fbpx
Connect with us

Featured

תקיפה, הטרדה והשחתת רכוש: עלייה חדה במקרי אנטישמיות בארה"ב

שיא של כל הזמנים: לפחות 2,717 תקריות אנטישמיות דווחו בשנה האחרונה ברחבי היבשת – גידול של 34 אחוזים בהשוואה לשנה שעברה * 392 מקרים תועדו בקליפורניה

Published

on

הליגה נגד השמצה פרסמה השבוע דוח חדש על התקריות האנטישמיות בארה״ב בשנת 2021. הדוח מצביע על שיא של כל הזמנים במספר התקריות האנטישמיות מאז החלה הליגה למדוד את התקריות, בשנות השבעים. הליגה נגד השמצה מנתה סך של 2,717 תקריות אנטישמיות ברחבי ארה"ב, המהוות גידול של 34 אחוזים בהשוואה לשנה שעברה. הדו"ח מסווג את התקריות לפי שלוש קטגוריות:

תקיפה – סך של 88 תקריות סווגו כתקיפה, המוגדרת כאירוע שבו יהודים (או מי שנחזו באותו רגע כיהודים) היוו מטרה לאלימות גופנית בליווי ראיות למניע אנטישמי. נתון זה מהווה גידול של 167 אחוזים לעומת 33 תקריות בשנת 2020 בקטגוריה זו.

הטרדה – מתוך סך כל התקריות, 1,776 תקריות סווגו כהטרדה, המוגדרת כמקרה שבו אדם אחד או יותר, שהוא יהודי או שנחזה ככזה, הוטרד ע"י קללות אנטישמיות או שימוש בתיאוריות קשר ודעות קדומות על אותו רקע. במעשי ההטרדה נרשם גידול של 43 אחוזים.

השחתת רכוש – 853 תקריות נוספות סווגו כהשחתת רכוש. בתקריות אלו נרשם גידול של 14 אחוזים לעומת 2020. צלבי קרס, שלרוב מתפרשים כסמל לשנאה אנטישמית, היוו חלק מהאירוע ביותר משני שלישים (578) מן התקריות הללו.

תקריות אנטישמיות דווחו בכל 50 המדינות ובמחוז קולומביה. המדינות שבהן נרשם מספר התקריות הגבוה ביותר היו ניו יורק, ניו ג'רזי, קליפורניה, פלורידה, מישיגן, וטקסס.

סקר: רבע מהצעירים האמריקאים מסתירים את יהדותם

אחד מכל ארבעה צעירים יהודים בארצות הברית מסכים להתרחק מישראל כדי להשתלב חברתית, כרבע מהצעירים האמריקנים העידו כי האקלים האנטי-ישראלי גרם להם להסתיר את זהותם היהודית, 28% מהם שוקלים מחדש את מחויבותם לישראל – וכרבע מהצעירים היהודים האמריקנים בעד מדינה דו-לאומית בישראל.

נתונים חדשים שמפרסם השבוע הוועד היהודי האמריקאי (American Jewish Committee), מגלים מגמה מדאיגה של יצירת ריחוק מישראל ומהזהות היהודית. המחקר בדק את הקשר בין יהודים אמריקנים ויהודים ישראלים בגילי 40-25 (דור ה-Y), והוא נחשב לראשון אי-פעם המתמקד בקבוצת גיל זו.

כמחצית מהנשאלים האמריקאים הצעירים (ו-76% מהישראלים בני אותו הגיל) הצביעו על כך שהגל הנוכחי של אנטישמיות בארה"ב הוא תוצאת הקמפיינים מלאי הדמוניזציה נגד ישראל והיהודים, בעוד 18% מהאמריקאים (ו-6% מהישראלים) קבעו כי אירועים אלה הם תגובה למדיניות ישראל כלפי הפלסטינים.

בנוגע לסכסוך הישראלי-פלסטיני, למעלה ממחצית האמריקאים (52%) וכרבע מהישראלים (24%) מאמינים בפתרון בר-קיימא. כמחצית מהם (42% מהישראלים, 47% מהאמריקנים) בחרו בשתי מדינות לשני עמים, כרבע מהאמריקאים (לעומת 5% בלבד מהישראלים) בחרו במדינה דו-לאומית, וכ-15% מהאמריקאים ו-19% מהישראלים בחרו בסיפוח של יהודה ושומרון.

הנתון המעודד בסקר, מצביע על כך שרובם המוחלט של הנשאלים – 72% מהיהודים האמריקאים ו-89% מהישראלים – קבעו כי הכרחי שהקהילה היהודית בארה"ב וזו שבישראל ישמרו על קשרים חזקים. רוב של 59% מהנשאלים האמריקנים הרגישו מחויבים באופן אישי לסייע ליהודים בישראל, ובקרב הנשאלים הישראלים חשו 42% מחויבות לסייע ליהדות התפוצות.

ערב יום השואה תשפ"ב: 15.2 מיליון יהודים חיים בעולם

לקראת ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה נתונים על היהודים החיים בישראל ובעולם.

בסוף 2020 מספר היהודים בעולם היה 15.2 מיליון. בשנת 1939, ערב מלחמת העולם השנייה, מספר היהודים בעולם היה 16.6 מיליון, מתוכם 449 אלף בישראל (3%).

בשנת 1948, ערב הקמת המדינה, מספר היהודים בעולם היה 11.5 מיליון, מתוכם 650 אלף בישראל (6%). בסוף שנת 2021 מספר האנשים שחיו בישראל והיו מוכרים על ידי הרשות לזכויות ניצולי השואה עמד על כ-165 אלף איש.

מתוך 15.2 מיליון היהודים בעולם: 6.9 מיליון יהודים בישראל, 6.0 מיליון בארה"ב, 445 אלף בצרפת, 393 אלף בקנדה, 292 אלף בממלכה המאוחדת, 175 אלף בארגנטינה, 150 אלף ברוסיה, 118 אלף בגרמניה, 118 אלף באוסטרליה.

מספר היהודים בישראל הוא כ-6.9 מיליון. מהם 5.4 מיליון נולדו בארץ, כ-1.5 מיליון נולדו בחו"ל, מתוכם 1.0 מיליון נולדו באירופה ובאמריקה, 284.4 אלף נולדו באפריקה ו-153.7 אלף נולדו באסיה.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

מזעזע: נער בן 17 נעצר לאחר שדקר נהג אוטובוס בוודלנד הילס; הנהג הובהל לבית החולים במצב אנוש

Published

on

לוס אנג'לס – נהג אוטובוס מטרו נלחם על חייו לאחר שנדקר מספר פעמים בשכונת וודלנד הילס בלוס אנג'לס ביום רביעי בלילה. החשוד, נער בן 17, נעצר ביום חמישי אחר הצהריים, לדברי מפקד משטרת לוס אנג'לס מישל מור.

המתקפה האכזרית אירעה בסביבות השעה 5:00 אחה"צ. ליד הצומת של רחוב ארווין וטופנגה קניון.  גורמים רשמיים אמרו כי ברגע שהחשוד עלה לאוטובוס, הוא נקלע לוויכוח עם הנהג. החשוד והנהג יצאו מהרכב תוך כדי הוויכוח. זמן קצר לאחר מכן שלף החשוד סכין ודקר את הנהג מספר פעמים בחזהו ובגבו.

"בשלב זה אנו מבינים שהנהג הגיע עם אוטובוס מתפקד במלואו; שהאדם שאנו מאמינים שאחראי לפיגוע עלה, נוצרה מחלוקת כלשהי. הם יצאו מהרכב ושהם בחוץ הנהג פשוט הותקף באכזריות", אמר מור. לאחר מכן, החשוד בנער נמלט ברגל ליד שדרת אוונסמות'.

LAPD פרסמה תמונות של החשוד, שלדברי הצ'יף מור סייע להפיק טיפים מהקהילה. הנער נעצר כ-22 שעות לאחר התרחשות הפשע. הוא נעצר בביתו והועמד לדין בגין ניסיון רצח. שמו לא יפורסם מאחר והוא קטין. מכבי האש של לוס אנג'לס העבירו את נהג האוטובוס לבית החולים והוא במצב קשה אך יציב.

יו"ר מועצת המטרו, ארה נג'ריאן, אומר שהוא מיהר לבית החולים כדי לבלות עם משפחתו של הנהג ולעקוב אחר מצבו הרפואי של הנהג. "הוא עבר ניתוח לב. הוא עבר ניתוח בטן והלב שלו עצר למספר דקות במהלך ההליכים", אמר נג'ריאן. לדבריו, הנהגים נמצאים לעתים קרובות על הכוונת של כל מיני התקפות. מספרי המטרו מראים ש-158 תקיפות התרחשו רק בשנה שעברה.

"יש מקרים שבהם אנשים כועסים הם זורקים עליך דברים. הם זורקים נוזלים. אני יודע שזרקו עליהם שתן… צואה זרקו עליהם… אוכל זרקו עליהם".

ההתקפה הזו מגיעה יומיים בלבד לאחר שהמפקחת של מחוז לוס אנג'לס, ג'ניס האן, קראה ל"בחינה מלאה" של פרוטוקולי אבטחה על אוטובוסים ורכבות מטרו בעקבות התקפה על רכבת מטרו בלונג ביץ'. "יש לנו חוזי אכיפת חוק בהיקף של מיליוני דולרים, אבטחת מטרו ו-300 שגרירי מטרו שנשכרו לנסוע באוטובוסים וברכבות שלנו", אמרה האן בהצהרה ביום שני.

עכשיו יש דיבורים על הקמת משטרת מטרו. הרעיון עלה במרץ ונג'ריאן אומר שמחקר היתכנות מתבצע. הם מצפים לדיווח בישיבת הדירקטוריון שלהם בחודש הבא על היתכנותם של קצינים נושאי נשק. "חלקם יהיו חמושים; רבים יהיו לא חמושים אבל הם יהיו לבושים במדים", הוסיף נג'ריאן.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured4 שבועות ago

טרגדיה מקומית: יזם ישראלי בן 38 מוודלנד הילס נהרג בהתרסקות מטוס ססנה באזור מולהלנד דרייב 

קהילהשבוע 1 ago

לאס‭ ‬וגאס: ‬200 משתתפות‭ ‬מרחבי‭ ‬ארה‭"‬ב‭ ‬בטורניר‭ ‬מאמאנט‭, ‬בו‭ ‬הצטיינו‭ ‬הקבוצות‭ ‬מלוס‭ ‬אנג‭'‬לס

Featuredשבוע 1 ago

מיאמי וייס: "נתתי לכם את רמת הגולן" התגאה טראמפ בפני קבוצת ישראלים שפגש במגרש גולף בפלורידה

Featured2 שבועות ago

ניסיון שוד אלים באמצע היום: השודדים פתחו באש לעבר תכשיטן שנהג בבנטלי בשרמן אוקס

Featured4 שבועות ago

מחקר ענק של המחלקה לקשר עם ישראלים בתפוצות: כמחצית מהישראלים שחיים בחו"ל לא יחזרו לארץ לעולם – אבל מעוניינים שילדיהם ישרתו בצה"ל

קהילה2 שבועות ago

עו"ד או Paralegal?

Featuredשבוע 1 ago

הוקרה לגל גדות בחגיגת יום העצמאות בסבן תיאטר: "ישראל היא הלב והבית שלי" אמרה בהתרגשות

קהילה3 שבועות ago

יום‭ ‬העצמאות‭ ‬ה‭-‬75‭: ‬נשות‭ ‬לוס‭ ‬אנג‭'‬לס‭ ‬חגגו בבית‭ ‬משפחת‭ ‬זמיר‭ ‬בבוורלי‭ ‬הילס

כתבות שבועיות