבוע של בלאק פריידיי ממרכז מסחרי מקומי; במינסוטה, קבוצה המונית של כ-30 אנשים פרצה לסניף של בסט ביי ויצאה ממנו עם שלל מוצרי אלקטרוניקה. גם בסן פרנסיסקו דיווחו חנויות היוקרה ברברי ולואי ויטון על מעשי שוד מהירים. סן פרנסיסקו פגיעה יותר מהשאר מול התופעה, בגלל הכמות הגדולה של קמעונאי היוקרה שם והריכוז הגבוה של תושבים עשירים.

בסרטונים שמופצים בימים האחרונים ברשתות החברתיות נראות דמויות רעולות-פנים שפורצות לחנויות, אוספות מכל הבא ליד ונסות החוצה עם שקי הסחורה הגנובה, אל מכוניות מילוט שממתינות להן בחוץ. מנכ"לית בסט ביי, קורי בארי, סיפרה בקשר לתופעה הזאת שלעתים השודדים שולפים אקדח מאיים ולעתים משתמשים במוטות ברזל, ומשטרת לוס אנג'לס דיווחה על שני מקרים אלימים – במקרה אחד רוססו העובדים בגז מדמיע ובמקרה נוסף נדחפו העובדים לרצפה במנוסתם של השודדים.

המשטרה חוקרת האם מדובר בתופעה של פשע מתוכנן, ומודאגת בעיקר מהאופי חסר הבושה של המעשים הללו, בהם מעורבים עשרות שודדים המסתערים בבת אחת אל תוך החנויות, בשעות צפופות לעיני כל.

קרימינולוגים טוענים כי הזינוק במקרי שוד מהסוג הזה מאפיין את עונת החגים לאורך שנים רבות, אלא שבשנים האחרונות הם נעשו אלימים ותוקפניים יותר, בין השאר בגלל שיפור אמצעי האבטחה בחנויות. עוד מוסיפים המומחים כי קשה לבודד גורם אחד להקצנה של התופעה, אבל ציינו במיוחד את המחסור העונתי במוצרים קמעונאיים מול הביקוש העצום בעונת בחגים, וכן את ארגוני פשע העוסקים בסחר קמעונאי "שחור", המבקשים להצטייד בסחורה לקראת עונת החגים – ממש כמו הקמעונאיות הלגיטימיות. לפי ההערכות, אם אכן מדובר בארגוני פשע – המשטרה תצליח לעקוב אחרי מסלול הכסף והסחורה ביתר יעילות.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות