תכנון טיול בר/בת מצווה בישראל - שבוע ישראלי
Connect with us

טוב לדעת

תכנון טיול בר/בת מצווה בישראל

Published

on

בר או בת מצווה הוא אירוע מכונן בחיי המתבגר היהודי והישראלי. המעבר מילדות לבגרות מצוין באופן חגיגי במסורת היהודית, אך בשנים האחרונות נוטות משפחות להוסיף לאירוע תוכן נוסף, משמעותי לילד או לילדה החוגגים, למשפחתם ולמורשתם. ערך זה מכפיל את עצמו פי עשרות מונים כאשר האירוע מתקיים בישראל, ואין דרך טובה מחגיגת בר או בת מצווה כמו טיול בארץ ישראל, בנופיה ובאתריה.

הסמליות בחגיגת בר/בת מצווה בטיול בישראל

המסע הוא דרך סמלית לציון המעבר מילדות לבגרות, ומסע בנופי ארץ ישראל מהדק את הקשר עם המולדת ועם המורשת. מסע בנוי על התקדמות מנקודה לנקודה כאשר בסופו שונה הנוסע ממי שהיה לפני שיצא לדרך – מנוסה יותר, יודע יותר, בוגר יותר. עבור המתבגר היהודי או הישראלי היכרות עם שבילי הארץ, עם המקומות עליהם למד וקרא עוד בסיפורי התנ"ך, מאפשרת לקשור בין ההיסטוריה של העם והארץ לכאן ולעכשיו, וכן לעתידם של בני המצווה, בכל מקום שבו יבחרו למקם את חייהם.

המלצות לטיולים ולאזורי טיול

מסע בר/בת מצווה בישראל יכול להיות טעון באוריינטציה היסטורית, אתגרית, תרבותית, חברתית או משפחתית, הכל לפי תחומי העניין של חתן או כלת החגיגה. מסע כזה יכול להיבנות סביב רעיון מרכזי, ולשלב עוד תחומי עניין ואטרקציות שארץ ישראל משופעת בהן.

אם מדובר בקשר להיסטוריה של עם ישראל ולאירועים מרכזיים בעבר, ביקור במצדה, בירושלים או בלטרון יכולים להוות את גולת הכותרת של הטיול. אם השאיפה היא למסע אתגרי מבחינה גופנית, ניתן לשלב בטיול בנופי הארץ גם טיולים רגליים מאתגרים, סנפלינג וצלילה. אם ההעדפה היא לאתגרים אינטלקטואליים, המסע כולו יכול להיבנות על כתבי חידה מאתגרים. עבור המתבגר התחרותי, ניתן לערוך את הטיול בפורמט "חפש את המטמון", "הישרדות", או תחרות בין שתי קבוצות על הגעה ראשונה ליעדים. מסע תרבותי יכול לשלב ביקור באתרים דוגמת יד ושם, מוזיאונים ברחבי הארץ, אתרי בילוי ומשחקים קבוצתיים. עבור משפחות המתעניינות בקולינריה ניתן לבנות מסע הכולל בישולים באתרים שונים בארץ עם מוצרי יסוד ים-תיכוניים, וכמובן ביקור במגוון מסעדות ישראליות. מסע חברתי יכול לשלב היכרות עם יישובי פריפריה ועם המגוון האנושי הרחב שקיים בישראל – שכונות חרדיות, יישובים ערביים, כפרי הדרוזים ועוד. לבסוף, מסע עם דגש משפחתי יכול להיות מעין מסע שורשים בשבילי הארץ בעקבות קרובי משפחה וקורותיהם וכן לכלול ביקור בבית התפוצות.

גם אם בן או בת המצווה מכירים היטב את ישראל, העושר והגיוון הגיאוגרפיים, ההיסטוריים והתרבותיים במדינה יאפשרו לכם לבנות טיול מצווה מרגש, מסעיר ומפתיע.

טיפים לטיול

 

  •   שלבו כמה תחומי עניין, אבל זכרו לשים את הילד או הילדה החוגגים במרכז הבחירות שאתם עושים.
  •   שקלו לשלב את העלייה לתורה במהלך הטיול, ובנו את המסלול באופן שהטקס יהווה את שיא המסע.
  •   הזמינו מקומות מראש ושריינו ביקורים במקומות תיירותיים מבוקשים.
  •   הכינו היטב את משתתפי הטיול לגבי הציוד הנדרש, תנאי מזג האוויר ורמת הקושי של הטיול.
  •  דאגו לתכנית אמנותית אבל גם השאירו מרווחים עבור המטיילים למלא את הזמן בתכנים משל עצמם.
  •   דאגו לתחבורה צמודה וזמינה. 

