fbpx
Connect with us

כלכלה

תכנון תקציבי וניהול פיננסי: האם כולם צריכים? מתי מתחילים?

Published

on

איך לבנות תקציב משפחתי או עסקי ולדעת לעמוד בו? איפה להשקיע את הכסף ואיך יוצאים מחובות? * קורים חדים צעירים ומבוגרים יעזרו לכם לבנות את העתיד

איילת ביסון היא יועצת פיננסית מעל 25 שנה בישראל ובארצות הברית בעלת תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בשוק ההון היא עוזרת למשפחות ובעלי עסקים לתכנן את העתיד ולנהל את התקציב. 

איילת: במהלך הקריירה שלי הבנתי שתי בעיות עיקריות: חוסר ידע וחוסר מודעות.

בין אם זה שכירים בין אם זה עצמאים ואפילו מאוד עשירים. איך לנהל את התקציב מה לחסוך איפה לחסוך מתי להתחיל? מה יותר חשוב, איך מחלקים את העוגה, מה זה החזר על ההשקעה, וכמה אינפלציה ומיסים משפיעים על ההשקעה. 

לרובם אין מודעות שצריך לנהל, צריך לחסוך וצריך להתחיל ועכשיו! 

כך נולד הרעיון להעביר קורסים על מנת להגביר את המודעות ואת הידע. נכון, בקורס של כמה ימים לא נהפוך למומחים או יועצים פיננסים אבל  מתפתחת מודעות לגבי תכנון עתיד כלכלי.

בקורס אנו נותנים כלים איך לבנות תקציב משפחתי או עסקי לדעת לעמוד בו, איפה להשקיע את הכסף? איך יוצאים מחובות?

ישנם שלושה דברים חשובים ובסיסים שצריך לדעת?

1. מי צריך לדעת לנהל תקציב? 

רק המפרנס? 

רק הבעל עסק?

רק זה שמייצר את הכסף? 

התשובה היא חד משמעית – כולם!  

בין אם זה ילד שהולך לחנות צעצועים ובין אם זה בעל עסק שמגלגל מיליונים , כולם צריכים תקציב!

2. מה  הדבר הכי חשוב שצריך לדעת? 

כסף שלא גודל – קטן!

וקטן הרבה. 

3. הכנסה פסיבית! אנחנו לא יכולים לעבוד עד גיל 100.

המשפט הראשון של כל  סטודנט/ית בקורסים הוא, ״חבל שלא ידעתי קודם״ או " חבל שההורים שלי לא לימדו אותי״; "אם הייתי מתחיל/ה בגיל 20 היום כבר הייתי מטייל בעולם״… 

לכן החלטנו לפתוח  גם קורסים שממוקדם בצעירים שמתחילים את החיים מתחילים לעבוד ולייצר כסף… להעלות את המודעות ולקבל ידע בסיסי , 

איך מנהלים תקציב מה זה ריבית מה זה תשואה מה זה אינפלציה איך ואיפה. 

פעם היו מסתכלים על הנוער ואומרים – הם העתיד! 

היום הנוער זה ההווה בייחוד עם עולם הסושיאל מדיה, הם שולטים, הם מתעשרים הם מרכז העולם! 

לכן חשוב להדריך אותם ולהנחות אותם איך להתנהל ולחסוך ולתת לכסף לעבוד בשבילך .

* קורס נוער התקיים בתאריך 5-30-2023

* קורס נוסף לנשים נוסף נפתח בתאריך 6-13-2023

ההרשמה לשני הקורסים עדיין פתוחה. לפרטים נוספים התקשרו: 818-213-4543

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

תביעת הגבלים עסקיים היסטורית בארה"ב נגד אמזון: 17 מדינות טוענות שהיא מנצלת את המונופולים שלה

Published

on

נציבות הסחר הפדרלית (FTC) בארה"ב הגישה השבוע אישומים נגד אמזון, בתביעת הגבלים עסקיים שבה מואשמת ענקית המסחר המקוון בהתנהלות מונופוליסטית בשירותי מסחר באינטרנט. לפי התביעה, שהייתה מצופה זה זמן רב, המעשים של אמזון פגעו באיכות השירות לקונים, וכללו גם גביית־יתר מהמוכרים. מניית אמזון נופלת ביותר מ-4% במסחר בוול סטריט.

בתלונה שהוגשה בבית משפט פדרלי בסיאטל, הנציבות ו-17 מדינות בארה"ב מאשימות את אמזון בהתנהלות שמנעה ממתחרות לקיים שירותי מסחר מקוונים ופגעה בתחרות. החברה גם מואשמת בכך שאילצה באופן בלתי חוקי מוכרים בפלטפורמה שלה להשתמש בשירותי הלוגיסטיקה והמשלוחים שלה בתמורה לקידום מוצריהם, ובהענשת סוחרים שהציעו מחירים זולים יותר באתרים מתחרים.

"אמזון היא מונופוליטסית ומנצלת את המונופולים שלה בדרכים שגורמות לכך שקונים ומוכרים משלמים יותר עבור שירות גרוע יותר", אמרה יו"ר הנציבות, לינה קאן, בתדריך לעיתונאים. "הרבה מאוד מונח כאן על הכף. ישנו נזק מיידי שנגרם באופן מתמשך. מוכרים משלמים לאמזון דולר אחד על כל שני דולרים שהם מרוויחים"

התביעה   הי5 הרביעית  שנציבות הסחר מגישה השנה נגד אמזון — עדות לנחישותו של ממשל ביידן להעמיד את הריכוזיות הגוברת של כוח תאגידי, במיוחד בקרב ענקיות ההייטק, בליבה של מדיניותם הכלכלית.

בהודעה שהוציאה, מסרה אמזון כי היא תיאבק בתביעה בבית המשפט, והוסיפה כי התביעה חורגת באופן "קיצוני" מתפקיד הנציבות להגן על צרכנים וכי היא "שגויה עובדתית וחוקית".

לטענת היועץ המשפטי של אמזון, דיויד זפולסקי, "דרך ההתנהלות שעליה נציבות הסחר קוראת תיגר סייעה להגביר את התחרות והחדשנות לכל רוחב המגזר הקמעוני, והובילה למבחר גדול יותר, מחירים זולים יותר ומשלוחים מהירים יותר עבור לקוחות אמזון, ולהזדמנויות גדולות יותר עבור עסקים רבים שמוכרים בחנות של החברה. אם תשיג הנציבות את מבוקשה, תהיה התוצאה מבחר מצומצם יותר של מוצרים, מחירים גבוהים יותר, משלוחים איטיים יותר לצרכנים, ואפשרויות מצומצמות יותר עבור עסקים קטנים — ההפך ממה שחוקי ההגבלים העסקיים נועדו לעשות".

מה יקרה אם הנציבות תנצח?

הנציבות אמנם לא פירטה מה הסעד האפשרי, ובתדריך לעיתונאים סירבה קאן לדון בכך. אם תזכה בתביעה, תוכל הנציבות לבקש מבית המשפט להורות על ארגון מחדש של החברה, ואולי להורות לחברה לפצל לחברות נפרדות את פעילות הלוגיסטיקה שלה וחטיבות עסקיות אחרות. "אם נצליח תשוקם התחרות ואנשים יוכלו ליהנות ממחירים נמוכים יותר ומאיכות טובה יותר", אמרה היום קאן.

בתביעה, הנציבות מאשימה את אמזון ב"מאמצים נרחבים" לשבש את חקירתה ו"להסתיר מידע לגבי פעילותה הפנימית". עוד נטען בתביעה כי אמזון התנהלה באופן שפגע בתחרות בשני שווקים: המגזר של חנויות־על (superstore) מקוונות שמשרתות צרכנים, והשוק הנפרד המיועד למוכרים.

פלטפורמת המסחר של אמזון נמצאת בלב פעילות המסחר המקוון של החברה. סוחרי צד שלישי, שאחראים כיום על יותר ממחצית ממכירות החברה באינטרנט, משלמים עמלה על כל מכירה ויש להם אפשרות גם לשלם לאמזון עבור מגוון שירותים נוספים החל מאחסון ועד שינוע ופרסום. סוחרים מתלוננים זה שנים לגבי מה שהם חווים כיחסים חד־צדדים, ומאשימים את החברה באכיפה שרירותית של הכללים שלה ובתגובה איטית כאשר דבר־מה משתבש.

בין השאר, אמזון אוסרת על מוכרים להציע מחירים זולים יותר באתרים אחרים, מדיניות שלדברי נציבות הסחר פוגעת בתחרות מכיוון שהיא מאלצת מוכרים להעלות מחירים בפלטפורמות מתחרות כמו Walmart.com, מחשש שאמזון תקבור את המוצרים שלהם עמוק ברשימת תוצאות החיפוש שלה. לטענת הנציבות, אמזון גם לכאורה העניקה עדיפות ללא הצדקה לעסקי הקמעונות שלה עצמה, וכן למוכרים בפלטפורמה שלה שמשתמשים בשירותי הלוגיסטיקה של החברה.

בחודש מאי הגישה נציבות הסחר נגד אמזון תביעות בשני תיקים נפרדים בגין אי־מחיקת מידע לגבי ילדים שנאסף על ידי הרמקול החכם אלכסה, ובין ריגול בלתי חוקי אחר משתמש באמצעות פעמון הדלת החכם רינג. אמזון חלקה על טענות הנציבות, אולם הסכימה לשלם 30.8 מיליון דולר כדי ליישב את האישומים.

כעבור חודש, שוב תבעה הנציבות את אמזון בטענה כי החברה הטעתה את הצרכנים על ידי החתמתם לשירות פריים, וכי הקשתה עליהם בכוונה תחילה לבטל את החברות. לקוחות אומרים דברים דומים זה שנים בתלונות שהגישו לארגונים להגנת הצרכנים. אמזון מכחישה את הטענות, והמשפט נמצא בעיצומו.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featuredשבוע 1 ago

חשד: רוצח סדרתי בדאון טאון לוס אנג'לס לאחר ששתי דוגמניות נמצאו תוך שבוע ללא רוח חיים בדירות יוקרה

Featured4 שבועות ago

עוזרת בית התחבאה עם תינוק בחדר האמבטיה לאחר שגברים רעולי פנים ניסו לפרוץ לבית בפיקו-רוברטסון. צפו בסרטון

Featured3 שבועות ago

הרצח שמעזע את לוס אנג'לס: בני זוג הוצאו להורג במכוניתם במגרש חניה – כשהתינוק בן השנה שלהם במושב האחורי

Featured3 שבועות ago

ישראלים בין עשרות האלפים שנלכדו בפסטיבל ׳ברנינג מן׳ בנבאדה אחרי שכמות גשם של חודשיים ירדה ביממה אחת

Featured4 שבועות ago

סינגלס בלוס אנג'לס? זה הסכום המינימלי שתצטרכו להרוויח בשנה כדי לחיות בנוחות בקליפורניה 

Featured3 שבועות ago

הטרנד החדש בלוס אנג'לס: מנצלים את משבר הדיור ומשכירים קרוואנים למשפחות של הומלסים

Featured3 שבועות ago

דודי אזולאי הפיק והזמר ישי ריבו עשה היסטוריה בהופעה בפני 15 אלף מעריצים במדיסון סקוור גארדן

Featured3 שבועות ago

קלאבסס: גנב בקבוק בשווי 1,000 דולר לאחר מאבק  עם עובד חנות המשקאות האלכוהוליים. צפו בסרטון

כתבות שבועיות