״אנחנו רוצים להיות הכותל המערבי של הישראלים כאן (ובלי כפיה דתית)״ - שבוע ישראלי
Connect with us

קהילה

״אנחנו רוצים להיות הכותל המערבי של הישראלים כאן (ובלי כפיה דתית)״

Published

on

עמותת ״עושה חסד״ בראשות הרבנית ענבל אזולאי תומכת במשפחות ישראליות בעיר המלאכים אשר ידם קצרה מלהשיג, ומסייעת להם בחבילות מזון לחג • וזוהי רק התחלה

מאת: אלעד מסורי

כולנו כבר בכוננות עליונה לקראת חגי תשרי הבאים אלינו לטובה, במהלכו ישבו משפחות שלמות ויסעדו יחדיו את סעודות החג השונות: ראש השנה, הסעודה המפסקת של יום כיפור, ארוחות החג של סוכות, שמחת תורה ועוד.

עמותת ״עושה חסד״, בראשה עומדת הרבנית ענבל אזולאי, שמה לה למטרה לעזור ולתמוך במשפחות של ישראלים רבים בעיר המלאכים אשר ידם קצרה מלהשיג, ולסייע להם בחבילות מזון לחג. היא מספקת בכל שבוע סלי מזון ענקיים של סוגי סטייקים שונים, חבילות עופות, בשר טחון, דגי סלומון, יין, חלות, פירות, ירקות ושימורים. בנוסף גם מצרכים כמו קפה, שמן, תה ועוד. עלות סל לחגים עומדת בין 200 ל 250 דולר, וסלי השבת עומדת על 80 דולר.

הרבנית אזולאי החלה את פועלה בתחום העזרה לנזקקים כבר לפני יותר מעשור, אז התחברה עם בית הכנסת של הרב פינטו, שהיה מציע ארוחות חמות מוכנות ל50-60- משפחות כל שבוע. אזולאי התנדבה לאסוף חלק מהמנות המוכנות ולהעביר אותן למשפחות הזקוקות לסיוע ברחבי וואלי וויליג׳.

בהמשך הקימה קבוצה של נשים שנפגשות אחת לחודש לקרוא תהילים ולסעוד ארוחת בוקר משותפת וככה החלה להיחשף ליותר ויותר נשים ומשפחות ובקהילה, היא שמעה אין ספור סיפורים ומקרים של אנשים הזקוקים לעזרה והחליטה לעשות מעשה.

אזולאי תמיד סייעה לנזקקים, אך מחלה קשה שתקפה את בנה הקטן, שינתה את חייה וחיי משפחתה. היא ובעלה בילו יותר משנה בבית החולים וביתה מרובה הילדים התקשה לתפקד. אזולאי מספרת על העזרה העצומה שקיבלה באותה התקופה מהקהילה הישראלית בוואלי ובעיר. הדבר חיזק את ההבנה שלה שהיא צריכה לעשות מעשי חסד כדי לשמור על הילד שלה וגם כדי לתת משהו בחזרה, וכך הקימה את עמותת ״עושה חסד״. כיום ביחד עם בעלה ועם הפעילות הראשיות של הארגון, מלי לוגסי וקרן כהן, הם דואגים שבכל שבוע ובכל החגים יסופקו למשפחות נזקקות סלי מזון עשירים הכוללים את כל המצרכים לשבת. בחגים הם גם נותנים שוברי קניה, משלוחי מנות בפורים ומתנות בחנוכה. ״פעם בשנה אנחנו עושים מפגש של בין 300-400 איש מגיעים מכל הקהילה גם מהעיר וגם מהוואלי. והכל ללא תשלום. אנחנו מממנים את זה מתורמים שרוצים לעשות מעשים טובים. כל שבוע יש לנו 12 מתנדבות ומתנדבים שבאים לחלק מזון בגשם ובשמש, הרעיון הוא לתת, ללא כפיה דתית בכלל רוב הנתינה שלנו היא דווקא למשפחות חילוניות״.

בחג החנוכה האחרון הארגון קנה 200 צעצועים והזמינו את הילדים לבחור מתנה ולקבל סופגניה. חשוב לציין שבכל האירוע שהרבנית אזולאי עורכת הם חינם אין כסף. ביניהם מיפגש חודשי של קריאת תהילים משותפת שמלווה בארוחת בוקר מפנקת של ״פאסיפיק פיצה״ שנתרמת על ידי אחת המשתתפות במחיר עלות.

איך אתם יודעים למי לחלק את המזון?

מלי לוגסי: ״לענבל יש קשר חם הדוק עם הקהילה והיא מכירה אנשים ובודקת מי באמת זקוק לעזרה ותמיכה. בנוסף אנחנו מקבלים המלצה ממכרים משותפים, עורכים ראיון וממלאים אפליקשיין. בגדול רוב המשפחות נמצאות בקשר עם הרבנית כך שיש הכירות מעמיקה״.

הרבנית ענבל אזולאי: ״זו אחריות להתחייב לתת חבילת מזון בשויי 200 דולר בכל שבוע. אנחנו נעזרים בראשי קהילות כמו הרב גבאי שמכירים את האנשים. אנחנו בודקים ועושים ראיון קצר לאנשים. לא יותר מידי; זה די מביך כי הם במקום של חולשה אבל אני מנסה לא לטעות. אנחנו גם רוצים לראות עם יש הערכה לנתינה״.

פעיל בארגון מספר: ״יש סיפורים לא פשוטים. החיים באמריקה הם לא בדיוק אמריקה עבור המון אנשים כאן. אנחנו מגיעים כל שבוע למסור ארגזים למשפחות עם תינוק על הידיים כבר כמעט שנה. יש המון סיפורים קשים עצובים שאנחנו לא חושפים כדי לשמור על כבוד המשפחות. אנחנו זקוקים לעזרה במימון, צריכים נהגים, ומתנדבים לאריזות וכל עזרה שתוכלו לחשוב עליה. מספר הנזקקים גדול, והתקציב שלנו נשאר אותו הדבר״.

ענבל: ״אני כל הזמן חושבת איך אני יכולה לדאוג שהמשפחה תקבל את החבילה הכי טובה, איך יהיה להם הכי טוב שאפשר. אם זה חנוכה אז אנחנו נצטרך סופגניות, וחילקנו שוברי מתנה של 20 דולר לכל ילד, ואם זה בפורים אז נעשה משלוחי מנות בצורה יצירתית וגם בצורה הכי מכובדת שיש״.

גדי אזולאי בעלה של הרבנית ענבל אזולאי, מספר על השלב הבא של העמותה: ״אנחנו רוצים לפתוח מרכז קהילתי ממש כמו בארץ. יש פה אלפי ישראלים וזה לא רק לעזור עם אוכל; יש הרבה חסדים שאפשר לעשות – עזרה לזוגות שהתגרשו, לאימהות חד הוריות, ילד שאבא או אמא שלו ניפטרו בארץ ואין לו כסף לטוס לישראל להלוויה. יש ישראלים חדשים שאין להם איפה להיות, או מתקשים לשלם שכר דירה, אנחנו רוצים להיות הכותל המערבי של הישראלים כאן, ובלי כפיה דתית, אנחנו נשמח לסיוע של עוד תומכים או תורמים כדי שנוכל לעזור כמה שיותר לקהילה הישראלית בלוס אנג׳לס.

״אנחנו מבקשים להודות לכל השותפים שבזכותם כל הארגון הזה מתקיים. שלושת התומכים הגדולים מבקשים להשאר בעילום שם. תודה לחן אבנרי שמגיע כל שבוע ועוזר באריזות. תודה לאורן מלך שמגיע בכל שבוע לפנות את השטח. לקרן שממשיכה לדחוף בכל הכוח ולעזור מישראל. תודה ללירון דניאל ומשה עמר שתרמו פאטיו כדי שיהיה צל בזמן אריזות החבילות. תודה לסאני ואלון פלד שעושים משלוחים על שבוע ותומכים דרכים. תודה לאלישבע מלול על כל העבודה המהדימה מאחורי המחשב.

תודה לפאסיפיק כושר פיצה על התרומה לערבי תהילים שלנו. תודה מיוחדת למומי ביטון על פועלו. תודה לכדורי פרץ שתומך בחגים ותורם את הפירות והירקות.

תודה לכל התומכים שלנו בחגים הגדולים. ותודה אחרונה למשפחות היקרות שסומכות עלינו!

אנחנו רוצים לאחל לכם ולכל עם ישראל חג שמח, שנה טובה וכל טוב!!

לפרטים ויצירת קשר: www.osehchessed.org

הרבנית ענבל אזולאי : 818-919-5659 קרן פשלי כהן: 818-808-2702 מלי לוגסי:818-282-0340

קהילה

יום מיוחד עבור אנשים מיוחדים

Published

on

כתב וצילם: גל מאירי

בסוף השבוע התקיים האירוע השנתי ״Special day for Special people״ בחסות רן וגלית לוי, צוות נהגי הרייזור הישראלים ומתנדבים מהקהילה בלוס אנג׳לס. מדובר ביום מיוחד עבור אנשים מיוחדים רגישים ונפלאים המי תמודדים עם מוגבלויות שונות בחייהם.

המשתתפים נפגשו מתחת לסככה ענקית בלב השטח הפתוח ב Hungry Valley בעיירה גורמן, קליפורניה. המתנדבים שהגיעו מבעוד מועד סידרו על שולחנות אוכל פירות שתייה וקינוחים בעוד צוות הנהגים מכין את רכבי השטח לנסיעה. האוטובוס עם האורחים המיוחדים הגיע ונוסעיו התקבלו על ידי המתנדבים בחום אהבה וחיבוקים; רובם היו מוכרים עוד משנים עברו, והחיבור בין כולם היה לבבי ומיידי.

לכל המשתתפים חולקו חולצות המציינות את האירוע, ולאחר היכרות קצרה הם עלו לרכבים, כל אחד בתורו, מתלווים לנהג שטח מקצועי ברכב ה- UTV והרייזור שלקח אותם לסיבוב רכיבה כייפי בשבילי העפר במעלה ובמורד הגבעות שמסביב לעמק בו התקיים האירוע. האדרנלין של כולם המריא לשמיים…

בעוד האורחים נהנים החלו שאר המתנדבים להכין את האוכל איציק מתתיה ואביעד שפיקדו על הברביקיו הוציאו תחת ידיהם מטעמי בשר ודגים. אורן מדר הדיג׳יי חימם את האווירה עם מוזיקה שהרקידה את כולם, ואין דבר יותר מחמם את הלב מאשר לראות את מבטי האושר והחיוכים של האורחים המיוחדים ובני משפחתם, ביום בו הם שווים וחלק מקבוצה מעורבת אוהבת ומפרגנת.

תודה מקרב לב לצוות המתנדבים המסור שבזכותם מתקיימת המצווה הזאת כבר ארבע שנים ברציפות: למארגנים רן וגלית לוי ולמתנדבים: אמיר לוי, איציק מתתיה, אביעד, אורן מדר, מלכי, גיל, אייל שמש, איילת ששון, גלית קליימן, קרן מאירי, דנית שפירו, שלי ספדי, ויויאן פילוטי, קריסט אמברוסיו, כרמן סיסנרוס, אריק קרוסו ורעות רז.

תודה מיוחדת לנהגי השטח המסורים אשר נתנו הכל מעצמם עם חיוך: שי אנדי, רענן רימון, אריק איטלמן, אלי שטרית, אבי קליימן, רביב נצח, אבי כהן, יוסי, יורם ושי. נתראה שוב בשנה הבאה, ביום המיוחד הזה שכולו קסם אהבה ונתינה!

משפחות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים המי עונינות להצטרף וכמו כן מתנדבים לשנה הבאה, מוזמנים ליצור עימנו קשר דרך קבוצת הפייסבוק.

 

פרטים בקישור: www.facebook.com/Special-Day-For-Special-People-23

המשך לקרוא

השבוע בלוס אנג'לס

STAND BY ME: צבא קטן של מתנדבים

Published

on

שיחה עם גילה מילשטיין, סיגל אנקרי ובתיה לוי – הצוות המסור של העמותה המקומית ״סטנד ביי מי״, התומכת ומסייעת לחולי סרטן ישראלים בלוס אנג׳לס ולבני משפחותיהם • ופניה נרגשת ״לכל הנשמות הנפלאות בקהילה הישראלית״ להתגייס לעזרה, פיזית וכספית

מתנדבי משפחת סטנד ביי מי

מאת: מיכה קינן

השבוע פגשתי את האנשים הכי יפים, קסומים ונפלאים בקהילה שלנו, מלאכים ומלאכיות: צוות ארגון המתנדבים ‘סטנד ביי מי״. אירגון של אנשים מדהימים שעשו להם מנהג קדוש, לתמוך באחיהם ואחיותיהם בשעות ובימים הקשים ביותר בחייהם: הם תומכים בישראלים שחלו בסרטן ומתגוררים בלוס אנג׳לס. מתברר כי בנוסף למחלה, פעמים רבות אין מי שיתמוך בחולים בשעת מצוקתם. לעתים מתברר שהביטוח אינו מכסה, או שאינו קיים כלל. חייהם משתנים ברגע לרעה, הרקיע נופל עליהם, הקרקע נשמטת מתחת לרגליהם. איך יתמודדו ללא עזרה ותמיכה, שמא הם ערירי משפחה וחברים. מי יושיט להם יד עוזרת? מי יתן להם כתף להשען ולתמוך?

כאן נכנסים לתמונה פעילי ומתנדבי עמותת ‘סטנד ביי מי׳. הם עושים לילות כימים לעזור לזולתם. הם תומכים ונושאים על כפם ילדים, נוער, אמהות וסבים, ומהווים אור רוחני ועזרה נפשית.

״הכול התחיל בגן של הבת של גבי ונופר אוסטרו״, מספרת סיגל אנקרי, אחת ממייסדות הארגון וכיום מנהלת התוכנית הטיפולית בחולים, ״ילדה חלתה בסרטן, וההורים שמו מודעה עם בקשה לעזרה. גבי אוסטרו הגיע לגן בכל בוקר וראה שהקהילה לא נענית לבקשה. זה היה לפני תשע שנים. גבי ונופר החליטו לקחת את המודעה למשרד הנדל״ן שלהם. 2,500 דולר גויסו עבור המשפחה של הילדה החולה, אך גבי הבין שמחלת הסרטן היא כמו צמיג עם הרבה תקרים, והכסף תיקן רק חור אחד״.

גבי ונופר פרסמו ידיעה בעיתון הישראלי וכך נוצרה ‘סטנד ביי מי׳. המטרה של העמותה היא נתינה עבור החולה, על מנת שהחולה יוכל להיות מרוכז במלחמה במחלה, בעוד העמותה תדאג לכל השאר – כל משפחה לפי הצרכים שלה. לפעמים האמא חולה ואז הילדים זקוקים לארוחות חמות, ישנן משפחות שזקוקות לעזרה בניקיון, הסעות לבתי חולים ולטיפולים, בייביסיטר, עזרה בלימודים לילדים, טיפול סיעודי, טיפולים פסיכולוגיים וכן הלאה.

לסטנד ביי מי יש צבא קטן של מתנדבים מקצועיים שכולל עובדות סוציאליות, פסיכולוגים, כירופרקט, ואנשים רבים נוספים שמנדבים את זמנם ואת כישוריהם. יש קרוב למאה ועשרים מתנדבות ומתנדבים״.

המסר של גילה מילשטיין

גילה מילשטיין הצטרפה לארגון בשנת 2011 כשמונתה לנשיאת הארגון. גילה היא אחות מוסמכת בהכשרתה, שהקדישה את חייה לעולם הרפואה והטיפול המסור בחולים. ״המעורבות בסטנד ביי מי נותנת לי הרגשה טובה מאחר וזה משפר את איכות החיים של החולים ומשפחותיהם בזמנים קשים״, היא אומרת. ״כשאנחנו מקבלות חולה חדש, סיגל הולכת להיפגש איתו ועם משפחתו. הארגון בוחן את הצרכים של החולה ושל המשפחה, מבין משיחת הפתיחה מהם הצרכים האמיתיים ו׳תופר׳ עבור החולה תוכנית פעולה אשר מותאמת לו אישית.

״אנחנו מאוד קשובים לצרכים שלהם״, מוסיפה גילה מילשטיין, ״כשיש חולה שמתגבר על המחלה, אנחנו לאט לאט מרפים ממנו. אנחנו לא רוצים שירגיש כחולה, אנחנו רוצים שיחזור לשגרת החיים הרגילה שלו. חלק מהם הופכים למתנדבים שלנו ועוזרים לחולים אחרים״.

בתיה לוי, מנהלת המתנדבים בארגון, מספרת ש״החולים מגיעים אלינו מתוך שמועה ומפה לאוזן, הם יודעים איך למצוא אותנו. המתנדבים של הארגון הם אנשים מאוד מיוחדים שתורמים מזמנם וממרצם. לאורך השנים נוצרה משפחה – משפחת סטנד ביי מי׳ – של אנשים שיש בהם הרבה נתינה. הם לא מתייחסים אל החולים כאל חולי סרטן, אלא כאל בני אדם. הם נותנים מתוך ייעוד ורצון לתת, ולא פעם – זה מציל חיים.

***

בשבוע הבא, ביום שלישי 28 באוגוסט, יערך ערב תרבותי חברתי – ״שלישי ישראלי״ – שכל הכנסותיו יופנו לסטנד ביי מי. הערב יערך באולם האירועים ״המארק״ בכתובת 9320 שדרות פיקו. מיטב האמנים הישראליים והרבה אמנים אורחים יופיעו בהתנדבות.

לתרומות וחסויות: info@standbyme.com  

המשך לקרוא

קהילה

תיאטרון יוגה, אומנות ממוחזרת, אימון כושר לאימהות והרצאות לגיל הזהב

Published

on

ככה פותחים את השנה בבית של כולנו: המרכז הקהילתי שפר של ה- IACבוודלנד הילס

מאת: שירי וסרמן

ביום שני הקרוב, 20 באוגוסט, מתחילה שנה חדשה במרכז הקהילתי שפר של ה-IAC .

אם חיפשתם מקום קהילתי חם ומחבק בעברית מצאתם את המרכז הקהילתי שפר בוודלנד הילס, הבית של כולנו.

סמסטר החוגים החדש נפתח עם מגוון של חוגים ופעילויות לכל הגילאים, בכל שעות היום ובמשך כל ימות השבוע.

יריית הפתיחה החגיגית ב-20 באוגוסט תחל עם פעילות קשת לילדים, גילאי 2-5 בשעה 5 אחר הצהריים. פעילות של סיפור, שירה ויצירה בעברית עם אמן אורח מיוחד, השחקן והזמר מייק בורשטיין שני קונילמל), שיקריא לילדים בדרכו הנעימה את הספר המצליח ״חנן הגנן״ וישיר את אחד משירי הילדים המפורסמים שלו. מייק ילווה אותנו ב-4 מפגשי פעילות קשת.

פעילות נוספת שממנה יהנו הקטנטנים שלנו בני השנתיים עד חמש היא חוג תיאטרון יוגה עם יעל שבו נספר סיפורים בעזרת תנועות יוגה בצורה מצחיקה ושטותניקית ונפתח את הקואורדינציה שלנו, הקשב והריכוז.

אם הילד או הילדה שלכם אוהבים לעזור לכם במטבח לבשל ולאפות, יש לנו את החוג המושלם בשבילם: חוג בישול ואפייה עם טוני לילדים מגיל 4 ומעלה שבו יוכלו להנות בכל שבוע מהכנת מתכון חדש; בין אם זה חלות, עוגיות, פסטה ועוד, בדרך להיות השפים הקטנים של הבית.

לאנשים הקטנים שבחבורה מעל גיל 6, נוצר חוג אומנות מיוחד במינו – אומנות ממוחזרת. הילדים ילמדו דרך עולם האומנות והיצירה חשיבה מחוץ לקופסא, ראייה שונה של חומרי הגלם ואיכות הסביבה, וכיצד לייצור ולהפוך פסולת ושאריות למוצרים אומנותיים ושימושיים.

את נעלי הריקוד שלנו נוכל לשפשף על רחבת הריקודים בחוג ללימוד ריקודים סלוניים למבוגרים, חוג ריקודי עם למתחילים מהצעד הראשון, ריקודי בטן לנשים וכמובן איך אפשר בלי השיעור הפופולרי שלנו, חוג הזומבה לנערות עם ג׳ולי שבו יתכוננו במהלך הסמסטר להופעה על במת פסטיבל סוכות של ה-IAC.

לאמהות הטריות שבחבורה נפתחת קבוצת כושר מיוחדת, משהו שיעזור לך להיכנס חזרה אל הג׳ינס האהוב. Mommy and Me Fitness Group הוא אימון כושר שכולל מתיחות, פילאטיס ותרגילים שונים ניתן להתאמן עם הבייבי או בלעדיו!

ואחרי שהוצאנו את האנרגיה והמרץ בריקוד ובספורט הגיע הזמן להשקיע בנשמה עם שיעורי אומנות. סדנת עיצוב תכשיטים מטקסטיל שבו נלמד איך להפוך חולצה ישנה לשרשרת אופנתית; וחוג יצירות מנדלה עם מוסיקת רקע שקטה ומרגיעה שבה ניצור לנו את המנדלות האישיות שיעטרו לנו את הבית או בחוג קרמיקה שבה נפסל ונצבע עבודות שונות שנכין.

בסמסטר החדש לא נפקד מקומם של הצעירים בנפש: מדי שבוע בימי רביעי אחר הצהריים מתקיים מפגש של המועדון החברתי לגיל הזהב שכולל הרצאות בנושאים שונים (פעמיים בחודש) ומפגשים חברתיים על כוס קפה ועוגה. כמו כן מתקיים חוג ההתעמלות לנשים 3 פעמים בשבוע בהדרכתה של תרצה הדואגת באמצעות פעילות מתאימה לחיזוק העצמות ולעיצוב הגוף.

שנה חדשה ומדהימה מחכה לנו במרכז הקהילתי שפר בוודלנד הילס – בואו נתחיל את השנה בצורה הטובה ביותר!

המשך לקרוא

אירועים קרובים

ספט
28
ו
17:00 שישי ישראלי @ IAC Shepher Community Center
שישי ישראלי @ IAC Shepher Community Center
ספט 28 @ 17:00 – 18:00
שישי ישראלי @  IAC Shepher Community Center
ה-IAC בשיתוף עם ארגון מת"י מזמין אותכם לקבלת שבת קהילתית באווירה ישראלית בסגנון פיקניק מתחת לכיפת השמיים . אתם דואגים להביא את המאכלים החלביים האהובים עליכם ואנחנו דואגים לקידוש בסוכה, חלות, יין , קינוחים, הפעלה[...]
17:57 השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב!!
ספט 28 @ 17:57 – 18:57
השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב" מזמינה אותכם לארוחת שבת באווירה ישראלית עם מלא יהודים מכל רחבי העולם. שירים, הכרויות, הפתעות ועוד. מוזמנים לבדוק בדף הפייסבוק השבת אצל יניב, או ליצור קשר בטל': 877-969-1932. שבת שלום!
ספט
29
ש
20:00 נאסף תשרי @ Valley Beth Shalom
נאסף תשרי @ Valley Beth Shalom
ספט 29 @ 20:00 – 21:00
נאסף תשרי @ Valley Beth Shalom
ערב שירה בציבור בוואלי בית שלום. שירים לסיום הקיץ, שירים לתחילת הסתיו ולחגי תשרי.  המחיר בכניסה 20 דולר . הארוע יתחיל בשעה 8:00 בערב.
אוק
4
ה
20:30 Miri Mesika Los Angeles @ American Jewish University
Miri Mesika Los Angeles @ American Jewish University
אוק 4 @ 20:30 – 22:00
Miri Mesika Los Angeles @ American Jewish University
מירי מסיקה בהופעה בלתי נשכחת , בליווי חמישה נגנים ! עם המופע החדש, היא מגיעה עם שירים מאלבומה החדש ולהיטים מכל האלבומים- מלך, באה אליכם, לשם, אף אחת, עכשיו אתה חוזר בחזרה, ממי,תשים תשים, אלוהי[...]

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות