״אנחנו רוצים להיות הכותל המערבי של הישראלים כאן (ובלי כפיה דתית)״ - שבוע ישראלי
Connect with us

קהילה

״אנחנו רוצים להיות הכותל המערבי של הישראלים כאן (ובלי כפיה דתית)״

Published

on

עמותת ״עושה חסד״ בראשות הרבנית ענבל אזולאי תומכת במשפחות ישראליות בעיר המלאכים אשר ידם קצרה מלהשיג, ומסייעת להם בחבילות מזון לחג • וזוהי רק התחלה

מאת: אלעד מסורי

כולנו כבר בכוננות עליונה לקראת חגי תשרי הבאים אלינו לטובה, במהלכו ישבו משפחות שלמות ויסעדו יחדיו את סעודות החג השונות: ראש השנה, הסעודה המפסקת של יום כיפור, ארוחות החג של סוכות, שמחת תורה ועוד.

עמותת ״עושה חסד״, בראשה עומדת הרבנית ענבל אזולאי, שמה לה למטרה לעזור ולתמוך במשפחות של ישראלים רבים בעיר המלאכים אשר ידם קצרה מלהשיג, ולסייע להם בחבילות מזון לחג. היא מספקת בכל שבוע סלי מזון ענקיים של סוגי סטייקים שונים, חבילות עופות, בשר טחון, דגי סלומון, יין, חלות, פירות, ירקות ושימורים. בנוסף גם מצרכים כמו קפה, שמן, תה ועוד. עלות סל לחגים עומדת בין 200 ל 250 דולר, וסלי השבת עומדת על 80 דולר.

הרבנית אזולאי החלה את פועלה בתחום העזרה לנזקקים כבר לפני יותר מעשור, אז התחברה עם בית הכנסת של הרב פינטו, שהיה מציע ארוחות חמות מוכנות ל50-60- משפחות כל שבוע. אזולאי התנדבה לאסוף חלק מהמנות המוכנות ולהעביר אותן למשפחות הזקוקות לסיוע ברחבי וואלי וויליג׳.

בהמשך הקימה קבוצה של נשים שנפגשות אחת לחודש לקרוא תהילים ולסעוד ארוחת בוקר משותפת וככה החלה להיחשף ליותר ויותר נשים ומשפחות ובקהילה, היא שמעה אין ספור סיפורים ומקרים של אנשים הזקוקים לעזרה והחליטה לעשות מעשה.

אזולאי תמיד סייעה לנזקקים, אך מחלה קשה שתקפה את בנה הקטן, שינתה את חייה וחיי משפחתה. היא ובעלה בילו יותר משנה בבית החולים וביתה מרובה הילדים התקשה לתפקד. אזולאי מספרת על העזרה העצומה שקיבלה באותה התקופה מהקהילה הישראלית בוואלי ובעיר. הדבר חיזק את ההבנה שלה שהיא צריכה לעשות מעשי חסד כדי לשמור על הילד שלה וגם כדי לתת משהו בחזרה, וכך הקימה את עמותת ״עושה חסד״. כיום ביחד עם בעלה ועם הפעילות הראשיות של הארגון, מלי לוגסי וקרן כהן, הם דואגים שבכל שבוע ובכל החגים יסופקו למשפחות נזקקות סלי מזון עשירים הכוללים את כל המצרכים לשבת. בחגים הם גם נותנים שוברי קניה, משלוחי מנות בפורים ומתנות בחנוכה. ״פעם בשנה אנחנו עושים מפגש של בין 300-400 איש מגיעים מכל הקהילה גם מהעיר וגם מהוואלי. והכל ללא תשלום. אנחנו מממנים את זה מתורמים שרוצים לעשות מעשים טובים. כל שבוע יש לנו 12 מתנדבות ומתנדבים שבאים לחלק מזון בגשם ובשמש, הרעיון הוא לתת, ללא כפיה דתית בכלל רוב הנתינה שלנו היא דווקא למשפחות חילוניות״.

בחג החנוכה האחרון הארגון קנה 200 צעצועים והזמינו את הילדים לבחור מתנה ולקבל סופגניה. חשוב לציין שבכל האירוע שהרבנית אזולאי עורכת הם חינם אין כסף. ביניהם מיפגש חודשי של קריאת תהילים משותפת שמלווה בארוחת בוקר מפנקת של ״פאסיפיק פיצה״ שנתרמת על ידי אחת המשתתפות במחיר עלות.

איך אתם יודעים למי לחלק את המזון?

מלי לוגסי: ״לענבל יש קשר חם הדוק עם הקהילה והיא מכירה אנשים ובודקת מי באמת זקוק לעזרה ותמיכה. בנוסף אנחנו מקבלים המלצה ממכרים משותפים, עורכים ראיון וממלאים אפליקשיין. בגדול רוב המשפחות נמצאות בקשר עם הרבנית כך שיש הכירות מעמיקה״.

הרבנית ענבל אזולאי: ״זו אחריות להתחייב לתת חבילת מזון בשויי 200 דולר בכל שבוע. אנחנו נעזרים בראשי קהילות כמו הרב גבאי שמכירים את האנשים. אנחנו בודקים ועושים ראיון קצר לאנשים. לא יותר מידי; זה די מביך כי הם במקום של חולשה אבל אני מנסה לא לטעות. אנחנו גם רוצים לראות עם יש הערכה לנתינה״.

פעיל בארגון מספר: ״יש סיפורים לא פשוטים. החיים באמריקה הם לא בדיוק אמריקה עבור המון אנשים כאן. אנחנו מגיעים כל שבוע למסור ארגזים למשפחות עם תינוק על הידיים כבר כמעט שנה. יש המון סיפורים קשים עצובים שאנחנו לא חושפים כדי לשמור על כבוד המשפחות. אנחנו זקוקים לעזרה במימון, צריכים נהגים, ומתנדבים לאריזות וכל עזרה שתוכלו לחשוב עליה. מספר הנזקקים גדול, והתקציב שלנו נשאר אותו הדבר״.

ענבל: ״אני כל הזמן חושבת איך אני יכולה לדאוג שהמשפחה תקבל את החבילה הכי טובה, איך יהיה להם הכי טוב שאפשר. אם זה חנוכה אז אנחנו נצטרך סופגניות, וחילקנו שוברי מתנה של 20 דולר לכל ילד, ואם זה בפורים אז נעשה משלוחי מנות בצורה יצירתית וגם בצורה הכי מכובדת שיש״.

גדי אזולאי בעלה של הרבנית ענבל אזולאי, מספר על השלב הבא של העמותה: ״אנחנו רוצים לפתוח מרכז קהילתי ממש כמו בארץ. יש פה אלפי ישראלים וזה לא רק לעזור עם אוכל; יש הרבה חסדים שאפשר לעשות – עזרה לזוגות שהתגרשו, לאימהות חד הוריות, ילד שאבא או אמא שלו ניפטרו בארץ ואין לו כסף לטוס לישראל להלוויה. יש ישראלים חדשים שאין להם איפה להיות, או מתקשים לשלם שכר דירה, אנחנו רוצים להיות הכותל המערבי של הישראלים כאן, ובלי כפיה דתית, אנחנו נשמח לסיוע של עוד תומכים או תורמים כדי שנוכל לעזור כמה שיותר לקהילה הישראלית בלוס אנג׳לס.

״אנחנו מבקשים להודות לכל השותפים שבזכותם כל הארגון הזה מתקיים. שלושת התומכים הגדולים מבקשים להשאר בעילום שם. תודה לחן אבנרי שמגיע כל שבוע ועוזר באריזות. תודה לאורן מלך שמגיע בכל שבוע לפנות את השטח. לקרן שממשיכה לדחוף בכל הכוח ולעזור מישראל. תודה ללירון דניאל ומשה עמר שתרמו פאטיו כדי שיהיה צל בזמן אריזות החבילות. תודה לסאני ואלון פלד שעושים משלוחים על שבוע ותומכים דרכים. תודה לאלישבע מלול על כל העבודה המהדימה מאחורי המחשב.

תודה לפאסיפיק כושר פיצה על התרומה לערבי תהילים שלנו. תודה מיוחדת למומי ביטון על פועלו. תודה לכדורי פרץ שתומך בחגים ותורם את הפירות והירקות.

תודה לכל התומכים שלנו בחגים הגדולים. ותודה אחרונה למשפחות היקרות שסומכות עלינו!

אנחנו רוצים לאחל לכם ולכל עם ישראל חג שמח, שנה טובה וכל טוב!!

לפרטים ויצירת קשר: www.osehchessed.org

הרבנית ענבל אזולאי : 818-919-5659 קרן פשלי כהן: 818-808-2702 מלי לוגסי:818-282-0340

השבוע בלוס אנג'לס

מתנדבים ומעגלים, זומבה ואנשים טובים

Published

on

עמותת "מעגלים קומיונייטי סירקלס" קיימה במרכז שפר ארוע חווייתי למתבגרים
וצעירים בעלי צרכים מיוחדים • המפגש הבא ביום האדמה, 12 בינואר, בחיק הטבע

״מעגלים קומיוניטי סירקלס" הוא ארגון ללא מטרות רווח אשר פועל על ידי מתנדבים למען ילדים/נערים ונערות עם צרכים מיוחדים. הארגון מקיים ארועים חברתיים פעם בחודש ולאחרונה פתח חוגים/כיתות אשר מסבים אושר רב לאותם מתבגרים צעירים ״מיוחדים״ השמחים שיש להם אפשרות למלא את יומם בחוויות ותעסוקה.

באמצע החודש שעבר ארגון מעגלים קומיוניטי סירקלס ערך יום התרמה עם טובי מדריכי הזומבה בסן פרננדו וואלי. אולם המרכז הקהילתי IAC Shepher היה מלא ברקדנים אשר הגיעו לתמוך במעגלים והאנרגיה באולם היתה בשחקים.

המדריכים התחלפו בין שיר לשיר והפיצו בחדר אנרגיה אדירה, רקדניות צעירות מלהקת הזומבה של ג׳ולי שולבו על הבמה והראו לכולם את כשרונם בתחום.

שני רקדנים אהובים הנחו את הערב: שילה ורובן. אשלי מאי כיבדה בנוכחותה הקסומה.

במקביל חילקו המתנדבים של ארגון מעגלים מתנות לחג לחברי מעגלים. המתנות נתרמו ע״י IAC Care, שיתוף פעולה בין ארגונים זה אחד הדברים עליו עובדים במעגלים, הארגון פתח לאחרונה חוג ספורט ״סטארנט״ המונה קבוצה של שחקניות מאמאנט וחברי מעגלים בוגרים.

כמו כן הארגון מקיים חוגי אומנות, אפייה ובקרוב יתחיל חוג בישול ומוזיקה/מקהלה.

המוטו של הארגון הוא שילוב קהילתי ולכן כל הארועים שמעגלים עורכים כוללים בתוכם נוער מתנדב מהקהילה אשר מתנדב ויכול לקבל שעות קהילה התנדבותית. כמו כן מתנדבים מכל הקהילה מוזמנים להצטרף למעגל גדול של אנשים טובים אשר סוללים את דרכם של אותם חברים שלא יכולים לעשות זאת לבד, אשר לא ניחנו ביכולת חברתית גבוהה ומחכים שיצרו עבורם את הפעילויות.

ב-12 בינואר מתוכנן טיול יום האדמה במסגרתו יצאו החברים ל"הייק טבע", ישתלו פרחים לאות התחדשות ויקיימו פיקניק משותף. פרטים אפשר לקבל דרך האתר או באימייל.

תודה רבה לכל המתנדבים, התומכים ושאר האנשים אשר עוזרים לנו להגשים חלומות.

Www.maagalimcircles.org MaagalimCircles@gmail.com

 

המשך לקרוא

קהילה

מחנה החורף של שבט חן: ורוד וירוק בדם!

Published

on

מאת: שולי לבב

ארבעה חודשים חלפו מתחילת שנת הפעילות של שבט חן ורגע לפני שחניכי השבט מתפזרים לחופשת החורף הארוכה, הם יצאו בסוף השבוע האחרון למחנה חורף ב"קריק קניון" שבלייק קאסטייק.

לאחר התארגנות בבקתות לבושים בחולצות לבנות הגיעו החניכים לחדר האוכל לבושים בחולצות לבנות ויושבים מסביב לשולחנות, כ-250 בני נוער יהודים-ישראלים -אמריקאים קיבלו ביחד את השבת בקידוש על היין ממשיכים את המסורת שאנו ההורים גדלנו עליה וכל חשוב לשמר אותה לילדנו שגדלים פה בגולה.

הקור העז לא מנע מאף אחד להישאר בבקתות המחוממות. כולם יצאו לשחק במרחבים המדהימים בקמפ. ביום שבת החניכים התעוררו ליום שימשי וקר ולמסדר בוקר, לבושים החאקי עם מורלים ושירים. במשך היום החניכים עברו במספר תחנות כגון: טיפוס חבלים,טיפוס על קיר, תחנת חץ וקשת, תחנת פיינטבול, כדורסל,כדורגל ועוד … מסביב למחנה החיוכים האירו את פני החניכים והאווירה בטבע כשמסביב יצרה חוויה מדהימה.

את שעות אחה״צ החניכים קישטו את עצמם כל שכבה והצבע שלה ובעיקר עשו חזרות ל"פסטיחן" תחרות מוזיקלית השנתית של שבט חן המתקיים במחנה החורף כל שנה. בצאת השבת קצת לפני ארוחת הערב חולקו סווצרים לחניכים שהוטבע בו המשפט "ורוד וירוק בדם" שכן אלה צבעי השבט. גדוד אחר גדוד עלה על הבמה והופיע כל גדוד השקיע בתלבושות ותפאורה לבסוף אחרי החלטה קשה גדוד ז׳ זכה בתואר הנכסף. ביום האחרון אחרי פעולות סיכום, התכנסו כל חניכי השבט לטקס סיום בו ניתנו תעודות הצטיינות לחניכים.

עוד מחנה מוצלח הסתיים ובצער רב אנו חוזרים הביתה, עייפים אבל מאד מרוצים. קשה לעכל את מספר הפעילויות ומגוון הדברים שנעשו שם במחנה בו זמנית בכל דקה. רק ילדים מסוגלים לבלוע את הכל ככה בהנאה. למרות הקפור החניכים נהנו כל דקה מהביחד עם עוד חברים ישראלים-אמריקאים כמוהם.

המחנה לא היה כל כך מוצלח ללא המרכזת שלנו, מאי לנציאנו שדאגה לכל פרט קטן בו והדריכה את צוות ההדרכה; למרכזים הצעירים שלנו ניבי מרקוספלד וסול עטיה שלא נחו לרגע במשך המחנה והשגיחו על המדריכים והחניכים בו זמנית; ההורים המלווים אסף, ירון, שי, שמוליק, שגיב ונורית שחשבו שהם יוצאים לחופשת חורף עם הילדים אבל עבדו ועזרו ללא הפסקה; ל-IAC שתורם ותומך בפעילות השבט במשך השנה; ואחרונים חביבים חברי וועד ההורים תמיר, שמוליק, חגית, עדי, יניב ,יובל, מיה ושולי – שנותנים ותורמים שעות וימים כדי שהילדים שלנו יהנו ויגדלו במסגרת יהודית ישראלית.

חופשת חורף מהנה ושנה אזרחית טובה לכולם. ניפגש שוב ב-6 לינואר. מצפים לראותכם – שבט חן, ״הכי ישראלי באמריקה!״

המשך לקרוא

קהילה

חנוכה בויצו לוס אנג'לס: בהוקרה לרינת ניומן

Published

on

מאת: אלעד מסורי // צילומים: אורלי הלוי

אירוע חנוכה של ויצו לוס אנג'לס התקיים בשבוע שבעבר במלון ״ארבע העונות״ בברלי הילס. הגשם שפקד את עיר המלאכים לא מנע ממשתתפים רבים למלא את אולם הכנסים במלון.

בכניסה המתין לאורחים בוטיק מגוון של בגדים, משקפי שמש ותכשיטים מקוריים, חלקם נעשו בישראל וחלקם בלוס אנג׳לס. כל ההכנסות מהמכירות קודש לתרומות לארגון ויצ׳ו.

ויצו כידוע הוא ארגון נשים יהודיות שהוקם בבריטניה בשנת 1920 כדי לתת מענה להגמוניה הגברית ששלטה אז בתנועה הציונית. ויצו חרט על דגלו את קידום האשה ואחראית להכשרת אלפי נשים, הקמת אלפי מעונות יום, פנימיות ומקלטים לנשים מוכות.

לאחר הקמת המדינה העברו המשרדים הראשיים של ויצו מלונדון לתל אביב חלק משרותי הארגון עברו לסמכות ואחריות ממשלת ישראל, אך ויצ׳ו נשאר אחראי לספק שירותים משלימים בנושאים חשובים לרווחת נשים ובכלל: סיוע לחיילות וחייל צה״ל, משפחות שכולות, וגם בסיוע לקשישים. בנוסף ויצו פועל למען שיוויון זכויות לנשים, סיוע וליווי של עבודות סוציאלות לכל המשפחה, וייצוג נשים בתי הדין הרבנים בישראל. אחת ממטרותיו של ויצו כיום הוא לחזק את הקשר והזהות היהודית בין התפוצות לישראל כל אלו ועוד העניק לארגון זכיה בפרס ישראל בשנת 2008 על מפעל חיים ותרומה מיוחדת לחברה ולמדינה.

משרדי הארגון הפעילים בלוס אנג׳לס אמונים על חלק נרחב ממטרות הארגון העולמי, ומצביעים עשייה רבה ופורה ברחבי לוס אנג׳לס. ארוחת הצהרים אותה הינחתה ג'ינה רפאל, יו״ר הארגון בלוס אנג׳לס, היא הציגה את הזמרת שני זמיר שהפליאה בשירת ההימנון האמריקאי והישראלי. זמיר גם קיבלה אות הוקרה ״ויצו ציונית״ מיוחד מהארגון על עבודתה בקשר בין ישראל לארצות הברית.

בהמשך עלה הרב טל ססלר מבית הכנסת הספרדי שדרש על חג החנוכה, הסביר את הקשר בין המכבים לבין ארגון ויצו ועל הלהבה של רוח ההתנדבות היהודית שבוערת בחנוכה ובמשך כל ימות השנה. אסף כהן, צעיר בן 23 מישראל, סטונדט ליחסים בין לאומיים שמתגורר בקליפורניה ועובד עם הקונוסליה הישראלית באל איי, שוחח עם הקהל על החיים בישובי עוטף עזה בישראל. על הקשיים שהם עוברים בכל פעם שיש עימות נוסף בין כוחות צה״ל לבין חמאס שבעזה, כמו גם על שיגרת החיים הבלתי אפשרית שם, אומץ ליבם של תושבי העוטף והצורך החיוני בסיוע לאוכלוסית האזור.

במרכז האירוע הגישה קרולין בן נתן מהקונוסוליה פרס הוקרה מיוחד – Zionist Award לרינת ניומן על פועלה הרב לקידום הנשים היהודיות בתפוצות ומסירותה הרבה לארץ ישראל. אות הוקרה הוענק גם למריסה ווינגרטן.

לאחר ארוחת צהרים וקינוחים. עלתה שוב הזמרת שני זמיר לשיר והפעם הנעימה הקולה להיטי אופרה מרגשים ואת הללויה האלמותי של לאונרד כהן. לקראת הסוף הוענקו אותות הוקרה גם לצוות ההנהלה של סניף ויצו לוס אנג׳לס: מלכה פוגל, חנה רובינשטיין ומרים ויצמן.

האירוע נחתם בהדלקת נרות חנוכה מסורתיים.

המשך לקרוא

אירועים קרובים

ינו
21
ב
19:00 שולחן ט"ו בשבט עם הרב יוסף הכהן ... @ עדת ישורון
שולחן ט"ו בשבט עם הרב יוסף הכהן ... @ עדת ישורון
ינו 21 @ 19:00 – 20:00
שולחן ט"ו בשבט עם הרב יוסף הכהן קהאן @ עדת ישורון
רבנים ותושבי לוס אנג'לס מקדמים בברכה את הגיעו לעיר של הרב הצדיק המקובל יוסף יואל הכהן קהאן שליט"א מ'מבקשי אמונה'. הרב קהאן יהיה אורח בארוע מעמד שולחן לט"ו בשבט ביום שני, 21 בינואר, ב-7 בערב,[...]
ינו
24
ה
20:00 Shiri Maimon!! @ Wilshire Ebell Theater
Shiri Maimon!! @ Wilshire Ebell Theater
ינו 24 @ 20:00 – 21:00
Shiri Maimon!! @ Wilshire Ebell Theater
SAVE THE DATE Shiri Maimon January 19 – New York January 20 – Boston January 22 – Miami January 24 – Los Angeles January 25 – Palo Alto January 27 – San Diego Superstar Shiri[...]
ינו
25
ו
17:57 השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב!!
ינו 25 @ 17:57 – 18:57
השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב" מזמינה אותכם לארוחת שבת באווירה ישראלית עם מלא יהודים מכל רחבי העולם. שירים, הכרויות, הפתעות ועוד. מוזמנים לבדוק בדף הפייסבוק השבת אצל יניב, או ליצור קשר בטל': 877-969-1932. שבת שלום!
ינו
26
ש
20:00 גגים עשור לאירגון מת"י – "נגיעות...
גגים עשור לאירגון מת"י – "נגיעות...
ינו 26 @ 20:00 – 21:00
גגים עשור לאירגון מת"י – "נגיעות של תרבות"
חוגגים עשור לאירגון מת"י – "נגיעות של תרבות" עשור למת"י בערב חגיגי בסיני טמפל. סיגל כהנא – סטנד אפ; "שני עולמות" – קטע ממופע ריקוד וחיים משותפים של שני רקדנים, האחד חרש והשנייה שומעת; מוזיקאים[...]

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות