Connect with us

Featured

״הפרה בוטה של מדיניות האוניברסיטה״: פרופסורים מאונ׳ UCLA דורשים מנשיא UC לגנות את ההצהרה ״הפוגענית״ כלפי ישראל

Published

on

ועדת הפקולטה לאינטגרציה אקדמית שלחה מכתב נוקב לנשיא אוניברסיטת קליפורניה בדרישה לגנות את התבטאויות המחלקה ללימודי אסיה-אמריקה כנגד ישראל, בטענה כי זה "לא נכון מבחינה אתית"

קבוצה של פרופסורים מאוניברסיטת קליפורניה UCLA קוראת לנשיא אוניברסיטת קליפורניה, מייקל דרייק, לגנות את הצהרת המחלקה ללימודי אסיה בהקשר האמריקאי באוניברסיטת קליפורניה מחודש מאי על ההסלמה האחרונה בין ישראל לחמאס.

בהצהרת המחלקה ללימודי אסיה-אמריקה נאמר כי הם "מתנגדים למתנחלים-קולוניאליזם על כל צורותיו, מטובאנגאר ועד פלסטין. אנו מגנים את הניצול, הגניבה והקולוניזציה של האדמה והעבודה ואנו שואפים לחופש וצדק לכל העמים." 

בהמשך "גינו את חילופי הטקטיקות הצבאיות והתמיכה הכספית בין ארצות הברית לישראל, וציינו כיצד הוחלפו אז לשטחים הכבושים טכניקות נגד הצבא והציוד הצבאי ששימשו במהלך מלחמת וייטנאם; כיצד השיטור של צבא ישראל על חומת האפרטהייד המפלגת את ירושלים ובידוד הגדה המערבית השפיע על מדיניות הביטחון הגבולית האכזרית של ארה"ב לאורך גבול ארה"ב ומקסיקו״

המחלקה אז גם קראה לישראל להפסיק את המצור על רצועת עזה וכן את "סיום הכיבוש הצבאי בגדה המערבית וההתקפה המחודשת נגד פלסטינים שהצטרפו למחאה. אנו מפצירים בממשל ביידן לעצור את כל המימון לישראל עד שהוא יציית לחוק הבינלאומי ולאמנת ג'נבה הרביעית, ויפסיק את פשעיו נגד הפרות האנושות וזכויות האדם."

ההצהרה סיכמה בסופו של דבר: "אנו נותרים מחויבים ללמד על פלסטין בשיעורים שלנו. אנו תומכים בתלמידינו, שגם כשהם מתאבלים, נשארים מחויבים לאקטיביזם ולסנגור בכל צורה שהיא. לסיכום, אנו מקנים את קולנו להעלאת המאבק של העם הפלסטיני כחלק מהמחויבות האתית, המלומדת והפדגוגית שלנו לידע הרלוונטי לצדק וחופש לכל האנשים והגיאוגרפיות בעולם."

במכתב שנשלח לדרייק ב-20 ביולי, טענה ועדת הפקולטה לאינטגרציה אקדמית באוניברסיטת UCLA כי "זה שגוי מבחינה אתית" לצאת בהפגנתיות בהצהרה זו. הוועדה הצביעה על האופן בו מדיניות האוניברסיטה אוסרת על שימוש ב"נכסי האוניברסיטה או השתייכותם לאוניברסיטה בכל דרך שתצביע או תרמז על תמיכה או קידום אוניברסיטאי או התנגדות לכל נושא, פעילות או תוכנית, בין אם פוליטית, דתית, כלכלית או כל דבר אחר."

בלי קשר, "זה פוגע בסביבת הסטודנטים ובהפגנת כבוד הדדי, גיוון והכלה שצריכים לאפיין את כל התוכניות האקדמיות. עבור סטודנטים, מחלקה אקדמית מייצגת את האוניברסיטה כמוסד. לכן, הכרזות על עמדות פוליטיות רשמיות של המחלקה יוצרות אווירה לא רצויה, אפילו רעילה, עבור סטודנטים שאינם מסכימים איתם.“ 

סטודנטים יהודים שהם תומכי ישראל ועוברים שיעורים ללימודי אמריקה אסיאתית "יכולים כעת לצפות, באופן סביר למדי, שהקריירה האקדמית שלהם תסבול בגלל אמונותיהם או זהותם. הדבר נכון גם לגבי סטודנטים בחוגים הקשורים שגילו במהירות את האופי המאיים של ההצהרה שפרסמה המחלקה ללימודי אסיה-אמריקה."

הוועדה המשיכה להאשים את הצהרת המחלקה ב"טענות קיצוניות, אכן מפוברקות, המפלילות את עצם בריאתה של ישראל, ובמשתמע, מפלילות את כל אזרחיה ותומכיה, כולל אותנו. סביר להניח כי סטודנטים פוטנציאליים ואוניברסיטת UCLA הרואים עצמם מגונים, על ידי האוניברסיטה עצמה, כשותפים ל"שבעים ושלוש שנים של קולוניאליזם של מתנחלים, אפרטהייד גזעי וכיבוש."

המכתב הסתיים בקריאה לדרייק "לגנות את תוכן ה"הצהרה" ואת האופן הלא הולם בו היא פורסמה, ולקבוע באופן חד משמעי שהיא אינה משקפת נקודת מבט רשמית של אוניברסיטת UCLA; ובנוסף להורות למשרד UC של היועץ המשפטי הכללי לטפל בתיק זה בצורה המתאימה.“

אחד החותמים על המכתב לדרייק היה יהודה פרל, פרופסור למדעי המחשב באוניברסיטת UCLA, חבר האקדמיה הלאומית למדעים ונשיא קרן דניאל פרל. פרל צייץ בטוויטר, "כאשר אגודת סטודנטים נחטפת על ידי מקורבים ל-BDS, הסטודנטים סובלים אך האוניברסיטה ממשיכה לתפקד. כאשר מחטיבה אקדמית נחטפת, האוניברסיטה מבותרת, מה שמסמן את סיום ההשכלה הגבוהה. חלק מאיתנו החליטו שמספיק."

דובר ממשרדו של דרייק אמר בהצהרה לכתב העת, "נשיא אוניברסיטת קליפורניה, ד״ר מייקל וי דרייק, מעריך את החששות שהעלו מחברי המכתב. האוניברסיטה תמשיך להבטיח שהקמפוסים שלה יהיו מרחבים מקבלים ומסבירים הכוללים את כל הסטודנטים, שכן אוניברסיטת UC ממשיכה את המסורת העשירה של חופש הדיבור ומגוון המחשבה."

המחלקה ללימודי אסיה-אמריקה של UCLA לא הגיבה לבקשת התגובה של כתב העת.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

טרגדייה בפסדינה: 3 נערים מסן גבריאל וואלי נהרגו לאחר שהרכב איבד שליטה

Published

on

שלושת ההרוגים בהתרסקות בפסדינה ביום ראשון זוהו כבני נוער מאזור סן גבריאל וואלי.

עפ"י החוקרים ההתרסקות אירעה בסביבות השעה 20:30 בערב.

דיווחים ראשוניים הצביעו על כך שהמכונית עפה מהכביש המהיר 210, אך ה-CHP קבע מאוחר יותר שמכונית ההונדה הכסופה נסעה למעשה בשדרות מיכילנדה, דרומית לשדרות Foothill.

באופן לא ידוע, הנהג איבד שליטה והתנגש בקצה המדרכה של בטון גבוה ואז פגע בגדר שרשראות. לאחר מכן, ההונדה התנגשה בסוללת הכביש המהיר והתהפכה. היא נחתה מתחת לגשר הכביש המהיר.

מותם של הנהג ונוסע אחד נוסף נקבע במקום. נוסע נוסף הובא לבית חולים מקומי בו נקבע מותו.

נהג ההונדה 2005 זוהה כאנדין ביי, נער בן 17 מטמפל סיטי. הוא היה אמור לחגוג את יום הולדתו ה-18 ביום שני.

הנוסע שמת במקום היה אריק גולקסון בן ה-16 מטמפל סיטי. הנוסע שמת בבית החולים היה ניקולס טורס, בן 17 ממונטריי פארק.

בני משפחה וחברים הביעו צער עצום על הקורבנות בעת הדלקת נרות במקום התאונה ביום שני בערב.

"הוא היה נאמן. הוא היה שם בשבילי בכל פעם שהייתי צריך אותו. תמיד. הוא נתן את העצות הכי טובות. הוא היה הכי טוב בכל מה שהוא ניסה לעשות", אמר איגי ווטקינס, חברו הטוב של ביי.

"הוא היה ילד טוב. הוא אהב סקייטינג, תמיד היה עם החברים שלו. הוא זה שהצחיק את כולם בחדר", אמר לוק גולקסון, אחיו של אריק.

החוקרים טרם יודעים אם אלכוהול או מהירות מופרזת היוו גורם להתרסקות שגבתה בחייהם של שלושת הצעירים, כל אחד זכור בזכות האהבה שנתן, חייהם וחלומותיהם על עתיד מזהיר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות