fbpx
Connect with us

Featured

תחזית: "מס האחוזה" על נכסים מעל 5 מיליון דולר יכול לאושש את שוק הנדל"ן בדרום קליפורניה

Published

on

הצופים בעולם הנדל"ן בלוס אנג'לס נותרו לתהות כיצד תיראה שאר שנת 2023 לאחר שנתוני דיור חדשים שפורסמו השבוע מ-CoreLogic משקפים שוק עצוב בדרום קליפורניה.

בשיחה עם אורנג' קאונטי רג'יסטר, הכלכלנית הראשית של CoreLogic סלמה הפ אמרה כי השוק "מאותגר על ידי שיעורי משכנתא גבוהים ושחיקה במחיר הסבירות".

אזורים חמים בעבר כמו סן ברנדינו וריברסייד התקררו עד סוף 2022, ובתי מגורים יוקרתיים לא נמכרו בשיאים שנראו במחצית הראשונה של השנה שעברה. בריטני ספירס, למשל, מכרה את ביתה בקלאבסס בכמעט 2 מיליון דולר פחות מהמחיר המבוקש המקורי. באופן דומה, עזבונו של ממציא שנפטר בעל נכס בבוורלי פארק הוצע תמורת 120 מיליון דולר, רק כדי למכור אותו תמורת 52 מיליון דולר מספר חודשים לאחר מכן. זילו תימחרה את הנכס ב-67.5 מיליון דולר.

עם ראיות כה קשות ואנקדוטליות המצביעות על אותו כיוון מאכזב, אנג'לנוס עשוי היה להיות מופתע לראות את העיר שומרת על מקום בין שלושת שווקי היוקרה המובילים בעולם בשנת 2022. לפי נייט פרנק, חברת ייעוץ לנדל"ן שבסיסה בבריטניה.

קייט אוורט-אלן, ראש מחקר עולמי של מגורים בנייט פרנק, הסבירה כי "[לוס אנג'לס] ראתה שנה של שני חצאים ב-2022". הטוב מגיע מהמחצית הראשונה, והפחות טוב מהשני.

"הייתה מעין מציאות מרה", אמר אוורט-אלן. "כשראינו את הידוק המדיניות המוניטרית, האינפלציה [זינקה] ברחבי העולם. ארה"ב לא הייתה שונה והריביות החלו לעלות, אז אני חושב שבמחצית השנייה של השנה ראינו את סנטימנט הקונים מושפע מזה".

אוורט-אלן הצביע על שני גורמים בולטים שיכולים לבשר טובות עבור שוק הנדל"ן בדרום קליפורניה – הן בחלק העליון והן בתחתית.

ישנה "הטיה בינלאומית חזקה בקצה היוקרה של השוק, כאשר לחשבונאות ביקוש חוצה גבולות יש חלק די גדול מהמכירות", אמר אוורט-אלן. ולמרות שרוב השווקים המערביים הרגיעו את מגבלות ה-Covid-19 לפני זמן מה, שווקים רבים באסיה נכנסים רק עכשיו לשגשוג שלאחר קוביד שדירבן את רווחי הנדל"ן של לוס אנג'לס בתחילת 2022. לכן, אומר אוורט-אלן, "יש עדיין נהירה של ביקושים שמגיעים מכמה מהשווקים האסייתיים האלה לראשונה מזה שלוש שנים פוטנציאליות".

בעוד שרכישות מובילות, או היעדרן, אינן מתקרבות לשיכוך הדאגה וחוסר הביטחון בתחתית השוק, מס אחוזה חדש, שאמור להיכנס לתוקף ב-1 באפריל, עשוי להשתלב עם פריחה ברכישות יוקרה כדי להקל על הלחץ בקצה התחתון של השוק.

ההצעה מבטיחה "להוסיף מס על מכירה או העברה של נכסי נדל"ן בשווי של למעלה מ-5 מיליון דולר למימון דיור בר השגה ותוכניות סיוע לדיירים". ההערכות מעמידות את הכנסות המס על בין 600 מיליון דולר ל-1.1 מיליארד דולר, ואם תהיה נהירה של ביקושים מחו"ל, ייתכן שה-1.1 מיליארד דולר יהוו אפשרות אמיתית לשיפור מצב הנדל"ן באזור.

Featured

מזעזע: נהג אובר בן 30 ואב לשניים נחטף, נורה ונהרג לאחר שהוריד שני נוסעים ליד סבן אילבן 

Published

on

LYNWOOD, קליפורניה – החיפושים נמשכים אחר שני חשודים לאחר שנהג אובר נחטף במכונית ולאחר מכן נורה ונהרג זמן קצר לאחר שביצע הורדת נוסעים בתחנת דלק בלינווד.

הירי דווח קצת אחרי 1:30 בבוקר ביום שישי ב-7-Eleven, שחגג בדיוק את הפתיחה החגיגית שלו יום קודם לכן, בבלוק 2800 של Imperial Highway.

חוקרים ממחלקת השריף של מחוז לוס אנג'לס אמרו כי הקורבן אסף שני נוסעים שביקשו להוריד אותם בחנייה של חנות הנוחות. בשלב מסוים, על פי הדיווחים, הנהג נקלע לוויכוח עם הנוסעים כאשר אחד מהם שלף אקדח וירה בו בפלג גופו העליון. הזבן בחנות היה עד לירי ויצר קשר עם הרשויות. כשהגיעו הכוחות הראשונים, נקבע מותו של הקורבן במקום.

ההונדה אקורד של הקורבן נחטפה לאחר מכן על ידי אחד החשודים, בעוד החשוד השני נמלט בריצה, לפי הרשויות. הונדה סדאן נמצאה נטושה בשכונה סמוך לזירת הפשע ומאז נגררה על ידי חוקרי LASD כראיה.

תיאור מפורט של החשודים לא היה זמין, ומידע נוסף לא פורסם מיד על ידי הרשויות. גורמים רשמיים לא פרסמו את שמו של הקורבן. עם זאת, הוא זוהה כגבר בסוף שנות ה-30 לחייו והיה אב לשניים.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured2 ימים ago

מזעזע: נהג אובר בן 30 ואב לשניים נחטף, נורה ונהרג לאחר שהוריד שני נוסעים ליד סבן אילבן 

Featured2 ימים ago

כנופיית מהגרים לא חוקיים מרומניה שיבטה כרטיסים וגנבה מאות אלפי דולרים מכספומטים בוואלי ובהוליווד 

Featured2 ימים ago

ספר הספרים ישבור שיא: התנ"ך העתיק בעולם יעקוף במכירה פומבית את הסכום ששולם על חוקת ארה"ב 

Featured2 ימים ago

כמחצית מהנדבקים מתים תוך 90 יום: חוקרים בארה"ב מתריעים מפני פטרייה עמידה לתרופות, עם ריכוז גדול בקליפורניה

Featured2 ימים ago

מתנדנדים בדרך לפלייאוף: האם לברון ג'יימס יחזור לשורות הלייקרס  בשבוע האחרון של העונה הרגילה 

Featured3 ימים ago

הטורנדו בדרום קליפורניה – הטרנד החדש במקום רעידות אדמה? כל מה שצריך לדעת 

חדשות3 ימים ago

דו"ח הליגה נגד השמצה: רמת התקריות האנטישמיות בארה"ב – בשיא מאז שנות ה-70, בעיקר בניו יורק וקליפורניה

Featured3 ימים ago

החל משנת הלימודים הבאה: קונדומים יחולקו חינם בכל בתי הספר הציבוריים בקליפורניה 

כתבות שבועיות