רכב שכור – הדרך הנוחה לטייל

כדי לאפשר לכם ולילדיכם החוגגים בר או בת מצווה הנאה שלמה מהטיול החגיגי שכולו עבורם, כדאי לצמצם ככל האפשר את הצורך להתמודד עם מנהלות ועם תיאומים מכבידים במהלך הטיול. אחת מהדרכים היעילות לעשות זאת היא לצאת לטייל ברכבים שכורים, העומדים לרשותכם באופן מלא ואינם תלויים בנהג וברכב חיצוני שיתלוו אליכם ועלולים לחייב אתכם לבצע פשרות שאולי אינן מתאימות לכם.

טיול ברכב שכור מאפשר לבחור את סוג ואת גודל הרכב המתאים לכם בדיוק, רכב שיהיה זמין בכל רגע ויאפשר גמישות בתכנון ובביצוע הטיול. אמנם יהיה צורך לעצור לתדלוק אחת לכמה זמן אבל זו יכולה להיות הזדמנות מצוינת למנוחה או לפעילות יזומה שתשולב בתכנית הטיול. באתרים רבים בארץ ישנה חניה בחינם הצמודה לאתר, וגם אם תבקרו בערים הגדולות ניתן למצוא בקלות חניונים שיקלטו אתכם ויאפשרו לכם להגיע ולצאת מהעיר ביעילות.

למידע בנושא השכרת רכב בישראל

 

7D4_קניית-רכב-מליסינג

 

 

 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

גוף ונפש

לחפור זה מדכא: נשים לוקות בדיכאון יותר מגברים בגלל חשיבת יתר…

Published

on

חלק ניכר מהנשים נוטות לנתח מצבים שונים, להסביר את ההתרחשויות לעצמן ולאחרים, לעבד את החוויות ולמסגר אותן – לכן הן חשופות לדיכאון הרבה יותר מאשר גברים – ראו הוזהרתן

מאת: יהודית כץ

ג'ייסון הידלי, במאי ומפיק של סרטים קצרים, יצר עם חברתו השחקנית מוניקה ברברו סרטון שרבים מכם יוכלו להזדהות איתו. "אני לא יכולה להתמודד יותר עם כל הלחץ הזה", אומרת מוניקה במבט מיוסר. אני מרגישה שזה כאב פיזי שמשתלט עלי", היא ממשיכה, "אני פוחדת שזה לא ייפסק לעולם". ג'ייסון מביט בה, תוהה מה עליו לומר ולבסוף מציע בשקט :"את ודעת שיש לך מסמר במצח, נכון?".

״זה לא קשור למסמר!", כועסת מוניקה. "את בטוחה?", הוא מנסה, "אני בטוח שאם נוציא אותו…". "תפסיק לנסות לתקן אותי!", פניה נעשים כעוסים. "אני לא מנסה לתקן אותך", מתגונן ג'ייסון, "אבל אולי המסמר הוא מה שגורם לך להרגיש רע". "אתה תמיד עושה את זה", רוטנת מוניקה, "מנסה לתקן דברים כשכל מה שאני צריכה זה שתקשיב לי", היא כמעט צועקת. "יש לי תחושה לא נעימה, אני לא מצליחה להירדם וכל הסוודרים שלי קרועים. כולם!", היא מתייפחת. ג'ייסון ממלמל: "כן, זה נורא", אבל מביט בה במבט של "לעזאזל איתך, אישה! יש לך מסמר במצח!".

אם תזינו בשורת החיפוש של גוגל את המשפט באנגלית מדוע נשים מדברות כל כך הרבה" תקבלו 17.2 מיליון תוצאות. מסרים כמו "אנחנו צריכים לדבר על זה", "למה זה קרה לי?", "מה זה אומר עלי?", "איך היה נכון להגיב?", והמסר הפופולרי מכולם, "אני פשוט חייבת לעבד את החוויה" נאמרים על ידי המין היפה הרבה יותר מאשר על ידי בני המין בעל הטסטוסטרון.

זו לא רק סטיגמה שנשים חופרות: מתברר ש-57% מהן עסוקות בחשיבת יתר, בניסיון להבין, לבאר, לעבד ולמסגר. הנטייה הגברית כמעט הפוכה ובמקום מלל רב וניסיונות עיבוד מסוגים שונים גברים נוטים למנות את כל הצעדים האסטרטגיים לפתרון הבעיה. נראה שהגישה השונה של נשים ושל גברים לפתרון בעיות ותחלואי העולם טובה לא רק כדי ליצור סרטים וספרים טובים, אלא גם בשביל להסביר משהו על דיכאון. או כפי שאני אוהבת לכנות את זה: "מה בין חפירה לעצבות, על פי פרופ' סוזן נולן-הוקסמה".

נשים מנוגה גברים ממאדים

לנשים יש שפע רחב של יכולות. הן ניחנו ביכולת רגשית מפותחת, בכישרון ורבלי מרשים, באמפתיה, באינטליגנציה רגשית, במולטי-טאסקינג ולרוב גם בחוש אסתטי מפותח. לכל אישה יש עוד נתון שמגיע אליה עם היוולדה למין הנשי והוא הסיכוי הגבוה לסבול מדיכאון.

כמה גבוה? פי שניים יותר מכל גבר אחר שתפגוש.

במשך שנים ניסה עולם המחקר להבין מה יש בנשים שעושה אותן פגיעות כל כך לדיכאונות. הועלו שלל הצעות לתעלומה הזו, למשל שנשים מפתחות תלות בקלות, כלומר הן אינן שולטות בחייהן ומגלות חוסר אונים, מה שמוביל בהמשך לדיכאון. מאוחר יותר הציעו חוקרים שתהליכים חברתיים הם אלה שמובילים לדכדוך הנשי אפליה, מודלים נשיים בלתי אפשריים והלחץ הבלתי פוסק להיות אמהות אוהבות ונשות קריירה גם יחד.

פרופ' נולן-הוקסמה (Nolen-Hoeksema), שהייתה ראש המחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת ייל שבארצות הברית, חשבה שמעבר לסיבות החיצוניות, הסביבתיות והחברתיות ישנו גם משהו קוגניטיבי עמוק יותר שגורם לכך שנשים לוקות בדיכאון הרבה יותר מגברים. היא גילתה את הקשר שבין חשיבה ועיבוד יתר של חוויות דיכאון, ומאוחר יותר היא גם מצאה קשר סיבתי בין השניים, כלומר ישנה סיבה לכך שהעלאה רגשית של מחשבות וחזרה שוב ושוב על מידע ללא פתרון מעשי מובילים לדיכאון. בעגה הפסיכולוגית התנהגות כזו מכונה "רומינציה" (Rumination). היא כתבה על כך גם בספרה "נשים חושבות יותר מדי".

במחקריה התמקדה פרופ' נולן-הוקסמה באסטרטגיות הוויסות הרגשי של נשים וגילתה שהנטייה הוורבלית המפותחת של נשים נכנסת לפעולה גם כשהן מנסות להתמודד עם בעיה. רומינציה יוצרת תחושת שליטה עצמית נמוכה ומעוררת סימפטומים דיכאוניים שמעודדים את ההתמקדות החוזרת ונשנית בחוויות עבר.

מדוע רומינציה מסוכנת כל כך?

ישנם כמה סוגים של דאגות: דאגות הקשורות לעתיד, כלומר למה שעשוי להתרחש ולמה ראוי לצפות, ודאגות הקשורות בעבר. דאגה מכל סוג במינונים גבוהים מדי עלולה לפגום באיכות חיינו, אבל הבעיה היא שרומינציה מתחילה מניסיון לפתור משהו ולשפר אותו ובסופו של דבר ממש פוגעת בנו.

נולן-הוקסמה ועמיתיה מאוניברסיטת ייל הסבירו מה בעייתי העלאת המחשבות שוב ושוב: בהתחלה מחשבות שליליות הן כמו הודעה על מבצע באחת מרשתות השיווק סיפרתן לחברה טובה אחת על הסייל, והנה חצי עיר הגיעה כדי לקנות. כשאנו חושבים על משהו שלילי שקרה בעבר קל לנו מאוד למנות ולערום תילי תילים של סיפורים ומצבים שבהם נכשלנו, התאכזבנו, פגענו והרסנו. בהמשך, רומינציה מעודדת פסיביות. אם אנחנו עסוקות בניסיון להבין למה זה קרה?", ו"האם אני משוגעת?"

ומחליטות לא לפעול עד שתתקבל תשובה אנחנו כנראה לא נפעל במשך זמן רב. לבסוף, רומינציה מוודאת שלא יישארו לנו חברים. אחרי הכול, בפעם ה-308 שנדבר על אותו עניין גם הטובה שבחברותינו תרים דגל ותאמר "לא עוד".

אז מה אפשר לעשות עם ההרגשה שאנחנו פשוט חייבות להבין, לעבד ולחוות מחדש? לסוזן נולן-הוקסמה יש כמה הצעות:

1. עברו לפעולה: במקום לדוש ולדוש בבעיה, בגורמים לה, במה היה קורה אילו, נסו למצוא דברים שאתן יכולות לשנות ולפתור. זאת לא חייבת להיות תשובת מחץ או פתרון כולל, גם צעדים שיהפכו את המצב לנעים יותר יקדמו אתכן. ברגע שתתחילו לעשות זאת יהיה קל יותר להמשיך.

2. קדמו את החיובי: עסקו בפעולות שמקדמות חיוביות בחייכן. נהלו "יומן תודה", עשו ספורט, פתחו תחביבים, תרגלו מדיטציה והתפללו.

3. ותרו על הצורך "להבין את זה לעומק": הניסיון להגיע לשורש הבעיה הוא לעתים קרובות חסר משמעות מפני שלא לכל בעיה יש היסטוריה ארוכה, בעיות תקשורת נלוות או מתודולוגיה אופטימלית להתנהגות. בניגוד למחשבות אובססיביות, שקשה מאוד להתנתק מהן, ברומינציה יש מרחב בחירה גדול יותר. אלה שבוחרות להעלות באוב מחשבות ולמצוא בהן היגיון עושות זאת מכיוון שהן חושבות שזה יוביל להיכרות טובה יותר עם עצמן או עם סביבתן. הן בטוחות שאם רק יפענחו את החלק החסר בתעלומה דברים יסתדרו. ההכרה בכך שרומינציה אינה עוזרת תאפשר לכן להגיע אליה בתדירות נמוכה יותר.

4. עקבו אחר החפירה: קרה שבזבזתן שעה בניסיון להבין נקודה? יופי, סמנו לכם מתי זה קרה, מה עורר את זה ובאילו סיטואציות יש סיכוי גבוה יותר לחשיבה מעגלית שוב ושוב. ניטור הטריגרים לרומינציה יעזור לכן להתכונן לקראתה ולמנוע אותה.

*כל ההמלצות האלה תקפות גם לגבי גברים שמגיעים למצב של רומינציה ומתקשים להתמודד איתה…

המשך לקרוא

טוב לדעת

מרכז החיים של טיליז

Published

on

מרכז החיים של טיליז

החלום שלי להגיע לכמה שיותר בני נוער". טילי ובוגרי תוכנית Tilly‘s Life Center

מאת: מיכה קינן

טילי (טללית) לוין, היא המייסדת והבעלים של Tilly's, אחת החברות הגדולות והמוכרות בתחום הספורט הקמעונאי בארה"ב. טילי  – TLC( Tilly‘s Life Center(הקימה את ארגון עמותה ללא מטרות רווח שהוקמה בארצות הברית ופועלת בישראל תחת השם "קווים ומחשבות". המטרה: לסייע לבני נוער במצוקה להתמודד עם הקשיים והמגבלות שבחייהם.

טילי, אישה נמרצת עם דיבור קולח, מקרינה עוצמה וחייכנית כשהיא פוגשת אותי באולם ריקודי העם בווסטווד. היא לא מפסידה אף דמנות לרקוד ריקודי עם ישראלים למרות זמנה המצומצם ומגוריה באורנג' קאונטי. במקום מבנה "השאלות והתשובות" השגרתי, בחרתי לתת את רשות הדיבור לטילי:

מחשבות חיוביות

טילי: "אני מאמינה שהגישה שלי והחשיבה החיובית הן מה שגרמו לי להגיע למקום שבו אני היום. המחשבות שלנו מעצבות את הדרך בה אנו רואים את העולם ואת האופן שבו העולם רואה אותנו. לכל מחשבה שיש לך מופיעה בדרך כלל תחושה. מחשבות חיוביות באות עם רגשות חיוביים. מחשבות שליליות באות עם רגשות שליליים. למדתי את זה מניסיון אישי בגיל צעיר… הייתי בערך בת 12 כאשר נודע לי כי חיובי הוא הרבה יותר חזק מאשר שלילי ושאני יכולה להשיג ככה את מה שאני רוצה בצורה הטובה ביותר לעומת פגיעה באחרים.

״זה שימש אותי בצעירותי, במיוחד כשהיגרתי לארצות הברית עם בעלי לשעבר, חזי שקד. הייתי אז בת 23. לא הייתה לנו משפחה באמריקה. כל מה שהיה לנו נכנס במזוודה אחת. לא היה לנו כסף בכיסים ולא היה מקום לגור בו. בקושי דיברנו אנגלית, אבל היה לנו כלים רבי עוצמה בארגז הכלים שלנו – היה לנו חזון וכמובן לחשוב בצורה חיובית ולעבוד קשה מאוד.

״נולדתי בקבוצת כנרת תחת השם טללית, אבל כולם קראו לי טילי. את הקיבוץ הקימו סבא וסבתא שלי והם קבורים שם. בשנות ילדותי הוריי עברו לקריית אונו. שם ביליתי ילדות טובה, הייתי בנוער העובד ושימשתי גם כמדריכה. כתבתי בהרבה עיתוני נוער ונבחרתי להיות נשיאת כתבי הנוער בישראל.

טילי לוין

״אחרי השירות הצבאי של חברי דאז, חזי שקד, התחתנו ויצאנו לטיול בחו"ל. לימים, כשהתמקמנו בארה"ב, למרות שהיה לי תואר אקדמי בחינוך מאוניברסיטת בר אילן ניקיתי בתים. הייתי מוכרת בחנות תכשיטים. לא לקחתי יום חופש במשך שבע שנים. הייתי כה אסירת תודה, משום שהייתי בארצות הברית של אמריקה. הייתי בטוחה שהארץ הזאת תיתן לי הזדמנות להצטיין.

״בעלי ואני גרנו בדירת סטודיו. חזי למד בקולג' מקומי בשביל ויזת הסטודנט. בסופי שבוע מכרנו צעצועים, מראות ובגדים ב"סוואפ מיט". לאחר זמן קצר היו לנו שני דוכנים, כל אחד מאתנו ניהל דוכן אחד. בסופו של דבר, הצלחנו מספיק כדי לפתוח את החנות הראשונה של Tilly's יחד עם שותף שהייתה לו חנות בוואלי, בלוס אלמיטוס באורנג' קאונטי. זה היה בשנת 1982. שנה אחר כך קנינו חזרה את השותף ונותרנו לבד עם החנות. לא לקחנו הלוואות וכל פעם שהיה כסף הוספנו חנות נוספת. כעבור כמה שנים העברנו את החנויות מאזור תעשייה למולים גדולים. גודל החנויות בין 5,000  ל10,000- סקוור פוט. עקבנו אחרי הרגלי האופנה של הנוער וגם אביזרים נילווים. היינו הראשונים עם טייפ אוזניות כי ראינו שזה מה שהנוער דורש. יצרנו אמון בחנויות להורים ולכל המשפחה. בנינו לעצמינו שם ומותג חזק אמין ומוכר מאוד. כיום יש מעל 226 חנויות של Tilly'sברחבי ארה"ב.

ההצלחה הביאה לי גם מעורבות עם ארגוני צדקה רבים שעושים עבודה נהדרת, אבל שמתי לב שיש צורך בתוכנית העצמה – צריך ללמד את הנוער שלנו איך להשתלט על חייהם ולבצע שינויים חיוביים עבור עצמם.

״לפני חמש שנים, הקמתי ארגון בשם 'מרכז החיים של טילי' כדי להפיץ את הערך של חשיבה חיובית לצעירים. אנו מציעים תוכנית שנתית בבתי ספר תיכוניים שנותנת לבני הנוער כלים לפתח חשיבה חיובית, להתגבר על מצוקות, ולמצוא אושר והצלחה. החלום שלי הוא שתוכנית זו תהפוך לכיתה נדרשת, כמו מתמטיקה או אנגלית… בכל תיכון בארה"ב ועכשיו גם בישראל.

מאבקים ואתגרים בדרך

״היו לי בהחלט מאבקים ואתגרים לאורך הדרך בחיי האישיים, ב'טיליז', ועכשיו ב'מרכז החיים של טילי'. עם זאת, למדתי כי כאשר אתה לא יכול לשלוט על דברים רבים בחיים, אתה יכול לשלוט על הדרך שבה הם משפיעים עליך, ואת הדרך שבה אתה מגיב אליהם

״למדתי את זה בדרך הקשה. אחרי 12 שנות נישואים – אפילו עם הרבה מפגשים טיפוליים היחסים שלי עם בעלי הראשון שלי התפרקו. התשוקה דהתה. הרומנטיקה מתה. רציתי שהוא יהיה משהו שהוא לא. רציתי שהנישואים יהיו שונים ממה שהיו. במילים אחרות – רציתי לשנות את זה ולא היה אפשרי. לא רציתי להרפות מהעבר ולקבל זהות חדשה כגרושה ואם חד-הורית. הייתי מבולבלת. הרגשתי מאוכזבת וכועסת. ואז הבנתי: הייתה לי ברירה. יכולתי להישאר מוטרדת או להרפות ולהמשיך הלאה. הפעם קיבלתי כי הנישואים שלי הסתיימו, זה היה קל יותר. זה לא היה קל אבל זה היה קל יותר. סוף סוף יכולתי לשחרר את הרגשות השליליים. הפסקתי להאשים את בעלי ובחרתי לסלוח לעצמי, מה שחשוב באותה מידה.

״כשהתגרשו, חזי ואני לא שכרנו עורכי דין. היו לנו אז 6 חנויות. נשארנו שותפים לעסקים ולגידול ילדינו. עד היום, אנחנו עדיין חברים הכי טובים. אפילו יש לנו חשבון בנק משותף לילדים. אנו ממשיכים לחגוג את החגים ואת ההצלחות שלנו יחד.

התשקיף העסקי של Tilly's:

40%מהחברה בידי שני הילדים

מותגיה הפרטיים של הרשת מהווים כ־29% ממכירותיה

רשת האופנה לנוער של בני הזוג טילי לוין וחזי שקד נסחרת כיום בוול סטריט בהצלחה מרובה. השניים עזבו את ישראל לפני 25שנה, וכיום הם חולשים על אימפריה של מאות חנויות.

לפני שש שנים הוגש לרשות ניירות ערך האמריקאית תשקיף לקראת גיוס של 100 מיליון דולר על ידי חברת טילי'ז, כאשר ההערכות בשוק הן כי הגיוס יתבצע לפי שווי של כ־500–600 מיליון דולר בהנפקה ראשונית לציבור.

טילי לוין, המכהנת כמנהלת הקשר עם הספקים, וחזי שקד, המכהן כמנכ"ל החברה, עזבו את ישראל לפני כ־25 שנה, כאשר לוין למדה בתיכון בגבעתיים ובהמשך אף השלימה לימודי תואר ראשון באוניברסיטת בר־אילן. שקד עצמו נולד בעכו.

רשת טילי'ז עוסקת במכירת פריטי אופנה, אקססוריז ומוזיקה, ופונה לצעירים. בין המותגים הנמכרים ברשת נמצאים בילבונג, נייקי, אוניל, סקאל קנדי, קוויקסילבר ועוד. מותגיה הפרטיים של הרשת מהווים כ־29% ממכירותיה. מחזיקי המניות הגדולים בחברה הם שקד (48%), לוין (29%) ושני ילדיהם (20%), נטע שורר־ שקד ועמי שקד.

בבעלות הרשת אתר אינטרנט שבו היא מציעה למכירה את המוצרים הנמכרים בחנויותיה. החברה מאמינה כי היא יכולה להגיע עד ל-500 חנויות בארה"ב, ולטענתה ההשקעה בכל חנות מחזירה את עצמה בתוך שנה וחצי מהקמתה.

הרשת תומכת באירגוני צדקה ומוסדות נוער, כמו הקמת שני בתי תינוקות לילדים שנלקחו מהוריהם מסיבות שונות. הרשת גם מעורבת מאוד בקהילה באירועי ספורט לנוער.

״מהו הלקח כאן? דגש על הדברים שאתה אוהב, ולא להתעכב על הדברים שאתה לא אוהב. אחרי שאתה מקבל את מה שאתה לא יכול לשנות, זה הופך להיות הרבה יותר קל להמשיך את החלומות שלך.

״מרכז החיים של טילי" היא קרן צדקה ממוקדת נוער, עסק שלא למטרות רווח, שמטרתה להעצים את כל בני הנוער עם חשיבה חיובית ומאפשרת להם להתמודד בצורה יעילה עם משבר, מצוקות והחלטות קשות. המשימה שלנו היא לעורר את הנוער של היום כדי להגיע הפוטנציאל המלא שלהם כמו אנשים פרודוקטיביים, אדיבים, מאושרים ואחראים.

״כאמור, החלום שלי להגיע לכמה שיותר בני נוער ככל האפשר וכמו עמותות רבות, המימון הוא אתגר. אנו מסתמכים בעיקר על תרומות מהציבור כדי להטמיע את תוכנית הלימודים שלנו בבתי ספר ולשותפים אחרים של צד שלישי, כגון תוכניות אחרי שעות הלימודים, פעילויות נוער ובתי חולים. יש צורך ודרישה לתוכנית שלנו, אבל אנחנו זקוקים למימון נוסף כדי להרחיב את התפוצה של התוכנית.

הנוער הוא העתיד

״התוכנית TLC מעצימה בני נוער על ידי לימוד כישורי חיים הבונים אמון, לעורר חמלה, ומעודד אותם להציב מטרות, להמשיך את החינוך שלהם, לבנות קריירה עתידית להמשיך את החלומות שלהם. באמצעות למידה חווייתית, כולל כתיבת יומן, דיונים פתוחים ופעילויות. 36 הכיתות שלנו מקדמות את הגילוי העצמי ואת הכיסוי הרלוונטי. אני מאמינה שהנוער הוא העתיד שלנו והשינוי של העולם תלוי בו ויבוא רק ממנו.

״לכן, חשוב לתת לנוער את הכלים הנחוצים לניהול חיים חיוביים ומאושרים. התוכניות שלנו נותנות לאדם כלים להתחבר עם עצמו, להכיר, לאהוב ולהבין שהוא חלק מסביבה וקהילה ויש לו את הכוחות לקחת אחריות על חייו וסביבתו. המטרות של התוכנית הן פיתוח חשיבה חיובית, ביטחון עצמי, אינטליגנציה רגשית, תקשורת בין אישית ומנהיגות אישית וחברתית

״אני ממשיכה לפתח תוכניות TLC כדי להעניק לנוער כלים שימנעו אלימות, התעללות ומחשבות שליליות. מה שאנחנו מעניקים לנוער בבתי הספר זה נהדר אך לא מספיק. חשוב שבני הנוער ירכשו גם כלים חברתיים ורגשיים".

המשך לקרוא

טוב לדעת

בחירות האמצע: נשים בעבודה

Published

on

לאחר קמפיין MeToo# , נשות אמריקה מנסות להגביר את השפעתן גם בפוליטיקה

סינמה. ביסקסואלית מוצהרת

מאת: גל שור

אחד ההיבטים המעניינים בבחירות האמצע בארה"ב, שנערכו ביום שלישי ברחבי היבשת, הוא שאלת הייצוג המגדרי. מבין המדינות הדמוקרטיות בתבל, "מצטיינת" ארה"ב בייצוג נמוך יחסית של נשים בשני בתי הקונגרס. בסנאט היוצא, חבשו נשים רק 21 מושבים מתוך 100. בבית הנבחרים 83 מושבים מתוך 435. ייצוגן הכללי של נשים בשני בתי הקונגרס הגיע ל-%.19.4 בחירות 2016 שיחזרו במדויק את הייצוג הנשי שהושג בבחירות האמצע של 2014 מעולם לא הגיע שיעורן של נשים בשני בתי הקונגרס מעבר לחמישית.

הייצוג הנשי הנמוך בארה"ב נובע מסיבות היסטוריות, מהתרבות הפוליטית ומשיטת הבחירות. מדינות סקנדינביה, שבכולן נהוגות גרסאות של שיטת בחירות יחסית, מצטיינות בייצוג בולט של נשים: כ-40% ממושבי הפרלמנטים בכל מדינות סקנדינביה הם של נשים. מעניין שרק ברואנדה (61% בקובה) (53%) ובבוליביה (53% תופסות נשים יותר ממחצית מושבי הפרלמנט. בישראל הגיע הייצוג הנשי לשיא של 33 חברות כנסת (27.5%בבחירות האחרונות.

התיקון ה-19 לחוקת ארה"ב העניק זכות בחירה לנשים ב-1920. וויומינג העניקה זכות בחירה לנשים כבר ב-1869, וב-1914 הוענקה הזכות כבר ב-11 ממדינות ארה"ב. האישה הראשונה שכיהנה בקונגרס היתה ז'נט פיקרינג רנקין – רפובליקנית שנבחרה לקונגרס ב-1917 כנציגת מונטנה. היא הצליחה להיבחר בשנית ב-1940 אך מאז ועד היום לא זכתה מונטנה לייצוג נשי. מקומן של נשים ממיעוטים אתניים היה בעבר נדיר למדי. אפרו-אמריקאית נבחרה לראשונה רק ב-1968.

נשים לא מעטות התמודדו על מועמדות לנשיאות, אך המקרה של הילארי קלינטון בולט בייחודו: לראשונה הצליחה אישה לזכות במועמדות מטעם אחת המפלגות הגדולות. עם זאת, קיים הבדל בין המפלגות; אף על פי שלרפובליקנים היה רוב ברור בבית הנבחרים לאחר בחירות 2016, כשלושה רבעים מחברות הבית ייצגו את המפלגה הדמוקרטית.

יתרון זה של המפלגה "הכחולה" בא לידי ביטוי גם בבולטותה של ננסי פלוסי, מנהיגת המיעוט בבית הנבחרים, שכיהנה פעמיים גם כיו"ר הבית. פלוסי הוותיקה והמולטי-מיליונרית התמודדה בבחירות הנוכחיות על ייצוג אזור הבחירה ה-12 של קליפורניה מול המועמדת הרפובליקנית ליסה רמר. היא אינה הפוליטיקאית הידועה היחידה המייצגת את קליפורניה: בסנאט בולטת המנהיגה הדמוקרטית היהודייה דיאן פיינשטיין, שכיהנה כסנאטורית במשך 24 שנים רצופות. בבחירות הנוכחיות היא הביסה את המתמודד הדמוקרטי קווין דה ליאון.

מקסאלי. טייסת קרב ורצת מרתון

בעיני רבים, אחת ההתמודדויות המרתקות ביותר בבחירות האחרונות התקיימה באריזונה, בה נאבקו שתי נשים על מושבו של ג'ון מקיין, שהלך לא מכבר לעולמו. המועמדת הדמוקרטית הייתה קירסטן סינמה, חברת בית הנבחרים, שהחלה את דרכה החוץ-פרלמנטרית כחברה במפלגת הירוקים. היא החזיקה בעבר בעמדות שמאל קיצוניות, אך בשנים האחרונות הצביעה מדי פעם עם הרוב הרפובליקני בבית הנבחרים. סינמה היא ביסקסואלית מוצהרת המשתתפת מדי פעם בתחרויות טריאתלון.

מעניין שגם יריבתה הרפובליקנית של סינמה, מרתה מקסאלי, היא חברה בבית הנבחרים הידועה כטריאתלונית, כרצת מרתון וכזמרת. מקסאלי שירתה במשך 26 שנים כטייסת קרב וצברה שעות טיסה מבצעיות רבות באפגניסטן ובמפרץ. היא השתחררה מהצבא בדרגת קולונל. לפני הבחירות ב-2016 היא ביקרה את מועמדותו של טראמפ, אך כיום היא מגינה בלהט על הישגיו כנשיא. על פי סקרי דעת הקהל, המאבק בין סינמה למקסאלי צמוד ביותר. כך או כך, מה שברור היה ערב בחירות האמצע שאת מקומו של הסנאטור המנוח מקיין תתפוס סנאטורית.

שיעור ההצבעה בקרב נשים בארה"ב גבוה מעט מזה של גברים. תמיכתן במפלגה הרפובליקנית נמוכה משל גברים. מעניין לבחון, כשיגיעו התוצאות הסופיות, כיצד השפיעה הפעם ההצבעה הנשית; לא רק על הייצוג הנשי אלא גם על מאזן הכוחות בין שתי המפלגות.

המשך לקרוא

אירועים קרובים

נוב
14
ד
20:00 An Evening with Tom Hanks @ Aratani Theater
An Evening with Tom Hanks @ Aratani Theater
נוב 14 @ 20:00 – 21:00
An Evening with Tom Hanks @ Aratani Theater
An Evening with TOM HANKS discussing his bestselling collection of stories,  Uncommon Type Tom Hanks is an actor, screenwriter, director and producer. His writing has appeared in The New York Times, Vanity Fair, and The New Yorker. This is his first[...]
נוב
16
ו
17:57 השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב!!
נוב 16 @ 17:57 – 18:57
השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב" מזמינה אותכם לארוחת שבת באווירה ישראלית עם מלא יהודים מכל רחבי העולם. שירים, הכרויות, הפתעות ועוד. מוזמנים לבדוק בדף הפייסבוק השבת אצל יניב, או ליצור קשר בטל': 877-969-1932. שבת שלום!
22:00 Tiesto @ Academy
Tiesto @ Academy
נוב 16 @ 22:00 – 23:00
Tiesto @ Academy
Doors open at 10pm. 21 & over. About this Event Friday, November 16th Insomniac presents Tiesto Dress code strictly enforced. No sandals or flip-flops. No shorts, baggy jeans or tank tops with sleeveless shirts. Tennis[...]
נוב
17
ש
19:00 Taste Buds Hummus & Hashish Night @ Rita House
Taste Buds Hummus & Hashish Night @ Rita House
נוב 17 @ 19:00 – 22:30
Taste Buds  Hummus & Hashish Night @ Rita House
Hummus & Hashish is coming back by popular demand! We're going to focus on our favorite Mediterranean dish & feature Hummus creations by 5 different chefs. Each guest will receive a mini Hummus dish from each chef, and[...]

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות