Connect with us

Featured

תרופת פלאים בשם: פילאטיס

Published

on

עינב פינטו, הידועה כ"עינב פילאטיס", מספרת על נפלאות השיטה המסייעת לקשת רחבה של אנשים – ספורטאים, אנשים בכושר, כאלה שמעולם לא נכנסו לחדר כושר וגם כמזור לנשים בהריון ואחרי לידות, פציעות ובעיות גב * כולם מוזמנים לביקור התרשמות בסטודיו החדש שלה בווסט הילס

שיטת פילאטיס המכשירים החלה את דרכה כאמצעי לשיקום בקרב אנשים שעוסקים בגופם; רקדנים, וספורטאים וכן כאמצעי לטיפול לאחר פציעות או כאבי גב. אלא שמהר מאוד גילה הקהל הרחב את השיטה ואימץ אותה באהבה. באמצעות הפילאטיס הם  יכולים לשפר את היציבה והיכולות הפיזיות באימון שעקרונותיו המובילים הם ריכוז, שליטה ודיוק. האימון מתבצע באמצעות מכשירים שמונעים ע"י קפיצים. הקפיצים מאפשרים תנועה חלקה, במגוון זוויות וטווחי תנועה גדולים. דרך פעולה זו מופעלת התנגדות מותאמת למסוגלות השריר יחד עם תמיכה שהמכשיר מעניק למתאמן. האימון במכשירי הפילאטיס מציע רפרטואר נרחב של תרגילים שמתבצעים תוך שימת לב מדויקת לנעשה בגוף, במטרה ללמוד שליטה מנטאלית במערכת התנועה. כל תרגיל מתמקד בפיתוח כוח מבודד של השרירים הגדולים שיובילו את התנועה, תוך כדי אימון השרירים העמוקים, שייצבו את הגוף, בזמן התנועה של אותו איבר.

מי שגילתה את השיטה בתחילת דרכה ואימצה אותה באהבה היא עינב פינטו המוכרת יותר בקהילה בכינויה: עינב פילאטיס. לאחר שלמדה את תורת הפילאטיס היא החלה להעביר שיעורים מגראג' ביתה שהפך לסטודיו. במשך 12 שנים היא העבירה שם שיעורים עד שלפני חודשיים החליטה לפתוח לעצמה מקום משלה. "הילדים גדלו ורציתי ליצור ניתוק בין הבית לבין העבודה כי כשאתה עובד מהבית קשה לעשות את הניתוק הזה לחלוטין" היא מספרת.

איפה נמצא הסטודיו החדש ולמה בעצם לא להמשיך לעבוד מהבית?

"הסטודיו ממוקם בווסט הילס, פינת ואלי סירקל ו-ואנואן, צמוד להייק יפיפה באיזור. אני מזל אריה ומאוד אוהבת טבע וזה מאוד התאים לי. רציתי לפתוח מקום כדי ליצור ניתוק בין הבית והעבודה, לא לחשוב מתי הכביסה תסתיים ומתי צריך להעביר למייבש. כשהילדים היו קטנים זה התאים, עכשיו כבר לא. חיפשתי די הרבה זמן מקום ולבסוף מצאתי במרכז חנויות קטן ונחמד. כשהתקשרתי לבעל המרכז, הוא אמר לי: אני לא מאמין שאת מתקשרת, בדיוק חיפשנו מישהו שיפתח כאן מרכז פילאטיס. הגעתי אליהם בדיוק בזמן".

מי הם האנשים המגיעים אליך, גברים או נשים?

"גם וגם. הרבה גברים גילו את נפלאות הפילאטיס בשנים האחרונות, בעלי הוא גם אחד מהם. הוא תמיד הלך למכון הכושר ויום אחד הוא בא ואומר לי: 'שמתי לב שהדבר הכי חשוב אלו שרירי הקור'. עניתי לו: שמת לב שזה מה שאני עושה בעשר השנים האחרונות? זה הרי בדיוק מה שהפילאטיס עושה, מחזק את שרירי היציבה והליבה. הרבה גברים אוהבים להרים משקולות ולנפח את השרירים. שיטת הפילאטיס מתרכזת בשרירים אחרים, אין כאן ניפוח שרירים והשאיפה היא לשלוט בכל חלקי הגוף והפילאטיס מסייע להם בכך".

אפשר להתחיל לעשות פילאטיס אם אני לא בכושר ולא התאמנתי מעולם?

"בוודאי. מגיעים אלי לקוחות שלא התאמנו מעולם וגם אנשים שמתאמנים מזה שנים במכוני כושר. יש לי לקוחה בת 80 וגם נערה בת 16. יש הרבה אמהות שמביאות את הילדים שלהם בשנות העשרה שלהם. אחת למשל בעלת חזה גדול והיתה הולכת כפופה והפילאטיס עזר לה לשפר את היציבה וללכת זקוף. יש לי הרבה לקוחות שמגיעים עם פציעות דיסק, בעיות בגב ובריחת סידן; פילאטיס מסייע לחזק את העצמות".

הם פונים אליך בעקבות המלצת רופא?

"גם, אני עובדת עם אנשים לאחר פציעות שמגיעים אלי ל-Rehab. יש לי לקוחה עם ניוון שרירים בחלק התחתון של הגוף. היא מגיעה לכאן עם בתה ואנו עובדות עם הקאדילק, מעין מיטת בית חולים שעוזרת להניע את החלק התחתון של הגוף. מדהים לראות כמה שזה עוזר וכיצד היא מצליחה להניע את הרגליים. יצא לי לעבוד עם בחור שכולו פלטינות בגוף. הייתי צריכה לעשות הרבה שיעורי בית לפני כן, ללמוד את כל שמות השרירים ולדעת כיצד להתאים את התרגילים עבורו. את צריכה כל הזמן להישאר מקורית וקריאטיבית וזה מה שאני אוהבת בעבודה שלי. זה תענוג להצליח לעזור לאנשים להתגבר על כאבים או פציעות ולחיות חיים בריאים וטובים יותר".

איך הפילאטיס מסייע לספורטאים או אנשים שנמצאים כבר בכושר טוב?

"קחי אותי לדוגמא. אני תמיד עסקתי בספורט, אני רצה מזה שנים ומאז שאני עוסקת בפילאטיס, אני הרבה פחות עייפה לאחר אימון, אני רואה שידרוג באימוני הריצה שלי ומרגישה גמישה וחזקה. הרבה ספורטאים מקצועיים עושים פילאטיס כי גילו עד כמה זה עוזר להם. בגלל  שאנו עובדים על מרכז הגוף, הגב הופך לגמיש וחזק יותר. הפילאטיס עובד על המרכז, על ליבת הגוף שהיא הכח שלנו וכך אנו מפחיתים את הסיכוי לפציעות. הפילאטיס מפעיל את כל תנועות הגוף תוך ריכוז, שליטה ודייקנות ולכן יש הרבה פחות כאבים בזמן העיסוק בספורט. השליטה וה"באלאנס" בגוף היא חזקה הרבה יותר. היא מעניקה לנו יותר תנועה, גם בשריר וגם בעצם. זה מעין שימון מפרקים. כמו שג'וזף פילאטיס היה אומר: Motion is Lotion".

גם נשים בהריון יכולות לעסוק בפילאטיס?

"בהחלט. זה הרבה יותר מומלץ מיוגה לדעתי. אני אישית אוהבת יוגה, אבל בהריון יש הרבה תנועות שלא הייתי ממליצה לעשות כמו למשל כשהראש מוטה כלפי מטה. פילאטיס זה הכי טוב להריון כי הוא מחזק את השרירים לקראת הלידה, תומך ברצפת האגן יוגה והוא גם נפלא לנשים לאחר הלידה, מסייע להן לחזור לעצמן. אני שומעת מהרבה נשים הריוניות כמה הפילאטיס מסייע להן".

איפה למדת פילאטיס ואיך הגעת לזה?

"ב- Pilates Studio City. כשהגעתי לשם זה היה לאחר שכבר תרגלתי פילאטיס במשך שנים. הייתי רקדנית ובעלת להקת ריקוד ומאוד אהבתי את מדונה וראיתי שהיא עושה פילאטיס. אבל בינתיים, התחתנתי, נכנסתי להריון, ילדתי ואחר כך עוד הריון עם תאומות והגוף שלי היה כמו מכבש, עברתי ניתוח קיסרי ועליתי במשקל, סבלתי מבעיות ברכיים ולא ידעתי מה לעשות ואז נזכרתי בדבר הנפלא הזה פילאטיס. התחלתי להתאמן ובמהלך האימונים כל המשקל ירד ממני, תוך כדי תזונה נכונה כמובן. כשראיתי כמה שזה עזר לי, נרשמתי ללימודים בבית הספר בסטודיו סיטי. הייתי אחת בין 12 תלמידות אמריקאיות ונבחרתי לתלמידה המצטיינת. ההסמכה לקחה הרבה זמן, זה לא היה פשוט כי הייתי זמן קצר לאחר לידה. כל התהליך ארך שנה. הלכתי יומיום ללימודים ובנוסף הייתי צריכה להעביר 500 שעות שיעור, אבל עשיתי את זה. אני בן אדם מאוד רציני וכשאני לוקחת משהו על עצמי, אני עושה את זה עד הסוף. בעבר, הייתי מאמנת אישית וההכשרה לקחה סופ"ש אחד בלבד. כאן מדובר במשהו אחר לחלוטין, רציני בהרבה ואהבתי את זה. אני מאוד אוהבת ללמוד, עדיין לא למדתי הכל ואני ממשיכה לקחת השתלמויות כל הזמן ועובדת עם המאסטר שלי מדי שבוע".

כמה אנשים יש בכל שיעור?

"אני לא מקבלת יותר מחמישה אנשים בשיעור. יש לי גם מתאמנים שמעדיפים או צריכים שיעורים פרטיים, אחד על אחד. אלו אנשים שבקושי יכולים ללכת ולא יכולים לעמוד בקצב של קבוצה. מי שמגיע ל- Rehab לא יכול לעמוד בקצב של קבוצת הלוחמים, כך אני קוראת להם, שעוברים מתרגיל לתרגיל במהירות ובקלילות. אני והמדריכה שעובדת אתי עוברות ובודקות שכולם עושים את התנועות בצורה מדוייקת וביחד. זה כמו מחול. כל שיעור אורך בין 55 דקות לשעה. אני תמיד רוצה להמשיך יותר, אבל משתדלת לסיים בזמן כי אנחנו רוצים לנקות ולחטא הכל לפני השיעור הבא".

גם הילדים שלך עושים פילאטיס?

"יש לי ארבעה ילדים וכולם מאוד ספורטיבים ומתרגלים, אפילו הבת הקטנה שלי שהיא בת 8.  מבחינת מודעות והבנת השיעור עם זאת, הייתי ממליצה לילדים קצת יותר גדולים להתחיל לתרגל פילאטיס".

Einav pilates studio

ליצירת קשר, טל':818-691-8818, Einavpilates@yahoo.com

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

"אריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור"

אריזונה משכה 143 מיליון דולר מהשקעתה בחברה, ואליה הצטרפה מדינת פלורידה * שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action: ״חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS"

Published

on

המלחמה בחרם נגד ישראל: אחרי שאריזונה הציבה אולטימטום ליוניליוור, חברת האם של בן אנד ג'ריס, המדינה עלתה שלב נוסף ומשכה השבוע 143 מיליון דולר שהושקעו בחברה באמצעות מניות ואג"ח.   מדינת פלורידה ביצעה צעד דומה והפסיקה גם היא את ההשקעות בחברת יוניליוור בשל ההחלטה שלא לאפשר את מכירת מוצריה בשטחי ישראל.

אריזונה היא הראשונה שמשכה את כל השקעותיה בחברת בן אנד ג׳ריס בתגובה לחרם נגד ישראל. גזברית מדינת אריזונה, קימברלי יי, נימקה את ההחלטה בכך שבעצם החרם החברה עברה על חוקי המדינה. ״הצבתי לחברת יוניליוור, החברה האם של בן אנד ג׳ריס, אולטימטום: בטלו את החלטת בן אנד ג׳ריס או היפרדו מחברת בן אנד ג׳ריס כדי לציית לחוק מדינת אריזונה, או שתישאו בהשלכות. הם בחרו באופציה השנייה,״ אמרה גזברית מדינת אריזונה. היא הוסיפה: ״ישראל היא שותפת סחר גדולה של אריזונה וכך היא תמשיך להיות. כמנהלת הכספים והמשקיעה הראשית של המדינה, אני עומדת לצד ישראל, ולא אאפשר שימוש בכספי מיסים למאמצים אנטישמיים ומפלים נגדה״. על פי הודעת הגזברית, השקעות מדינת אריזונה ביוניליוור – במניות ובאג"ח – ירדו בחודש יוני מ-143 מיליון דולר ל-50 מיליון דולר, וב-21 בספטמבר, ירדו לאפס.

נקיטת הצעדים נגד בן אנד ג׳ריס ויונילוור התבצעה בעקבות פניית ארגון IAC for Action, ארגון האחות של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC) שאחראי על מדיניות וחקיקה, שלקח חלק פעיל בקידום החקיקה נגד BDS באריזונה בשנת 2016.

"IAC for Action" מוביל בימים אלה בארה״ב קמפיין נרחב לאכיפת חוקי ה-BDS נגד בן אנד ג׳ריס ויוניליוור במדינות רבות.
שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action, אמר: ״אלו חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS, ששמה לה למטרה לערער את עצם קיומה של מדינת ישראל. אנחנו גאים בעבודה שעשינו בשנים האחרונות כדי לוודא שישנם חוקים נגד ה-BDS, כולל באריזונה.

אבן חיים: "אנחנו מאמינים שאריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור ונמשיך לעשות כל שניתן בשביל שיהיה מחיר ברור וכבד לכל מי שמשלב ידיים ומשתף פעולה עם תנועות שנאה אנטי-ציוניות ואנטישמיות״.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות