Connect with us

Featured

תעלומה בקליפורניה: מה גרם למותם של משפחה וכלב ב"אפיק השטן"?

גופותיהם של הורים, בתם הקטנה והכלב שלהם נמצאו בהרי סיירה והחוקרים לא מצליחים לקבוע מה הסיבה למוות המסתורי בטיול המשפחתי. האפשרויות: שאיפת אדים ואצות רעילות במי הנהר

Published

on

כבר שבוע שחוקרים צפון קליפורניה מוטרדים ממותם המסתורי של שלושה בני משפחה בטיול בקליפורניה. ביום שלישי שעבר נמצאו ביער הלאומי סיירה בצפון קליפורניה גופותיהם של ג'ון גריש בן ה-45, רעייתו אלן צ'אנג בת ה-31 ובתם הפעוטה מיג'ו בת השנה. לצדם נמצאה גם גופת הכלב שלהם.  בנתיחת הגופות לא נמצאו סימני אלימות, ואין הוכחה שהארבעה הורעלו. העיתון "סן פרנסיסקו כרוניקל" דיווח שהאב ג'ון, בתו הקטנה והכלב של המשפחה נמצאו מתים ביער סיירה, באזור שמכונה "אפיק השטן". במרחק של כמה צעדים מהם נמצאה גם גופת האם, אלן. 

"הגענו לזירה וכולם היו מתים", אמר השריף ג'רמי בריז לעיתון. "לא היו סימנים של קליעים, לא בקבוק של תרופות, שום רמז. זו תעלומה גדולה". בריז אמר שהזוג, שהפעם האחרונה שבה נראה לפני מותו הייתה ב-15 באוגוסט, הצטייד במים – ולכן לא סביר שהמוות הוא תוצאה של התייבשות, למרות שהטמפרטורות הגיעו ליותר מ-100 מעלות. התקשורת בבריטניה מסרה שגריש היה בריטי. 

הבלשים בודקים אפשרות שהמשפחה מתה משאיפת אדים רעילים, ומחפשים באזור פיר כרייה שאינו בשימוש. אפשרות נוספת שנבחנת לסיבת המוות היא אצות רעילות בפלגים של נהר מרסד, שעובר באזור שבו נמצאו הגופות: באחרונה פורסמה אזהרה ומטיילים התבקשו שלא לשחות בחלק הזה של הנהר מחשש לזיהום במים כתוצאה מ"פריחת חיידקים". לפי מדענים אותה "פריחת חיידקים" כוללת רעלים שבדרך כלל קשורים למוות של כלבים ששותים ממי נהר. לארבע הגופות נערכו בדיקות רעלים, אך התוצאות צפויות להגיע רק בתוך כמה שבועות. 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

"אריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור"

אריזונה משכה 143 מיליון דולר מהשקעתה בחברה, ואליה הצטרפה מדינת פלורידה * שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action: ״חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS"

Published

on

המלחמה בחרם נגד ישראל: אחרי שאריזונה הציבה אולטימטום ליוניליוור, חברת האם של בן אנד ג'ריס, המדינה עלתה שלב נוסף ומשכה השבוע 143 מיליון דולר שהושקעו בחברה באמצעות מניות ואג"ח.   מדינת פלורידה ביצעה צעד דומה והפסיקה גם היא את ההשקעות בחברת יוניליוור בשל ההחלטה שלא לאפשר את מכירת מוצריה בשטחי ישראל.

אריזונה היא הראשונה שמשכה את כל השקעותיה בחברת בן אנד ג׳ריס בתגובה לחרם נגד ישראל. גזברית מדינת אריזונה, קימברלי יי, נימקה את ההחלטה בכך שבעצם החרם החברה עברה על חוקי המדינה. ״הצבתי לחברת יוניליוור, החברה האם של בן אנד ג׳ריס, אולטימטום: בטלו את החלטת בן אנד ג׳ריס או היפרדו מחברת בן אנד ג׳ריס כדי לציית לחוק מדינת אריזונה, או שתישאו בהשלכות. הם בחרו באופציה השנייה,״ אמרה גזברית מדינת אריזונה. היא הוסיפה: ״ישראל היא שותפת סחר גדולה של אריזונה וכך היא תמשיך להיות. כמנהלת הכספים והמשקיעה הראשית של המדינה, אני עומדת לצד ישראל, ולא אאפשר שימוש בכספי מיסים למאמצים אנטישמיים ומפלים נגדה״. על פי הודעת הגזברית, השקעות מדינת אריזונה ביוניליוור – במניות ובאג"ח – ירדו בחודש יוני מ-143 מיליון דולר ל-50 מיליון דולר, וב-21 בספטמבר, ירדו לאפס.

נקיטת הצעדים נגד בן אנד ג׳ריס ויונילוור התבצעה בעקבות פניית ארגון IAC for Action, ארגון האחות של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC) שאחראי על מדיניות וחקיקה, שלקח חלק פעיל בקידום החקיקה נגד BDS באריזונה בשנת 2016.

"IAC for Action" מוביל בימים אלה בארה״ב קמפיין נרחב לאכיפת חוקי ה-BDS נגד בן אנד ג׳ריס ויוניליוור במדינות רבות.
שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action, אמר: ״אלו חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS, ששמה לה למטרה לערער את עצם קיומה של מדינת ישראל. אנחנו גאים בעבודה שעשינו בשנים האחרונות כדי לוודא שישנם חוקים נגד ה-BDS, כולל באריזונה.

אבן חיים: "אנחנו מאמינים שאריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור ונמשיך לעשות כל שניתן בשביל שיהיה מחיר ברור וכבד לכל מי שמשלב ידיים ומשתף פעולה עם תנועות שנאה אנטי-ציוניות ואנטישמיות״.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות