Connect with us

ארה"ב-ישראל

תל אביב יא חביבי תל אביב: עושים לי היי-היי, בלילה וואי-וואי

Published

on

אוסנת (מישל) שבתאי בילתה עם המשפחה שלושה שבועות משכרים בעיר העברית הראשונה, במהלכם העלתה (רק) ארבעה פאונדס • איך היא עשתה את זה?

אחרי שלושה שבועות חופשה בעיר ללא הפסקה הגעתי למסקנה שבשבילי – חופשת קיץ הכי טובה בעולם זה בתל אביב גם השנה, כמו בכל שנה בקיץ, ארזנו את המזוודות והילדים וטסנו לישראל לחופשת הקיץ השנתית שלנו. אלא מה, הפעם לא הלכנו להתארח אצל המשפחה. במקום זאת החלטנו שאנחנו משכירים דירה בתל אביב, על רחוב הירקון, במרחק הליכה מהים.

לא שחס וחלילה כבר לא טוב לנו אצל המשפחה, פשוט רצינו לחוות את ״מדינת תל אביב״. וכן, העיר המדהימה הזאת היא בהחלט ״עיר ללא
הפסקה״, מדינה משל עצמה.

ים, טיילת, אוכל ברמה קולינרית היסטרית, בילויים, מוזיקה בעברית, משפחה, חברים, שוק באמצע הלילה וכמובן כושר – וואו!

שתבינו, זה לא שלפני זה לא הגענו לתל אביב בכלל; אבל יש הבדל ענק בין לחיות בתל אביב לבין לצאת לבלות בה. מה שהדהים אותי בעיקר היתה העובדה שלא משנה באיזה שעה ביום או בלילה כל המסעדות, ברים, מועדונים וסתם הרחובות מלאים באנשים כאילו אף אחד לא ישן
או עובד בעיר הזאת.

אז בשלושה שבועות של שיכרון חושים אכלנו אוכל ברמה עולמית, שילוב של טעמים היסטרי (תיכף אספר איך העובדה הזאת השתלבה עם אורח החיים הבריא שאני דובקת בו). השתכשכנו בים, כל יום כל היום, רבצנו על הכיסאות בחוף, עשינו הליכות, התמודדנו עם טילים של מטקות, שחינו בין מדוזות ואכלנו קרטיבים (ושני ארטיקים שוקו בננה – אמא איזה היסטרי – אין על שוקו בננה!)

בלילות יצאנו לרקוד (שנים שלא רקדנו), אפילו עלינו על הכסאות ושרנו בקולי קולות עם עומר אדם, עדן בן זקן והשאר. וגולת הכותרת – לא הוצאנו את הרכב מהחניה. התנהלנו בעיקר ברגל , על הסקוטר (bird), ומדי פעם נעזרנו בשירותי Gett taxi.

חזרנו השבוע הביתה. אני עם ארבע פאונדס אקסטרה שטויות אני לא דואגת, עד שבוע הבא אני מאדה אותם מהגוף שלי בלי בעיה). אז איך קרה הנס הזה שעליתי רק ארבעה פאונדס בהתחשב באוכל ההיסטרי והקינוחים שאכלתי? פשוט מאוד כמו תמיד סוד המשחק זה באלאנס.

במשך כל היום הקפדתי לשמור על תזונה נקיה (סלט קצוץ עם טחינה בלי לחם – ארוחת צהריים קבועה). על ארוחת הבוקר הקפדתי לדלג ולהמשיך את הצום של הלילה. שתיתי מלא מים (לפחות שלושה ליטר ביום). במיצים וקולות למיניהם אני לא נוגעת (נגמלתי מדיאט קולה לפני שבע שנים). אלכוהול אף פעם לא דיבר אלי וגם אף פעם לא הייתי צריכה כוסית כדאי לתפוס ראש ולהיות שטותית וכייפית (אני רעשנית באופן טבעי…).

הקפדתי על אימונים, ריצות על הטיילת (מהדולפנריום עד הנמל וחזרה לגורדון) ונרשמתי לג'ים של הילטון המלון היה מול הדירה השכורה). נכון, האימונים לא היו כמו האימונים בבית אבל הקפדתי לעשות אותם אפילו
אם הם חצי קלאץ.

בלילות, כשאכלנו במסעדות שף, עדיין הזמנתי סלטים ודגים (אני כבר ארבע שנים לא אוכלת עוף ובשר) אבל גם נהניתי (במידה- מילת מפתח) מלחם נפלא, קינוחים שבא לבכות מרוב שהם טעימים ופה ושם ביסים מפיצה חלומית, רבע פלאפל, אבטיח בים וכנאפה חם בשוק. אחרי הכל אני בחופשה ואוכל הוא חלק מאוד עיקרי מההנאה…

עכשיו יש לי עשרה ימים לחזור לשיגרה, להעלים את הארבעה פאונד ולהתכונן לסמינר בן שלושה שבועות בו אני הולכת ללמוד איך ללמד ולהעביר סמינרים של שיטת ה NLP.

כן קריעת תחת, לימודים שלושה שבועות כל יום מעשר בבוקר עד שמונה בלילה, מבחן אחד ענק ושני פרזנטציות לפני קהל אבל הכל בסדר. איך אומרים: המטרה מקדשת האמצעים…

שיהיה לי בהצלחה ולכם הקוראים – המשך קיץ קסום!

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

BDS בקמפוס: סטודנטים בטורונטו החרימו אוכל כשר

Published

on

אגודת סטודנטים בטורונטו סירבה להצטרף לקריאה בנוגע לאוכל כשר, כי זהו קמפיין "פרו ישראלי" • בעקבות המחאה היא התנצלה

אגודת סטודנטים באוניברסיטת טורנטו סירבה לתמוך בקמפיין של הארגון היהודי "הלל" לקידום נגישות אוכל כשר בקמפוס, בתואנה שהוא "פרו ישראלי" רק לאחר לחץ כבד מצד סטודנטים ומרצים התקפו באגודה והתנצלו על ההחלטה להחרים את ישראל. הסיפור התחיל כשסטודנט יהודי שמייצג את "הלל" ביקש את תמיכת התאחדות הסטודנטים בקמפיין בשם "Kosher Forward", שמנהל הארגון לטובת הנגשת אוכל כשר בקמפוס של האוניברסיטה. נכון להיום הקפיטריות באוניברסיטה מגישות אוכל המותאם לצרכיהם של צמחונים, טבעונים, בעלי רגישות לגלוטן, בעלי רגישות לחלב ומוסלמים שאוכלים כשרות חלאל, אך לא כזה המתאים לצרכי יהודים שומרי כשרות. בתשובה נאמר לסטודנט שהתאחדות הסטודנטים לא תתמוך בקמפיין, שכן "הלל" הוא ארגון "פרו ישראלי" ותמיכה בקמפיין תהיה "נגד רצון חברי ההתאחדות".

להתאחדות הסטודנטים לתארים מתקדמים של האוניברסיטה בטורונטו יש עבר בעייתי בתחום החרם על ישראל: ב-2012 הצביעו חבריה בעד תמיכה בתנועת ה-BDS. התאחדות סטודנטים זו היא גם היחידה בקנדה שמנהלת ועדה המקדמת את תנועת ה-BDS, ותלונה נגדה בנושא הוגשה למועצת האוניברסיטה לפני חצי שנה.

תשובת התאחדות הסטודנטים עוררה כעס רב בקהילה היהודית בקנדה וגם בישראל, והיה גם מי שקרא לחרם כנגד האוניברסיטה "כל עוד היא מאפשרת אנטישמיות ממוסדת בקמפוס שלה"; מיכאל לויט, יהודי-קנדי חבר בפרלמנט בטורונטו, קבע כי תגובת איגוד הסטודנטים היא "פשוט אנטישמית".

בעקבות הביקורת החריפה, התנצלו ראשי אגודת הסטודנטים על הניסוח הפוגעני של תשובתם והבהירו שההחלטה האם לתמוך בקמפיין או לא טרם התקבלה.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

מה הסיבה שעומר אדם ויתר על האזרחות האמריקאית?

Published

on

והאם זה קשור למופע הענק שלו בארה"ב שבוטל?

בעיתון ידיעות אחרונות פורסם השבוע כי עומר אדם מתכוון לוותר על האזרחות האמריקאית שלו, שקיבל כמי שנולד בצפון קרוליינה. הזמר התגורר שם עם משפחתו בשליחות ביטחונית של אביו, שהפך לימים למנהלו האישי. הערכת הכנסותיו בשנה שעברה עמדו על 24 מיליוני שקלים, כל זה עוד לפני מופע הענק בפארק הירקון, מותג משקפי השמש ועסקאות הנדל"ן שהשאירו בכיסו של הזמר מיליונים רבים.

הסיבה העיקרית שעומדת על הפרק היא ענייני מיסוי. כאזרח אמריקאי, אדם מחויב להצהיר כל שנה על הכנסותיו גם לארצות הברית, וחושש שיידרש לשלם עליהן מס, וכאן הסיפור מתחיל להעלות שאלות. הכסף שהזמר מרוויח נוצר בארץ, נכון לעכשיו, והוא בדרגת המס הגבוהה ביותר בישראל שעומדת על כמעט 50%. בארה"ב על אותו הסכום הוא היה משלם פחות מ-40% מס, אבל בינה לבין ישראל קיימת אמנת מס שאומרת שעל סכום הנכנס מכאן, קודם שלמים לישראל.

עו"ד אודי ברזלי, מומחה מס שלקח חלק בצוות ההגנה של בר רפאלי, הסביר כי לישראל יש זכות מיסוי ראשונה. כשמדובר בהופעות בארצות הברית, התמונה משתנה. כלומר, רשויות המס בארץ ייקחו את הנתח שלהם מההכנסות, אם על אותה ההכנסה נדרשים בארה"ב לשלם יותר, האמריקאים יקבלו את ההפרש. "לא כל כך סביר שמישהו ירצה לוותר על האזרחות האמריקאית שלו רק משיקולי מס אמריקאים", הסביר עו"ד ברזלי. יש תמיד מחשבה שאם מישהו עושה מעשה לא חוקי, הוא לא רוצה להסתבך עם רשויות המס בארה"ב, שהן הרבה יותר מחמירות מרשויות המס בישראל, אבל אני
מניח שזה לא המצב".

נשאלת השאלה: אם עומר אדם באמת מתכוון לוותר על הדרכון האמריקאי, האם הוא רוצה להתחיל להרוויח כסף ממקום אחר, מארצות הברית? אחרי שהטור הגדול שתוכנן לו כאן בוטל בגלל בעיות ויזה של חלק מהנגנים, המחשבה הייתה על חידוש המגעים למופע, אך טרם התקבלה תשובה מהמפיקים האמריקאים כדי לאשר זאת.

לאדם יש גם את מותג משקפי השמש שלו, ורסו, שאולי רוצה להתרחב אל מעבר לים. ישנה גם אפשרות נוספת כי הוצע לאדם הזדמנות עסקית חדשה בארצות הברית בתחומי היזמות או הנדל"ן, וכרגע מכינים את הקרקע כדי לחסוך בתשלומי המס, על כל ההשערות אלו עומר אדם ואנשיו מסרבים להגיב.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

כרזה דרמטית: "ההתנחלויות לא מנוגדות לחוק הבינלאומי!"

Published

on

מזכיר המדינה האמריקני פומפאו הודיע על ריכוך בעמדת ארה"ב לגבי יהודה ושומרון – אך הבהיר כי אין מבחינתם שינוי במעמד השטח • באייפא"ק לא מתלהבים, הדמוקרטים זועמים, באיחוד האירופי מוחים

מזכיר המדינה האמריקאי, מייק פומפאו, הודיע השבוע שארצות הברית תרכך את עמדותיה לגבי ההתנחלויות ביהודה ושומרון. פומפאו דחה בהודעתו חוות דעת משפטית של מחלקת המדינה מ-1978, שקבעה כי מדובר בהתנחלויות אזרחיות בשטחים כבושים – דבר שמנוגד לחוק הבינלאומי. זמן קצר אחרי ההכרזה, שגרירות ארה"ב בישראל פרסמה אזהרת מסע לירושלים, ליהודה ושומרון ולרצועת עזה.

בדבריו, אמר פומפאו כי הוחלט לשנות את עמדת ממשל אובמה לגבי ההתנחלויות. על פי ההכרזה, ממשל טראמפ סבור ששאלות משפטיות בעניין ההתנחלויות הן עניין של בתי המשפט בישראל. עם זאת, פומפאו הבהיר כי אין שינוי מבחינת ארה"ב במעמד של הגדה המערבית: "נשאיר את המעמד של הגדה המערבית לדיון בין הישראלים לפלסטינים".

פומפאו הוסיף כי ההחלטה ולפיה ההתנחלויות מנוגדות לחוק הבינלאומי לא סייעה: "חוק בינלאומי לא יביא שלום, זו סוגייה פוליטית מורכבת שיכולה להיפתר רק בעזרת משא ומתן בין הישראלים והפלסטינים. ארה"ב נשארת מחויבת לסייע בקידום השלום ואני אעשה כל שביכולתי לעזור". ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך על המהלך ואמר כי "ארצות הברית אימצה מדיניות חשובה שמתקנת עוול היסטורי; המדיניות הזו מכירה בכך שהעם היהודי אינו זר ביהודה ושומרון. זכותנו על יהודה ושומרון נובעת בראש ובראשונה מהקשר ההיסטורי רב השנים של עמנו לארץ ישראל. אנו מודים לנשיא טראמפ, למזכיר המדינה פומפאו, ולממשל האמריקאי על עמידתם האיתנה לצד יסודות האמת והצדק".

כמה מועמדים דמוקרטים לנשיאות ארה"ב מתחו ביקורת על ההצהרה האמריקאית, שלפיה ההתנחלויות אינן מפרות את החוק הבינלאומי. המועמד המוביל בסקרים, סגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן, אמר כי "זהו מכשול לשלום – דבר שכל הממשלים בארה"ב לפני טראמפ הסכימו עליו". לדברי ביידן, "הדרך הטובה ביותר להבטיח את עתיד ביטחון ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית היא באמצעות עבודה על פתרון שתי המדינות. זוהי הדרך היחידה להשיג זכויות לגיטימיות וחופש שמגיעות לעם הפלסטיני. התרחבות ההתנחלויות עושה את זה קשה יותר". לדברי ביידן, "ההחלטה הזו תביא יותר מתח לאזור. זה לא קשור לשלום או לביטחון. זה קשור לערעור עתידה של ישראל בשירות הפוליטיקה האישית של טראמפ".

מועמדת דמוקרטית נוספת לנשיאות, הסנאטורית אליזבת וורן, אמרה כי מדובר ב"עוד ניסיון בוטה של ממשל טראמפ להסיח את הדעת מהכישלונות שלו באזור". המועמד הדמוקרטי ברני סנדרס כתב ש"פעם נוספת, טראמפ מבודד את ארה"ב ומחליש את המדיניות על ידי פנייה למחנה הקיצוני". וורן וסנדרס נחשבים לביקורתיים יותר כלפי ישראל מבין המועמדים הדמוקרטים.

במקביל, השדולה הפרו-ישראלית בארה"ב איפא"ק פרסמה הודעה שלפיה היא לא נוקטת עמדה בנושא ההתנחלויות. לפי הודעת איפא"ק, "ההתנחלויות צריכות להיות נושא במשא ומתן ישיר בין הצדדים, ולא דבר שייקבע על ידי גופים בינלאומיים". השדולה גם קראה לפלסטינים "להפסיק את החרם על גורמים רשמיים בארה"ב ובישראל ולשוב לשיחות". האיחוד האירופי מסר כי עמדתו לגבי מדיניות ההתנחלויות "ברורה ולא השתנתה: כל פעילות להקמת התנחלויות היא בלתי חוקית בעיני החוק הבינלאומי, שוחקת את ההיתכנות לפתרון שתי-המדינות ואת הסיכויים לשלום בר-קיימא".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות